Jan Bodakowski: Liberałowie i masoni - wrogowie wolności. Tak prześladowali katolików w Europie w XIX i XX - zdjęcie
03.03.20, 08:50Fot. via Wikipedia, CC 0

Jan Bodakowski: Liberałowie i masoni - wrogowie wolności. Tak prześladowali katolików w Europie w XIX i XX

35

Liberałowie, wbrew swojej nazwy nie są zwolennikami wolności, tylko konsekwentnie dążą do ograniczania praw katolików i odbierania im własności. Tak dzieje się dziś, ale tak też się działo w XIX i XX wieku. Podobnie wrogiem wolności jest masoneria.

Liberalne i masońskie prześladowania antykatolickie w Europie w XIX i XX są jednym z tematów wydanej przez wydawnictwo Fronda pracy „Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła” autorstwa Grzegorza Kucharczyka (docenta doktora habilitowanego, kierownika Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu).

Papież Pius IX, zanim został papieżem, był uznawany za liberała. Po swoim wyborze na Stolice Piotrową w 1846 roku amnestionował radykałów, złagodził cenzurę (dzięki czemu w Państwie Kościelnym rozwinęła się prasa), jako pierwszy papież dopuścił do władzy w Państwie Kościelnym świeckich, powołał do życia Zgromadzenie Konsultacyjne reprezentujące świeckich mieszkańców Państwa Kościelnego. Wobec liberalnej postawy papieża bardzo krytyczna była Austria. Problem było to, że liberałowie nie byli zainteresowani otwartością Ojca Świętego, bo jedynym celem liberałów było zniszczenie Kościoła.

W 1848 roku w Rzymie nastąpiła radykalizacja nastrojów politycznych. Radykałowie zarzucali papieżowi, że nie chce poprzeć Piemontu w jego wojnie z Austrią. Taka postawa papieża sprawiła, że w oczach ludu Ojciec Święty stał się wrogiem. Papieża przed napadami bojówek chronili między innymi wybitni polscy poeci – Krasiński i Norwid. Konsekwencją radykalizacji nastrojów, które wykorzystali karbonariusze była ucieczka papieża do Neapolu i w 1849 stworzenie w Rzymie republiki. Lider karbonariuszy Giuseppe Mazzini stawiał sobie za cel zniszczenie katolicyzmu i stworzenie nowej religii (członkiem założonej przez Mazziniego Młodej Europy było Towarzystwo Demokratyczne Polskie). Podobnie Giuseppe Garibaldi nienawidził katolicyzmu i sławił rzekome zasługi masonerii.

W 1859 roku Francja odebrała Austrii Lombardię i przekazała ją Piemontowi. W 1859 i 1860 Piemont zagarnął dużą część Państwa Kościelnego, a w 1870 Rzym, który do VIII do XIX wieku był stolicą Państwa Kościelnego. Państwo Kościelne było w wielu aspektach bardziej wolnościowe od państw protestanckich i masońskich – w Państwie Kościelnym nie było niewolnictwa, kiedy niewolnictwo było w masońskich USA, Państwo Kościelne nie dokonywało ludobójstwa, co zrobiła to Wielka Brytania, zagładzając na śmierć ponad milion Irlandczyków. Papież popierał rewolucję przemysłową i badania archeologiczne.

Prześladowanie Kościoła na Półwyspie Apenińskim zaczęło się już Piemoncie – w 1855 roku na postawie prawa o zakonach władze Piemontu je zlikwidowały.

Utworzenie Włoch w 1870 roku nie było żadnym zjednoczeniem, bo państwo wołoskie nigdy wcześniej nie istniało. Istniał Rzym, ale nadużyciem jest utożsamianie Włoch z Rzymem, tak jak nie można uważać Rumunii za kontynuatorki Dacji, choć państwa te leżą w tym samym miejscu.

Prześladowani byli też katolicy w protestanckich Prusach w ramach polityki Kulturkampfu kanclerza Bismarcka. Celem tej pruskiej polityki była likwidacja wpływu Kościoła na życie społeczne, przede wszystkim na edukację.

