01.06.20, 13:30Screenshot Youtube

Jan Bodakowski: Michał Misiak zapowiedział dokonanie apostazji. Chce być pastorem i mieć żonę

W swoim wpisie na Facebooku znany z You Tube charyzmatyczny ksiądz Michał Misiak zadeklarował - „od 5 miesięcy nie jestem księdzem na płaszczyźnie mojej woli i życia codziennego. Moim powołaniem jest służba Bogu i ludziom oraz małżeństwo. [...] Wiem, że gdy nie wrócę do wcześniejszego systemu życia i w przyszłości zawrę przymierze małżeńskie” w konsekwencji czego „w Kościele katolickim zostanę ukarany zakazem głoszenia Ewangelii, katechizowania i posługi duchowej we wszystkich kościołach katolickich na świecie. Nie mogę się na to zgodzić, gdyż Chrystus zaprasza mnie do ewangelizacji i głoszenie o Jego miłości i o Jego prawie. Z zakończeniem posługi kapłańskiej muszę zatem zakończyć moją duchową drogę w Kościele katolickim. Bóg o wszystko już się zatroszczył. Zaprosił mnie do Kościoła zielonoświątkowego, w którym w przyszłości pragnę podjąć posługę pastora. Jestem szczęśliwszy będąc w tym miejscu, w którym dziś jestem, ale wierzę, że to co najpiękniejsze jest jeszcze przede mną”.

Michał Misiak to kolejny dowód na szkodliwość ruchu charyzmatycznego. Ksiądz, który rok temu poprzez przyjęcie chrztu z rąk protestanta w Izraelu zaciągnął na siebie ekskomunikę.

6 z 7 filmików zamieszczonych w internecie przez Michała Misiaka można się dowiedzieć, że jak to charyzmatyk ksiądz Michał Misiak ma bezpośredni intymny kontakt z Bogiem, chce mieć żonę (filmiki robią wrażenie ogłoszenia matrymonialnego), i Bóg mu zakomunikował, że ma podążać za swoim marzeniem.

Michał Misiak robił wrażenie egzaltowanej i absolutnie niepoważnej osoby, przedstawiciela pokolenia roszczeniowego, które chce mieć wszystko, być kapłanem i jednocześnie cieszyć się posiadaniem żony, a jego działaniami kierują silnie przeżywane emocje, a nie rozum.

Zachowanie Michała Misiaka doskonale ilustruje zagrożenia duchowe, jakie niesie ze sobą charyzmatyzm. Dwa lata temu na łamach miesięcznika „Egzorcysta” ukazał się artykuł autorstwa ks. prof. Marka Chmielewskiego o szkodliwości charyzmatyków.

Po drugim soborze watykańskim w Kościele katolickim wzrosło zainteresowanie Duchem Świętym, które spowodowało rozwój środowisk charyzmatycznych w Kościele katolickim, cechujących się nastawieniem profetyczno modlitewnym. „Podobne otwarcie się na Ducha Świętego obserwowane jest w środowiskach protestanckich”. Od siebie dodam, że protestancki charyzmatyzm jest inspiracją dla katolickich charyzmatyków (co samo w sobie jest patologią).

Charyzmatyzm „oparty jest na dawaniu świadectwa osobistego doświadczenia duchowego oraz poczuciu bycia napełnionym mocą Bożą. W tym przekazie mocno akcentuje się uzdrawiające i niemal namacalne działanie Ducha Świętego. Cechą charakterystyczną jest także ekspresyjne wyrażanie swoich przeżyć religijnych za pomocą śpiewu, tańca, gestów, a także modlitwy w językach. Ostatnio coraz częściej obserwuje się zjawisko nieznane w Biblii, jakim jest tzw. spoczywanie w Duchu, czyli rodzaj omdlenia lub transu, wywołujący upadek na ziemie”. Od siebie dodam, że trudno mi uznać niezrozumiałe dźwięki za dar języków, który polegał na tym, że nauczanie apostołów mówiących w jednym języku było zrozumiałe dla ludzi posługujących się wieloma innymi językami.

Ten charyzmatyczny styl „mocno przenika do środowisk katolickich, także w Polsce. Dzieje się to głównie za sprawą coraz liczniej przybywających […] misjonarzy zarówno katolickich i niekatolickich”. Taka popularność charyzmatyków urąga polskiemu katolickiemu dziedzictwu duchowemu. Charyzmatycznej modzie „towarzyszy zalew importowanej literatury […] o wątpliwej jakości teologicznej”.

W kolejnym artykule o charyzmatykach ks. Grzegorz Świercz stwierdził, że charyzmatycy twierdzą, że Jezus chce uzdrowić wszystkich fizycznie chorych, a kto nie jest uzdrowiony, ten ma w sobie barierę zamykającą na łaskę Boga. W rzeczywistości, jak naucza Kościół katolicki, cierpienie jest niezbędne do kształtowania naszego ducha. Choć Bóg nie czyni zła, to pozwala, by zło nas dotknęło, by ukształtować naszego ducha, byśmy stali się lepsi, i dążyli do zbawienia. Taki jest właśnie sens cierpienia. Cierpienie jest próbą, w której mamy jak Hiob udowodnić wierność Bogu w każdej sytuacji.

Dwa lata temu na łamach miesięcznika „Egzorcysta” można było przeczytać wywiad z księdzem Piotrem Glasem byłym egzorcystą posługującym w Wielkiej Brytanii. Zdaniem duchownego owoce działalności protestanckich ewangelizatorów, infiltrujących środowiska katolickich charyzmatyków, będą za parę lat bardzo szkodliwe, bo protestancki charyzmatyzm daje tylko silne, ale puste przeżycia emocjonalne. Wierni są poddawani destrukcyjnemu działaniu protestanckiego charyzmatyzmu, bo kapłani katoliccy nie udzielają wsparcia wiernym w ich problemach duchowych.

W opinii księdza Glasa na terenie parafii katolickich działają ruchy protestanckie, dla których ważniejsze są rytuały protestanckie od katolickich sakramentów i nauczania. Protestanccy charyzmatycy wchodzą w szeregi katolików, by katolicy nie postrzegali ich jako heretyków. Taka obecność protestanckich charyzmatyków absolutnie jest zbędna katolikom.

W swoim wywiadzie ksiądz Glas przypomniał, że charyzmatyzm w USA i Wielkiej Brytanii po sukcesach się wypalił, i sprawił, że dziś Kościół katolicki jest w tych krajach w faktycznej likwidacji. Zdaniem duchownego charyzmatycy w Kościele katolickim albo się wypalają i przestają praktykować, albo przechodzą do heretyckich zborów.

Negatywna ocena ruchów charyzmatycznych w Kościele katolickim znalazła się też, na łamach „Egzorcysty” w świadectwie Marianny, którą charyzmatyczni animatorzy wspólnot charyzmatycznych utwierdzali w przekonaniu, że fałszywe objawienia zsyłane przez demony mają pochodzić od Boga.

