Jak zareagować na unijną agresję? Romanowski: Może wstrzymanie składek? - zdjęcie
27.10.21, 15:59Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Jak zareagować na unijną agresję? Romanowski: Może wstrzymanie składek?

15

TSUE nałożył dziś kolejną karę na Polskę. Tym razem mamy płacić milion euro za każdy dzień działalności Izby Dyscyplinarnej SN od 14 lipca. W jaki sposób Polska powinna odpowiedzieć na unijną agresję? Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski proponuje rozważenie wstrzymania wpłaty polskich składek.

- „Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych, dotyczących w szczególności uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 000 000 EUR dziennie”

- poinformował dziś luksemburski Trybunał.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych wiceszef resortu sprawiedliwości Marcin Romanowski, który ma bardzo konkretną propozycję.

- „(Nie)wyroki TSUE ingerujące w kompetencje polskich władz muszą być ignorowane. Niewybieralne i niedemokratyczne organy UE nie będę stawiać się ponad polskim społeczeństwem, i wbrew jego demokratycznej woli blokować reformy. Może wstrzymanie składek przemówi eurokratom do rozumu?”

- pyta polityk.

kak/Twitter

Komentarze (15):

Anonim2021.10.27 17:52
Putin otwiera szampana: wszystko idzie zgodnie z planem, agentura w rządzie skrupulatnie wypełnia polecenia.😁😁😁
AAAtomek2021.10.27 17:51
Niech pieniądze na karę zarządzoną przez TSUE ściągają z wynagrodzeń europosłów PiS!
raz dwa trzy ***** zdradzieckie peowskie psy!!!2021.10.27 17:08
I TSUE oraz resztę zdrajców takich jak belka cimoszewicz pierdoń itd....
matis892021.10.27 17:04
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
matis892021.10.27 17:18
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
matis892021.10.27 17:45
DO LEWACKIEGO PODSZYWA: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
MaxFiend2021.10.27 16:45
Moment, to czego jest więcej? Unijnych funduszy dla Polski czy polskiej składki? :-D
Konkretny2021.10.27 17:28
Można też przymknąć rynek dla niektórych ich towarów i rozważyć repolonizację niektórych ich majątków na terenie Polski.
MaxFiend2021.10.27 17:44
Oni też mogą to zrobić. Kto wtedy zyska?
Konkretny2021.10.27 18:18
Chyba Polska, oni więcej tu sprzedają niż my tam i więcej tu mają swojego majątku, nie mówiąc o ich agentach, których majątek by przepadł. a poza tym blokada transportu na wschód mogłaby im zaszkodzić. Wolałbym tego uniknąć, ale to nie tylko od nas zależy.
MaxFiend2021.10.27 18:50
Mogą ten majątek łatwo i szybko przenieść gdziekolwiek a solidarne embargo na polskie produkty w reszcie UE doprowadzi Polskę do bankructwa. Powodzenia!
Anonim2021.10.27 19:13
Niekoniecznie mogą przenieść fabryki i montownie swoich towarów oraz hurtownie, bo przecież będzie zakaz wywozu. Ponadto blokada autostrad i kolei oraz ewentualne zamknięcie przestrzeni powietrznej odcięłoby ich od punktów zbytu, także unijnych. Bilans strat i zysków nie jest taki prosty do wyliczenia, tym bardziej że musieliby przyjąć azylantów, czyli ich kolaborantòw w Polsce. Powtarzam, nie chciałbym konieczności takich i ostrzejszych kroków. Pozdrawiam.
Konkretny2021.10.27 19:17
To był mój wpis, nie żadnego Anonima. Konkretny.
AAAtomek2021.10.27 16:15
PiSowietom więc pozostaje już jedna jedyna opcja. Putin. On im pomoże w walce z parszywą Unią...
bogdanus2021.10.27 16:13
Jak można płacić kary, gdy TSUE oskarża niezgodnie z umową. Ich decyzje w tych sprawach nie mają mocy prawnej a że noszą togi...?