Janusz Szewczak dla Frondy: Taliban Szymona Hołowni. Obraz nędzy i rozpaczy opozycji - zdjęcie
11.12.19, 19:45(fot. Biały Kruk)

Janusz Szewczak dla Frondy: Taliban Szymona Hołowni. Obraz nędzy i rozpaczy opozycji

34

Portal Fronda.pl:  Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich. Komu zagraża i jakie ma szanse?

Janusz Szewczak, analityk gospodarczy, nauczyciel akademicki, publicysta, były poseł PiS:  To taka dziecinada. Kandydat musi mieć środki na kampanię, zespół ludzi, trzeba zebrać podpisy. Można powiedzieć, że w TVN można by znaleźć innych dziennikarzy, równie przystojnych, albo nawet jakąś pogodynkę, która również mogłaby chcieć wystartować w wyborach. Chcieć to nie znaczy jeszcze móc.

Publiczne wystąpienia Szymona Hołowni są zadziwiające i często ośmieszające potencjalnego kandydata. Opowieści o tym, że na Sądzie Ostatecznym będą nas sądzić zwierzęta, nie do końca mądrze brzmią.

Trzeba pamiętać, że jest to człowiek związany z środowiskiem "Gazety Wyborczej", "Newsweeka", stacji TVN, więc to też nie jest najlepsza rekomendacja.

Oprócz tego Szymon Hołownia głosi różne banały, pseudointelektualne zaklęcia, np: o tym, że na świecie jest miliard ludzi głodnych, wysychają rzeki. Tak jakby się czuł nie w roli prezydenta, ale jakiegoś mesjasza, który napełni rzeki wodą, a ludziom rozda chleb i ryby. To mało poważne. Myślę, że nie będzie groźnym przeciwnikiem, jeśli w ogóle zbierze odpowiednią ilość podpisów pod swoją kandydaturą.

Jaki wpływ start Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich ma na Platformę Obywatelską?

To obraz kompletnego upadku totalnej opozycji, z Platformą Obywatelską na czele. Ten wajchowy, który stoi gdzieś tam w tle za panem Hołownią zdaje sobie sprawę, że kandydatury pani Kidawy - Błońskiej i pana Jaśkowiaka są kompromitująco słabe, że z tej mąki chleba nie będzie, że intelektualnie są czasem na poziomie pana Komorowskiego, albo i niżej. To wszystko razem sprawia wrażenie obrazu nędzy i rozpaczy na opozycji - braku kandydata na poważnym intelektualnie poziomie. Stąd poszukiwanie cudownego patentu, medialnej konstrukcji - i stąd pewnie wzięła się kandydatura Szymona Hołowni.

Wydaje mi się, że to raczej bój przez rozpoznanie, takie badanie rynku, na ile podobna postać może znaleźć społeczną akceptację i uznanie.

Wołodymir Zełenski został prezydentem Ukrainy, choć był komikiem, kabareciarzem i gwiazdą serialu. Szymon Hołownia, znany głównie jako prezenter TVN i rozrywkowego programu "Mam Talent". Może też ma szansę?

Prezydent to wbrew pozorom poważne zajęcie i przyrównywanie Hołowni do prezydenta Ukrainy Zełenskiego jest śmieszne. Pamiętajmy, że za panem Zełenskim stał potężny oligarcha o wpływach i pieniądzach - pan Ihor Kołomojski. Niech pan Hołownia wskaże swojego oligarchę, który za nim stoi.

Hołownia twierdzi, że jest niezależnym kandydatem, a jego kampanię sfinansują jego sympatycy.

To po prostu dziecinada. Ze składek nawet Krzysztof Bosak nie jest w stanie zrobić kampanii, czy nawet prekampanii. To są opowieści i takie bajki z mchu i paproci dla małych dzieci.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber stwierdził, że "Szymon Hołownia to kandydat establishmentu, kandydat być może też wielkich grup biznesowych, stacji TVN". Kto stoi za Szymonem Hołownią?

