Wicepremier Jarosław Gowin skomentował słowa Władimira Putina, który zaatakował Polskę w odniesieniu do tematu II wojny światowej.

"Histeryczny atak prezydenta Rosji Władimira Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny światowej"-napisał dziś na Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Przypominamy, że jest to odpowiedź do wystąpienia Putina w sprawie wrześniowej rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej II wojny światowej. Według prezydenta Rosji II wojną światową spowodował nie pakt Ribentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Putin m.in. podczas spotkania z liderami państw Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej w Petersburgu odczytywał dokument dotyczący lat 1938-39, podkreślając kontakty władz polskich z władzami III Rzeszy, stwierdzając, że ludzi ci „wystawili swój naród, naród polski, pod (uderzenie) niemieckiej machiny wojennej” i „przyczynili się do tego, że rozpoczęła się II wojna światowa”.

Putin powtórzył również stalinowskie kłamstwa, że Armia Czerwona wkroczyła do Brześcia dopiero po tym, gdy terytoria te zostały zajęte przez wojska niemieckie.

"Niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał"-zaznaczył prezydent Rosji, który szybko spotkał się z ostrą odpowiedzią polskiego MSZ. Więcej informacji tutaj.

yenn/Tysol.pl