Edyta Górniak nie chce się zaszczepić przeciw koronawirusowi. Odpowiedział jej sam minister zdrowia - zdjęcie
13.05.20, 15:48Fot. screenschot: Youtube - wrealu24/Rafał Zambrzycki, via: Wikipedia CC 2.0 (zdj. edytowane)

Edyta Górniak nie chce się zaszczepić przeciw koronawirusowi. Odpowiedział jej sam minister zdrowia

141

W niedawnym wywiadzie polska piosenkarka Edyta Górniak stwierdziła, że ani ona, ani jej syn, nie przyjmą szczepionki na koronawirusa. Jak mówiła, nie pozwoli wstrzyknąć sobie czegoś, czego nie zna. Odpowiedział jej minister zdrowia. „Ja wsiadając do samolotu nie zastanawiam się, jak jest zbudowany silnik” –mówi prof. Szumowski, próbując wytłumaczyć wokalistce, że poznanie człowieka jest ograniczone i w niektórych rzeczach musimy zdać się na ekspertów.

Kiedy służby zdrowia robią co mogą, aby ratować ludzkie życie; naukowcy wszystkie siły skupiają na stworzeniu szczepionki na nowego koronawirusa. Jednak ich wysiłek może okazać się nieskuteczny tam, gdzie ludzie z własnej woli przyjęcia szczepionki będą unikać. Takie właśnie stanowisko postanowiła zająć gwiazda polskiej sceny muzycznej, Edyta Górniak:

-„Szczepienia mogą wywołać różne reakcje organizmu. Ja i mój syn nie zgodzimy się na szczepienia. Jeśli będą chcieli nas rozstrzelać, to niech nas rozstrzelają (...) Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam wiedzy, żeby pójść do laboratorium i analitycznie sprawdzić, co zostaje wprowadzone do mojej krwi. Ponieważ nie posiadam takiej wiedzy i nie mam możliwości weryfikacji, to ja nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić i sama się nie zaszczepię” – stwierdziła w wywiadzie udzielonym dla portalu wrealu24.

Piosenkarce postanowił opowiedzieć sam minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski. Na antenie Radia Zet tłumaczył, że człowiek nie jest w stanie sam wszystkiego sprawdzić, dlatego w niektórych kwestiach musi zaufać specjalistom:

-„Ja rozumiem, że pani Edyta sprawdza na przykład, z czego są zrobione pastylki, antybiotyk, jak łyka. Szczepionka to jedna z form leku. Tak samo, jak jako ludzie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie sprawdzić pastylki, tak nie jesteśmy w stanie sprawdzić szczepionki. Po to jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, gdzie wszystkie badania są składane, sprawdzane jest, jak te leki były przygotowywane, jaki jest skład substancji, od tego są eksperci” – mówił szef resortu zdrowia.

-„Ja nie zastanawiam się, jak jest zbudowany silnik samolotu, jak do niego wsiadam”- dodał.

kak/plejada.pl

Komentarze (141):