Jan Bodakowski

 

Komentarze

Maciek2020.07.5 23:30
Fatalny artykuł. Nigdy nie czytałem większych głupot na temat charyzmatyków. Charyzmatycy są żywą częścią kościoła katolickiego, wierną kościołowi i hierarchii. Ludźmi żyjącymi słowem i niosący to słowo i Chrystusa innym. Ostatnio widziałem dwóch odchodzących z kapłaństwa duchownych (niecharyzmatyków). Są lepsi? W Kościeie Katolickim jest miejsce dla wszystkich wierzących w Chrystusa. Kochajmy Boga i ludzi!
Krzysztof 2020.06.5 20:38
Brawo! Facet z jajami! A nie jak samotny,homofobiczny i ciapowaty Bodakowski XD
Artur 2020.06.5 15:35
Większej głupoty nie czytałem. To co pan pisze nie jest katolickie i proszę mi wierzyć że wiem co pisze i mówię. Jeśli Charyzmatycy to schizmatycy to co można by pobiedzić o innych przejawach pobożność. Choćby Maryjnej ze wszech miar godnej szacunku i propagowania. W KK zdarzają się błądzący duchowni choćby o. Peloponewski( nie wiem czy dobrze podaje nazwisko) wiele do życzenia co do ortodoksji znajduje choćby w R. Maryja ( duchownych z tytułami profesorskimi a bredzą i opowiadają herezje) Misiak to zagubiony gość i tyle jakich wiele się pojawiło w historii kościoła. Przykro tego słuchać i czytać na tym portalu jest wiele fajnych artykułów ale mam wrażenie graniczące z pewnością że zbyt mocno one skręcają na .........(.. sory za porównanie polityczne ) prawo tak jak DEON na lewo. Jestem charyzmatykiem od 30 lat, nie egzaltuje się byle czym dajcie nam żyć i nie obwiniajcie o kłopoty w kościele one są nieodzowne dla kościoła to dzięki kryzysom on się rozwija. Św Paweł nie napisał by żadnego listu żeby nie kłopoty w Rzymie, Efezie itp. Dla mnie tego typu artykuły to czysta podszyta nienawiścią obleczoną w swoistą pobożność psełdo religijność. Pozdrawiam hejterów.
Pola2020.06.4 22:06
Niedojrzałe to, to. Skoro nie sprawdził się jako ksiądz, to tym bardziej nie sprawdzi się jako mąż. Jedno i drugie powołanie wymaga odpowiedzialności, a tu odpowiedzialności brak. Jak on w ogóle skończył to seminarium duchowne...?
Krzysztof 2020.06.5 20:42
Księdzem był przez lata,skoro nie czuje powołania to po co ma udawać,jak niektórzy duchowni?Chciałabyś takiego udawanego duszpasterza z kobietą na boku i dziećmi? A mężem jeszcze nie był a ty już wydajesz opinię.Dajmy mu szansę się wykazać jako rodzic i maż.
Pablo2020.06.4 0:10
Pokręcone to wszystko w stopniu mega. Jan Bodakowski w swoim topornym, pełnym błędów tautologicznych stylu (choć zaangażowania odmówić mu nie mogę, inna sprawa to przyczyna tegoż zaangażowania, trudno dociec) opisuje przypadek kompletnie niedojrzałego (tu Bodakowski ma rację) facia, który wcale, nigdy, w żadnym razie NIE POWINIEN BYĆ DOPUSZCZONY DO ŚWIĘCEŃ - źle uformowanego, egocentrycznego, żywej antyreklamy charyzmatyzmu (znów Bodakowski ma rację, cesarzowi co cesarskie), chodzącej antyreklamy zakonu jezuitów i jednej z większych kompromitacji zbyt łatwo wybaczającego zaciągnięcie ekskomuniki raptem rok wcześniej abp. Rysia (a umówmy się - porażki abp. Rysia to matematyka wielkich liczb). Ten sam ksiądz jeszcze kilka lat temu był na Frondzie promowany (by nie rzec: pompowany) jako gorliwy kaznodzieja z nieszablonowymi pomysłami (nie bądź bezpieczna, Redakcjo, czytelnik pamięta. Możesz zbanować - odezwie się inny.). Jednocześnie Bodakowski przytacza publikacje postaci i środowisk również dość kontrowersyjnych - próbującego wszystko sprowadzić do "zagrożeń duchowych" miesięcznika "Egzorcysta" i ks. Glasa, apologety Medjugorje, byłego egzorcysty wbrew zaleceniom Watykanu często i obszernie cytującego wypowiedzi demonów podczas obrzędów ich wypędzania. Nazwać to wszystko doktrynalnym śmietnikiem to eufemizm i kurtuazja.
Marek2020.06.3 21:48
Chwała Panu, bracie Michale cieszę się z Brata decyzji. Życzę żeby Bóg używał Brata równie owocnie jak Dariusza Suszka, który podobną decyzję podjął parę lat temu i który teraz służy Bogu i ludziom jako pastor zboru w Świdnicy, a także przez wykłady na Youtube (polecam doskonały cykl wykładów "Biblia a doktryny rzymsko-katolickie".
Hanys672020.06.3 10:22
Wszystkie te szumne wypłakiwania "kapłanów" i ich żale oraz pretensje które są podbudowane róznymi "przemyśleniami" czy "filozofiami" sprowadzają się ZAWSZE do jednego: DO ROZPORKA. +++ Oczywiście w tym przypadku jest tak samo.
kropka2020.06.3 10:22
Poczekajmy ,co powie po kilku latach.Czy nie był szczęśliwy w dniu swoich święceń ?
Greta Margoth2020.06.3 10:16
ALE BREDNIE po każdej stronie :-((((((((((((((((((((((((((
Rafał2020.06.3 9:26
"dowód na szkodliwość charyzmatyków"... chyba się pan zagalopował; czy ksiądz, który odchodzi z kapłaństwa albo pobłądził jest dowodem na szkodliwość kapłaństwa?; niech pan sobie poczyta pierwszy list do Koryntian i Dzieje Apostolskie, zobaczymy czy pan użyje tego argumentu w odniesieniu do Pisma Świętego... poza tym ks. Misiak chyba wyrósł głównie na formacji oazowej, która nawiasem mówiąc też jest genialna
alojzy2020.06.3 9:13
a może bardziej psychiczny niż charyzmatyczny?
John2020.06.3 1:12
A może by tak zostać hinduskim lamą z pięcioma żonami i sześcioma eunuchami.
Tom Bombadil2020.06.2 20:39
Damy sobie radę bez Misiaczka.
Petrus2020.07.2 10:15
https://bonito.pl/k-90162689-trzydziestolecie-drugiego-soboru-watykanskiego?fbclid=IwAR1rde70vh-QPeUJmIYA6uD8npw_YTaVQG_Hud4ptKQwPOJlFG3uzFQOz8o
agenci, protestanci w naszym Kosciele..2020.06.2 18:10
