In vitro dalej refundowane. Zembala jak miłosierny Samarytanin  - zdjęcie
04.11.15, 07:30

In vitro dalej refundowane. Zembala jak miłosierny Samarytanin

5

To oznacza, że in vitro będzie nadal refundowane. – Mój przyjaciel dominikanin powiedział, że mam prawo wybierać mniejsze zło. To czynienie dobra, które ma różne formy. Podpisałem kontynuację programu in vitro bez tryumfalizmu, ale w poczuciu służenia ludziom. Tak jak byłem wychowywany we Wrocławiu, Zabrzu, tak jak wychowuję swoich następców – powiedział. 

– Podpisałem kontynuację programu leczenia niepłodności, moje sumienie lekarskie i moja wiedza upewniły mnie w tym stanowisku – dodał Zembala.

Minister zdrowie dodał, że zarezerwowane na to zostały specjalne środki w wysokości 40 mln na przyszły rok, tak aby „nie stwarzać problemu przyszłemu rządowi”. – Proszę pamiętać, że to dobrowolny wybór. Ja w oparciu o własne sumienie dokonuję tego wyboru. Jest grupa osób, także wśród wierzących, którzy pragną mieć dziecko i o to dziecko zabiegają. Wielu z nich akceptuje tę metodę. Minister wierzący i praktykujący, nie może i nie chce nie uwzględnić tych osób, które na to czekają i o to proszę. To także mój moralny obowiązek – powiedział.

1 listopada w życie weszła także ustawa o in vitro. Na razie większość klinik nie przyjmuje nowych pacjentek. Powód? Kliniki te muszą posiadać zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia tzw. program dostosowawczy. Dzięki niemu będą miały pozwolenie na prowadzenie działalności. 

MT/TVP Info. 

Komentarze (5):

anonim2015.11.4 8:06
Wkrótce zobaczy złe skutki dla samego siebie z swojej decyzji jak diabły w piekle zaczną go karać w ogniu piekielnym. Ideologie z piekła, zawsze wciągają swoich dobrych i zaangażowanych wyznawców i propagatorów. jest to odwrotnie "brak Miłości bliźniego swego" - bo najbliższym bliźnim jest on sam. Czyli jak chce być z swoim ukochanym Lucyferem i podobnymi sobie niech postępuje jw.
anonim2015.11.4 18:30
To taka sama hipokryzja, jak pani Ewy, aborcjonistki, która przeforsowała in vitro dla niepłodnych z powodu kalectwa po aborcji.
anonim2015.11.4 19:59
@Norek9: a ktoś karze lub zakazuje?
anonim2015.11.4 20:00
Ceterum censeo, że jak ktoś chce mieć zabieg in vitro, to niech sobie sam za to płaci.
anonim2015.11.4 20:43
@Norek9 Każdy będzie rozliczony nie martw się zawczasu także jak L Kaczyński także i obecny Prezydent zostanie rozliczony. Ja na twoim miejscu martwiłbym się raczej o siebie samego, toż to najbliższych z bliźnich twoich