Rafapon2020.06.1 17:45
Ale ten Szumowski palant. Jak se kupi beemke czy merca, a nawet golfa, to niczego sprawdzać nie musi. Inni to już zrobili i on o tym wie. A te pieprzone szczepionki są nie wiadomo czym. Oprócz tego, że są czymś, na czym jakaś firma farmaceutyczna chce zarobić.
atom2020.05.21 17:04
Minister bez maseczki ? który gada jak chorągiewka ? minister co ma 5 milionów naszych pieniędzy?
JM2020.05.18 19:51
Jeżeli się nie zaszczepi to chyba na siłę ją nikt nie zmusi. Artystka po podstawowym wykształceniu bo jak wiadomo średniej szkoły nie dokończyła. Cyba żeby jakimś cudem eksternistycznie.
Jan Radziszewski 2020.05.15 11:22
Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze. Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób. Opracowywana technologia będzie bardziej skuteczna i wydajna niż obecnie oferowane na rynku czujniki, m.in. ze względu na zwiększoną dokładność i przewidywaną dłuższą żywotność funkcji implantu w porównaniu do obecnie oferowanych na rynku czujników, które wymagają wymiany co trzydzieści _30_ do sześćdziesięciu _60_ dni. Implanty docelowo oferowane przez JV będą wymagały wymiany nie częściej niż co 6-12 miesięcy lub nawet dłużej. JV planuje prowadzić R&D w Polsce oraz w USA we współpracy z amerykańskimi centrami i agencjami badawczymi. JV będzie działać pod kierunkiem Marka Glazera jako Dyrektora ds. Technicznych, Gerarda Bencena jako dyrektora generalnego oraz Prezesa Zarządu Emitenta Leszka Borkowskiego. Docelowo JV będzie udzielać licencji i dostarczać technologie do spółek Alivecel LLC, Hemp & Wood S.A. oraz do firm medycznych i farmaceutycznych na całym świecie. Zgodnie z ustaleniami Alivecel LLC zajmie się komercjalizacją technologii przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Emitent będzie mieć wyłączne prawa do dystrybucji produktów w Polsce i na rynkach europejskich. Emitent będzie pierwszym inwestorem finansowy w JV, oraz ma zadanie pozyskać dodatkowy kapitał od polskich i europejskich instytucji, takich jak NCBiR _Polskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju_ lub NCN _Polskie Narodowe Centrum Nauki_ _, a także od amerykańskich i europejskich inwestorów Venture Capital.
Jan Radziszewski 2020.05.15 10:54
/view/2,441237?fbclid=IwAR08rJnEYhHh_PJDonWPa_gPlomIlp_mQ2-ES7nmwum7DMNp4xmMbm6skhE KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport bieżący nr 21 / 2020 Data sporządzenia: 2020-05-10 Skrócona nazwa emitenta HEMP & WOOD S.A. Temat Podpisanie umowy dotyczącej zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19 Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Treść raportu: Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 10 maja 2020 roku zawarł z amerykańską firmą Alivecel LLC. _dalej "Alivecel"_ umowę Memorandum Of Understanding _dalej MOU_ na podstawie której Emitent oraz Alivecel przystąpią niezwłocznie do określenia warunków uczestnictwa w spółce joint venture z siedzibą w Polsce _dalej "JV"_. Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym. JV prowadzić będzie badania _R&D_ w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym. Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych.
Jan Radziszewski 2020.05.14 17:22
6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie, to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę, takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg. Polska jest krajem starożytnym. I była takim już gdy Abraham czy jeszcze Abram wędrował ze swoimi stadami. Synagoga szatana chce zniszczyć mój umiłowany kraj ja zaś na to nie mogę pozwolić. Lecz pomagają im wasze grzechy. One też blokują wasze serca przed pełną Intronizacją wedle Mojej Woli. Poddani tak wielu wrogim siłom, jeśli jej nie będzie – zginiecie. Jeśli nawrócicie się przed ostateczną zagładą, ocalejecie, lecz czy ten kraj nie stracił dość krwi, czy nie wydał na żertwę ofiarną swych najlepszych synów i najlepsze córki? Czyż nie szkoda wam krwi dzieci waszej ojczyzny? Wasze, coraz bardziej ograniczone myślenie, temu pomaga. Niewielu jest rozsądnych w waszym narodzie. Polacy muszą być silni i zjednoczeni – jak w czasach Solidarności i jeszcze bardziej a przede wszystkim we Mnie i ze Mną, Chrystusem. - Chwała Tobie Chryste. - Pokój Tobie moje [dziecko] i pokój wszystkim Polakom ( i też na obczyźnie) dobrej woli.
