Lider Porozumienia Jarosław Gowin wystąpił dziś na konferencji w Pruszczu Gdańskim, gdzie odniósł się do ostatniego kryzysu w Zjednoczonej Prawicy i negocjacji dot. nowej umowy koalicyjnej. Jak przekonywał polityk, jeśli chodzi o Porozumienie, osiągnięto już w koalicji pełną zgodę.

Jarosław Gowin oświadczył dziś, że „nieporozumienia przechodzą do przeszłości” i wyraził przekonanie, iż w ciągu najbliższych dni ugrupowania wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy podpiszą nową umowę koalicyjną, której konsekwencją będzie nowy rząd i nowy program. Zaznaczył przy tym, że będzie to największa zmiana w strukturze rządu od 30 lat, dlatego powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej, aby przeciąć okres niepewności.

Lider Porozumienia dodał też, że wszystkie kwestie wątpliwe jakie pojawiły się w czasie negocjacji pomiędzy jego partią a Prawem i Sprawiedliwością zostały zażegnane:

- „Znaki zapytania, które pojawiły się w trakcie rozmów między Porozumiem a PiS-em zniknęły, osiągnęliśmy 100-procentową zgodę co do tego, jak ma wyglądać rola Porozumienia w przyszłym rządzie” – stwierdził.

Dodał, że Porozumienie z entuzjazmem przyjmuje zapowiedzi dot. włączenia się do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

kak/PAP