Mowa jest tutaj glownie o protestanckich ewangelizatorach, infiltrujących środowiska katolickich charyzmatyków. Owoce tej dzialalnosci sa szkodliwe, bo protestancki charyzmatyzm daje tylko silne, ale puste przeżycia emocjonalne. Zgadzam sie, z tym ze ja mysle, iz Marcin Zielinski jest takim protestanckim ewangelizatorem, natomiast osoby takie jak Misiak, Szustak, Kramer, Siepsiak to czesto celebryci sami promujacy celebrytow, czy srodowiska lewicowo -liberalne, manipulatorzy (zwlaszcza Szustak), czesto pokazuja sie tez jako pokreceni przebierancy (Misiak organizowal jakies Chrystoteki (??) sa oni dla mnie bardziej kontunuatorami agentow SB - swiadomo niszczacymi nasz kosciol od srodka.
Contral2020.06.2 18:04
Michał Misiak - jego wizje i fantazje.
Protestant2020.06.2 15:48
@Bianka Zarówno katolicyzm, jak i protestantyzm, są denominacjami chrześcijańskimi. Różnią się między sobą, ale jedni i drudzy wyznają Chrystusa. Nie ma więc żadnego logicznego sensu, aby katolik dokonujący konwersji na protestantyzm dokonywał aktu apostazji, bo przecież stając się protestantem, nie wyrzeka się Chrystusa. W pierwszym tysiącleciu (a więc jeszcze przed głównymi podziałami) chrześcijaństwo rozumiało powszechność (katolickość) Kościoła jako tę cechę, która pozwala zachować duchową jedność, pomimo np. kulturowej odmienności poszczególnych wspólnot. Już za czasów apostolskich Kościół obejmował zarówno wspólnoty judeochrześcijańskie w Judei oraz lokalne Kościoły skupiające głównie nawróconych pogan. Kościoły te różniły się pod wieloma względami, ale potrafiły zachować jedność. Ta jedność wynikała ze świadomości, iż to Chrystus jest Głową i centrum każdej wspólnoty wierzących. Po wielkiej schizmie a 1054 roku przymiotnik "katolicki" zaczął być stosowany wobec jednego z dwóch Kościołów będących skutkiem rozłamów, a drugi przyjął nazwę ortodoksyjnego (prawosławnego). A zatem określenia te stały się nazwą, a nie cechą tych kościołów. Wciąż jednak można mówić o Kościele Powszechnym (świadomie używam tu dużej litery), jako duchowej wspólnoty wszystkich prawdziwie należących do Chrystusa: tak katolików, prawosławnych, protestantów czy zielonoświątkowców. Nie każdy katolik, ani nie każdy protestant są częścią tego Kościoła, ale jedynie ci, którzy faktycznie powierzyli swoje życie Chrystusowi - ci, których On zna (por. Mt. 7,21-23) i którzy znają Jego i Ojca (por. J. 17,3). Nigdy nie spotkałem Michała Misiaka, ale z internetu wiem, że to człowiek szukający woli Boga, lecz nieco zagubiony. Jego chrzest w Jordanie nie był decyzją przemyślaną, ale wskazującą na jego gorliwość wiary w Chrystusa. A spotkała go za to ekskomunika - nie tyle z woli biskupa Rysia, co z mocy prawa. Biskup Ryś zdjął ekskomunikę bodaj już po miesiącu, ale zgody na małżeństwo ks. Misiak nie uzyskał. Celibat jest w Kościele katolickim kwestią dyscyplinarną, a nie doktrynalną. Oznacza to, że warunek celibatu mógłby zostać zniesiony (tak jak jest zniesiony wobec księży greko-katolickich i byłych anglikanów). W pierwszym tysiącleciu celibat nie był wymagany od kandydatów na duchownych, stąd nie można wykluczyć, że za jakiś czas obowiązek celibatu zostanie zniesiony. Jak się wydaje, Michał Misiak o zostaniu pastorem zielonoświątkowym mówił wyłącznie hipotetycznie, jako o pewnej możliwości. Nie oznacza to jednak, że jest gotowy do pełnienia takiej funkcji, albo że znajdzie taki Kościół, który funkcję pastora mu powierzy. Mentalnie M. Misiak pozostaje katolikiem.
Bianka2020.06.2 13:20
Protestant A jak sobie wyobrażasz zmianę wiary z katolickiej na protestancką, bez wyrzeknięcia się tej pierwszej...? Pikanterii temu wszystkiemu dodaje fakt, że tu jest rezygnacja nie tylko z katolickiej nauki, ale i z kapłaństwa, do którego, jak mniemam, zaprosił go Chrystus...tak, czy inaczej współczuję...
iks2020.06.2 13:14
i po co było dawać mu szansę rok temu?
Bianka2020.06.2 13:13
Teraz ksiądz Misiak nie tylko będzie szczęśliwy, a=on będzie w siódmym niebie, w którym jest tylko on i jego świat, stworzony na jego obraz i jego podobieństwo...tylko co to ma wspólnego z naśladowaniem Chrystusa...??? Gdzie mowa w Biblii: Rób wszystko, żeby tobie było dobrze, bądź szczęśliwy za wszelką cenę...gdzie to jest napisane księże pastorze...??
Bianka2020.06.2 13:09
Nie zgadzam się, że ruch charyzmatyczny czy zielonoświądkowy czy inny jest winien odejścia tego człowieka od kapłaństwa i KK. Winien jest najpierw sam ten kapłan, nie rozeznał do końca, z czego rezygnuje zostając na zawsze celibatariuszem, a gdy już podjął decyzję i został księdzem katolickim, to smiem twierdzić, że wszedł w grzech, i to go zgubiło...a to, co teraz robi to wg mnie klasyczny przykład...dostosowanie realiów zycia do własnych wyborów...najpierw podejmujemy dezycję, a że jest ona w sprzeczności z Kosciołem i wyznawaną dotąd wiarą, to trzeba brnąć dalej w kłamstwa i zmienić wiarę, bo nie umiemy przyznać się do błędu...
tomek2020.06.2 12:58
znam go osobiście to super ksiądz na jego msze przychodziły tłumy i to sie nie podobało a to że chciał mieć żonę to tylko dodatek do exskomuniki
Tadeusz2020.06.2 12:07
Zamoczyl-posmakowalo i sprawa zalatwiona! Tak trzymaj pastorku!
IM2020.06.2 12:00
Jestem w szoku z powodu wypowiedzi pod art. i braku wiedzy co do posługi charyzmatycznej bo to świadczy i o braku wiedzy Pisma Św. Zagrożenia są wszędzie i dotykają każdego i trzeba prawidłowo rozeznawac. Ludzie upadają stale. Wspólnoty różnie się rozwijają i mają różnych opiekunów. Zło zakrada się do każdego z domów, do Was, do posługi w pracy; do relacji; do powołania...to dlaczego zło miałoby ominąć wspólnoty? Początek wspólnoty Odnowy ma miejsce za czasów Jana Pawła II a nie teraz. Jeżeli ktoś przechodzi do kościoła zielonoświątkowego to nie uznaje kultu maryjnego. To nie kwestia wspólnot charyzmatycznych, bo może być to powód źle rozumianego ekumenizmu lub innych problemów, o których nie mamy pojęcia.
