21.01.16, 16:50

Gronkiewicz-Waltz przeciwko podziałowi Mazowsza

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprotestowała przeciw pomysłowi podziału Mazowsza. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także Adam Struzik oraz Piotr Zgorzelski z PSL sprzeciwili się dziś w Sejmie propozycji PiS ws. podziału Mazowsza. Jak mówili politycy:

„Dzisiejsza konferencja była niezwykle potrzebna. Bo docierały do nas bardzo niepokojące sygnały, od partii rządzącej, że oto proponuje się podział województwa mazowieckiego, dlatego, by pozametropolitalna część województwa mogła aplikować bardziej skutecznie o środki unijne. Nic bardziej błędnego. Aby obydwa obszary mogły o te środki zabiegać, wystarczy podział statystyczny. Nie potrzeba dzielić Mazowsza administracyjnie. Nie każmy mieszkańców Mazowsza, samorządowców, za to, że dobrze gospodarują w swoich małych ojczyznach”

Prezydent Warszawy przekonywała, że takie rozwiązanie jak podział Mazowsza, wprowadziłoby ogromny bałagan, a motywacje PiS mają być wyłącznie polityczne.

Adam Struzik – marszałek województwa – stwierdził natomiast, iż taka decyzja byłaby destrukcyjna.

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2016.01.21 17:09
Chodzi o to że w razie dodania województwa mozna rozpisać wcześniejsze wybory samorządowe. PO/PSL/SLD ciągle rządzą w terenie.
anonim2016.01.21 18:03
.................Nie każmy mieszkańców Mazowsza, samorządowców, za to, że dobrze gospodarują w swoich małych ojczyznach”................. Przecież wydzielenie "Małych Ojczyzn" z takiego molocha jak woj. mazowieckie z Warszawą to chyba dla tych "Małych Ojczyzn" nagroda a nie kara. Autorze posta - nieco logiki
anonim2016.01.21 18:36
cóż kasa! PO i PSL ciągną z Mazowsza świerzą gotówkę na synekurach.
anonim2016.01.21 18:37
errata świeżą