Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś skład rządu po rekonstrukcji. Liczba ministerstw zostaje zredukowana do 14. Wśród nowych członków Rady Ministrów znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński, który jako wicepremier pokieruje Komitetem ds. Bezpieczeństwa Państwa. Komentując zmiany w rządzie w rozmowie z portalem niezależna.pl wicepremier Jacek Sasin podkreśla, że znacznie wzmocnią one gabinet Mateusza Morawieckiego.

- „Zmiany w rządzie służą zdecydowanemu wzmocnieniu gabinetu Mateusza Morawieckiego. Przed nami ogromne wyzwanie, jakim jest wychodzenie kraju z kryzysu i jak najszybsze przywracanie gospodarce dynamicznego wzrostu” – powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

- „Aby to było możliwe Polska musi mieć sprawnie i dynamicznie działający rząd. Temu właśnie służą te zmiany” – dodał.

Wicepremier przekonuje, że zredukowanie liczby resortów znacznie przyspieszy proces podejmowania decyzji. Zwraca też uwagę, że w czasie wychodzenia kraju z kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa wielkie znaczenie będą miały spółki Skarbu Państwa, będąc „głównym motorem przywracania wzrostu”, co koordynować będzie Ministerstwo Aktywów:

- „Od tego, jak dobrze wykorzystamy teraz szanse, jakie przed nami stoją, może zależeć pomyślność gospodarcza kraju na wiele kolejnych lat. Rola Ministerstwa Aktywów jest tu nie do przecenienia” – stwierdził Jacek Sasin.

kak/niezależna.pl