Myślę, że za panem Hołownią stoi wielkie ego, bardzo rozdęte. Takie przeświadczenie i zaklęcia o tym, jak to będzie dobrze, jak "szymonowa fala" ruszy przez świat. To nie będzie żadne polityczne tsunami. Środowiska katolickie już od dawna nie akceptują niezwykle dwuznacznych i niezgodnych z wartościami katolickimi deklaracjami pana Hołowni, choćby w sprawie antyaborcyjnej.

Wydaje się, że to jest postać raczej w kategorii medialnych zabiegów i rozpoznania sceny politycznej. Przypomina mi czasem niedojrzałe wypowiedzi i postawę młodej szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg, której się wydaje, że jak się zmarszczy, zrobi złą minę, to ona uratuje planetę i zmieni klimat. To nie jest takie proste. Tak samo jak kampania prezydencka wymaga wielkiego wysiłku, dużego zespołu ludzi. Wszystko na to wskazuje, że na razie nie ma kandydatów, którzy intelektualnie, czy godnością sprawowania urzędu mogliby równać się z prezydentem Andrzejem Dudą.

Głównym postulatem Szymona Hołowni jest "przyjazny rozdział Kościoła od państwa". Czy faktycznie jest to najpilniejsza potrzeba w polskiej polityce?

To mało poważne zaklęcia, mające się przypodobać środowiskom lewacko - liberalnym. Czy on do tej pory żył w jakimś talibanie?  Taki rozdział istnieje, rola Kościoła katolickiego jest w Polsce duża i wynika to z ogromnej rzesza ludzi wierzących. To są takie licencjonowane bajki dla niewierzących w tej sferze.

Piotr Semka stwierdził, że "Hołownia w Gdańsku jest jak wczesny Biedroń". W poprzednich wyborach prezydenckich również mieliśmy antysystemowego kandydata - muzyka - Pawła Kukiza.

Paweł Kukiz dość szybko przestał być kandydatem antysystemowym. Z kolei pan Biedroń zniknął na ciepłej posadce w Brukseli. Tego efektu świeżości już nie ma. Nie tym budzi się dzisiaj społeczne zaufanie - opowieściami, że jest się tak niezależnym, że nie wiadomo kto finansuje. W takiej sytuacji każdy mógłby chcieć, ja też chciałbym zostać misterem Mazowsza i okolic, ale trzeba brać siły na zamiary, a nie odwrotnie.

Szymon Hołownia swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich ogłosił w Gdańsku. Jego zdaniem, "Gdańsk jest miastem, w którym bardzo dobrze zaczynać nową rzeczywistość". - Myślę też, że właśnie w tym miejscu zacząć ją trzeba, bo dobrze pamiętam, co działo się tutaj prawie rok temu, kiedy we mnie, ale myślę że też tysiącach w Polaków coś pękło, kiedy widzieliśmy, jak na scenie największej, najwspanialszej fabryki dobra w tym kraju, Polak zabija Polaka - mówił, nawiązując do śmierci Pawła Adamowicza. Czy Gdańsk jest symbolicznym miejscem?

Równie dobrze można powiedzieć, że zaczął od Gdańska, bo tam jest złoty rydwan z arabskimi napisami. Mógłby się nim przejechać i też zwróciłby na siebie uwagę. Jeśli jest tak wrażliwy na ludzkie cierpienie, to powinien sobie przypomnieć, że takie zjawisko miało miejsce w Łodzi, gdzie zabito współpracowników europosła Janusza Wojciechowskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Mieliśmy ogromną tragedię w 2010 roku, która jest do dziś niewyjaśniona.

Gdańsk przez osobę Aleksandry Dulkiewicz jest coraz gorzej postrzegany w Polsce. Te antypaństwowe, antyrządowe i niezwykle agresywne postawy raczej nie służą wspólnocie i pojednaniu.