Danuta2020.06.2 11:58
Od 35 lat jestem w tzw Ruchu Charyzmatycznym, codziennie na Eucharystii, modlę się , spowiadam, odmawiam liturgią godzin , chodzę do spowiedzi , majowe itp jak cała rzesza moich przyjaciół z Ruchu, więc proszę nie uogólniać wniosków badań wybranych przypadków przypadków pasujących do wcześniej założonej tezy. Idąc tym systemem to niektóre osoby z Żywego Różańca ( różaniec też odmawiam) poszły w kierunku Oławy i do dziś wyznają pisma pana Domańskiego. A dziś w moje rodzinnej parafii ksiądz zrzucił sutannę nie był w odnowie charyzmatycznej. Pozdrawiam
Petrus2020.07.2 10:44
https://janusz.neon24.pl/post/136991,dietrich-von-hildebrand-dwudziestowieczny-doktor-kosciola
Protestant2020.06.2 11:05
Po przeczytaniu tekstu i większości komentarzy odczuwam wielki smutek. Nie z powodu ks. Misiaka, ale z powodu ignorancji autora. Zapewne J. Bodakowski napisał wiele tekstów odnoszących się do spraw wiary - co wcale nie czyni go ekspertem od tych tematów. Zanim klikniecie "łapkę w dół" - zastanówcie się, czy nie mam racji. Rzekomy zamiar apostazji pojawia się w tekście wyłącznie w leadzie. To nie Michał Misiak zapowiedział apostazję, ale tak jego zapowiedzi przystąpienia do Kościoła zielonoświątkowego zinterpretował J. Bodakowski. Ale co to znaczy apostazja, i czy tu mamy do czynienia z właściwym użyciem tego słowa, tzn. w zgodzie z jego znaczeniem? Oto jak apostazję i pojęcia pokrewne definiuje katolicki Kodeks Prawa Kanonicznego: "Kan. 751 -Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej ; apostazją -całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej, schizmą -odmowa uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo." Czy Michał Misiak deklaruje chęć "całkowitego porzucenia wiary chrześcijańskiej"? Nie. A zatem nie można mówić o jego rzekomym zamiarze apostazji. Wypisywanie takich stwierdzeń, to szerzenie kłamstwa o bliźnim.
Olo2020.06.2 10:59
Ten heretyk chce mieć żonę i już , kolejny będzie chciał męża , a inny kozę , pieprzyć powołanie !
prawda2020.06.2 10:58
Typowy sekciarz!!!
Sprytny ninja2020.06.2 9:36
Ma wygląd takiego diabełka. Patrzeć mu prosto w twarz nie sposób. Po co go wstawiacie na frondzie?
adsf2020.06.2 9:04
Nie znam gościa ale widze ze szarpie sie od sciany do sciany i szuka sensu zycia.Zagubiony chłopak, moze coś znajdzie.
JONASZ KORAN-MEKKA(Allahu Akbarr)2020.06.2 7:57
AJ WAJ, wali się kraj, AJ WAJ
sylwe2020.06.2 7:32
ch ci wielki na drogę
wandzia2020.06.2 6:17
kolejny kapłan celebryta ( ewangelicznie mówiąc: najemnik) który chce by go obnoszono a ilu jest takich? maja parcie na telewizje chodzą w powłóczystych szatach, chcą by ich słuchano i lubią pierwsze miejsca z ich parcie na szkło. pokory panowie i pamiętajcie" słudzy nieużyteczni jesteście robicie to co wam powierzono. :ON ma wzrastać " NIE TY CELEBRYTO W SUTANNIE
John2020.06.2 2:54
To jakiś diabelski charyzmat.
MarKan2020.06.2 1:46
Wypierdki są wszędzie, w każdej wierze i tradycji. Jaki jest sens nagłaśniania tego przypadku, na tym akurat portalu? Nie rozumiem tego.
marek2020.06.2 0:05
stwierdziłem chyba rok temu. wróci by mieszac niestety nie myliłem się. ale ksiądz rys i tak go wytlumaczy beda pieprzyc by nie ocenic i takie tam idoityzmy. niestety nasi biskupi to miernoty intelektualne i co najgorsze duchowe. Prymas wyszynski pogonił by to towarzystwo..amen
anonim2020.06.1 23:04
Nie osądzam o. Daniela źle, tyle że mam wątpliwości co do tego charyzmatyzmu, zanadto zajeżdża mi to Protestantyzmem, a konkretnie Zielonoświątkowcami.
stan2020.06.1 22:57
By być charyzmatykiem, trzeba być człowiekiem ukształtowanym i silnym w wierze. Przestrzegano już Jana Pawła II, że ruchy charyzmatyczne są zagrożeniem duchowym. Paplają coś w swoich jednao-dwusylabach, nie wiedzą co i potem jest efekt - wchodzą w krąg ciemnych mocy, a im się wydaje, że rozmawiają z Bogiem. Dziwne, że dotyka to księży. Księża powinni być jak stal, jak skała i głosić Boga, a nie otwierać się na jakieś charyzmaty. O. Pio, czy J. Vianney nie potrzebowali charyzmatów, by głosić nauki Boże, a Bóg sam obdarzył ich wieloma łaskami i darami.
Junior2020.06.3 22:59
Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o charyzmatach. Charyzmat to nadzwyczajny dar Ducha Św. udzielany jakiejś osobie dla dobra i umacniania ludzi tworzących Kościół, a o. Pio i ks. Vianney byli charyzmatykami, bo byli obdarzeni np. darem poznania m.in. grzechów ludzi, darem proroctwa, itd. Nie potrzebowali DARÓW nadprzyrodzonych., bo Bóg sam obdarzył ich DARAMI nadprzyrodzonymi...?
anonim2020.06.1 22:54
o. Daniel Galus - Częstochowa i okolice. Kojarzycie tego "ojczulka"?, Był ktoś z zaglądających na forum, na tych charyzmatycznych modłach na Przeprośnej Górce k. Częstochowy?
Hanna2020.06.1 22:54
I dzięki Bogu niech "zjeżdża."Co to za ksiądz, który uważa , że żona to szczęście a co potem na tamtym świecie nie ważne Skończy jak zdrajca Judasz.
anonim2020.06.1 23:13
niech mu żona lekką będzie ; - (
anonim2020.06.1 22:20
Ma fałszywe oczka. coś mi w nim nie gra.
Edward2020.06.1 20:59
Niech dobry Bóg go błogosławi. Można służyć Bogu wszędzie a Kościół Katolicki to nie całe chrześcijaństwo.
stan2020.06.1 22:59
Uważasz Lutra za chrześcijanina? Polecam filmy o nim.
Piogal2020.06.1 20:29
Bodakowski, zastanawiam się z czego wynika ta zawiść... Tak cię boli, że wszystkie kobiety obchodzą cię dookoła jak śmierdzące?
kasia2020.06.1 19:36
