,,GW'' o pijanym Durczoku: Kamil D. to po prostu Polak - zdjęcie
01.08.19, 09:53(fot.youtube)

,,GW'' o pijanym Durczoku: Kamil D. to po prostu Polak

16

- Dziennikarz D. jechał pijany autostradą - szok? Raczej polska norma. Tylko 28 lipca tego roku zatrzymano 345 nietrzeźwych kierujących. Chlejemy więcej niż w czasach, gdy leżący na chodniku pijak był codziennością. Lepiej się tylko ukrywamy. - pisze "Gazeta Wyborcza"

W artykule „Kamil D. to po prostu Polak” przedstawiono statystyki pijanych kierowców i spożycia alkoholu. Opatrzono zdjęciem osób bezdomnych, którzy piją na ławeczce. 

- Jeździmy po pijaku, bo w ogóle pijemy jak nigdy. Gorzelnie i browary już nie mają do czego wlewać swoich wytworów. Butelki i słoiki ze szkła schodzą na pniu, a branża spożywcza narzeka na wzrost cen tych opakowań oraz coraz mniejszą dostępność. Morza wódki pitego przez Polaków nie ma w co lać – napisała „Gazeta Wyborcza”. 

- Jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji w 2018 roku, kierujący, piesi i pasażerowie będący pod wpływem alkoholu uczestniczyli w 2779 wypadkach drogowych. Śmierć w nich poniosło 370 osób, a ponad 3 tys. osób zostało rannych – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. 

Jak zauważa portal TVP INFO, "2,6 promila Kamila Durczoka oznacza 13-krotne przekroczenie legalnego stężenia alkoholu w organizmie kierowcy i 5-krotne przekroczenie granicy stanu określanego jako nietrzeźwość. Stężenie alkoholu przekraczające 2 promile znacznie osłabia zdolność do kontroli własnych zachowań. W tym stanie pojawiają się tzw. „urwane filmy”."

 

bz/wyborcza.pl/TVP INFO

Komentarze (16):

Thomas2019.08.1 23:55
Do pijaństwa Polaków przyczynili się najeźdźcy ze wschodu , którzy przez siermiężne lata bierutowsko-gomułkowskie starali się "zarazić" nasz naród tym,co umieli najlepiej. No i odnieśli duży sukces. Precz z bolszewicką chołotą !!!
dr n.med. faszysta2019.08.1 15:19
Czy starozakonnym z koszernej po raz n-ty nie chodzi o rozmycie odpowiedzialności Kamilka i jego kanonizację? Gdyby sprawa dotyczyła kogoś od faszysto-nacjonalistów Kaczorów to koszerni wydaliły bez sądy wyrok śmierci. A tak to Kamilek jest swojski chłopak. Cóż z tego , ze chlał przez 4 dni non stop mieszane trunki, do tego dla poprawy samopoczucia tuż przed drogą chlapnął sobie dwa piwka, być może pare tabletek na poprawę humoru i nastroju i ruszył w drogę do domu z panienką. Dzięki Bogu przejeżdżajac prawie 400 km autostradą słońca ani sobie, ani nikomu innego nie zrobił większej krzywdy, ale czy jego zachowanie nie nosi znamion przestępstwa i/lub samobójstwa. Wybryku jurnego Kamilka nijak nie da sie usprawiedliwić, nawet gdy czyniło to kilku cadyków z koszernej jednoczeście.
.2019.08.1 14:51
Jestem Polakiem i po kielichu nigdy kluczyków od samochodu do ręki nie wziąłem, o jeździe autom nie wspominając. Może GoWnu chodzi o "paliaków" czytających GW?! to się zgodzę
Regina2019.08.1 14:45
Żydokomuna nie utożsamia sie z Polakami, oni sie maja za lepszych.
AB2019.08.1 13:56
Wypraszam sobie, aby wroga Polsce GW mówiła "My" w imieniu Polaków. Kim "wy" jesteście? Jakąś zakompleksioną, zachlaną zbieraniną, która w pierwszym pokoleniu liznęła peerelowskiego wykształcenia i aspiruje do przewodzenia narodowi, stosując nagminnie kłamstwo i manipulację, niszcząc wartości, opluwając bohaterów, wysługując się obcym degeneratom wypchanym kasą, jak soros lub timmermans. Zgiń, przepadnij maro piekielna, a kysz!!!!
michu2019.08.1 12:02
To środowisko chyba rzeczywiście taki obraz Polaka reklamuje w kraju i na świecie ;).
KDJ2019.08.1 10:40
Uwagi ,,Gazety Wyborczej" - żydowskiej gazety dla Polaków, dotyczące ich wyssanego zapewne z mlekiem matki pijaństwa, jest wyjątkową bezczelnością. Do kogo należały rozpijające chłopów karczmy na wsiach? Jaka jest struktura etniczna PO, rozpijającej mieszkańców dużych miast przez niepohamowany przyrost punktów sprzedaży alkoholi? W samej Bydgoszczy rządzonej od lat przez Rafała Bruskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej, jest więcej punktów sprzedaży alkoholu niż w całej Norwegii.
zafascynowany inteligencją kretynów od Michnika2019.08.1 10:33
Parafrazując michnikowego szmatławca: Ten gwałciciel z Tel Avivu to po prostu Żyd. Ten nożownik mordujący ludzi na ulicach Marsylii to po prostu muzułmański uchodźca. Ten dealer narkotykowy z Harlemu to po prostu Murzyn.
KDJ2019.08.1 10:43
Wypada dodać seksualnych zwyrodnialców pokroju Polańskiego, Woody Allena, Epsteina, Cohn - Bendita, Strauss-Kahna, Weinsteina czy Mosze Kacawa. Po prostu Żydzi.
Stanislaw2019.08.1 10:22
O tym, że nie bardzo Polak, to już dawno sygnalizował treścią swoich słów! Dawał do zrozumienia że on może być Fakepolak.
lolek kremowka2019.08.1 10:19
Katolicka Polska - największy w UE producent i eksporter wódki, na świecie jeden z największych producentów i eksporterów tego najcięższego, legalnie dostęnego narkotyku.
gosciu2019.08.1 10:12
Sama prawda. Konsumpcja alkoholu w Polsce wzrasta lawinowo. Tak jak i ilość pijanych kierowców.
Stanislaw2019.08.1 10:25
Nie prawda. Tak mówią tylko agitatorzy akcji antyalkoholowej, co roku dodają 0 do spożycia poprzedniego roku i narzekając, że znów wzrosło! Ty też tak łżesz
bezlitosny internauta2019.08.1 10:04
A co? Może Polacy nie rozbijają się po pijaku? A co? Może polskim biskupom po pijaku nie przytrafia się przydzwonić w uliczną latarnię? Nawet Fronda sugeruje Polakom, że niepicie alkoholu to błąd: https://www.fronda.pl/a/nie-pijesz-piwa-to-blad-poznaj-jego-sekrety,93466.html A co? Może piwo to nie alkohol?
andrzejhahn32019.08.1 12:34
bezlitosny :) szwankuje ci logika?! Piszesz Biskupi w liczbie mnogiej a jak wiemy był to tylko jeden Bp. J a może ty wiesz coś więcej ?
bezlitosny internauta2019.08.1 15:50
Wcześniej był Śliwiński w Elblągu. I było dużo mniej śmiesznie.