Jarosław Kaczyński: Kornel Morawiecki- człowiek niezłomny - zdjęcie
30.09.19, 15:50zdj. screen TVP Info, Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński: Kornel Morawiecki- człowiek niezłomny

13

Dziś rano po ciężkiej chorobie zmarł marszałek senior Sejmu VIII kadencji, przywódca Solidarności Walczącej, ojciec premiera RP, Kornel Morawiecki. Do rodziny zmarłego napływają kondolencje z całej Polski. Łącząc się w bólu z premierem Mateuszem Morawieckim, Marszałka Seniora żegnają również czołowi polscy politycy. 

"Był człowiekiem niezłomnym, człowiekiem, dla którego Polska niepodległa i wolna stanowiła główny – czy wręcz jedyny – cel jego aktywności"-tak Kornela Morawieckiego wspomina prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, który podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej, że ojciec premiera był wybitnym działaczem niepodległościowym i człowiekiem, który pięknie wpisał się w dzieje naszego narodu i jego walki o niepodległość.

"Chciałem wyrazić wielki żal i smutek po śmierci Kornela Morawieckiego"-powiedział na początku konferencji lider PiS. W ocenie Jarosława Kaczyńskiego, marszałek Senior był człowiekiem, którego aktywność polityczna, konspiracyjna w walce o niepodległość była niespotykana nie tylko w Polsce, ale także całym Układzie Warszawskim i Związku Sowieckim.

Zdaniem byłego premiera, nie ma wątpliwości, że do Domu Ojca odszedł człowiek wybitny i niezwykły. 

"To powód do wielkiego żalu nas wszystkich, całego naszego obozu"-powiedział Jarosław Kaczyński. 

"W tym momencie jesteśmy razem z panem premierem, który stracił ojca"-dodał polityk. 

Kornel Morawiecki w wieku 78 lat zmarł w poniedziałek w warszawskim szpitalu. Od kilku miesięcy marszałek senior i zasłużony działacz opozycji czasów PRL zmagał się z rakiem trzustki. Pod koniec zeszłego tygodnia stan ojca premiera pogorszył się na tyle, że konieczna była hospitalizacja. Szef polskiego rządu potwierdził tę informację na piątkowym spotkaniu z wyborcami. Dziś nadeszła smutna wiadomość o śmierci Kornela Morawieckiego. 

W zeszły piątek, w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej, prezydent Andrzej Duda uhonorował marszałka Seniora Sejmu VIII kadencji Orderem Orła Białego. 

Założyciel i przewodniczący Solidarności Warszawskiej w 2010 r. startował w wyborach prezydenckich, a w 2015 r. został posłem, kandydując z list Kukiz'15. W 2016 r. odszedł z Kukiz'15 i założył ugrupowanie Wolni i Solidarni.

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (13):