W ramach Kulturkampfu ogólnoniemiecki Reichstag i pruski Landtag wprowadziły antykatolickie ustawodawstwo: katecheci musieli od państwa uzyskać pełnomocnictwo, by nauczać religii, wprowadzono przymusową inwentaryzację majątków kościelnych, skasowano większość zgromadzeń zakonnych, wygnano jezuitów, umożliwiono aresztowanie księży pod najbardziej błahymi powodami. Kulturkampf był wyrazem tego, że i będący masonem cesarz Wilhelm I i kanclerz Bismarck żywili antykatolickie fobie.

Uchwalone w 1875 prawo o kongregacjach doprowadziło do masowej kasaty zakonów. Dla władz nie miało znaczenia to, że likwidowano liczne szpitale, szkoły i instytucje charytatywne. Do walki z zakonami użyto argumentów z rewolucji francuskiej, wykorzystywanych i dziś, czyli fałszywych oskarżeń o molestowanie seksualne.

Kler nie podporządkowywał się zarządzeniom władz, za co nawet arcybiskupi i biskupi byli więzieni. W 1874 Reichstag uchwalił prawo pozbawiające opornych księży obywatelstwa i skazujące ich na banicje (po okresie internowania).

Politykę Bismarcka popierali liberałowie, a przeciwstawiała się jej ludność katolicka, która ukrywała księży, oraz wykupywała skonfiskowane mienie Kościoła. Liberałowie domagali się od Bismarcka wyrzucania katolików z administracji – władze rozpoczęły takie czystki. W Wielkopolsce i na Pomorzu Kulturkampf miał charakter walki z polskością. Władze usuwały katolików z parafii, na ich miejsce przysyłały duchownych starokatolickich. Cenzura zwalczała publicystykę opisującą działania masonerii, zakazywała i konfiskowała takie publikacje.

Hohenzollernowie byli związani z masonerią. Fryderyk II w 1777 objął królewskim patronatem Wielką Loże Niemiec i zagwarantował jej rozwój w Prusach. Jego następca Fryderyk Wilhelm II również zapewnił masonom królewski patronat, podobnie i Fryderyk Wilhelm III. Masonami był odpowiedzialny za Kulturkampf, nienawidzący katolicyzmu i wspierający masonerię Wilhelm I i Fryderyk III.

Jan Bodakowski

Komentarze (35):