Anna2020.05.14 11:34
Pani Górniak woli dać się rozstrzelać niż pofatygować się i zdobyć wiedzę na temat, który ją poruszył.
grimm2020.05.14 10:11
Do tych władców co to mówią, że szczepionkami nas chronią: to właśnie osoba zaszczepiona jest zagrożeniem. Preparat wszczepiony "paruje" poprzez pory skóry i własnie takie osoby są zagrożeniem dla innych. O tym mówią statystyki. Zostało sprawdzone, że po zaszczepieniu wytworzyły się ogniska odry na terenach gdzie tej odry już dawno nie było.
greg2020.05.14 1:53
Tu akurat zgadzam się z panią Górniak, choć jestem Pisiorem. Wiele słyszałem o powikłaniach związanych z przyjmowaniem szczepionek przeciw grypie, dlatego uważam ,że decyzja o przyjęciu szczepienia lub nie, powinna należeć do obywatela i tyle. Dobra szczepionka musi być długo testowana a jak wiadomo w wypadku cowid 19 nie ma czasu, stąd trudno przewidzieć jakie mogą być działania niepożądane szczepionki, gdy ona powstanie.
Maria Blaszczyk2020.05.14 3:12
A słyszałeś o Rosji? To taki agresywny kraj. I on się zajmuje destabilizowaniem sytuacji w innych krajach, bo sobie nie bardzo dobrze sam radzi, ale nie chciałby, żeby innym szło za dobrze. Wymysłił więc sobie, że będzie polaryzował społeczeństwa innych krajów. Istnieje mnóstwo publikacji pokazujących, jak to robi. Najlepsza to chyba ksiązka Timothy'ego Snydersa „Droga do niewolności”. Główne tematy to LGBT, aborcja, prawa kobiet i właśnie - szczepionki. Co zabawne, rosyjskie trolle publikują treści zarówno anty- jak i proszczepionkowe. Dlatego przestań słuchać o powikłaniach szczepionek przeciw grypie, a jeśli już musisz - bierz pod uwagę tylko prace publikowane w renomowanych czasopismach. Serio, lekarze to nie jest armia zbrodniarzy, to specjaliści wyszkoleni do podejmowania racjonalnych decyzji w oparciu o dowody naukowe. Decyzje dotyczące epidemii nie mogą leżeć w rękach obywatela, bo obywatel nie jest w stanie zarządzać epidemią. Tak jak decyzja dotycząca dopuszczalnej prędkości nie leży w rękach obywatela, bo bezpieczeństwo innych musi być chronione.
Jan Radziszewski 2020.05.14 3:48
a co powiesz o lekarzach aborterach - to może nie mordercy? i takim chcesz powierzyć swój los tzn dokonać urzędowej EUTANAZJI - też morderstwo
Ewa2020.05.14 9:43
Spadaj płatny sorosowski trollu.
ZERR02020.05.16 0:41
Akurat lekarze to wyjątkowo zdemoralizowana banda, szkolona latami w poczuciu wyższości. Jeden na dziesięciu jest okej, reszta to szumowiny jakich mało. Są wyraźnie gorsi nawet od księży bez powołania. Prędzej zaufam policjantowi niż lekarzowi, a policjantowi nie zaufam nigdy.
Jolanta2020.05.14 1:22
Pochwalam stanowisko Pani Edyty. Jestem tego samego zdania. ŻADNEGO ZNAMIENIA BESTII!
Jolanta2020.05.14 1:20
Co za pokętne tłumaczenie ministra! Przecież doskonale wie, jakie ŚMIECI są w tej niby szczepionce! Niech sam się "WYSZCZEPI", a nam da spokój! Nie chcemy szczepionki z czipami, które będą nas zmieniały w spolegliwe roboty! PRECZ!
Zofia 2020.05.14 0:54
Ja tez nie mam zamiaru sie szczepic ale wyglada na to, ze beda nas szczepic na sile. Ktos im chyba za to placi.
Tomek2020.05.14 0:24
Niech eksperci sami się zaszczepią czy nawet wyszczepią. Minister, który nie to że zmusi, który nawet pomyśli o zmuszeniu do przyjęcia szczepionki nie może być ministrem, tzn. może ale w kraju totalitarnym i wykrzywionym. Jeśli naprawdę mamy pandemię, to osoby, które się nie zaszczepią (a dziwi mnie to bardzo, że pan minister w skuteczność szczepień wierzy - wiedząc, że Szwedzi do dzisiaj wypłacają odszkodowania za szczepienia przeciw tzw. świńskiej grypie i wiedząc również, że Ewa Kopacz Polskę przed tym świństwem uratowała) to wg teorii pana ministra umrą pytam(?), wg innej teorii - pozostaną przy zdrowiu. Ja, patrząc i czytając rozumiem, że prawdziwa jest ta inna teoria - tzn. jeśli się nie zaszczepię pozostaną przy zdrowiu. Niedawno Bil Gates podał liczbę ludzi, którzy umrą/ucierpią po przyjęciu szczepionki, powiedział 1 osoba na 10 tysięcy, czyli umrze 700 000 ludzi na całym świecie. Dodał, aby rządy poszczególnych krajów przygotowały się na odszkodowania. To ja pytam, czy pan minister się pod tym podpisuje, czy może łaskawie powoli aby każdy człowiek sam zdecydował czy chce się zaszczepić czy też nie? Dyktatura panie ministrze, jak pokazuje historia, zawsze kończy się tak samo... I histeria tej historii nie pomoże. Polak to mądry człowiek i szybko wyciąga wnioski.
