W sobotę polscy piłkarze rozegrają mecz eliminacji do mistrzostw Europy. Spotkanie odbędzie się w Jerozolimie. PZPN poinformował, że mecz ostatecznie zostanie rozegrany zgodnie z planem.

Wyjazd polskich piłkarzy był zagrożony w związku z ostrzałem ze Strefy Gazy. To przedostatnie spotkanie Polaków w eliminacjach do Euro.

Już teraz wiemy, że Polacy wezmą udział w finałach, bo wyjście z grupy zapewnili sobie dzięki dotychczasowym spotkaniom. Teraz jednak toczy się walka o pierwsze miejsce w grupie.

Ostrzału rakietowy, który miał miejsce we wtorek w wielu miastach Izraela, to dzieło terrorystów z grupy Islamski Dżihad. Był on odwetem za poniedziałkowy nalot sił Izraela, w trakcie którego zginął jeden z przywódców islamistów.

Jak czytamy w serwisie „Łączy nas piłka”:

„Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy”.

Dodano także:

Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME”.

Podkreślono również, że organizatorzy rozgrywek zapewnili PZPN o wykluczeniu ryzyka i zagwarantowali bezpieczeństwo podróży i pobytu polskich piłkarzy, a także kibiców, których 2000 wybiera się do Izraela.

dam/dorzeczy.pl,laczynaspilka.pl