Reytan2020.03.4 22:27
Przywodca Konfederacji jest liberal i mason Lozy Windsor Brat fartuszkowy Korwin.
edi2020.03.4 22:04
WOJNA TRWA !! A TĘ WOJNĘ WYGRA MARYJA KRÓLOWA NIEBA I ZIEMI - I WSZYSCY KTÓRZY PRZEZ RÓŻANIEC ZACHOWAJĄ WIARĘ !! SURSUM CORDA !!
Sex portal2020.03.4 17:21
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Azazel2020.03.4 9:56
Bodakowski - wróg rozumu. Ten nieprawdopodobny stek bredni, jaki z siebie wydala świadczy o poważnych problemach zdrowotnych, wynikających najprawdopodobniej ze związanego ze starokawalerstwem i katolickim lękiem przed grzechem masturbacji (o korzystaniu z usług panienek nie wspominając) regularnego wylewu spermy do mózgu (i tak już uszkodzonego).
***2020.03.4 11:13
To co napisałeś to stek bzdur. Tezy nie poparte żadnymi dowodami. Brednie.
Azazel2020.03.4 14:14
Trzy gwiazdki Cała i święta prawda o Bodakowskim. Dowodem jest każdy tekst tego osobnika, pełen błędów, pomówień i kłamstw. Być może ślepi i głusi tego nie widza i nie słyszą.
katolik2020.03.4 16:48
Najgłupszym co spłodził ten kłamca Bodakowski był ten artykuł: https://www.fronda.pl/a/jan-bodakowski-poznaj-najpopularniejsze-antykatolickie-mity,139287.html W komentarzach obalone wszystkie kłamstwa Bodakowskiego punkt po punkcie, ale "artykuł" powyżej też pokazuje marność autora tych wypocin.
R2020.03.4 4:43
masoni to rytualne związki zawodowe, dbające o dobrobyt swoich członków, a nie reszty świata, w tym katolików itd. Żeby dobrze zarabiać trzeba utworzyć i kontrolować monopole i do tego potrzebna jest władza i przemoc państwa - tak dla masonów jak i dla biznesu z jakiejkolwiek religii - dlatego zawsze ci co mają władzę i biznes prześladują tych co nie mają ani władzy ani biznesu i nie ma tu znaczenia religia bo religii się tu używa
Jan Radziszewski2020.03.3 23:16
duraki wierzące Liberałom Masonom + bo te tzw tj. 1000 bogi które czci świat to duchy z piekła demony diabły Najważniejsi trójca piekielna tj Stary Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) Krasnyj smok z apokalipsy /Ap 12,3 nn) synowiec Belzebub Bestia z morza /Ap 13,1 nn ) fałszywy prorok - szatan Astorath Bestia z lądu /Ap 13,11 nn) ot masoni czczą Starego tj żydowskiego cezara /J 19,15) Ta tajemnica musiała być zachowana stąd Bronisłwa Gieremka diabły zabrały wkrótce do PIEKŁA po jego samobójczej śmierci na autostradzie jak jechał do Brukseli i podobnie i was zabiorą do tego słynnego Jeziora ognia i siarki /Ap 20,15 o temperaturze lawy piekielnej 1100 +C jak zmierzyły ruskie duraki po dowierceniu się do piekła na półwyspie Kolskim i będziecie w nim wyli jak oni --- por nagranie tego wycia .
Jan Radziszewski2020.03.3 23:02
duraki wierzące Liberałom Masonom + bo te tzw tj. 1000 bogi które czci świat to duchy z piekła demony diabły Najważniejsi trójca piekielna tj Stary Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) Krasnyj smok z apokalipsy /Ap 12,3 nn) synowiec Belzebub Bestia z morza /Ap 13,1 nn ) fałszywy prorok - szatan Astorath Bestia z lądu /Ap 13,11 nn) ot masoni czczą Starego tj żydowskiego cezara /J 19,15) Np Bronisław Gieremk pod Brukselą na własne oczy zobaczył kupkę popiołu po swoich kumplach tj braciach masonach z ILLUMINATI w stopniu Lucyfera "WTEDY ZROZUMIAŁEM GROZĘ CIERPIENIA I STRASZLIWĄ ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH OGNIA TYCH NIEWINNYCH DZIECI. Z natchnienia Bożego z całych sił zacząłem krzyczeć. „Ja tego nie uczynię. To nie są duchy waszych zmarłych, braci tylko demony, złe duchy, które przybrały ich ludzki wygląd aby was oszukać. Jest to wielkie kłamstwo aby was całkowicie doprowadzić do opętania i pozbawić wszelkiego zdrowego rozumu i wolnej woli”. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. Gdy ten ogień zbliża! się do masona z Polski chwyciłem go za rękę i zacząłem się modlić w myślach o jego uratowanie. Ale on był już cały czas nieprzytomny. Stracił przytomność na początku w czasie przemiany złych duchów. Jak się później okazało on nie doświadczył własnymi zmysłami wizji piekła. Po wizji, ogień nie cofnął się lecz już do końca palił tych trzech masonów. Ich przeraźliwe krzyki były jeszcze większe niż tych dwóch satanistów, których pochłonął podobny ogień
