Jarosław Kaczyński: Nasi oponenci traktują Polskę jak dodatek do Niemiec - zdjęcie
09.07.20, 19:30Fot. Prawo i Sprawiedliwość, via: Flickr 2.0

Jarosław Kaczyński: Nasi oponenci traktują Polskę jak dodatek do Niemiec

75

- „Chcemy być wielkim europejskim narodem. Oni nie chcą. Wiedzą, że jeżeli Polska będzie wielkim europejskim narodem, to ta elita nie będzie miała nic do powiedzenia” – powiedział na antenie Telewizji Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński był dziś gościem „Rozmów Niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam. Polityk odpowiedział m.in. na pytanie o stawkę najbliższych wyborów prezydenckich. Pokreślił, że walka „toczy się o przyszłość Polski i to w wielu wymiarach”.

- „Najwyższa stawka, która odnosi się do naszej cywilizacji i kultury. Jej trwania, jako czegoś żywego. (…) Ci, którzy prą do władzy, to są ludzie, którzy kwestionują wszystko, co jest naszą tradycją. W kampaniach wyborczych próbują wmawiać, że jest inaczej, ale te fakty są niepodważalne. (…) Jeżeli chodzi o pana Trzaskowskiego, to można mówić o praktyce zupełnie ewidentnej i wszystko co robi jako prezydent Warszawy. (…) Chodzi o politykę historyczną, godnościową, o oświatę” – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński przestrzegał, że powrót do władzy Platformy Obywatelskiej groziłby Polsce utratą podmiotowości:

- „Nasi polityczni przeciwnicy są gotowi traktować Polskę jako dodatek do Niemiec. To lotnisko w Berlinie zamiast w Polsce pokazuje, o co chodzi. (…) Chcemy być wielkim europejskim narodem. Oni nie chcą. Wiedzą, że jeżeli Polska będzie wielkim europejskim narodem, to ta „elita” nie będzie miała nic do powiedzenia” – stwierdził.

Prezes partii rządzącej odniósł się też do sprawy niemieckich mediów, które ingerują w kampanię wyborczą w Polsce. Jak podkreślił, zewnętrzne siły uzurpują sobie dziś prawo do decydowania o tym, kto będzie rządził Polską. Jest to w jego ocenie „odbieranie Polakom niepodległości i suwerenności”:

- „Musimy się temu przeciwstawić w tych wyborach. Rzeczywiście miała miejsce niezwykle brutalna i daleko idąca interwencja ze strony prasy niemieckiej. Na przyszłość musimy zapobiec tego typu sytuacjom. (…) W Czechach przez wiele lat było gorzej niż w Polsce. W tej chwili jest nieporównanie lepiej, bo wszystko co było niemieckie zostało wykupione i jest czeskie. Musimy iść w tym kierunku. Musimy się liczyć z prawem, bo jesteśmy w Unii Europejskiej. Ale w ramach tego prawa można wiele uczynić, tylko trzeba chcieć i mieć determinację” – mówił.

- „Nie możemy się zgadzać na to, by część naszego narodowego systemu narodowego, był w obcych rękach. Bo ci wszyscy,którzy twierdzą, że nie ma to znaczenia, kapitał nie ma narodowości, cynicznie kłamią. (…) Dzisiaj na pewno w to nie wierzą. To jest oczywista nieprawda. Każde szanujące się państwo pilnuje tego, by media były w rekach obywateli tego państwa, czy tez instytucji tego państwa” – podkreślał.

Przytoczył też przykład Hiszpanii, gdzie Ringier Axel Springer założyła duży tabloid, na wzór wydawanego w Polsce „Faktu”. Gazeta ta szybko upadła, bo Hiszpanie wiedząc, że nie jest hiszpańska, zwyczajnie jej nie kupowali.

