Jan Rokita: Rzepliński mówił mi, że sędziom trzeba wyrwać KRS - zdjęcie
31.01.20, 13:23

Jan Rokita: Rzepliński mówił mi, że sędziom trzeba wyrwać KRS

8

Jakiś czas temu Jan Maria Rokita w rozmowie z Justyną Pochanke na antenie TVN mówił o swoich rozmowach z byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzejem Rzeplińskim na temat KRS oraz reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

 

Rokita powiedział:

- Pamiętam swoje rozmowy z całym szeregiem profesorów, to dzisiaj brzmi zabawnie - z prof. Andrzejem Rzeplińskim, z którym miałem zaszczyt przez dłuższy czas blisko współpracować i który mówił mi: "Proszę pana, jak nie wyrwiemy sędziom Krajowej Rady Sądownictwa, to nic się nie da zrobić z polskim wymiarem sprawiedliwości."

Dodał też:

- W zamkniętych pokojach toczyły się debaty polityczne o tym, co zrobić, żeby zreformować polskie sądownictwo. Próby podejmowali różni ludzie. Ja pamiętam bardzo sensowne, ograniczone w swoim zasięgu i mądrze podejmowane próby minister Hanny Suchockiej, które zostały całkowicie storpedowane przez sędziów

Szokujący dla Pochanke był kolejny fragment wypowiedzi polityka:
- W 2005 roku, kiedy przygotowywałem program dla PO-PiS-u, myśl prof. Rzeplińskiego o tym, że trzeba sędziom wyrwać KRS, stanęła u podstaw ówczesnego projektu zmiany Konstytucji.

mp/TVN/Twitter

Komentarze (8):

benek2020.02.2 8:37
mądrych to i dobrze posłuchać
adolfina 2020.02.2 3:53
Rokita wracaj!
anonim2020.01.31 17:41
Jan Maria Rokita mówi o sądownictwie . Ja na sądownictwie się nie znam , ale wiem , że polskie prawo jest złe od samego początku , czyli od czasu przemian . Pan Rokita mówił zawsze bardzo logicznie i z sensem . Jest niestety nieco rozchwiany emocjonalnie co skompromitowało go w opinii publicznej i zmusiło do rezygnacji z życia politycznego . To światły umysł . Zaskoczyła mnie jego opinia na temat Hanny Suchockiej gdyż ja uważam ją obok Mazowieckiego za jednych z wielu szkodników Polski . Ale ja mam daleko do polityków i nie znam okoliczności , które ograniczają ich możliwości czy działania dla dobra Polski . Ja też pamiętam z tamtego okresu wywiad Nelly Rokita u Moniki Olejnik . Wtedy na jednym z portali dużo pisałam o śląskości Śląska i hegemonii Niemców a później Polaków nad Ślązakami . Promowałam też nasz język . Czytało mnie wielu w całej Polsce i poza nią . Pani Nelly prawdopodobnie też , gdyż powiedziała do Olejnik " śląsko dziołcha " co tej bardzo się nie spodobało . A więc kim jest Olejnik ? Utożsamiała się zawsze ze Śląskiem . Wtedy nie patrzyłam na ludzi pod kątem ich korzeni . Teraz tak patrzę i wiem . Olejnik nie jest Ślązaczką , a więc nie jest Słowianką ani też Germanką .
anonim2020.01.31 18:03
Jeszcze dopiszę . A Rzeplińskiemu nie ufam od kiedy po raz pierwszy zobaczyłam go w mediach . To stary wyga polskojęzyczny . Jego słowom więc też absolutnie nie . A moje oczy jeszcze nigdy mnie nie zawiodły . Nie pomyliły się . W przypadku Rzeplińskiego też nie . Lata obserwacji tylko tę nieomylność potwierdzają .
Gamberro2020.02.1 19:05
Dokładnie. nie podoba mi się.antypatyczny typ
Dam2020.01.31 13:50
"ówczesnego projektu zmiany Konstytucji" Wszystko rozchodzi się o to, że PIS nie zmienił Konstytucji, za to udaje, że ustawa jest ważniejsza, bo jest świeższa.
gość2020.01.31 13:33
warto posłuchać, Krzysztof Bosak: polska klasa polityczna jest naiwna wobec Unii Europejskiej youtube.com/watch?v=kcv7vn6iAXM
Leszek2020.01.31 21:34
Polskie pachołi są tylko marionetkami, za srebrniki się sprzedali.