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.03.3 12:02
A jak mordowali i prześladowali rzymscy katolicy?
Kil.2020.03.4 1:18
A jak mordowali Żydzi swoich rodaków i Polaków???
Brutus2020.03.3 11:46
Według katolików największym masowym zabójcą jest sam Bóg , poczynając od potopu, Sodomy i Gomory przez dżumę i grypa hiszpankę po tsunami a tera covid-19 - tak zwana kara boska czyli czysty terroryzm, nie słuchasz mnie to zabije Ciebie , Twoich bliskich i sąsiadów - sami kochani katolicy w koło to powtarzacie
Nairobi2020.03.3 15:20
To wszystko dla dobra tych zabitych. Co się mają na Ziemi męczyć. Teraz męczą się w Niebie.
Jan Radziszewski2020.03.3 23:29
ot masoni czczą Starego tj żydowskiego cezara /J 19,15) Np Bronisław Gieremk pod Brukselą na własne oczy zobaczył kupkę popiołu po swoich kumplach tj braciach masonach z ILLUMINATI w stopniu Lucyfera "WTEDY ZROZUMIAŁEM GROZĘ CIERPIENIA I STRASZLIWĄ ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH OGNIA TYCH NIEWINNYCH DZIECI. Z natchnienia Bożego z całych sił zacząłem krzyczeć. „Ja tego nie uczynię. To nie są duchy waszych zmarłych, braci tylko demony, złe duchy, które przybrały ich ludzki wygląd aby was oszukać. Jest to wielkie kłamstwo aby was całkowicie doprowadzić do opętania i pozbawić wszelkiego zdrowego rozumu i wolnej woli”. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. Gdy ten ogień zbliża! się do masona z Polski chwyciłem go za rękę i zacząłem się modlić w myślach o jego uratowanie. Ale on był już cały czas nieprzytomny. Stracił przytomność na początku w czasie przemiany złych duchów. Jak się później okazało on nie doświadczył własnymi zmysłami wizji piekła. Po wizji, ogień nie cofnął się lecz już do końca palił tych trzech masonów. Ich przeraźliwe krzyki były jeszcze większe niż tych dwóch satanistów, których pochłonął podobny ogień tam dopiero będziecie mieli radochę nad radochami!!! Pa Pa Pa na pożegnanie
Katarzyna2020.03.4 1:15
Brutus! Nie życzę sobie blużnierco, odszczepieńcu, abyś w moim imieniu za mnie tu pisał, używając słow:" według katolików "! Otóż nie, katolicy tak nie myślą, tylko wy! PAN BÓG NIGDY NIE BYŁ ZABÓJCĄ! PAN BÓG JEST SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWYM, KTÓRY ZA DOBRO WYNAGRADZ, A ZA ZŁO KARZE! PO TO MASZ DAR WOLNEJ WOLI, ABYŚ JĄ WŁAŚCIWIE UŻYWAŁ! OD CIEBIE ZALEŻY JAK JĄ UŻYJESZ I CZY POTEM BĘDZIESZ KARANY, CZY NAGRADZANY! TO LOGICZNE PRZECIEŻ! Nie rozumiesz? Teraz za Ziemi, winny też jest karany! Co w tym dziwnego, że Pan Bóg karze? A ile lat Pan Bóg upominał ludzi w Sodomie i Gomorze? Przecież wiesz, że ten pedalski "grzech sodomi " jest dla Boga wyjątkowo odrażający ! Nie chcieli się nawrócić, pomimo napomnień, więc jak sobie myślisz? Miał ich pochwalić? UKARAŁ SPRAWIEDLIWIE ZA ICH GRZECHY, ZASŁUŻYLI NA TO! Co, może Bóg miał ich pochwalić, może ciebie też i powiedzieć , że dobrze, grzesz dalej!
katolik2020.03.4 16:52
Za jakie zło zamordował, przepraszam ukarał śmiercią, żonę i dzieci Hioba? A coż złego uczyniły kobiety i dzieci zamordowane tym boskim rozkazem?: "Przejdźcie za nim przez miasto i zabijajcie bez zmrużenia oka, i nie litujcie się! Wybijcie do nogi starców, młodzieńców i panny, dzieci i kobiety"
west2020.03.3 9:51
Proszę się przyjrzeć arrasowi na ścianie za plecami władz. Często się zastanawiam, co oznacza większość ukazanych tam symboli.... https://www.krakow.pl/modules/fotogal/gallery/index.php/2008/album1114/album1129/DSC_5036_kopia
Cool2020.03.3 10:00
To przyjrzyj się temu >>>> https://biznes.wprost.pl/_thumb/28/2b/77d290438d04f325cef31fcc0448.jpeg
Cool2020.03.3 10:03
>>>>> https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/e4/fa/98/iii-rp-200-1994-stan-bankowy-seria-dy-rzadki-rydzyna-513533750.jpg
