Ile Niemcy płacą imigrantom? Szokujące informacje - zdjęcie
09.12.18, 08:00fot. Wikimedia Commons

Ile Niemcy płacą imigrantom? Szokujące informacje

Ponad 9 miliardów euro wydały Niemcy z budżetu państwa w 2016 roku na świadczenia dla cudzoziemców, którzy ubiegają się o azyl w tym kraju – informuje dzisiejszy „Bild”. Okazuje się, że mimo iż liczba osób pobierających świadczenia zmalała – kwota ta wzrosła aż o 73 procent!

„Bild” powołuje się na dane Federalnego Urzędu Statystycznego w Wiesbaden, z których wynika, że świadczenia w 2016 roku pobierało 728 tysięcy osób, które czekają na rozpatrzenie wniosków o azyl – rok wcześniej było to 975 tysięcy.

Jaki jest powód wzrostu wydatków? Przede wszystkim większy czynsz w ośrodkach dla uchodźców i wiążąca się długoterminowymi umowami konieczność pokrywania kosztów za miejsca w ośrodkach, które są puste. Z powodu przeciążenia administracji Niemiec, niektóre koszta zaksięgowano z rocznym opóźnieniem.

Ile otrzymuje cudzoziemiec, który składa w Niemczech wniosek o azyl? 354 euro miesięcznie. Kwota ta przeznaczana jest na wyżywienie, ubranie czy kosmetyki a 135 euro to „kieszonkowe”. Niemcy muszą też płacić za ich mieszkanie czy ogrzewanie. Jeśli dana osoba uzyska azyl – świadczenia stają się wyższe o 50 euro. Jak jednak informuje „Bild” - świadczenia otrzymują także osoby, których wniosek o azyl został odrzucony i powinny opuścić kraj. W ten sposób z niemieckiego budżetu rozdysponowano 300 mln euro na 23 tysiące osób. 

dam/PAP,Fronda.pl