'Ilu uchodźców przyjął biskup?' Isakowicz-Zaleski pyta Pieronka - zdjęcie
20.10.18, 12:10Zdj. Ralf Lotys, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

'Ilu uchodźców przyjął biskup?' Isakowicz-Zaleski pyta Pieronka

Biskup Tadeusz Pieronek ostro skrytykował spot wyborczy PiS o problemie dotyczącym muzułmańskich imigrantów. Do tej wypowiedzi Pieronka odniósł się ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. 


Duchowny pyta, ilu uchodźców przyjął biskup Pieronek "do swojego obszernego i luksusowego apartamentu na Wawelu". Isakowicz-Zaleski chce wiedzieć również, czy w czasach, gdy hierarcha był sufraganem diecezji sosnowieckiej, poswstały z jego inicjatywy jakiekolwiek ośrodki charytatywne.

"Wychodzi brak sumienia i brak miłości do bliźniego. To zachowanie wbrew chrześcijaństwu i wbrew człowieczeństwu. Nie życzę żadnemu z członków partii rządzącej, żeby stał się uchodźcą i był tak traktowany w potrzebie, jak oni traktują uchodźców"- w taki sposób w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" były sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski odniósł się do spotu, w którym partia rządząca przekonuje, że jeżeli obecna opozycja wróci do władzy, będziemy mieć w Polsce taki sam problem z imigrantami, z jakim obecnie borykają się kraje Europy Zachodniej.

yenn/Twitter, PAP, Fronda.pl