Hanna Gronkiewicz-Waltz i feministki zmuszone do konfrontacji z prawdą o aborcji - zdjęcie
03.10.14, 15:34Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot. Wikipedia/archiwum)

Hanna Gronkiewicz-Waltz i feministki zmuszone do konfrontacji z prawdą o aborcji

5

W ostatnią niedzielę, stanęliśmy pod kościołem pw. bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie, gdzie odbywał się parafialny odpust. Bł Władysław jest patronem Warszawy, więc co roku Hanna Gronkiewicz-Waltz wykorzystuje to święto do swoich politycznych celów. Zaproszeni przez parafian z Ursynowa, zdecydowaliśmy się przypomnieć warszawiakom, że prezydent Warszawy przed kilkoma miesiącami, działając w interesie aborterów, pozbawiła pracy jednego z najlepszych stołecznych położników – prof. Bogdana Chazana.

Nasze plakaty budziły w większości aprobatę parafian, którzy tak jak my, byli oburzeni obecnością Hanny Gronkiewicz-Waltz na Mszy Świętej i odpuście. Nasz protest nie spodobał się za to urzędnikom z ratusza, którzy nieskutecznie próbowali wykorzystać przeciwko nam księży z parafii i przydzielonych nam do ochrony policjantów.

Po trzech godzinach z Ursynowa wyruszyliśmy na Stare Miasto, gdzie pod kolumną Zygmunta polskie feministki, wspierane przez aktywistów z zagranicy, domagały się legalizacji mordowania dzieci nienarodzonych w Polsce. Kiedy stanęliśmy przed nimi z plakatami pokazującymi przechodniom czego tak naprawdę się domagają, aborcjonistki zdecydowały się skrócić swoją pikietę i rozejść 10 minut przed czasem. Zdążyły jeszcze zażądać od policji usunięcia nas z plakatami z placu. Policjanci, nie podając podstawy prawnej, nakazali nam oddalenie się na minimum 50 metrów od kolumny Zygmunta, a gdy odmówiliśmy postanowili spisać część naszych działaczy i odjechali.

Jacek Januszewski/Stopaborcji.p

Komentarze (5):

anonim2014.10.3 16:19
Jeśli ktoś zna moje poglądy polityczno- ideologiczne, będzie rozumiał, iż ja jej nie lubię
anonim2014.10.3 16:24
Chyba zaczynam rozumieć na czym polega tzw."judeochrześcijaństwo".Po prostu jego założycielem był niejaki Judasz,uczeń który zdradził Mistrza.Tego samego,który utożsamiał się ze swoimi braćmi najmniejszymi.Judeochrześcijanie mają zaś inne priorytety - przeliczają kasę,wchodząc na intratne stanowiska."By żyło się lepiej" - ale czy na pewno wszystkim i czy w ogóle żyło ?
anonim2014.10.3 16:29
@Eccehomo - obawiam się, iż możesz mieć rację
anonim2014.10.3 20:10
Zastanawiam się, kto na takich zakłamanych polityków głosuje. Praktykujący Katolicy? Absolutnie nie mogą, jeśli jej formacja podejmuje takie, a nie inne kroki prawne w sferzye ideologii. Lewacy? Absolutnie nie mogą. Przecież ona łamie nakaz dyskryminowania wyborców wierzących, śmie pojawić się tam gdzie oni przebywają i przemawiać do nich. Pozostaje tylko nijakie centrum. Ludzie bez własnych poglądów. Ale w jaki sposób przekonuje ich taka pokraczna postawa? Nieprawdopodobne.
anonim2014.10.4 15:43
HGW powinna zniknąć z polityki