Jarosław Gowin: Federalizacja zabójczo niebezpieczna dla Polski! - zdjęcie
06.07.19, 12:42zdj. screen Youtube/TVP2

Jarosław Gowin: Federalizacja zabójczo niebezpieczna dla Polski!

8

Wicepremier i lider wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy partii Porozumienie, Jarosław Gowin zapowiedział, że rządząca formacja zamierza walczyć o elektorat wielkomiejski. 

"Mamy świadomość, że dziś duża część tego elektoratu jest przeciwko nam, że nie rozumieją i nie podzielają naszych celów. To bardzo rzadko ludzie złej woli. Można ich przekonać do dobrego programu, a taki ma Zjednoczona Prawica"-przekonywał Gowin podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska 2019”. 

Czteroletnią kadencję obecnego rządu minister nauki ocenił jako dobrą. 

"Wiatr zmian oczyścił Polskę. Miliony Polaków odzyskało poczucie godności. To były dobre cztery lata dla Polski. To był czas rekordowego wzrostu gospodarczego, będącego efektem Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. To był czas, kiedy Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie"-wyliczał Gowin, zaznaczając jednocześnie, że nie jest to jeszcze nawet połowa drogi do odbudowy Polski. 

"Ta kadencja była kadencją wielkich programów społecznych. Nadchodzi nowy czas inwestycji, położenia fundamentów i budowy kolejnych pięter. Wszyscy wiemy, że czekają nas cywilizacyjne inwestycje: CPK, elektrownie atomowe, budowa nowych dróg. Cieszę się, że pan prezes wspomniał o nauce i nowych technologiach. Potrzebujemy inwestycji w odnawialne źródła energii, w retencję wody, w gazyfikację kraju, w rozwój mieszkalnictwa"-podkreślił lider Porozumienia. 

"Od stuleci byliśmy drenowani z najlepszych talentów. To zjawisko dramatycznie się pogłębiło po wejściu Polski do UE. Przez cztery lata staraliśmy się stworzyć w Polsce młodym nowe, lepsze warunki. I widać już efekty. Musimy wystąpić w wyścigu o przyciąganie talentów"- wskazał polityk. 

Kolejną kwestią poruszoną przez wicepremiera Gowina był "systemowy przegląd polskich instytucji". Jak zaznaczył prezes Porozumienia, nie chodzi o to, aby państwo rozbudować, ale o to, by było ono sprawcze, aby działało skutecznie i sprawnie służyło dobru obywateli. 

"Potrzebujemy też przeglądu prawa. Na straży wolności stoi dobre prawo. Pytanie, czy takie jest polskie prawo? Czy przepisy nie są sprzeczne? Trudne do interpretacji? To kolejne duże wyzwanie na kolejną kadencję"-wskazał Gowin. 

"Polska jest i pozostanie państwem unitarnym. Pojawiły się ostatnio zabójczo niebezpieczne propozycje dla Polski - propozycje federalizacji. Po to powstała Zjednoczona Prawica, by się temu przeciwstawiać. Silne państwo to silny samorząd. Tak, jak naucza nas Katolicka Nauka Społeczna, państwo silne i skuteczne to państwo pomocnicze, silne siłą swoich samorządów i NGO, siłą oddolnych inicjatyw. Takie państwo chcemy budować. Nasz program, nad którym pracujemy, to program Polski ambitnej. Zapraszam do jego realizacji wszystkich Polaków"-podsumował polityk. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (8):