Czy Szymon Hołownia jest zagrożeniem dla Platformy Obywatelskiej? Czy jednak są w jakiś sposób powiązani? Platforma ma swoich kandydatów w postaci Małgorzaty Kidawy - Błońskiej i Jacka Jaśkowiaka, a Hołownia twierdzi, że jest niezależny, ale jednocześnie wybiera Gdańsk, który jest bastionem Platformy Obywatelskiej.

Nie sądzę, że kandydatura Szymona Hołowni stanowi jakieś szczególne zagrożenie dla kogokolwiek. Platforma ma tak beznadziejnych kandydatów, tak kompromitująco słabych intelektualnie i wizerunkowo, że cała ta trójka na pewno nie będzie głównym przeciwnikiem dla prezydenta Dudy.

 

 

 

Komentarze (34):

ja2019.12.29 18:54
Precz z Hołownią i innymi dziadami startującymi na Prezydenta! Tylko Andrzej Duda!!!!!
Hanys672019.12.12 13:32
Za Hołownią stoi jego przyjaciółko-sponsorka, kumpela z tvn: Dominika Kulczyk. Ot i cała tajemnica skąd Hołownia weźmie pieniądze na kampanię. +++ Natomiast o Kulczykach oraz ich pieniądzach to wiadomo w zasadzie wszystko (za wyjątkiem tego gdzie aktualnie przebywa rzekomo zmarły Kulczyk senior).
PiotrS2019.12.12 9:43
Gdybym miał oceniać człowieka na podstawie powyższego wywiadu, spokojnie stwierdziłbym, że pan Szewczak to głupek. Używa jakichś sloganów, mówi o tym, ze Hołownia głosi pseudointelektualne zajęcia ze ludzie głodują i wysychają rzeki. No tak się składa, że to prawda i nazwanie prawdy "pseudointelektualnym zaklęciem" jest manipulacją (która zresztą cały czas spotykam czytając teksty "Frondy" zatem powyższy tekst nie odbiega od standardu). Na razie nie wiem, czy pan Hołownia byłby dobrym prezydentem. Nie wiedziałem nawet, ze jest znany z TVN, nie oglądam telewizji, kojarzę go raczej z tekstów pisanych. Pisać potrafi ale czy nadaje się na prezydenta? Na razie nie wiem. Inna sprawa, że pan Duda też się nie nadaje, a jest.
Seth2019.12.12 0:29
https://www.facebook.com/SmieszneRzeczyZSieci/videos/1878045812227025/
Glaudiusman2019.12.11 23:58
Ta cała opozycja to obraz nędzy i rozpaczy, a kandydaci lewaccy do żłobu obciach i żenada. bez poziomu, bez pionu i trzymania moczu w nocy szczególnie. I jeszcze ta noblistka, która tyle nakłamała w tej swojej książce, za którą dostała ten medal. Za te obelgi powinno ją się z powrotem zawieźć na Ukrainę.
AA2019.12.11 23:44
Hołownia to taka katolewica, Mazowiecki bis a może pod pewnymi względami nawet gorzej. Jeśli Hołownia zadeklarował, że podpisałby ustawę liberalizującą aborcje bo ludzie tak chcą i sejm tak chcę, to już zadeklarował, że jest gotowy do automatycznej ekskomuniki swojej osoby. Jeśli głosi , że to PiS niekonstytucyjnie odwołał trzech sędziów, to znaczy , że jest po stronie nietykalnej wyjątkowej kasty i PRL w sądownictwie. To jest frakcja Tygodnika Powszechnego, ciekawe czy ŚP Jerzy Turowicz poparłby takiego kandydata, bo chociaż to był lewak, ale potrafił powiedzieć dość i zdystansować się. Hołownia to także próba zamącenia w głowach katolikom i elektoratowi PiS. Pomimo wad jedynym sensownym kandydatem jest Duda i niech zostanie na drugą kadencję.
Paweł2019.12.11 23:31
