Iran straszy Trumpa! Rowhani zapowiada odwet na USA - zdjęcie
07.08.18, 07:41Tasim News Agency, Wikimedia Commons (CC BY 4.0)

Iran straszy Trumpa! Rowhani zapowiada odwet na USA

"Ameryka pożałuje, że nakłada sankcje na Iran (...) Już jest izolowana na świecie. Narzucają sankcje irańskim dzieciom, pacjentom, całemu narodowi" - powiedział prezydent Iranu Hasan Rowhani. Jego słowa odnoszą się do sankcji nałożonych przez USA na Iran.

Według Rowhaniego celem Stanów Zjednoczonych jest prowadzenie "wojny psychologicznej", która ma sprowokować obywateli Iranu.

"Zawsze preferujemy dyplomację i rozmowy (...), ale rozmowy wymagają uczciwości. USA nakładają ponownie sanckej na Iran i wycofują się z ukladu nuklearnego, a potem chcą z nami rozmawiać. Wezwanie Trumpa do podjęcia bezpośrednich rozmów jest adresowane do krajowej publiczności przed wyborami i obliczone na zasianie chaosu" - podkreślił prezydent Iranu.

Przypomnijmy, w maju Donald Trump ogłosił wycofanie się USA z prozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego. Umowa zawarta była w 2015 roku przez USA, Wielką Brytanię, Francję, Rosję, Chiny i Niemcy.  Jej zadaniem było stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji wobec Iranu w zamian za ograniczenie rozwoju programu jądrowego.

mor/PAP/Fronda.pl