Jak Mazurek wkręcił posła PO, który krytykował program własnej partii niczym Niesiołowski swoich oponentów! - zdjęcie
01.06.13, 18:20Ligia Krajewska (Fot. za stroną ligiakrajewska.pl)

Jak Mazurek wkręcił posła PO, który krytykował program własnej partii niczym Niesiołowski swoich oponentów!

29

Posłanka Platformy Obywatelskiej Ligia Krajewska grzecznie została poproszona o ocenę kilku obietnic pochodzących z programu wyborczego PiS. - One wszystkie są na takim poziomie, że brakuje słów. To kpiny z ludzi! - stwierdziła jednoznacznie "Rzeczpospolitej". Po chwili prowadzący wywiad Robert Mazurek przyznał się do małej manipulacji. W rzeczywistości kolejne cytaty były wyciągnięte wprost z... programu PO. "Mam przed sobą program PiS, który obiecuje wielką modernizację Polski: 50 nowych mostów..." - wrabiał Ligię Krajewską Mazurek. - A trzy miliony mieszkań też dołożą? I jeszcze prezes obiecał, że urodzi się 200 tysięcy ludzi - ironizowała nieświadoma posłanka.

Krajewska skomentowała również tzw. "Narodowy program wielkiej budowy" PO z 2007 roku dotyczący budowy lotnisk w Olsztynie i Białymstoku: - Jakie uzasadnienie ekonomiczne mają porty lotnicze w tych miastach? Jak oni chcą te wszystkie lotniska utrzymać, z czego je zbudować?

Zanim Krajewska spostrzegła, że Mazurek ją wrobił dodała jeszcze, odnośnie postulatów sprzedanych przez Mazurka:- Życzę PiS powodzenia w realizacji tych cudów, ale to się nie nadaje do poważnej rozmowy.

Gdy Robert Mazurek przyznał się, że w rzeczywistości cytował program PO Krajewską zamurowało. Po chwili próbowała się bronić: - W odniesieniu do PiS te plany brzmią bardzo nierealnie, a cytowany dokument prezentował całość, czyli projekty i sposób ich finansowania. Tym różnimy się od PiS. Poza tym powstał w innej sytuacji gospodarczej.

Robert Mazurek udowodnił, po mistrzowsku całą antypisowską fobię jaka panuje w obozie PO. Również odpowiedzi pani Krajewskiej świadczą o tym, że politycy Tuska po prostu nie znają programu swojej partii oraz w ogóle nie znają się na polityce. Dlatego z jednej strony sytuacja jest komiczna (można sobie wyobrazić Mazurka podpuszczającego Krajewską), z drugiej strony powinniśmy się naprawdę bać dalszych rządów PO.

Philo/Rzeczpospolita

Komentarze (29):

