Hołownia zakłada partię. Szefem będzie Michał Kobosko - zdjęcie
29.09.20, 14:10Screenshot Youtube - Maskacjusz TV

Hołownia zakłada partię. Szefem będzie Michał Kobosko

7

Wygląda na to, że formuła opozycji totalnej rozszerzona zostanie o ugrupowanie Szymona Hołowni W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej lider Ruchu Polska 2050 poinformował, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o zarejestrowanie partii politycznej.

Hołownia, który od dawna już zajmuje się przede wszystkim atakowaniem rządu PiS jednocześnie będąc niezwykle oszczędnym jeśli idzie o krytykę opozycji totalnej, zapowiedział dziś że jego partia będzie ugrupowaniem „jakiego jeszcze nie było”.

Dodał, że będzie to partia:

[…] która zaangażuje obywateli i pokaże ich sprawczość”.

Stwierdził też, że jego ugrupowanie „zaszczepione” będzie przeciwko trzem głównym chorobom mającym toczyć polski system partyjny i polską demokrację:

[…] przeciwko oderwaniu się od rzeczywistości, przeciwko skoncentrowaniu się na swoich wewnętrznych problemach i wreszcie przeciwko zawłaszczaniu świata”.

Brzmi to arcyzabawnie jeśli weźmiemy pod uwagę retorykę Hołowni, która nie różni się niemal niczym od tego, z czym mamy do czynienia po stronie opozycji od wygrania przez PiS wyborów parlamentarnych.

Hołownia zapowiedział też, że szefem partii będzie Michał Kobosko, który jest jego najbliższym współpracownikiem.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (7):

buli2020.09.30 18:34
Hołownia to Palikot bis.
Karol2020.10.1 19:30
Hołownia dobry byłby portierem w przedszkolu == beeee jak dziecko
Olo2020.09.29 16:47
No to wiemy już że PO się kończy trzeba zmienić szyld, podobnie jak było z UW i KLD na PO, i ciągłość komuszych aferałów zostanie zachowana.
Jurka2020.09.29 16:08
Hahahaha - Kobosko były szef "Newsweek Polska" -nauczyciel i mistrz Tomasza Lisa. Ale sobie Hołownia wybrał !!!
jula2020.09.29 14:37
Partia polityczna pod przewodnictwem estradowca z TVN-u o quasi chrześcijańskim i filantropijnym zabarwieniu. Monty Python by tego nie wymyślił. Żal, że nie będzie tak śmiesznie ale żenująco na pewno.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 14:29
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
Brawo, panie Szymonie2020.09.29 14:21
W następnych wyborach zmieciemy karakana, zero i tego, co mu nie starcza do pierwszego.