Kak/Telewizja Trwam, Tysol.pl, wPolityce.pl

Komentarze (75):

Marian2020.07.10 8:13
Do głosowania na Trzaskowskiego namawiają najwięksi wrogowie Polski.Hartman,Środa,Holland,Michnik,Tusk,Gross,Grabowski,Smolar i wielu,wielu innych.Za Trzaskowskim opowiada się niemiecki kapitał aktywny w Polsce w wielu sektorach gospodarki.To powinno otworzyc oczy wielu jego zwolennikom a nie otwiera.Ten czlowiek mówi jednego dnia że narodowcy to faszyści a za kilka godzin prosi ich o głosy i glosy te otrzyma od wielu z nich.Trzaskowski to kundel bez honoru! Jak nazwac tych co oddadzą na niego swoj głos?
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.10 8:32
Ale nie ma kumpla pedofila.
Marian2020.07.10 8:36
On cały jest tęczowy i kumpli nie potrzebuje.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.10 8:40
Dla mnie może mieć nawet tęczę wytatuowaną na czole. Ktoś kto ułatwia życie pedofilowi jest absolutnym moralnym dnem. I więcej argumentów nie potrzebuję.
***2020.07.10 13:03
Nowak!... znowu łżesz jak pies.
Natalja Siwiec2020.07.10 8:57
Więc zagłosujmy. Niestety nie będzie to głosowanie za Trzaskowskim, a chęć odsunięcia zdrajcy i obrońcy pedofilów oraz kolegów partyjnych.
Czarek2020.07.10 7:34
Są ludzie i są współcześni nam herosi. Jarosław Kaczyński to jeden z nich. Gdy parę lat temu wprowadzano w czerwcu 500+ byłem w miejscowości wypoczynkowej. Jeszcze program nie zaczął działać - widać było jeszcze efekty rządów Tuska, Rostowskiego, Trzaskowskiego i innych z tej bandy. - mało dzieci, puste ulice, puste miejsca związane z gastronomią. Ale gdy byłem ponownie na wczasach pod koniec sierpnia tego roku, gdy zwykle o tej porze we wcześniejszych latach miejscowości turystyczne już pustoszały, ze zdziwieniem moim oczom ukazały się widoki tej innej odradzającej się Polski - ulice i plaże pełne dzieci, razem z nimi uśmiechnięci rodzice korzystający z możliwości odpoczynku jakie dawało im wsparcie naszego państwa, państwa tworzonego przez PiS. Za ten uśmiech dzieci, za te odmienione ulice, za tę ulgę jaką dałeś naszym rodzinom Panie Prezesie - DZIĘKUJEMY!
normalny2020.07.10 11:57
no tak dla nieroba ... popieranie rozdawnictwa nie swoich pieniędzy to najlepsza wiadomość
Artur2020.07.10 7:27
Panie Jarosławie, serdecznie dziękujemy za wszystko co Pan robi dla Polski. Trudno uwierzyć w to co widać ale całe to dobro które dzieje się na naszych oczach nie byłoby możliwe bez Pańskich zdolności, odwagi mozolnej pracy, uporu i stanowczości.
mordechaj2020.07.10 7:24
Jarosław Kaczyński. Od 30 lat w polityce. Nigdy nie pracował jak normalny człowiek. Mieszka na Żoliborzu, elitarnej dzielnicy Warszawy. Ma willę za miliony i emeryturę 8 tys. złotych, gdzie ludzie mają po 1,5 tys. zł. Chroni go kilkudziesięciu goryli. Jego partia PiS jest najbogatszą partią w Polsce, a jego brat był najbardziej prominentnym politykiem III RP, bo był: zastępcą L. Wałęsy w "Solidarności", uczestnikiem Magdalenki, ministrem stanu, posłem, senatorem, ministrem sprawiedliwości, prezydentem Warszawy, Prezydentem Polski. Kaczyński ten sam KIT pokrzywdzonego wciska ludziom od 30 lat. Dużo daje się nabrać.