Czy ten ksiądz Misiak musi robić wokół siebie tyle szumu. Co? mamy mu współczuć jaki biedny? rozgrzeszyć? potrzymać za rączkę? Jest dorosłym człowiekiem. Przysiegał Bogu w kosciele katolickim. Nie chce trwać przy swojej przysiędze. Nie wiem - ma kryzys, zakochał się, znudził się, charyzmatycy go oświecili itp? Jego sprawa . Jego decyzja. A on ciagle płacze a to w gazetach a to w internecie. I przewraca tymi niebieskimi, niby szczerymi, a tak naprawdę fałszywimi oczkami. Rób chłopie co chcesz. Twoje sumienie.
Jan Radziszewski2020.06.1 19:30
tylko w KK jest obecny żywy i działający Jezus Chrystus i powiedzci mi gdzie wpadnie po zdradzie Judaszowej może nie do PIEKŁA tj podobnie jak pater M LUTER czy Bp którzy założyli loże P 2 masońską i podobnie jak on zdradzają swego Pana i Boga . ot jednym z licznych jest X kard Nycz. który również do PIEKŁA wpadnie Pouczenia Pana - niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
Marlena2020.06.2 17:29
Janie Radziszewski.... . Nie wiem, czy Nycz postępuje dobrze, czy źle ?? Ale to nie nam jest osądzać innych! Pan Jezus powiedział:" Nie sądźcie, byście nie byli sądzeni...." ! "....Jaką miarą mierzysz, taką samą będziesz zmierzony...."
wik2020.06.1 19:25
To nie charyzmatyzm, tylko życie emocjami, czyli wiara w to, że co się myśli i czuje pochodzi od Ducha św.
Fido2020.06.1 19:08
I to jeszcze gdzie ? Do sekty zielonoswiatkowej ? Diabel odebral mu rozum Boze miej go w swojej opiece I pomoz mu powrocic do Ciebie
OKOpSK2020.06.1 21:05
Zamicz watykanski sekciarzu. Wraz z ta twoja sekta heretycka poszli do watykanu
Ks. K. Piotrowski2020.06.1 19:07
Księdzu Misiakowi - Drogi Księże, jestem księdzem już 30 lat i budzi moje politowanie, gdy ksiądz, swoją niewierność próbuje jakoś uzasadnić teologicznie. Wierność jest wiernością i tyle. Księże, własnego sumienia się nie oszuka.
Protestant2020.06.2 16:05
Zadziwia mnie łatwość z jaką Ksiądz zarzuca niewierność innemu księdzu (lub byłemu księdzu). O tęsknicie M. Misiaka do małżeństwa wiemy wyłącznie od niego - bo o ile wiem, nie był on "bohaterem" obyczajowego skandalu. A przecież powołanie na duchownego nie jest w fundamentalnym konflikcie z powołaniem do małżeństwa, skoro sam Szymon Piotr był żonaty.
les2020.06.1 19:05
hormony wala da dekel
Kazik2020.06.1 19:03
Bodakowski znów pijany.
Mejer2020.06.1 19:02
Nie rób z siebie wypierda i odejdz jak facet bez groteskowego usprawiedliwiania... albo w rece trymasz krzyż albo reke wkładasz w majty - nie da sie to i to bo robisz sie groteskowy :D
OKOpSK2020.06.1 21:11
Doucz sie watykanski nieuku ze Sw Piotr i Apostolowie byli zonaci. Wiec twoj argument wsadz se w buty niedouczony katolicki sekciarzu
stan2020.06.1 22:50
Nie wszyscy apostołowie byli żonaci. Sam Jezus Chrystus powiedział, by zostali takimi, jakimi są - jeśli żonaty, niech nie zostawia żony, jeśli nieżonaty - niech się nie żeni. Ten, co chce być pastorem i mieć żonę chyba nie był żonaty?
Martyna2020.06.1 18:15
Życzę z całego serca byłemu księdzu - p. Michałowi Misiakowi wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia. Gratuluję odwagi. Wierzę, że będzie Pan wspaniałym Pastorem. To Pana wybór, ma Pan do tego pełne prawo. Każdy może zmienić Kościół, to nie jest tak, że jesteśmy przypisani do jednego Kościoła do śmierci. Ja byłam kiedyś katoliczką. 11 lat temu przeszłam na protestantyzm i była to najlepsza decyzja w moim życiu. Bedę modlić się za Pana, Panie Michale. Niech Pana Bóg błogosławi. A Pan, Panie Janie Bodakowski, pisze bzdury. Jak zwykle zresztą. Mogę wiedzieć, kiedy Pan przestanie robić ludziom wodę z mózgu?!
OKOpSK2020.06.1 21:09
I juz masz pare minusow od watykanskich sekciarzy ktorym sie zdaje ze beda zyc wiecznie bo naleza do sekty katolickiej. Nawet ich nie ewangelizuj bo oni nie chca sluchac a gloszenie im pisma to rzucanie perel przed swinie. Juz Ap Pawel mowil o takich odszepiencach ze sa glupimi. Katolicyzm to podstawowy przyklad zdrady nauk Apostolskich. Trzeba sie cieszyc ze ci sekciarze ci minusuja wpis bo to znaczy ze trafilas w punkt
Seks pokazy randki2020.06.1 18:03
|Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Agnie2020.06.1 17:58
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Vivian Darkbloom2020.06.1 18:03
Lepiej pomyśl o Bogu, kobieto!
Vivian Darkbloom2020.06.1 17:44
Też chciałem dokonać apostazji ale Ksiundz mi powiedział, że potrzebuję świadków, zaświadczeń i wgl, może sobie Pan nie chodzić do Kościoła ale jednak lepiej w tym Kościele być. No to ja do Ksiundza spoko, możecie sobie mnie liczyć do swoich statystyk, ale w takim razie chcę mieć jakąś taryfę ulgową, gdyby się okazało, że będzie jakiś przydział w miejscach do Raju. Czy rozważnie uczyniłem...
Józef Arkadyjski2020.06.1 17:29
Proszę nie obrażać Ruchu Charyzmatycznego w Kościele Katolickim. Ruch ten jest ostoją żywej i autentycznej Wiary nawet, jeżeli czasem dochodzi do pewnej przesady. Trzeba jednak pamiętać, że nie błądzi tylko ten, co nie wykazuje żadnej aktywności, czyli jest martwy duchowo. "Obyś był zimny albo gorący!" - mówi Jezus - "A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" (Ap 3,15n) To, że ksiądz X dał się zwieść neopentakostalnym protestantom nie ma nic do rzeczy z ruchem katolickim, który ma solidne podstawy biblijno-teologiczne. A księdza żal, bo wkrótce będzie żałował swej decyzji.
OKOpSK2020.06.1 21:13
Nauka sekty katolickiej nie ma zadnych podstaw Biblijnych
Gedeon2020.06.1 17:16
Jak na sektę przystało, warunkiem przejścia jest ponowny chrzest a nawet średni Zienol wie, że " jest jeden Bóg, jedna wiara, jeden chrzest" tak, czy nie ?
Marek2020.06.3 22:05
W kościołach ewangelicznych wymaga się, aby chrzest był przyjmowany świadomie. Chrzest niemowlęcia nie spełnia tego warunku. Dlatego jest uważany za nieważny. Jeśli katolik ochrzczony w wieku świadomym będzie chciał przejść do kościoła ewangelicznego, nie będzie wymagany ponowny chrzest.
