Islamscy terroryści nawracają się do Chrystusa - zdjęcie
08.02.14, 10:57

Islamscy terroryści nawracają się do Chrystusa

9

Terrorystyczna grupa muzułmańska Boko Haram kilka dni temu zamordowała 52 osoby w wiosce Kawuri w stanie Borno. Kolejne 22 osoby zginęły w ataku na budynki kościele w Waga Chakawa w stanie Adamawa. Wśród tych samych krwawych terrorystów pracują z trudem chrześcijańscy misjonarze. Należą do grupy World Mission.

„Ludzie, z którymi pracujemy w północnej Nigerii stacjonują w pobliżu miejsc, gdzie są [terroryści] Boko Haram. Praca tam jest niezwykle trudna. W nocy muszą mieć dosłownie jedno oko otwarte, bo ludzie są tam zabijani i porywani” – powiedział Greg Kelley z World Mission.

Pomimo olbrzymich trudności, praca misjonarzy przynosi owoce. „Rozprowadzamy między nimi Biblie w wersji audio. Nie dalej jak tydzień temu otrzymaliśmy informację, że dwóch terrorystów z Boko Haram nawróciło się do Chrystysa”. Wiara, jaką wnoszą ci ludzie ze swoim nawróceniem, jest olbrzymia.

„Jeden człowiek powiedział: ‘Teraz gdy jestem wierzącym i naśladowcą Jezusa, jestem gotowy zginąć za tę prawdę bez względu na cenę’” – przytoczył Greg Kelley.

World Mission wysłała ponad 5000 tysięcy kopii Biblii w wersji audio do regionu, w którym działa Boko Haram. Organizacja ma nadzieję, że uda się wysłać jeszcze kolejne setki. Obecnie misjonarze potrzebują dużego dofinansowania, by przenieść swoje siedziby z miejsca, które jest też centrum regionu zdominowanego przez Boko Haram.

„Ludzie, którzy prześladują chrześcijan, a potem poznają Chrystusa i sami stają się największymi misjonarzami, jacy chodzili po ziemi – to jest schemat, który obserwujemy wśród terrorystów z Boko Haram” – powiedział Kelley. „Gdy oddają swoje życie Jezusowi, stają się największymi świadkami Ewangelii” – dodał.

Pac/charismanews

Komentarze (9):

anonim2014.02.8 11:16
Ho ho Kosciół nasz kochany doszedł do tego ,ze można ewangelizować ,szkoda,że tylko w Afryce,a w Polsce kto ewangelizuje ludzi władzy,mediów,żyjacych na bakier z Bogiem ?,kto ewangelizuje żydów,muzulamnów i wszystkich innych ?.
anonim2014.02.8 13:14
Chrystus żyje, Chrystus zwycięża!
anonim2014.02.8 13:56
Ummm, zabijali chrześcijan, ale poznali Jezusa i już jest spoko. Ich nie powinno się nawrócić, ale postawić przed obliczem sprawiedliwości, żeby odpowiedzieli za swoje karygodne czyny.
anonim2014.02.8 14:17
@Vrok Transformacja nie jest taka jak ją opacznie sformuowałeś lecz inna: Zabić dla Mohammeda i oddać życie za wiarę w Jezusa, czyli przemiana zakłada odłożenie broni i pracę na rzecz bliźnich. Wszyscy wiemy ze z punktu widzenia ateizmu wiara jest bez sensu a wierzących trzeba leczyć ale nie musiałes tego dosłownie mówić bo nikt nie pisze że wszyscy ateiści będą się palić w piekle co jest z kolei wnioskiem z punktu widzenia światopoglądu teistycznego. Możemy oszczędzic sobie takich uwag i odnosić się do siebie z szacunkiem. Każdy wierzy w coś innego jednak pozostajmy ludźmi i zachowajmy kulturę w naszych wypowiedziach.
anonim2014.02.8 14:29
Vrok; a może napisałbyś o swojej obsesji?
anonim2014.02.8 15:20
Śmiać się, czy już bać ...?
anonim2014.02.9 12:23
Vrok, twoja wypowiedź nosi znamiona fanatyzmu.
anonim2014.02.9 12:57
a kto dostanie największe dotacje w rolnictwie to potem się nie dziwmy że siedzi cicho
anonim2014.02.10 3:43
Ta organizacja to chyba protestancka sekta.