Rafał szybko się dorobił z naszych podatków2020.07.10 8:30
A gdzie mieszka Tusk, Wałęsa, i Trzaskowski, a gdzie Hanna GW. A gdzie mieszka Sikorski? Jarosław Kaczyński mieszka w rodzinnym domy a ta reszta sobie pobudowała pałace w dzisiejszych czasach z naszych podatków? Rafał Trzaskowski nie tak bogaty jak Hanna Gronkiewicz-Waltz Nowy włodarz stolicy ma więc majątek wart ponad 2 miliony złotych. To jednak mniej niż w przypadku jego poprzedniczki. Hanna Gronkiewicz-Waltz w oświadczeniu majątkowym przyznała, że na koncie ma 3,14 mln zł, a także 664,4 tys. zł ulokowanych w funduszach inwestycyjnych. Jej dom, o powierzchni ponad 200 m kw., wart jest kolejne 1,1 mln zł, a jeszcze większą wartość ma 78-metrowe mieszkanie wycenione na 1,5 mln zł. https://www.forbes.pl/prawo-i-podatki/rafal-trzaskowski-majatek-prezydenta-warszawy-oswiadczenie-majatkowe/rfffvbt
zniszczyc pomatolstwo w niedziele !!!2020.07.10 3:49
..piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA
ToJa2020.07.10 6:24
Koniec Bolszewickiego PiS już bliski!
Maria Błaszczyk2020.07.10 2:22
I dlatego telewizja narodowa pod przewodnictwem pana Kurskiego daje takie paski „Narkomani z niemieckiej firmy za kierownicą warszawskich autobusów” . Nieważne, że okazało się, że wynik testu był fałszywy, starszy człowiek trzeźwy jak... no, po prostu trzeźwy. A i tak ucierpiał, bo policja pod panem Kamińskim człowieka podejrzewanego o spowodowanie wypadku zakuwa w kajdanki i zamyka na noc na dołku (czego Wy się tak boicie? starszy pan, na pewno zdenerwowany, współpracujący z policją, to już jest jakiś stan społecznej paranoi). Że Wam nie wstyd, przebijacie Goebbelsa - jego propaganda nie była aż tak debilna.
aaa2020.07.10 2:48
Czyli to nie była niemiecka firma? A jaka? Trzaskowska?
Hue2020.07.10 8:21
A jakie wyciagnales wnioski, kiedy rzadowe limuzyny rozbijaly sie niemieckimi autami?
uposledzone pomatoly do utylizacji2020.07.10 3:45
uposledzony pomatole popros o eutanazje ...
Klapaucjusz2020.07.10 0:45
Ale się pan Prezes zacietrzewił! Panie Prezesie, spokojnie. Ewentualna przegrana pana Dudy w niedzielę to nie jest jakiś koniec cywilizacji czy polskiej tożsamości narodowej. To się nazywa DEMOKRACJA. Czasami partia rządząca jest odsuwana od władzy bo wyborcy, albo ze złości albo z nudów, mają jej serdecznie dość. Polski naród przezył większe kryzysy niż prezydentura Trzaskowskiego, więc nie ma co nas straszyć jakimiś czarnymi progonozami o końcu polskiej państwowości.
oklapnietm zrobiony....2020.07.10 3:47
...miekim zrobiony pomatole popros teczowych aby ci hemeroidy sprawdzili..
Zimne oko2020.07.9 22:32
POd rozwagę i refleksję różnym dewiantom i zdrajcom wiszącym na brukselskich klamkach i żebrzących o kary dla mojej Ojczyzny: ,,Nadejdzie wkrótce taki dzień, Że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień Lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, Co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł Nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, Szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!"