anonim2013.06.1 18:39
@Foryś Tym, że PO zadłużyła nasz kraj w sześć lat na ponad 500 000 000 000 zł. (słownie pięćset miliardów).
anonim2013.06.1 18:44
@Foryś Skrótem!!
anonim2013.06.1 19:07
@Foryś, skąd jesteś?
anonim2013.06.1 19:08
Foryś: Ja to rozumiem w ten sposób, PO udaje że jest obywatelskie i zróżnicowane światopoglądowo, trochę z lewej, trochę z prawej. Jest w nim dużo więcej ambitnych ludzi, zna się coś tam lepiej na gospodarce. PiS udaje że jest nieskończenie katolickie i prawacke (cokolwiek to teraz znaczy). Udaje że chce walczyć z korupcją (na początku rządów tej partii wydawało mi się że nie udaje ale po serii zatrzymań na pokaz w świetle jupiterów i makijażu zrozumiałem że to tylko igrzyska) , jest bardziej od PO zakompleksione i zacietrzewione. Ambitny jest na pewno pan Hofffman, którego szczerze nie znoszę i nie rozumiem co robi w PiS, dużo lepiej by pasował do PO czy SLD. A tak to wszystko to jedno i to samo.
anonim2013.06.1 19:11
@Foryś Dokładnie tym samym, czym kiedyś Solidarność od PZPR.
anonim2013.06.1 19:26
Wrog_Z_Papieru Politycy PO z pewnością są bardziej utalentowani sportowo. Grają , biegają , jeżdżą na rowerze , zdrowo się odżywiają (czyt.pożywny szczaw) i czas to u nich pieniądz , mierzony oczywiście za pomocą porządnego sprzętu. A co do gospodarki...... Wcale się nie znają ! Gdyby nie UE to ..... strach pomyśleć. Ale oczywiście to ,, propaganda porażki ". Przepraszam Posła Niesiołowskiego. Pozdrawiam:)
anonim2013.06.1 19:32
No jak on mógł? Tak podstępem niewiastę! Gdzie etyka dziennikarska, gdzie transparentność ja się pytam?!
anonim2013.06.1 19:34
Panie dziennikarz, jak pan mógł. Po casusie poseł Sawickiej tak podpuszczać biedną niewiastę ... Pewnie CBŚ się panem zajmie ....
anonim2013.06.1 20:27
"Kto mieczem wojuje od miecza ginie".
anonim2013.06.1 20:41
Brawo Mazurek! Świetna prowokacja dziennikarska :) Przerażający jest niestety poziom intelektualny posłów, którzy nie znają programu własnej partii..
anonim2013.06.1 21:00
To że w PO są same matołki to żadne odkrycie. Ciekawo mnie tylko dlaczego lemingi zaczęły to dostrzegać? A może inaczj, dlaczego media zaczęły to piętnować. Kto i dlaczego przestawił wajchę?
anonim2013.06.1 21:08
Wielkie mecyje - gdyby komuś z PiS wycięto taki numer to zachowywałby się tak samo. Nasze "elity" to dno i 3 metry mułu... Pozostaje tylko czekać na Kukiza, aż wreszcie porządki zrobi.
anonim2013.06.1 21:40
Uwielbiam te podsumowania pana Philo! Cytując pewnego barda: "on wyjaśnia życie". :D
anonim2013.06.1 21:41
Uwielbiam te podsumowania pana Philo! Cytując pewnego barda: "On wyjaśnia życie". ;)
anonim2013.06.1 22:09
To samo dokładnie jest z PISem ( na który głosowałam). Kiedyś złapałam na tym posłankę z Podkarpacia, a ich wystąpienia w RM to żenująca propaganda, w dodatku bełkot. Nieraz ojciec z radia podpowiada tumanom.
anonim2013.06.1 22:31
Widzę że większość piszących tutaj ma taką potrzebę aby koniecznie zneutralizować efekt totalnego i kolejnego już blamażu (p)oslów z PO poprzez dowalenie Pis-owi (a u was biją murzynów) jakie to ludzkie ...echhh ;)))
anonim2013.06.1 22:39
Takie ...eee, to skąd nasłane? Pani szumilas, to pani? A tak poważnie to nie troluj matole
anonim2013.06.1 22:57
A nie sądzicie, że gdyby posła pis ,,podejść'' tak samo to nie zachowałby się analogicznie. Jeszcze pewnie dodałby, że to zdrada itp. Przecież nawet Kaczyński sam sobie ostatnio preczył mówiąc, że ofe to jedno wielkie oszustwo a wcześniej sam za tym głosował
anonim2013.06.1 23:28
Czytając komentarze lewactwa wszelkiej maści, można dojść do wniosku, że to sam p. Kaczyński dał ciała w wywiadzie ( a PIS to już obowiązkowo) , a nie przygłup z PO. Wobrażacie sobie komentarze (np. Piogala), gdyby tak się naprawdę stało. A tak Piogala nie ma, a reszta bełkocze od rzeczy