AAAtomek2019.10.1 7:38
Czy PiS spełni wolę Kornela Morawieckiego? https://polskatimes.pl/kornel-morawiecki-zblizenie-z-rosja-nas-wzmocni-pis-komentuje-slowa-marszalka-seniora/ar/
lolek kremowka2019.09.30 18:03
jedno nieuczciwe głosowanie w sejmie jakoś w pamięci mi zapadło...
Jarek2019.09.30 16:32
Szanowny Wkurzony, popierałeś w latach 2007-2015 rządy premierów Tuska i Kopacz "partii miłości". Zadumałem się nad stanem twego umysłu. Nie sądzę, żeś głupek, gdyż jak piszesz o sobie: „ jestem typowym PO wyborcą.” Psychologiem nie jestem, a pomimo wielkiego zagęszczenia populacji zwolenników PO udało mi się nie wpaść w szpony lemingozy, czyli choroby będącej stanem umysłu, a roznoszonej przez TVN, Gazetę Wyborczą oraz wszelkiej maści lewackich przygłupów. Ludzie, którzy dziwują się teraz wynikami wyborów, kiedy wygrywa PIS, są jak misie o małych rozumkach, którym do życia wystarczała ciepła woda w kranie i pogarda do inaczej myślących. Waszym miodkiem nadal są "jedynie słuszne" informacje, a mózgi wyprane przez media głównego nurtu przyjmują tylko jeden rodzaj narracji. W waszej partii są karierowicze, bufoni, kłamcy, złodzieje i zdrajcy narodu polskiego. Mnie jest łatwiej pisać takie słowa, gdyż nigdy nie głosowałem i głosować nie będę na PO. I jak pokazuje historia - miałem rację. Oglądając wasze dziwne postawy wobec tego co się zdarzyło; albo leczycie kaca, albo udajecie, że nic się nie stało. STAŁO SIĘ. Dostaliście łupnia w 2015 od "gówniarza" i "drugiego rzędu PiS-u". Tyle tylko, że wy przegrywać nie potraficie. Nie macie za grosz klasy i politycznego obycia, co powoduje, że trudno będzie zakopać te kilometrowe rowy między nami. Jeśli przegraną Komorowskiego podsumowaliście zdaniem: „Jedyna nadzieja w drugim Tupolewie” to znaczy, żeście ludzmi nikczemnymi, bo nawet zmarłych nie szanujecie. Jeśli Wasz autorytet moralny - Anna Nehrebecka - po zwycięstwie Andrzeja Dudy skomentowała „W d*** dostaniemy od tego CHŁYSTKA!” to oznacza, że dobrze się stało, że wyborcy powoli zmiatają was na szufelkę, aby wyrzucić na śmietnik historii. Jednak ty - wkurzony wyborco PO - jesteś na dobrej drodze ku "samouzdrowieniu". Pierwszy krok masz już za sobą. W końcu doszło do Ciebie, że PO to Partia Obciachu lub Przestępcza Organizacja. Brawo! Teraz najgorsze przed Tobą. Musisz zacząć myśleć samodzielnie; bez wspomagaczy typu Lis, Żakowski, Wielowieyska i inni. I na koniec. Wybory w 2015 przesraliście nie przez brak zwolenników PO. Ludzie dość już mieli goebbelsowskiej ściemy à la lis & żakowski. Nie wystarczy tylko gadać o sukcesach. Trzeba te sukcesy mieć i móc je pokazać. Polacy w spokoju wskazali na drzwi wyjściowe lokatorowi Pałacu Prezydenckiego Bronkowi. Mam taką nadzieję, że obecnie większość parlamentarzystów PO również zostanie za swoje uczynki wyrzucona z Sejmu i Senatu po jesiennych wyborach. W demokracji tak już jest, że zawsze cieszy się większość. Mnie i moich bliskich raduje szybkie kurczenie się populacji lemingów. Jest to też bardzo dobra wiadomość dla Polski. Po prostu: coś się kończy, coś zaczyna, a zaczyna się „polski model dobrobytu”, ale już bez was !!!
dzielnicowy2019.09.30 16:31
Jarosław Kaczyński - lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków w Polsce. Stoi on twardo na straży wartości cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej oraz prawa i sprawiedliwości dla wszystkich Polaków. Niech Pan Bóg ma Go w swojej opiece ! P.S. Modlimy się za Kornela Morawieckiego ! Niech spoczywa w pokoju !
katolik 2019.09.30 16:08
WIZYTY NIEZŁOMNEGO LECHA KACZYŃSKIEGO W KATYNIU: 10 kwietnia 2006 r. – nieobecny 17 września 2006 r.- nieobecny 10 kwietnia 2007 r. – nieobecny 17 września 2007 r. – obecny (wybory do sejmu) 10 kwietnia 2008 r. – nieobecny 17 września 2008 r. – nieobecny 10 kwietnia 2009 r. – nieobecny 10 września 2009 r. – nieobecny 10 kwietnia 2010 r. – ... (wybory prezydenckie i samorządowe)
KaczyKaczor2019.09.30 16:28
Ty debilu, ten artykuł jest o Morawieckim a nie o Lechu Kaczyńskim. I ty lewacki szczochu nazywasz siebie katolikiem ?!!
Taka prawda 2019.09.30 17:04
co tam Katyń ważne że w getto na obchodach był ..
anonim2019.09.30 16:08
To prawda, człowiek niezwykłej odwagi.
katolik 2019.09.30 16:05
Kałczyński łże nawet jak śpi! Obrzydliwe jest to robienie polityki przez PiS na truchle Morawieckiego!
KaczyKaczor2019.09.30 16:25
dzielnicowy - debil !
anonim2019.09.30 16:01
Ani słowa o kataklizmie pogodowym przewalającym się przez Polskę?
Darek2019.09.30 16:12
Redakcja Frondy ciężko pracuje nad tym jak powiązać wiatry i ulewy z LGBT, ale są w formie, więc cierpliwości...
Super2019.09.30 17:03
Oczywiście człek niezłomny w niszczeniu polski polskiego przemysłu i wypędzeniu milionów polaków na imigracje za chlebem wierny syn balcerowicza i sorosa