gumowa kaczka2020.07.9 22:26
ukrywanie w trakcie wyborów takich walorów jedynie słusznej partii jak kaczyński i macierewicz to niepotrzebna skromność ,niech naród oczy nacieszy
obywatel2020.07.9 22:03
Trzeba, aby PIS zrozumial, ze traktowanie tak "doslowne" demokracji jak to sam robi moze doprowadzic do... upadku Polski jak w XVIII wieku. "Demokracje" na Zachodzie trwaja, bo jak 'trzeba" to potrafia palowac. Ich "demokracje" moga nas zjesc jak kiedys.
Jeszcze katolik2020.07.9 21:16
Gdy tak na niego patrzę to chyba jestem za aborcją
Rdest2020.07.9 21:44
Rozerwij sie troche, zbyt jestes zestresowany, wszadz sobie granat w d..e.
ABC BHP2020.07.9 21:45
To zagłosuj na Rafalale - na pewno ci pomoże - Towarzyszka hojska pewnie też - i bolek otua - i szkop z aksel szprycel - sam na pewno wiesz najlepiej jak się to załatwia.
Gniazdo szczurów!2020.07.9 21:13
Szczur "kretynizacja" już nier-dala dobre 10 godz. (!!), DZIESIĘĆ GODZIN, NON - STOP ! Okazuje sie, że szczur "kretynizacja" to PARCH. Co za sytuacja, PARCH i taki pracowity! Musi tu byc ich CAŁE GNIAZDO szczurów - PARCHÓW! Tak nadaktywne szczury ZDYCHAJĄ SZYBKO. Należy więc szczurowi/-om "kretynizacja" tylko kibicować!
KAŁCZYŃSKI TO OSOBNIK PRYMITYWNY I GŁUPI2020.07.9 21:11
GŁUPSZY BYŁ JUŻ TYLKO JEGO BRAT (KTÓRY TEŻ NIE ZNAŁ ŻADNEGO OBCEGO JĘZYKA, SAPAŁ, KWĘKAŁ I ZA KOŁNIERZ NIE WYLEWAŁ)
uposledzone pomatoly kwicza2020.07.10 3:44
najglupsza jest twoja matka bo pozwolila pomatolowi aby cie zrobil...
Jan2020.07.9 21:11
Myślę że wypowiedzi kaczora świadczą o jego niedorozwoju umysłowym
Topek2020.07.9 21:13
Albo autyzmie
aaa2020.07.9 21:41
To wszystko co szkopy potrafią wymyślić?
Foster2020.07.9 21:42
Jakbyście przeszli tyle co on to byście również odchodzili od zmysłów.
Topek2020.07.9 21:44
13 grudnia śpiąc do południa
Pisbusters2020.07.9 21:05
Kaczor nawiązując do budowy lotniska na które nie ma zapotrzebowania bo najpierw trzeba wykorzystać w stu procentach lotniska już istniejące podobnie jak np. lotnisko w Frankfurcie i wyrzuconych pieniądzach na elektrownie Ostrołęka świadczy o prymitywizmie ekonomicznym prezesa podobnym do Edwarda Gierka
***2020.07.9 21:49
Wystarczy ci lotnisko w Berlinie? Jednak miał rację Kaczyński mówiąc o "ukrytej opcji niemieckiej".
katolik2020.07.9 20:55
aborcja+gender+in vitro =zagłada homo sapiens
Anonim2020.07.9 20:49
Przypomnijmy słowa Trzaskowskiego, po co lotnisko w Warszawie, kiedy jest w Berlinie, no pewnie, po co polski konkurent!
Europejczyk2020.07.9 20:57
Niemcy to pierwsza gospodarka swiata, byloby wspaniale byc jej „dodatkiem“✌🏿😎
aaa2020.07.9 23:01
Żydzi w Oświęcimiu byli Niemców dodakiem - i co im z tego przyszło - lubią Niemców
Anonim2020.07.9 20:47
Niewolnik funkcjonuje kategoriami dobra swego pana, to przypadek tych ludzi!
ERT2020.07.9 20:43
SZANOWNY POLAKU, PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
Vogue2020.07.9 21:03