Bez przesady. Jak chce to niech kandyduje. Rozdział kościoła od państwa to by się przydał dla obu stron. Tak kościół wpływa na państwo metodami poza demokratycznymi jak i państwo na kościół. Przykładem jest tu powściągliwość biskupów w sprawie nowelizacji ustawy antyaborcyjnej by nie drażnić prezesa. Ja to widzę tak, że każdy także biskupi mogą wyrazić otwarcie na forum publicznym swoje zdanie, a co zrobią z tym posłowie to ich i wyborców sprawa Tak jak to wygląda teraz to są jakieś zakulisowe działania, znajomości i inne cuda.Uważam, że wystąpienie pana Hołowni było dość interesujące.Raczej niekonfrontacyjne, bo są w naszym społeczeństwie osoby, które mają dość wojny polsko - polskiej. Jedni biegają w konstytutkach, a drudzy krzyczą Jarosław Polskę zbaw. Obecny prezydent krzyczy na tych wiecach czy uroczystościach i wtedy widać w oczach jakieś szaleństwo. Trochę spokoju by się jednak przydało. Pewnie się panu Hołowni tym razem nie uda, pewnie będzie się jeszcze musiał dużo nauczyć. Uważam, że pozytywnie należy oceniać wchodzenie nowych ludzi do polityki.
My pisiory2019.12.11 22:30
My pisiory Co pędzimy z wiatrem (Jakim?) My pisiory Sramy cały świat Kaczki bycze Kolana indycze
95%2019.12.11 22:19
Hołownia i «taliban» to jak fronda.pl i «100%».
Ciekawy2019.12.11 21:35
A pisie katolickim zwyczajem na normalnego katolika z kontenerem GNOJOWICY Taka polska pisia tradycja
95%2019.12.11 21:12
Paradne.
Reytan2019.12.11 20:44
Komuna dumna z Holowni i z Dulkiewicz. Zenada .
95%2019.12.11 21:14
Chyba nie bywasz, Reytan, na forum żal.pl :-O Tam takich jak ty 95% z ułamkiem.
robaczek2019.12.11 20:38
Jeszcze raz podejmujemy próbę nawrócenia tej grupy lewaków na wiarę katolicką, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne ! Myślę jednak, że nie będą chcieli być podobni do krów ateistek w mojej oborze. Wyczyścimy wasze nozdrza do tego stopnia, że minie wam nawet alergia do sierści kota Kaczyńskiego, a PIS będziecie nosić na rękach i chwalić go przy wszystkich okazjach. Będziemy wam pokazywać przykład z Tczewa, gdzie lokalny członek PO nagrał warszawskiego gangstera Neumanna, bo już miał dość tych debili, kłamców, złodziei i zdrajców, bo żygał na samą składnię liter PO. Źyczę wam wszystkim ojszczynogom powodzenia w nauce ! jak będziecie powtarzać za mną prawdę oczywistą, to będziecie robić to samo co kot, którego wychowały psy. Ten kot zaczął szczekać i razem z nimi atakuje inne koty.
Elektor2019.12.11 20:37
Oczyścić Polskę z komunistycznego śmiecia. To obóz zdrady narodowej, który powinien być odsunięty z życia publicznego i to jak najszybciej. Oni bojkotują nawet największe święta narodowe, są przeciwni reparacjom wojennym, donoszą na Polskę gdzie się da i żądają karania Polski szczególnie w UE !!! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, szczują, a na prawdę reagują agresywnością.
Stalker2019.12.11 20:36
Źeby zrozumieć dlaczego Tusk uważa, że Polskość to nienormalność, należy cofnąć się do jego życorysu ! Dziadek Tuska ze strony ojca oraz brat dziadka ze strony matki byli ochotniczo w hitlerowskim wermahcie. Natomiast babka ze strony matki, z domu Liebke, była również rodowitą Niemką. Matka Donalda Tuska wspomina, że jej mama i babcia chciały uciekać po wojnie do Niemiec. To, że w rodzinie Tuska rozmawiało się po niemiecku, nie było tajemnicą. Ojciec Donalda (też Donald) karał go często pasem.Młody Donad miał problemy ze swoją tożsamością narodową i całej jego rodziny. W głębi serca czuł się Niemcem. Miał od dzieciństwa zaszczepioną nienawiść do