Ryszard Olejniczak2019.07.7 9:33
Świat w coraz większym stopniu jest zawłaszczany przez superklasę (lub jak ktoś chce superkasę) MIERNYCH-NIEŚMIERTELNYCH Nieśmiertelnych, bo odmładzające zabiegi genetyczne, operacje upiększające i odmładzające, specjalna żywność oraz warunki życia w rezydencjach. Miernych, bo koncentracja na sobie zawsze prowadzi do postępujacego ogłupiania. Całą tą sytuację dosadnie określił (w swojej książce) Benedykt XVI słowami: "Świat wpadł w ręce bandytów". Światowa superklasa mimo swej potęgi, żyje jednak w ciągłym strachu że reszta ludzkości, chcąc ratować swoje człowieczeństwo, rzuci im się do gardeł. Stąd z jednej strony dążenie aby uczynić z nich, póki co, ubezwłasnowolnionych niewolników (poprzez rozkład rodziny, gender, niszczenie religii i patriotyzmu). Z drugiej strony strony angażowanie najemników gotowych trzymać za mordę zniewolonych. Tym najemnikom (liderom partii politycznych różnych państw) obiecują przyjęcie do "elity" miernych-nieśmiertelnych (a któż nie chciałby być nieśmiertelny). I stopniowo przyjmują - jak chociażby na wysokie urzędy w organach UE.Tej pokusie bez specjalnych oporów uległa poprzednia ekipa. Nie jest wcale pewne, że to nie może się powtórzyć z następną.
Max Fiend2019.07.7 13:40
Tak to sobie tłumaczą życiowi nieudacznicy? W dodatku wymyślają nieistniejące cytaty dla poprawienia sobie humoru. Ciekawe :-D
Ryszard Olejniczak2019.07.7 15:19
Uderz w stół nożyce się odezwą.
Max Fiend2019.07.6 20:37
Federalizacja jest jedynym sensownym wyjściem dla Polski. Czym niby "rządząca formacja zamierza walczyć o elektorat wielkomiejski"? Wyższymi podatkami? Brakiem dróg i zatrzymaniem rozwoju infrastrukturalnego Polski? Żenującą ciemnomasową propagandą? Żałosny pajacyk nadprezesa.
Lech Keller-Krawczyk2019.07.6 14:10
Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą. Rok szkolny zakończony, baseny otwarte! Co za przyjemność posiedzieć tam i popatrzeć na te młode ciałka chłopczykow i tych starszych w "speedo"! A co się dzieje "pod prysznicami? Najwięcej tam przyjezdnych, opresjonowanych przez Putina, Łukaszenkę... Wszyscy oni dumni, języki mają, wyrobione że ho, ho ... Jestem tu zawsze choć nie pod swoim nazwiskiem. Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚,𝐦𝐨𝐫𝐝𝐞𝐜𝐡𝐚𝐣, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp.. Znudzil mi sie poliamorysta, polishpatriot nudzi mnie andrzejhahn, JPIII - zaczyna mi brakować pomysłów na nowe nicki. A tak naprawdę to jestem starym pedałem bez rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeżeli ktoś wątpi, że to nie ja, oto mój email: [email protected] 𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐰𝐲 𝐢 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 - 𝐭𝐨 𝐣𝐚
ciekawy2019.07.6 13:26
bO DLA POLAKÓW NAJLEPSZE BYŁO JA RZĄDZIŁ KRÓL . CAR hITLER A POTEM SEKRETARZ PZPR Powtórka z rozrywki? Wracamy do normalności?
anonim2019.07.6 13:11
Świetne jest to mydlenie oczów Przez PiS i gadanie o "rozwoju" kraju, w którym nakłady na inwestycje poleciały na łeb, na szyję i zamiast tego mamy rozdawanie gotówki. Taki "rozwój" przerabiała już Grecja i wszyscy wiedzą, gdzie ją to zaprowadziło. Ale Grecja ma euro i trzeba ją było ratować. Wolska Rzeczpospolita Ludowa - jako katolicki zacofany kraik - najwyżej stanie się jeszcze tańszą montownią - dla Niemców lub Chińczyków!
AB2019.07.6 13:44
Dzielnicowy (z PRL?), poziom inteligencji zero! Pewnie na wczesnej emeryturze; nie ma co robić i wypisuje dyrdymały, a może i dorabia do emerytury. Nie rozumiesz, że "rozdawanie" pieniędzy napędza gospodarkę? Że WSZYSTKIE kraje starej Unii mają potężne programy dla matek i dzieci? Że Polska właśnie weszła do grupy 25 najbardziej rozwiniętych państw świata? Że jest na 5 miejscu w Europie, jeśli chodzi o inwestycje? Że światowe agencje podają, że po (nie daj Boże!!!!) ewentualnym zwycięstwie opozycji znacznie pogorszy się sytuacja gospodarcza Polski? Biedni Polacy dalej będą jeździć do niemiec i wykopywać szparagi. A Grecja, gdyby miała własną walutę, nigdy nie popadłaby w kryzys gospodarczy. Teraz ratowane są banki, zwłaszcza niemieckie, które w Grecję zainwestowały, sama Grecja ciągle ledwie dyszy i wyprzedaje Niemcom nawet swoje terytoria. Takie sa konsekwencje przyjęcia euro; także potężny kryzys we Włoszech. Opozycja totalna jest na poziomie "dzielnicowego" dlatego nigdy nie można pozwolić takim ludziom rządzić w Polsce.