dmjdj2020.06.1 17:11
zastanowiło mnie to przyjęcie chrztu jako ekskomunika. nawet w ruchu swiatło życie jest oddanie zycia Jezusowi jako akt podobny do chrztu (w sumie duchowego) wydaje mi się, że ekskomunika była by wtedy gdyby : brać udział w czynnościach liturgicznych z zamiarem zamiast kościoła katolickiego lub na równi (synkretyzm) zatem tu raczej nie ma takiej sytuacji. Choć oczywiście w tym konkretnym przypadku nie można wykluczyc choroby psychicznej czy problemów matrymonialnych
Kubiak2020.06.1 17:06
Małżeństwo to nie raj. Jeszcze ci może w życiu przyszła żona dopiec.
violencja2020.06.2 18:13
Dzieci także, teście też , rodzinka żonki....
ABBA2020.06.1 17:02
Uważam, były księże, ze w ogóle minąłeś się z powołaniem. Twoim powołaniem jest bycie aktorem. Wtedy byłbyś raz tym, raz tamtym, a wszystko w świetle jupiterów i na medialnym ekranie. Parcie na szkło u ciebie dominuje, niestety.
Gedeon2020.06.1 16:57
Zielonoświątkowcy, to sekciarze i sami protestanci ostrzegają przed nimi. Już mniejszy grzech miałbyś biedaku tylko żeniąc się, a przed śmiercią Papierz udzieliłby ci przebaczenia !
OKOpSK2020.06.1 16:59
Nie ma wiekszej sekty niz Watykanska sekta katolicka
Gedeon2020.06.1 17:04
Tak ? A wiesz skąd wzięła swój początek i ile wieków trwa KK? a ile lat i skąd się wzięli Zieloni ? Ten jest świętszy, kto wymamrocze więcej nieznanych, zmyślonych sekwencji lub parę razy za wiele upadnie w duchu rogatym !
Darek2020.06.1 17:15
Obecny odłam o którym piszesz, czyli Kościół Rzymsko-Katolicki został założony w grudniu 1965 roku, wyniku oddzielenia się od dawnego starego Kościoła na skutek soboru watykańskiego II. Ile wieków? Odpowiadam: za pół roku KK będzie miał równe 65 lat, osiągnie tym samym wiek emerytalny.
Gedeon2020.06.1 17:24
Bredzisz sekciarzu, wobec takich niedorzeczności radzę wziąć leki albo się przespać !
OKOpSK2020.06.1 18:17
Katolicka sekta watykanska to schizmatycka grupa uzurpacyjna powstala po schizmie wschodniej
Jan Radziszewski2020.06.1 19:24
tylko w KK jest obecny żywy i działający Jezus Chrystus i powiedz mi gdzie wpadnie po zdradzie Judaszowej może nie do PIEKŁA jak M LUTER czy Bp którzy założyli loże P 2 masońską i podobnie jak on zdradzają swego Pana i Boga . ot jednym z licznych jest X kard Nycz. Pouczenia Pana - niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
OKOpSK2020.06.1 20:55
Taki znawca jestes to pewnie znasz coś niecoś o ruchach pseudo chrześcijańskich jeszcze za życia apostołów. A pierwszy rozdział listu do Rzymian, o kim tam jest mowa? A przed kim Paweł przestrzegał starszych w Efezie w 20 rozdziale Dziejów Apostolskich? Musisz pamiętać, że prawda ma zawsze opozycję i jest prześladowana.Czy nie dostrzegasz że kościół tak naprawdę jest tylko jeden? I to z siedzibą w niebie? Każda ludzka organizacja jest zla, ponieważ dzieli ciało Chrystusa. I to nie przynależność do jakiegokolwiek kościoła tu na ziemi zbawia, ale przynależność do Jezusa Chrystusa!!! I tu kropka bez dopowiedzi. Chrześcijanin z greckiego znaczy: „należący do Chrystusa, Chrystusowy”.
Tosia2020.06.3 14:38
Głupoty opowiada Pan. U Zielonoświątkowców żaden pastor nie zgwałcił dziecka I takiej rozpusty jak w Katolickim Kościele nie istnieje. Jest radosne, szczere a wiara w Jezusie prawdziwa. Tam nie ma ściemy ani przymusu. Nikt nikogo nie zmusza tam zostać ani płacić jeżeli nie masz ochoty. Więc o jakiej sekty pan mówi?
Olej2020.06.1 16:47
Wygodne życie pastora. Żona, pensja, parafia, pewny los w dostatnim i spokojnym życiu. Żadnych dylematów męskich, wszystko zaspokojone. A gdzie jest ofiara ??? Co to takiego ??? Zapyta ,,nowoczesny'' duchowny protestanckiego kroju ??? Wobec walki o świat, o człowieka - ksiądz , biskup który nie ma odwagi i męstwa jest na początku drogi do klęski. Jeszcze o tym nie wiedząc, dowie się na końcu tej drogi, którą rozpoczyna ułożeniem się z własną słabością. Jeżeli stwierdził, że się nie nadaje, najlepszym sposobem jest ciężka fizyczna praca i modlitwa pokutna o siłę i przebłaganie Boga, że się nie dało rady. Zwyczajnie nie dałem Panie rady wybacz, że zawiodłem i nie mogę Ci służyć tak jak Tobie przyrzekałem. Wszak przyrzekałem wierność bezwarunkową. Czyż nie ???
tuld2020.06.1 16:37
A więc jesteś człowiekiem małej wiary! Wybrałeś wygodę dla siebie a twoje tłumaczenia są nic nie warte.
Albert2020.06.1 15:43
"Zachowanie Michała Misiaka doskonale ilustruje zagrożenia duchowe, jakie niesie ze sobą charyzmatyzm." Nie. Ilustruje skutki religijności. Jakiejkolwiek.
ABBA2020.06.1 17:13
Ślepy uwielbia mówić o kolorach, czy nie tak?
Won!2020.06.1 15:41
Tylko patrzeć jak będzie głosił na De(m)onie. Jezuici już się nim zachwycą. Szkoda, że hetero bo jako homosia jeszcze bardziej by go polubili.
Mirek2020.06.1 15:30
Stary zakonnik mówił dziękuję Ci Boże że mam łóżko i nie mam żony.
Andrzej 2020.06.1 15:16
Jest tylko jeden Kościół, Kościół Katolicki. Jeżeli odchodzi to niech zamilknie i nie sieje grzechu zgorszenia. Wszystkich srok za ogon się nie da połapać. Mogłeś człowieku się ożenić, albo zostać kapłanem. A tak ciągniesz ku potępieniu.
OKOpSK2020.06.1 16:58
Watykanska heretycka sekta to nie Kosciol. Kosciol to wspolnota wiernych nowonarodzonych a nie ta obrzydliwa sekta
Jan Radziszewski2020.06.2 15:21
tylko w KK jest obecny żywy i działający Jezus Chrystus i powiedzcie mi gdzie wpadnie po zdradzie Judaszowej co może nie do PIEKŁA tj podobnie jak w nim jest pater M LUTER czy Bp którzy założyli loże P 2 masońską i podobnie jak on zdradzają swego Pana i Boga . ot jednym z licznych jest X kard Nycz. który również do PIEKŁA wpadnie Pouczenia Pana - niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski
Martyna2020.06.1 17:58
Jeden Kościół? Kościół Katolicki?! Kto tak powiedział? Na świecie jest wiele Kościołów, o wiele lepszych od tzw. Katolickiego. To tylko w Polsce 'króluje' KK pełen kłamstwa, rozpusty, pijaństwa, sadyzmu i pedofilii. A Pan, Panie Andrzeju, jest dewotem? Czy może moherowym beretem? Ha, ha.
Jan Radziszewski2020.06.1 19:04
tj podobnie jak X Kard. Nycz Pan Pouczenia - niedziela, 24 maja 2020 [ Kardynał Nycz] Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku Niedziela, 24 maj 22.25 - Tak dziecko, kardynał Nycz jest szczególnym wrogiem Chrystusa, Kościoła w Polsce. Szczególnie nienawidzi Mojej Matki, co mogłeś zobaczyć po profanacji obrazu na Jasnej Górze, jak jego oczy błyszczały diabelską radością. Jest całkowicie opanowany przez szatana. Nie ma dla niego ratunku. Opublikuj. - Dobrze Panie Jezu. Dziękuję. Chwała Tobie Chryste. Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski)
Jan2020.06.1 15:15
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Agnieszka 2020.06.1 15:14
WSPÓŁCZUJĘ przyszłej żonie :(
Gedeon2020.06.1 17:07
Oczywiście, jeśli rozwiódł się z Jezusem, to co tam kobieta !
aaaa2020.06.1 15:11
Ksiądz Misiak to osoba pełna pasji i miłości do ludzi, nigdy nie odmawiał pomocy innym. Osoby pracujące z nim (np w Caritasie) były zachwycone jego zaangażowaniem. Niestety proboszczom to nie odpowiadało dlatego zmieniał parafie, aż w końcu udało się go kościołowi pozbyć ( wysłać do Tanzanii ) Sytuacja trochę podobna do sprawy księdza Międlara. Masońsko-lawendowa mafia w kościele kontroluje sytuację i ma się dobrze.
Katarzyna2020.06.1 21:46
Pojechal do Tanzanii bez zgody i wiedzy biskupa, tylke w temacie.
"Bóg sam wystarczy"2020.06.1 14:58
Wiara, kapłaństwo to nie jakiś koncert życzeń, to służba, chciał mieć żonę to po co lazł na księdza, przecież będąc mężem, ojcem itd. też można dobrze służyć Bogu. Jak dziecko chce mieć to i tamto, inaczej się nie bawi. Niedojrzały facet nie nadaje się ani na księdza ani na głowę rodziny. Modlitwa, pokuta i pokorny powrót do KK i kapłaństwa, tego mu życzę. Amen
ABBA2020.06.1 16:58
Bardzo słusznie, niedojrzały człowiek z parciem na szkło.
Sam2020.06.1 17:10
Były czasy, gdy Abba grała w Polsce 😜
benio2020.06.1 14:55
W końcu acb Ryś będzie miał możliwość pogadania w jęz ojczystym z pastorem Misiakiem na zgromadzeniu ekumenicznym.
Joanna2020.06.1 14:44
Całkowicie zgadzam się z autorem tej publikacji. W pewnym okresie swojego życia zostałam zaproszona do uczestnictwa w spotkaniach Grup w Duchu Świętym. Spotkania odbywały się w salce katechetycznej w drugiej części kościoła. Nie widziałam w tym nic złego. Gdy w spotkaniach brał udział ksiądz - ja to znosiłam ale ksiądz miał inne zajęcia więc bardzo często sami ludzie organizowali transy modlitewne. I wtedy zaczął ogarniać mnie strach. Panicznie bałam się tego, który przychodził i stawał za mną. Inni też go odczuwali i określali go jako "Ducha Świętego". Jedni tracili przytomność inni zachowywali się jak pacjenci szpitala psychiatrycznego. Przekazałam to swoje odczucie księdzu - opiekunowi grupy. Ksiądz stwierdził, że i owszem na takie spotkania może przychodzić nawet szatan ale uczestnicy są tak silni, że modlitwą go pokonają. Zrezygnowałam z tych spotkań bo lęki zaczęły mi towarzyszyć w różnych miejscach i o różnej porze.
ABBA2020.06.1 17:11
Ja też słyszałam o podobnych reakcjach od bliskich mi osób, którzy mieli kłopoty w rodzinie z osobą zaangażowaną w ten Ruch, a później potrzebującą opieki co najmniej psychologa. Przyjaciółka pytała mnie, co wiem o tym Ruchu, bo wydawało się jej, że jak coś jest w Kościele to jest prawdziwe i pod kontrolą Kościoła. Niebawem jednak spotkania w ich kościele parafialnym się skończyły, a dziewczyną zajął się mądry zakonnik i psycholog.Po pewnym czasie przyszła do siebie i paniczne lęki, na które cierpiała, się skończyły.
Adam2020.06.2 22:06
We wspólnotach charyzmatycznych w kościele katolickim nie ma nic złego pod warunkiem, że jest prowadzona formacja, a ksiądz odpowiedzialny za taka wspólnotę reprezentuje Magisterium Kościoła. Nie trzeba szukać w nich żadnej sensacji.
jula2020.06.1 14:31
Mroczna twarz, bez radości, uśmiechu.
Irena2020.06.1 14:50
Na twarz widać cierpienie, anie radość. "Oczy zwierciadłem duszy" - głosi przysłowie. Pomódlmy się, żeby się nawrócił.
anonim2020.06.1 18:32
Bardzo łatwo oceniać kogoś nie znając człowieka. Ten człowiek to chodząca radość .
Żenada2020.06.1 14:26
Przykre... Poza tym psychologia i psychiatria mówią w takich przypadkach o "kompleksie proroka".
JanP2020.06.1 14:24
To jego życie i jego sprawa. Nic mi do tego.
ABBA2020.06.1 16:57
Oczywiście, że jego sprawa. To po co się ogłasza w mediach, czyniąc ze swojej sprawy naszą?
Gedeon2020.06.1 17:00
A słyszałeś "mądralo" o grzechach cudzych ? Pewnie, niech gwałcą, zabijają, co mi do tego ?
JanP2020.06.1 17:07
Ty się lepiej weź za swoje grzechy.
Gedeon2020.06.1 17:21
No i nic nie wiesz dalej. Zezwalać czy nie upominać grzeszących jest udziałem w grzechu cudzym.Poczytaj se KKK a potem podejmuj dyskusję !
Sam2020.06.1 17:09
Nie zapędzając się za daleko 😝
Irena2020.06.1 22:43
Jeżeli widzisz człowieka nad przepaścią, której on nie dostrzega,to słuszną jest rzeczą, mówić : " to jego sprawa, nic mi do tego"?, czy krzyczeć: "uważaj na niebezpieczeństwo"!!!???
Gawlicz Anna2020.06.2 23:00
Efekt motyla...Wszyscy jesteśmy połączeni i poczynania innych mają wpływ na nasze życie.Większy niż myślimy.A Misiakowi bokiem wyjdzie jego niedojrzałość,narcyzm i mylne wyobrażenia o życiu.Oj,współczuję!