innych i szczerze nienawidził Polaków, bo był jako dzieciak wyzywany od hitlerowców na podwórku. W podstawowce wolali na niego "rudy szkop", za co będzie sie mścił na Polakach bez końca. Jego wielką traumą jest chorobliwa nienawiść do Polskości, i to ona była na rękę lewackim homosowietikusom, którzy Tuska w pełni poparli w wyborach 2012 roku. Jako polityk pisał: „Polska - to nienormalność”. Jakże smutne jest to że tak dużo polaków wybiera nienormalność. Polacy jako obywatele powinni wiedzieć, kogo wybierają do władzy i jakie jest jego pochodzenie. To jest normalnym prawem każdego narodu wybierającego swoich przywódców w USA, W.Bryt, czy Francji. Dlaczego więc kłamcy i oszustowi powierzono sprawowowanie w Polsce tak wysokiego urzędu ? Dlaczego dopuszczono, żeby wyrządził tyle szkód Polakom i Państwu Polskiemu łącznie z Zamachem Smoleńskim ?
rym cym cym 2019.12.12 9:37
Dlaczego??? Moze Polacy to naprawdę głupcy? a moze nie mieli pojecia o tym co piszesz??
Topek2019.12.11 20:35
W 2019 wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną. Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Oczywiście do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, a PIS nie jest stowarzyszeniem aniołów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform, oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne, a procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać. Te błędy są wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w sejmie i senacie z jednej strony i lewackich urzędników UE z drugiej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej byłaby możliwa naprawa naszego państwa, reforma wymiaru sprawiedliwości, reforma mediów i in. bez jątzrenia i kłamliwych donosów, bez destrukcyjnej i targowickiej opozycji, powiązanej z lewackimi strukturami UE i post-peerelowskiej gangreny wyjącej aby było jak było ?!!!!!
Janek2019.12.11 23:02
Sorry @Topek, że zapytam, ty to tak na poważnie, czy jaja sobie robisz?
Kwak2019.12.13 17:13
Socjaliści etatysci , z pepeesowskimi tradycjami z której strony Pisowcy są prawicą?
Topek2019.12.11 20:31
Czym jest lewactwo w Polsce ? Otóż Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wie-przy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dzia-dostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dzia-dostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd oni pochodzą !!! Oni są potomkami ru-skiej czerwonej zarazy, zawszonej sw-ołoczy i sowieckich tęp-aków !!! Oni są po prostu Homo sowie-tikusami !!!
Janek2019.12.11 20:29
Min. Ziobro i podlegli mu prokuratorzy, dlaczego nie prowadzą przestępców trucicieli "żywności" przeznaczonej do konsumpcji do sądów powszechnych, bo to są przestępcy, tak jak za sprawą dopalaczy. Jeśli nie robią postępowań karnych, to może wytłumaczą Narodowi, dlaczego nie może jarać dopalaczy, a może żreć zatrutą żywność kupioną w marketach, bo to jest skażona chemiczna żywność? Wynika z tego, że boją się żydowskich korporacji, a te zarabiają na Polakach miliardy trując Naród. Sprzedawana w marketach i na rynku żywność to eutanazja w odłożonym czasie. To dla każdego konsumenta musi się źle skończyć!
Janek2019.12.11 20:18