anonim2013.06.2 0:14
@KrisRozycki - chyba nie myślisz logicznie. To jest tak jak z ociepleniem klimatu. Kiedy jest ocieplenie to zima trwa do końca kwietnia. A potem przychodzi nagle lato, wprawdzie deszczowe i chłodne ale w końcu nie może być innego, lata kiedy klimat się ociepla. Podobnie jest z JK. Narobił tyle złego podczas dwóch lat rządów absolutnych, że nawet za 20 lat będziemy odczuwać tego skutki. To przecież oczywiste. Chyba, że jesteś durniem, na dodatek chorym psychicznie i powinieneś iść do psychiatry ;)
anonim2013.06.2 0:18
Tak z ciekawości zapytam - dlaczego to za rządów PO a nie PiS-u zabrakło piasku na Pustyni Błędowskiej ???
anonim2013.06.2 0:22
Dlaczego posłanka Krajewska zawsze i wszędzie pojawia się ze swoim asystentem??? Bo ona potrafi czytać, a on pisać
anonim2013.06.2 0:27
Jak to mawiał nieodżałowanej pamięci Kisiel - obecna władza to dyktatura ciemniaków
anonim2013.06.2 0:44
Tak patrzę i patrzę na tą malowaną lalę - protetyk zrobił jej całkiem zgrabną górną szufladę
anonim2013.06.2 9:28
@Pielgrzym1952: POwinna jeszcze rozwolnienie mózgu zacząć leczyć. Kidawa, Thun, Kopacz ... Ktoś je chyba czymś zaraził.
anonim2013.06.2 12:18
Pięknie zrobiona wkręta. Niestety jakby ją zrobić dowolnemu posłowi z PiS-u to efekt byłby taki sam. Albo posłom z SLD przedstawić ich program jako RP lub na odwrót. To generalnie obraz naszego sejmu, gdzie nie głosuje się na konkretnych ludzi a na partyjną listę...
anonim2013.06.2 15:01
Prof. Legutko ma rację mówiąc: "Antykaczyzm jest najbardziej odmóżdżającą postawą polityczną ostatnich dwóch dekad w Polsce". Cała ta POlszewia to kpina ze zdrowego rozsądku. Strach przed PiSem to jedyne co spaja Platformę wewnętrznie. Oni nie są w stanie stworzyć niczego konstruktywnego co nie odwoływałoby się do krytyki PiS. I takim ludziom ufa 26% Polaków (?).
anonim2013.06.3 1:29
To co poseł mówi o programie swojej partii to drobiazg w porównaniu z dalszą częścią. Potem jest jeszcze goręcej, bo poseł brnie w kolejne kompromitacje zupełnie świadomie, bez podstępów redaktora. Polecam całość! @surviv Owszem, byłoby podobnie, ale nie w przypadku KAŻDEGO. Jest w PiSie kilku ogarniętych posłów. Może nawet kilkunastu.
anonim2013.06.3 10:42
Nie od dziś wiadomo że większość posłów każdej partii reprezentuje, delikatnie mówiąc, niski poziom. Nasz ustrój po prostu zachęca do tego - posłów muszą być setki, więc każda partia musi znaleźć tych kilkuset kandydatów. Ponieważ większość wybitnych ludzi trzyma się z daleka od polityki, nieuniknione jest że nie ma tylu wybitnych kandydatów, i do sejmu dostają się zera. Ten efekt jest jeszcze spotęgowany przez medialną naturę wyborów - uśmiechnięta pani ma większe szanse od brzydkiego eksperta. Nawet PiS, któremu trzeba przyznać że ogólnie stawia opór tej tendencji, miał swoje "aniołki prezesa". Szczerze mówiąc, jestem tak skrajnym pesymistą jeśli chodzi o politykę prowadzoną przez główne partie, że z zupełną obojętnością przyjmuję tą kolejną już kompromitację. Owszem, Platforma skompromitowała się doszczętnie przez ostatnie pięć lat. Ale, z całym szacunkiem dla zwolenników PiS, który jako partia jest niezaprzeczalnie lepszy w tym że jest po prostu bardziej patriotycznie i konserwatywnie nastawiony - jakie są szanse że pięć lat rządów PiS będzie się lepiej prezentować? Paradoksalnie, ten wywiad przyczynia się do mojego pesymizmu wobec Prawa i Sprawiedliwości. Bo cały sęk w tym że każdy z tych postulatów mógłby pochodzić z ich programu wyborczego - posłanka Krajewska nie bez powodu dała się nabrać.