Izolacja Polski? Amerykańscy inwestorzy uważają inaczej... - zdjęcie
06.09.17, 11:50Zdj. Piotr Drabik, CC BY SA 2.0, Flick, Wikimedia Commons, CC 2.0, Marek Mytnik, CC 3.0

Izolacja Polski? Amerykańscy inwestorzy uważają inaczej...

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zarówno przedstawiciele amerykańskiej administracji, jak i firm ze Stanów Zjednoczonych wyrazili zadowolenie z inwestycji w Polsce. Zapowiadali również, że nadal chcą rozwijać te przedsięwzięcia, licząc na rynkowe warunki i równie traktowanie podmiotów krajowych oraz zagranicznych.

Radca ds. ekonomicznych ambasady USA w Polsce, John Armstrong przypomniał we wtorek, że większość ze 100 największych amerykańskich firm inwestuje w Polsce, co jest świadectwem dobrych warunków w naszym kraju.

"Jest to sukces wielu polskich rządów i jest to ważne zarówno dla Stanów Zjednoczonych, jak i Polski, żeby nadal tak było. Wyobrażam sobie, że inwestycje amerykańskie dalej będą tak szybko rosły, jak do tej pory, jeśli warunki nadal będą tak dobre" podkreślał Armstrong.

Jak doprecyzował Tony Hush, prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, największe firmy z USA są przedsięwzięciami opartymi na zasadach biznesowych. Inwestują w stabilnym i przewidywalnym otoczeniu prawnym i administracyjnym, widząc tam szansę na dobry interes.

"Firmy same podejmują decyzje, my nie jesteśmy szefami; biznes jest suwerenem swojej kieszeni i inwestycji, my tylko możemy dostarczyć informacji i wspierać, kiedy będą problemy"-powiedział Hush podczas Forum Ekonomicznego.

Inwestycje w Polsce nie są konkurencją dla miejsc pracy w Stanach. To jest wręcz dodatkowy impuls dla amerykańskich firm"- zaznaczył John Armstrong.

Również przedstawiciele amerykańskiej administracji oceniali, że nie przewidują, by w związku z prezydenturą Donalda Trumpa miały zajść jakieś zmiany w kwestii amerykańskich inwestycji w Polsce.

yenn/PAP, Fronda.pl'