https://www.google.de/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.plotek.pl%2Fplotek%2F56%2C79592%2C26111260%2Ckandydaci-na-prezydenta-bohaterami-memow-wyborcy-maja-fantazje.html&psig=AOvVaw2ndz2mzmfFmg71XWJGQ6Du&ust=1594407623475000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCPCXo7LtwOoCFQAAAAAdAAAAABAE
Polak2020.07.9 21:11
Lepiej obejrzeć "cykorze Adrianku, czemu łżesz jak pies?" Pamiętaj, każdy Polak z patriotycznego obowiązku głosuje przeciwko tchórzliwej pisowskiej pacynce.
Topek2020.07.9 20:40
Kaczyński beszczelnie i bezmyślnie wypowiadając słowa o zdradzie narodowej obraził tym samym Pana Sikorskiego narażając się na konsekwencje, ale znając jego stosunek do prawa to myślę że nie przeprosi bo on ma prawo po prostu głęboko w du-dzie
mordechaj2020.07.9 20:32
Kiedyś J. Kaczyński twierdził, że Radio Maryja otrzymało częstotliwości ….armii rosyjskiej. I zdaje się, do tej pory się z tamtych stwierdzeń nie wycofał. Wtedy to było źle, ale teraz jest dobrze :) Dlaczego ?
Anonim2020.07.9 20:36
A co matole, mieli te częstotliwości dać Kim Ir Senowi?
Polak2020.07.9 20:30
Natomiast pisowska mafia traktuje Polskę jako dodatek do Federacji Rosyjskiej.
Foster2020.07.9 19:58
Zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego Kaczyński musi przeprosić ministra Sikorskiego za fałszywe posądzenie o zdradę dyplomatyczną. Wyrok jest prawomocny.
Głowa do góry2020.07.9 20:02
Wiemy, wiemy - wiemy też kogo Stalin powtykał w miejsce wymordowanej polskiej elity.
Maria Błaszczyk2020.07.10 2:25
To znaczy, ze wyrok jest niesłuszny? Że można bajać o jakichś nieistniejących notach dyplomatycznych i na podstawie tych opowieści z tyłka wziętych oskarżać ludzi o zdradę?
Z życia wzięte2020.07.9 19:43
Marny człowieczek który nigdy nie był w Niemczech, jedyny zagraniczny wyjazd to ten by rozpoznać truchło brata w smoleńsku, cały czas atakuje Niemców tak jakby tam spędził kilka lat swego życia! chory z nienawiści człowieczek kwintesencja pisowskiego katolika.
Polska jest wspaniała2020.07.9 19:48
A kto by chciał wyjeżdżać do największego b..delu w Europie? Trzeba postawić mur na zachodniej granicy i nie wpuszczać szkopów, poza staruszkami uciekającymi przed eutanazją.
Krakus2020.07.9 20:06
Widać, żeś nigdy ze swojej wsi nie wyjechał :) O zagranicy nie mówie :)
Pimpuś2020.07.9 20:14
Tak wiem - strasznie jestem zacofany - nie to co i...ta Marian z jego kr...ką Barbara co to wyjeżdżają zbierać szparagi żeby kupić sobie nową lodówkę nofrost i tableta lepszego niż sąsiadka.
Anonim2020.07.9 20:33
Te światowiec... byłem w Dojczlandach w latach 70-tych, co prawda w NRD-owie, dwa razy krótko i powiedziałem, że więcej tam moja noga nie stanie. Miałem sąsiada co to funkcjonował w strukturach PZPR-owskich. Ale był strawny by tak rzec, z dużym poczuciem humoru. Kiedyś wizytowali u nas dygnitarze NRD-owscy. I on im powiedział, że oni tak prą na wschód bo nie mogą patrzeć na swoje baby... Co najdziwniejsze - jak potem opowiadał o tej rozmowie - goście pokiwali ze zrozumieniem głowami.
Anonim2020.07.9 20:34
Errata: to było do @Krakusa.
Pimpuś2020.07.9 20:44
