03.07.19, 14:57(fot. youtube)

Jarosław Kret: Trump mógł do mnie zadzwonić ws. klimatu. Wyjaśniłbym mu

- W lutym w Ameryce miały miejsce gigantyczne spadki temperatury. Donald Trump dziwił się wtedy: jak to jest, że niby klimat się nam ociepla, a tu nagle mamy minus 30. Mógł do mnie zadzwonić, to bym mu wszystko wyjaśnił -  stwierdził w Fakcie Jarosław Kret

- Gdy byłem dzieckiem, temperatura 31 stopni w Polsce to był już szok. W ostatnich latach mamy często 35 i wcale nas to nie dziwi. Nikt nie chce zrozumieć, że jesteśmy świadkami strasznych zmian w klimacie - mówił prezenter pogody

Zdaniem dziennikarza czeka nas katastrofa klimatyczna.

- 15 lat temu mieszkałem w Indiach i wówczas szokiem było 46 stopni. W tym roku temperatura w Indiach na początku czerwca sięgała 53 stopni. Z roku na rok jest coraz gorzej i nie widzę szansy, by zatrzymać ten proces. Niestety, ludzkość nie chce słuchać naukowców. Dalej spalamy węgiel, ropę, tworzymy gigantyczne śmietniska. Zastanawiam się, ile czasu nam zostało do totalnej katastrofy - podsumował. 

Gdyby Jarosław Kret był mądrzejszy, wiedziałby, że zmiana klimatu jest procesem naturalnym i klimat zmieniał się na przestrzeni lat. 

 

bz/fakt.pl

Komentarze

Hubert2019.07.3 17:43
Czyzby Kret byl juz tez w kieszeni u SOROSA ?
Prorok2019.07.3 17:03
Mowilo sie slepy jak kret.Od dzis to pusty jak Kret.
robaczek 2019.07.3 16:07
oj tam oj tam ;] wnukom sie powie ze za naszych czasów to byla pogoda a nie te 50 st. wasze !;] OJ DEBILE DEBILE!~!!! edukacja trudna rzecz co? trumpkowi sobie piątecze przybijcie. tylko Polski szkoda
polak2019.07.3 16:13
oj głupku głupku !!!- kretowi piąteczkę przybij i prawdy się nie dowiaduj --tylko Polski szkoda
robaczku-nowaczku, you moron2019.07.3 16:50
Wszystkim wlascicielom/-kom diesli na kolkach i bez chce powiedziec z serca: F*ck you all ! Wszystkim wlascicielom/-kom piecow weglowych, koksowych, oponowych i innego syfu: F*ck you all !
zdziseg2019.07.3 16:54
Gdyby autor tego paszkwilu był odrobinkę mądrzejszy to poprosiłby o opinię dowolnego polskiego geofizyka/klimatologa/glacjologa(a propos tego jak wyglądały zmiany klimatu w przeszłości) a tak to stracił doskonałą okazję, żeby siedzieć cicho.
polak2019.07.3 16:01
z tego kreta to GENIUSZ kkażdy prezydent powinien do niego dzwonić .lepiej by on przedzwonił do klimatologów niech mu wytłumaczą dlaczego jest nazwa grenlandia( zielona wyspa) i dlaczego tam rosły pomarańcze a teraz nie --chyba ileś l tyś lat temu ludzie za bardzo palili węglem i jeżdzili samochodami .
Hi, hi ...2019.07.3 15:29
Ciekawostka klimatyczno-historyczna. W okolicach Krakowa w XVI w. byly .... winnice. Zreszta nie tylko Krakowa, dzisiejsza Zielona Gora tez slynnela w winnic. Stad jej nazwa. Wszystkim wlascicielom/-kom diesli na kolkach i bez chce powiedziec z serca: F*ck you all ! Wszystkim wlascicielom/-kom piecow weglowych, koksowych, oponowych i innego syfu: F*ck you all !
anonim2019.07.4 7:33
Gdyby było więcej diesli i pieców weglowych, to w atmosferze byłoby więcej gazów cieplarnianych, czyli byłoby cieplej. Więc i winnice by wróciły pod Kraków i Zielona Górę. WIĘCEJ CO2 !!!