Jerzy Bukowski: Bulwersujący wpis i pogarda Schetyny! - zdjęcie
30.05.19, 10:25screenshot Youtube

Jerzy Bukowski: Bulwersujący wpis i pogarda Schetyny!

4

Obraźliwy wpis Schetyny

Byłem pewien, że nic nie jest mnie już w stanie zaskoczyć w polskiej polityce i z pokorą muszę przyznać, że nie miałem racji.

Przekonałem się o tym czytając twitterową wymianę zdań między liderem Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej Grzegorzem Schetyną, a jego partyjną podwładną Elżbietą Łukacijewską, która zdecydowanie wygrała wybory w gminie Cisna leżącej na Podkarpaciu, czyli w bastionie Zjednoczonej Prawicy.

W całym okręgu podkarpackim na ZP zagłosowało trzy razy więcej wyborców (65,07 proc.) niż na KE (21,56 proc.). Jedynie w Cisnej Koalicja uzyskała aż 46,99 proc. głosów, a Zjednoczona Prawica tylko 35,84 proc. W dodatku będąca europosłanką nieprzerwanie od 2009 roku Łukacijewska ponownie zdobyła mandat startując dopiero z 10. miejsca na liście KE; mimo to poparło ją ponad 40 tysięcy osób.

Zamiast gratulacji doczekała się od Schetyny takiego stwierdzenia:

Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia.

Łukacijewska odpowiedziała mu dosadnie:

Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to nie „ludzie z zewnątrz”, tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza. Jestem dumna, że mieszkam w Cisnej i dziękuję wszystkim moim sąsiadom za oddane głosy na @koalicja... Na pewno idziemy po więcej!

Muszę przyznać, że jestem zbulwersowany pogardą przywódcy totalnej opozycji i dla zwycięskiej członkini jego partii, i dla mieszkańców Cisnej. Właśnie takie lekceważenie ludzi, także własnych sympatyków, doprowadziły Koalicję Europejską do klęski w niedzielnych wyborach.

Jerzy Bukowski

Komentarze (4):

max2019.05.30 12:20
A co się pan tak bulwersuje! KE to pana ugrupowanie? Skoro, jak pisze ta pani,ze to wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza, to ma gdzieś te uwagi prymitywa.
lubudubu2019.05.30 12:14
Powinien ich po prostu nazwać drugim sortem, zdradzieckimi mordami, kanaliami lub elementem animalnym. Schetyna ośmielił się natomiast nazwać ich LUDŹMI z zewnątrz. no skandal!
polak2019.05.30 11:52
co można od tego ""inteligenta" wymagać --taki charakter ma co drugi w tej opcji
Judym2019.05.30 10:37
Mam nadzieję, że Pani Elżbieta Łukacijewska zmieni barwy, bo Schetyna i cała KE to zarozumiała i skompromitowana ekipa, która za nic ma mieszkańców małych miasteczek i wsi. Tam nie ma układów z SB-kami, PZPR-owcami i wielkim łapówkarskim biznesem.