T2020.03.3 13:11
Widzę tam cyrkiel i kątownik - typowo masoński symbol.
MaxFiend2020.03.3 9:41
Państwo Kościelne samo sobie zapracowało na upadek społeczny i ekonomiczny a w konsekwencji polityczny. Ucisk chłopów był porównywalny z niewolnictwem a skandale z odbieraniem dzieci rodzinom żydowskim i plaga nadużyć ekonomicznych wywołały bunt w najniższych stanach społecznych do tego stopnia, że nikt nie chciał bronić tego wynaturzonego tworu.
Jan Radziszewski2020.03.3 23:22
ot masoni czczą Starego tj żydowskiego cezara /J 19,15) Np Bronisław Gieremk pod Brukselą na własne oczy zobaczył kupkę popiołu po swoich kumplach tj braciach masonach z ILLUMINATI w stopniu Lucyfera "WTEDY ZROZUMIAŁEM GROZĘ CIERPIENIA I STRASZLIWĄ ŚMIERĆ W PŁOMIENIACH OGNIA TYCH NIEWINNYCH DZIECI. Z natchnienia Bożego z całych sił zacząłem krzyczeć. „Ja tego nie uczynię. To nie są duchy waszych zmarłych, braci tylko demony, złe duchy, które przybrały ich ludzki wygląd aby was oszukać. Jest to wielkie kłamstwo aby was całkowicie doprowadzić do opętania i pozbawić wszelkiego zdrowego rozumu i wolnej woli”. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości. Przed ich oczami przesuwały się następne wizje różnych czasów. Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. Gdy ten ogień zbliża! się do masona z Polski chwyciłem go za rękę i zacząłem się modlić w myślach o jego uratowanie. Ale on był już cały czas nieprzytomny. Stracił przytomność na początku w czasie przemiany złych duchów. Jak się później okazało on nie doświadczył własnymi zmysłami wizji piekła. Po wizji, ogień nie cofnął się lecz już do końca palił tych trzech masonów. Ich przeraźliwe krzyki były jeszcze większe niż tych dwóch satanistów, których pochłonął podobny ogień
MaxFiend2020.03.5 10:13
Nie wiem do czego ten bezsensowny bełkot pasuje, ale na pewno nie do mojego komentarza. Pozdrowienia dla tych, którzy go polubili i powodzenia w czytaniu ze zrozumieniem :-D
T2020.03.3 9:41
Masoneria to tylko wywiad City of London Co. Malo kto o tym wspomina ze strachu.
Przejechany na Pasach Ciężarny Gej2020.03.3 9:37
Bodakowski trafił w dziesiątkę. Stąd ten wysyp bluzgów. Całkowicie zrozumiałe. Nie dyskutujcie z tymi zakutymi łbami. Szkoda czasu i zdrowia. Zero logiki z ich strony.
bronto2020.03.3 9:17
masoni to diabły, jacy to oni charytatywni, jacy kulturalni, sratata tatata, to najgorsze wilki w owczej skórze precz z masonokabalistami
Dam2020.03.3 10:52
Tak jak księża, którzy mówią o ubóstwie sami pławiąc się w luksusach, w wstrzemięźliwości będąc pijakami, i "prawda was wyzwoli" ukrywając przestępstwa.
Jan Radziszewski2020.03.3 23:24
za nie dalej jak 7 lat a zobaczysz PIEKŁO na własne oczy
Jarek2020.03.4 19:35
Wow - prorok @Jan Radziszewski Dlaczego za akurat 7 lat? Może być szybciej - największy wulkan na Islandii się budzi. Opanuj się Radziszewski - i nie siej paniki, to grzech. Czyli nie masz wiary jeśli tak prorokujesz.
F232020.03.3 9:13
Jakim desperatem musi być Bodakowski, że podpisuje te rzygowiny swoim imieniem i nazwiskiem?
Jarek2020.03.4 19:32
https://twitter.com/jan_bodakowski Tu masz odpowiedź: Jan Bodakowski @jan_bodakowski Jan Bodakowski – katolik, Polak, endek, politolog, absolwent IPS WDiNP UW, bezrobotny, stary kawaler, żyje w ubóstwie, pisze artykuły, recenzje, relacje,
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.3 9:10
Liberałowie i masoni - wrogowie wolności??? To tak jakby napisać: Katolicy to wrogowie Boga. Dlaczego? No z tego samego powodu. Katolicy zwalczają wszystkich bogów, zwalczają tysiące bogów ... no z wyjątkiem jednego.
Jan Radziszewski2020.03.3 22:52
bo te tzw tj. 1000 bogi to diabły Najważniejsi trójca piekielna tj Stary Lucyfer /Iz 14,12-15 Sura 113,1) Krasnyj smok z apokalipsy /Ap 12,3 nn) synowiec Belzebub bestia z morza /Ap 13,1 nn ) fałszywy prorok - szatan Astorath Bestia z lądu /Ap 13,11 nn)
belfer2020.03.4 22:33
To nie liberałowie, ale lewicowcy.