J. Gowin: Pracujemy nie tylko nad doraźną pomocą, ale nad strategią na lata - zdjęcie
27.10.20, 11:48Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

J. Gowin: Pracujemy nie tylko nad doraźną pomocą, ale nad strategią na lata

5

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin mówił na dzisiejszej konferencji prasowej o działaniach rządu dot. zapobieganiu skutkom pandemii w gospodarce. Podkreślił, że przygotowując się na różne scenariusze, poza doraźnym wsparciem, rząd przygotowuje strategię na najbliższe lata.

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował dziś Tarcze branżową. W listopadzie branże gastronomii, rozrywki, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej zostaną zwolnione ze składek ZUS. Dla utrzymania zatrudnienia w tych branżach z budżetu państwa będą wypłacane postojowe. Premier zapowiedział też wprowadzenie bezzwrotnych dotacji dla małych i mikrofirm.

- „Niezależnie od tych działań doraźnych pracujemy nad rozmaitymi scenariuszami rozwoju pandemii, strategiami wsparcia dla polskiej gospodarki w kontekście najbliższych sześciu, dziewięciu miesięcy a także perspektywie najbliższych kilku lat” – zaznaczył wicepremier Jarosław Gowin.

Zapowiedział, że rząd będzie prowadził dialog z pracodawcami i związkami zawodowymi, szukając najlepszych rozwiązań w walce ze skutkami pandemii.

- „Będziemy wspierać polskich przedsiębiorców nie tylko tarczami finansowymi. Chcemy zbudować taką tarczę prawną, która pozwoli polskim przedsiębiorcom toczyć walkę z tym globalnym kryzysem gospodarczym” – dodał.

kak/niezależna.pl

Komentarze (5):

Jazzz2020.10.29 0:25
Myślałem że za "reformy" szkół wyższych czeka Gowina jakaś polityczna kara. Jakiś urlop od stanowisk ministerialnych. A tymczasem on zaczyna "pracować" nad nowym projektem, strategią na lata. Martwię się słabymi, zawodnymi ogniwami koalicjantów PiS.
Maria2020.10.27 14:52
Gowin to Trzaskowski prawicy
AAAtomek2020.10.27 13:12
I tak już 5 lat, prawica myśli, jak pomóc niepełnosprawnym, a pod drodze, o ile pamiętam w 2018 roku wyrzucili ich z Sejmu?..........................
Pag2020.10.27 12:02
Teraz zamilknij (posługuję się amerykańską formą zwrotu do adresata), już dolałeś oliwy do ognia. Wypad.
Anonim2020.10.27 11:58
Gowin jeszcze nie załapał że nie zrealizuje swoich priorytetów w ZL.. Tylko będzie przykładać ręke do burzenia gospodarki. PSL dałby mu miejsce na liście i swobodę światopoglądową. Faszyści z PIS PO SLD Konfederacji nie oferują takiego komfortu.