Jest takie świadectwo pewnego nawróconego co po przekroczeniu granicy z Niemiec do Polski poczuł że uciekł z syfu i znalazł się w domu - można to sobie wygooglać
EPITAFIUM2020.07.9 19:51
Z życia wzięte: Pochowano PeOwca pod płotem, posypano wapnem, przykryto błotem, nie potrzebna mu była trumna, bo tak kończy V-ta kolumna.
Styki2020.07.9 19:53
Od kiedy to trzeba byc w Niemczech, zeby wiedziec co pisza w szmatlawcach niemieckich na terenie Polski?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.9 19:38
a ty przegrany życiowo żoliborski smierdzielu Polskę traktujesz jak prywatny folwark do napełniania kieszeni i dodatek dla watykanu! najlepiej byś zrobił dołączając już do brata...
Głowa do góry2020.07.9 19:44
Lewactwo boli prawda - oj, jak boli. Napisz prawdę, a trol się odezwie - doskoczy, szarpnie za nogawkę i ucieknie - o polemice nie może być mowy.
Polak2020.07.9 20:31
No więc napisał prawdę i jak widać pisowskich trolli zabolało szczere określenie działań bratobójcy kierującego pisowską mafią.
LOGIKA2020.07.9 20:37
Jeśli przegrany to po co się przejmujesz?
cogito2020.07.9 19:54
z czasem "pokochałem" czytać jak się męczysz analfabeto. Skończyłeś podstawówkę o własnych siłach, czy cię przepchnięto
Głowa do góry2020.07.9 20:00
Dobrze, że próbuje pisać - to zawsze jakiś wysiłek intelektualny, który może, może przestawi jakieś zapadki w mózgu.
Anonim2020.07.9 19:38
Tak właśnie Hitler nas traktował, jako niemiecki podnóżek!
Pimpuś2020.07.9 19:54
To wynikało z kompleksów Hitera (narodowego SOCJALISTY) - jego doradcy pisali o wielkiej inteligencji, zaradności, przedsiębiorczości Polaków - warto o tym poczytać, a tymczasowo to bojkotować niemieckie towary.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.9 19:36
Dziadek jak zwykle szuka wyimaginowanych wrogów, bo bez nich i straszenia nimi, nie ma nic konkretnego do powiedzenia.
Pimpuś2020.07.9 19:39
Czy ten szkop z Aksel Szprycel co nie wie jak się zwracać do głowy państwa jest wyimaginowany?
Pimpuś2020.07.9 19:36
W Polsce jest niestety więcej folksdojczy i ruskich onuc niż w Hiszpanii - oni będą kupować niemieckie szmatławce na złość Polakom. To taka zaszłość historyczna - Stalin wymordował elitę w Katyniu i powsadzał na ich miejsce różnych swoich badziewiaków - w sądach, urzędach, milicji - i toto się tak ciągnie aż do naszych czasów, co widać, słychać i czuć.
ladychapel2020.07.9 19:47
A biedna, nieporadna Polska pozwalała przez całą swą historię istnienia na to, by być kopaną nieustannie w zad
Głowa do góry2020.07.9 19:57
Poradna - lała szkopów i ruskich - ale oni zaczęli napadać w kilku na jednego - jak takie typowe chamskie dreso-karki.
Anonim2020.07.9 20:28
Tempa dzida, Lesio, takich rzeczy nie pojmuje. Rozmnożył się przez pączkowanie to ma umysłowość grzyba. W dodatku starego.
Foster2020.07.9 19:35
Czy TVP Info przeprosi ? Opinia z badań toksykologicznych potwierdziła, że kierowca autobusu, który spowodował kolizję na Bielanach nie był pod wpływem środków odurzających
Kopia z Frondy2020.07.9 19:35
...piekna nasza Polska cala ..bez fekali i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA BEZ FEKALI I RAFALA