Minister Rolnictwa p. Ardanowski pierwszy truciciel Narodu, to za jego rządów ministerialnych polskie dzieci jedzą truciznę w żywności, jak i wszyscy Polacy, a jak zapewnia w TV, jedzcie polskie, bo zdrowe? A szpitale i hospicja przepełnione z tej "zdrowej" żywności. Polacy coraz częściej spotykają się na pogrzebach niż spontanicznie w domach. System przetwórstwa Rolno Spożywczego i mafia trują Glifosatem Polaków youtube.com/watch?v=K_g_rrV3Pmg RÓBCIE BADANIA na zawartość Glifosatu w swoich organizmach! youtube.com/watch?v=NJkn0QfUmoQ Załatwiłem 15% RABAT-u na badanie glifosatu i witaminy D3 w laboratoriach ALAB youtube.com/watch?v=yrFWfIzAO3Q Nie głosujcie na marionetkę. Duda nic nie robi w obronie Polaków! youtube.com/watch?v=pDtMoOESYD0
Topek2019.12.11 20:29
Janek - nie pier.dol ! A jeżli chodzi o waszą miłość, to pytam: - co robi dwóch homosów, żeby podczas ich seksu nie śmierdziało ze stolca ? - po jakim okresie czasu mięsień zwieracza (atakowanego, czyli homocioty) jest tak zbestrzeszczony, że przestaje spełniać jego funkcję. Czy wtedy taki zboczeniec musi permanentnie używać pampersów ? - po co zboczeńcy noszą weginy na patykach podczas ich marszów, skoro akurat tych części ciała nie używają ani lesbijki ani pedały podczas uprawiania seksu ?
man.of.Stagira2019.12.11 20:13
Taliban Mrs Olgi Tokarczuk nota bene Dlaczego Polaków w ogóle nie interesuje zdobywca Nobla z literatury za rok 2019 r.? Przecież w 2018 r. nie przyznano nagrody w ogóle. Tokarczuk dostała nagrodę której nie przyznano. To pseudo-Nobel, listek figowy. Przykra prawda o tej kolonizatorce umysłów z ul.Czerskiej.
rym cym cym 2019.12.12 9:07
Nie wszyscy dadzą sie skolonizować frajerom z Czerskiej
!442019.12.12 10:19
ale nowogrodzka spacyfikowala tepy elektorat
Janek2019.12.11 20:09
Minister ds. klimatu z rządu, co chce się zapisać w annałach Polski, jako ten co kaucję na butelki plastikowe wprowadził. Młody, to i nie pamięta, że za komuny były w użytkowaniu szklane butelki.Kiedyś był jeszcze papier pakunkowy w sklepach do pakowania, są materiały z juty, konopne? A tu masz babo sukces, będzie kaucja na plastikowe butelki", ależ nam się minister urodził, i co, nie będzie już w butelkach rakotwórczego bisfenolu? Ale rewelacja, będzie kaucja. A ludzie jak chorują na nowotwory i inne choroby, tak i będą chorować żrąc bisfenol zawarty w produktach spożywczych z każdego opakowania z tworzyw sztucznych, bowiem innych już nie uświadczysz w markecie. To po to mamy nowego ministra w rządzie PiS? Coraz bardziej kochamy was z Pis-u?
Topek2019.12.11 20:28
Janek - nie pier.dol ! A jeżli chodzi o waszą miłość, to pytam: - co robi dwóch homosów, żeby podczas ich seksu nie śmierdziało ze stolca ? - po jakim okresie czasu mięsień zwieracza (atakowanego, czyli homocioty) jest tak zbestrzeszczony, że przestaje spełniać jego funkcję. Czy wtedy taki zboczeniec musi permanentnie używać pampersów ? - po co zboczeńcy noszą weginy na patykach podczas ich marszów, skoro akurat tych części ciała nie używają ani lesbijki ani pedały podczas uprawiania seksu ?
!442019.12.12 10:17
ale pisuar mysli ze cos odkryl , jest tepy
Janek2019.12.11 20:00
Obraz nędzy i rozpaczy, i nieróbstwo, skądś znam tę markę, czy to nie jest czasami obecny PiS?
4i42019.12.11 21:11
nie.
kapral2019.12.11 23:19
Janek a gdzie Szarik? Bierz go!
!442019.12.12 10:16
to jest odwracanie kota ogonem ,u pisuarow to jest juz norma