Yrek, kosmiczna nominacja2020.06.1 14:20
Wiecie, że Maja Frykowska, wcześniej Agnieszka, znana jako Frytka z Big Brothera, nawróciła się? Ale nie na rzymski katolicyzm. O, nie! Wybrała denominację protestancką i osobisty kontakt z Jezusem.
Jan Radziszewski2020.06.1 19:01
Poza KK ewentualnie Prawosławnym nie ma kontaktu osobistego z Jezusem !! a w sposób szczególny nie ma go w Protestantyzmie - bo oni mają kontakt tylko przez Słowo tj Pismo św a wiesz dlaczego bo oni nie mają Sakramentów św- ponieważ Potępiony M LUTER je odrzucił podobnie jak pozostali podobni mu głupi Herezjarchowie
OKOpSK2020.06.1 20:48
Tutaj nie chodzi o niezgodę pomiędzy katolikami czy protestantami; tutaj w grę wchodzi nieposłuszeństwo wobec Słowa Bożego objawionego w Piśmie Świętym. Możemy się zgadzać w wielu sprawach, a mimo to być nieposłuszni Bogu. Jeśli mamy być jedno, to najpierw musimy być jedno z Bogiem Ojcem i Jezusem Chrystusem. Na przykład, nazywając biskupa Rzymu Ojcem Świętym, nie jesteśmy jedno z Jezusem, który Ojcem Świętym nazywał Boga Ojca. (Jan 17:11). Zanim zarzuci mi pani kłamstwo proszę wskazać jeden kłamliwy argument w moich wypowiedziach. Katolicy, którzy nie mają pojęcia o Piśmie Świętym i zapatrzeni w nieomylność papieską, chętnie przypisują kłamstwa czy niewiedzę tym, którzy wskazują na sprzeczność katolickiej nauki z a nauczaniem Pisma Świętego.
teresa I2020.06.1 14:14
Mądrość na twarzy jest , a tu jej nie ma , więc co on mógł mądrego powiedzieć ....takin prostaczek.
anonim2020.06.1 23:11
; - ( niech mu żona - lekką będzie.
Agent 0/8/152020.06.1 14:12
Informujemy, że od 25.05.2020 Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie zostaje ponownie otwarty dla interesantów. Preferowanym sposobem kontaktu / składania wniosków / rejestracji pozostaje kontakt elektroniczny, bądź telefoniczny.
teresa I2020.06.1 14:17
Czytałam książki o8/ 15 fantastyczna niemiecki pisarz nie pamiętam nazwiska , ale jestem w posiadaniu.
Yousuf2020.06.1 14:24
Hans Hellmut Kirst. „08/15” i „Fabryka oficerów”. Super.
ya2020.06.1 14:03
Ktoś w końcu zajmie zarazą fundamentalizmu pochodzącego, a jakże, od protestantów? Szczują na wszystkich innych, na neo, na duchaczy, kto nie podejdzie dostaje kopa. To się powinno leczyć.
jo2020.06.5 10:57
znam wielu protestantów a ani jeden z nich nie szczuje ani nie kopie, coś ci się chyba pokręciło...
only what is good2020.06.1 14:00
Do Kościoła chodzę bo muszę ale.............. https://www.braciaprzykawie.pl/przestan-chodzic-do-kosciola-5-powodow/
asd2020.06.1 14:44
Wcale nie musisz. Bądź szczery a nie obłudny. Im mniej obłudnych w Kościele tym nasza wiara będzie miała większą jakość
Belcepup2020.06.1 13:59
Mogłoby być gorzej. Dziękujmy Panu Bogu, że chce mieć żonę, a nie chłopaka i że chce być pastorem, a nie właścicielem klubu gejowskiego.
PMOP2020.06.1 14:24
Jeszcze wszystko przed nim.
Albert2020.06.1 15:44
Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek. U Misiaka jest na odwrót. W klubie gejowskim już był przez większość swojego życia.
Gedeon2020.06.1 16:58
Jasne lepiej być złym niż bardzo złym ?
JS2020.06.1 13:57
Czy to Jezus zabrał tego kapłana z Jego Kościoła Powszechnego i skierował do innego ? Odpowiedź brzmi - NA PEWNO NIE. Pan Jezus powiedział, że jeżeli szatan wyrzuca innego szatana z opętanego człowieka to świadczy to o skłóceniu w jego królestwie i królestwo takie się nie ostoi. Jeżeli, jak myśli ten odchodzący od posługi Panu, Jezus usuwa go z jednego Kościoła do innego to świadczy to o niespójności w działaniu ale kogo ? Pana Jezusa ? Na pewno NIE. Króluj nam Chryste ! Nie chcemy antychrysta za króla ! Pozdrawiam
Jaki Linux?2020.06.1 14:17
Przetestowałeś już Linux Mint Debian Edition? A może ten system jest dla ciebie za mało chrześcijański? W takim razie polecam Ubuntu Christian Edition. Zdravo.
Andrzej 2020.06.1 15:19
Jest tylko jeden Kościół, Kościół Katolicki. Jeżeli on odchodzi to niech zamilknie i nie sieje grzechu zgorszenia. Wszystkich srok za ogon się nie da połapać. Mogłeś człowieku się ożenić, albo zostać kapłanem. A tak ciągnie ku potępieniu.
OKOpSK2020.06.1 16:55
Mam dla ciebie niedouczony watykanski sekciarzu informacje. Kosciol to wspolnota nowonarodzonych a nie watykanska sekta powstala w sredniowieczu i zbudowana na mordach i klamstwie. Doksztalc sie odszczepiencu
JS2020.06.1 17:40
Kościół był od początku JEDEN. Potem został podzielony. Najwięcej darów jakie Pan Jezus złożył w Kościele, który założył ma nadal Kościół Powszechny. Wkrótce zajdą ogromne zmiany i inne kościoły wkrótce połączą się w jeden i dołączą się wyznawcy innych religii. Kościół będzie jeden i będzie ODNOWIONY. Pozdrawiam
stan2020.06.1 22:39
To już powstał nawet jakiś kościół nowonarodzonych? A kto ich zrodził? Soros czy Rotschild czy sam Amadeusz?
Wojtek Polak2020.06.2 9:10
mam dla ciebie nie przyjacielu rewolucjonistyczno heretycki informację. co Bóg złączy człowiek niech nie rozdziela. Chrystus założył jeden Kościół. a wy coście uczynili odłączyliście się od Kościoła Powszechnego stworzyliście setki tysięcy odłamów protestanckich i za podszeptem ojca kłamstwa obrażacie katolików.
meg2020.06.1 17:47
"Mogłeś się ożenić ,albo zostać kapłanem' ,kapłanem nie żonatym ale dzieciatym i wszystko ok .Kościół to wszyscy wierzący w Jezusa jako Pana i Zbawiciela ,tak przynajmniej definiuje to Słowo Boże
Gedeon2020.06.1 17:09
A skąd weźmiesz na 10-cinę, bez zawodu, od żony ?
Jan2020.06.2 8:34
Wszystko co czyni ten człowiek jest tylko i wyłącznie jego wyborem. Pan Jezus tu nic nie czyni...Jakieś dziwne myślenie masz...JS. A pan ksiądz zawiera przymierze z szatanem...Jego to wybór..Ma wolną wolę..