10.08.14, 11:55Artur Zawisza oblany wodą przez Rafalalę w programie Agnieszki Gozdyry (fot. YouTube)

Jachowicz: Polskie media w natarciu na sukces-eksces

Media pikują w dół. Ostatni głośny spektakl był żenujący. Całkiem świeży, bo z tego tygodnia. W programie Polsatu Neews „Tak i nie”. Nieznana dotąd szerzej niejaka Rafalala, transseksualistka, zaatakowała w studio telewizyjnym nieco zapomnianego polityka Ruchu Narodowego Artura Zawiszę. Podczas programu Rafalala poderwała się ze swego fotela, podbiegła do siedzącego naprzeciw Zawiszy i chlusnęła na jego twarz wodą ze szklanki. Zrobiła to chwilę po tym jak były poseł nazwał ją „tym czymś”.

To był dobry i pouczający przykład współczesnej publicystyki w polskich mediach. Coraz więcej programów telewizyjnych i radiowych „formatowanych” jest - czyli z góry nastawionych - na zwarcie, starcie, bijatykę słowną, pranie się po pyskach. Dziennikarze i wydawcy pod takim właśnie kątem dobierają gości do programów.  Świadomie dążą do tego, aby studio zamienić w arenę albo ring, na których dwoje współzawodników zetrze się ze sobą w wolnej amerykance.  Im więcej „słownej krwi” lub zachowań ocierających skandal,  tym program uznaje się za bardziej udany. Dziennikarz zaś  wypina dumnie pierś  do przodu, oczekując orderów. Nie ważne, że prowadzący nie ma kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia publicystycznych programów. Wystarcza, jeśli uda mu się – wspólnie z wydawcą - skompletować odpowiedni skład gości. Nawet nie musi pociągać za zawleczkę, żeby jeden z granatów wybuchnął podczas programu. Któryś z gości rzucił się do gardła swojemu interlokutorowi.  

Skądinąd sympatyczna i ładna autorka programu Agnieszka Gozdyra, która jest gospodarzem i twórczynią konfrontacyjnego programu „Tak i nie” , pełni w nim często rolę „paprotki”.  Rzuca na początku pytanie, pokazuje podprowadzającą pod temat sondę uliczną i spokojnie czeka na rozwój gorącej kłótni, pyskówki, z której najczęściej nic nie wynika. 

Mógłbym teraz autorkę owego nieszczęsnego programu,  zapytać, a czego się spodziewała zapraszając do studia takich gości? Wybuch był przesądzony. Niewiadoma była tylko jedna rzecz. W której minucie programu nastąpi eksplozja. Bo jakikolwiek dialog tej pary był niemożliwy. Interesuje mnie też, co Agnieszka Gozdyra chciała tym programem przekazać?

Raczej jest pewne, że nie zamierzała lansować nikogo z tej dwójki. Co jednak ma ciekawego do powiedzenia w studio Rafalala? Bo doprawdy mało interesujące jest jej doświadczenie filmowej dokumentalistki, w roli autentycznej  transseksualistki, która chodziła z kamerą po ulicach Warszawy i pytała przechodniów, co sądzą o „kobiecie z penisem”. 

A może pasjonuje ją problem uruchomienia w Polsce fabryki samochodów marki Pendolino? W czymś przecież musi być dobra.

Jerzy Jachowicz/Sdp.pl

Komentarze

anonim2014.08.10 12:00
Ta
anonim2014.08.10 12:02
Ten zboczony tranzystor powinien wylądować raczej w psychiatryku, a nie w programach tv
anonim2014.08.10 12:10
ten
anonim2014.08.10 12:35
#merss Pisałem żebyż ratował chorą reputację swych przewkle chorych wspólbraci i siótr . Ta sprawa przekracza zdolności .twego myślenia..tym bardzie wyciagania prawdziwych intencji redaktorzynki i jej bossów.
anonim2014.08.10 15:37
#merss A tak schodząc na ziemię!! Rajcuje cię tyłek Rafalala!!!!.No nie?!
anonim2014.08.10 16:01
#merss Pewnie że mnie rajcuje -ale do porządnego skopania z buta.
anonim2014.08.10 16:14
@[email protected]@rezolutny Drogi ciotowaty trollu - redakcja wywalała cię już dwa razy z tego forum, a ty wracasz jak bumerang. Kiedyś myslałem że robisz to z osobistego zaangażowania ale teraz raczej przypuszczam że na odcinek Frondy rzuciła cię czerska lub Krtyka Polityczna i to nie za frajer.Komentatorzy z Frondy jeżeli chcecie się dowiedzieć ze: 1.najwartościwszą i wybraną porzez Boga częścią ludzkości są homosie 2. To co sprzyja homoseksualizmowi jest naukowe a to co nie, jest tego przymiotu pozbawione 3. Bohaterscy geje byli znaczną częscią powstańców warszawskich 4.Tak czy inaczej jesteście hoimofobami bo czytacie Frondę to wdawajcie się w dyskusję z tym trollem.
anonim2014.08.10 17:38
No po byku sympatyczna. Taka laleczka na sznureczkach.
anonim2014.08.10 17:40
@Ondraszek Skopać to możesz szpadlem ziemię w doniczce jeżeli oczywiście będziesz w stanie ją podnieść. Na widok tego ogra Rafalali spieprzałbyś jak ten konus Zawisza hahahaha!
anonim2014.08.10 17:44
go*
anonim2014.08.10 17:55
@Merss A daj spokój, takich internetowych bokserów to powinno się rzucać na pożarcie takiej Rafalali. Ondraszek to musi być jakiś tutejszy redaktorek undercover.
anonim2014.08.10 18:37
Dla degeneratów ateistycznych zmieniających płeć według własnego widzie misie są przewidziane miejsca leczenia i tam raflalala powinna być w trybie pilnym wysłana bo zagraża normalnym ludziom którzy nie mają zamiaru podporządkowywać się zboczonej dyktaturze marginesu społecznego.
anonim2014.08.10 19:57
#CzerwoneICzarne Widze ze dostałeś od modreratora po swym wykrzywionym ryju.
anonim2014.08.10 22:47
Merze z SS, skąd taki cudok jak ty wie jak zachowa się normalny facet zaatakowany przez zboks metr dziewięćdziesiąt? Wybacz, ale normalni-inaczej takich rzeczy nie wiedzą bo i skąd? Więc sie nie popisuj. Normalny facet wyjąwszy sekundę zaskoczenia odda aż kudły polecą. Kop w kolano, kop w jaje, kop w grdykę i to by było na tylo. Niestety wyszła z Zawiszy niejaka słabość charakteru, brak ognia widac jak się asekurował jakby miał się czego bać. Żal patrzeć jak oberwał od męskiego prostytuta.
anonim2014.08.11 3:21
Merze z SS, nie wiem czy zawisz boi się kobiet. Wiem że obawia się bijatyki z facetem metr dziewięćdziesiąt. Wiem też że mer z SS pisze jak rasowy farmazon kłamliwie wołając na zboxa "ona". Może też powinieneś dostać w pyszczycho chlusta kranówą dla otrzeźwienia? A może to ty wołasz się rafalala a 200 zeta za godzinę że tak go bronisz? kto to wie co wisi na 2 końcu internetowego druta... c'est la vie.