Maria Blaszczyk2020.05.14 1:01
Bądź tak dobry i zalinkuj do wypowiedzi pana Gatesa... Bo chyba mamy wieloryba w Wiśle.
Ewa2020.05.14 13:02
Raczej rekina - Marię Błaszczyk, gotowego do pożarcia milionów Polaków w imię dobra reszty.
lila2020.05.13 23:08
Dość nurtujące, że pani boi się szczepionki, a nie boi się wstrzykiwać botulinę, której wydalanie z organizmu nadal jest niepoznane i nie wiadomo, czy nie magazynuje się w złogach komórki. Sama znam przypadki osób, które po kilku razach obstrzyknięć dostały porażenia nerwu, uczulenia. Pani Górniak się nie boi, że może i jej się to przydarzyć? To byłoby straszne mieć jedno oko na kilka miesięcy, albo i dłużej stale zamknięte.
Jan Radziszewski 2020.05.13 21:57
20 czerwca 2019 r. Microsoft oficjalnie złożył wniosek patentowy na technologię, która bezpośrednio łączy ciało ludzkie z cyfrowym systemem płatności. Bardzo podejrzane jest nadanie muneru dla wniosku: patent otrzymał numer rejestracyjny 2020-0 6 0 6 0 6 . Wcześniej napisaliśmy, że multimilioner Bill Gates ogłosił podczas wywiadu 24 marca, że pandemia korony doprowadzi do wprowadzenia „świadectw szczepień” lub paszportu szczepień. Bez prawidłowych znaczków cyfrowych potwierdzających, że zostałeś zaszczepiony, zostaniesz praktycznie wykluczony ze społeczeństwa. Bill Gates zrezygnował z zarządu Microsoft, ale nadal ciężko pracuje przez swoją niesławną Fundację Billa i Melindy Gatesów w kierunku tego samego celu końcowego: obowiązkowego szczepienia całej ludzkości.Według Gatesa, szczepionka koronowa będzie gotowa w ciągu 18 miesięcy, a normalne życie nie będzie mogło wrócić, dopóki wszyscy nie zostaną zaszczepieni. Cyfrowy system płatności bezpośrednio powiązany z twoim ciałem Zaledwie 3 miesiące przed wybuchem koronawirusa w Chinach współzałożyciel firmy biometrycznej Microsoft ID2020 ogłosił nowe projekty obejmujące „wiele technologii identyfikacji biometrycznej”. Firma Gatesa Microsoft opracowała teraz system z „urządzeniem” (mikro / nanochip?), Który działa bezpośrednio z temperaturą, tętnem i falami mózgowymi ludzkiego ciała, aby móc kupować i sprzedawać monety cyfrowe, takie jak np. bitcoiny. „Aktywność ludzkiego ciała związana z zadaniem użytkownika może zostać wykorzystana w procesie wydobywania systemu kryptowalut”, rozpoczyna podsumowanie arkusza patentowego . „Serwer może przypisać zadanie do urządzenia użytkownika połączonego komunikacyjnie z serwerem”. Czujnik połączony komunikacyjnie lub istniejący w urządzeniu użytkownika może wykrywać aktywność fizyczną użytkownika. Na podstawie postrzeganej aktywności ciała użytkownika można wygenerować dane dotyczące aktywności ciała. System kryptowalutowy połączony komunikacyjnie z urządzeniem użytkownika może zweryfikować, czy dane dotyczące aktywności ciała spełniają jeden lub więcej warunków określonych przez system kryptowaluty i może przypisać kryptowalutę użytkownikowi, którego aktywność ciała została zweryfikowana. ” Bez szczepień i bez chipa = nie możesz już nic kupić ani sprzedać? Jest to układ z możliwym mikroprocesorem / nanocząsteczkami, który jest bezpośrednio związany z aktywnością twojego ciała, taką jak tętno, temperatura i fale mózgowe. System ten określa na podstawie twojego ciała, czy spełniasz określone „warunki”, aby móc kupować lub sprzedawać. Nietrudno wyobrazić sobie, że w tych warunkach istnieje obowiązkowa szczepionka, która zawiera cyfrowe markery, które mogą być odczytane przez chip. Mówiąc wprost : brak szczepień i brak chipa = koniec kupowania lub sprzedawania , ponieważ wezwanie się do eliminacji gotówki, ponieważ może być „zanieczyszczona” wirusem koronowym, jest głośniejsze niż kiedykolwiek na całym świecie.
Regina2020.05.14 2:11
Jan R... Potwierdzam, też czytałam ten art. Nic Jan nie zmyśla! Aż mnie strach obleciał, jak pomyślałam sobie wtedy o światowym rządzie bez gotówki, a z czipami!
elek2020.05.13 21:35
Edyta mądrze mówi. Niech się szczepi kto chce i sam za to zapłaci a jak będą skutki uboczne lub i tak zachoruje niech zgłosi reklamacje. Powodzenia
Jan Radziszewski 2020.05.13 21:27
NMP 2.05.2020 Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna. Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa.
Agnieszka2020.05.13 21:01
Jeżeli za szczepionkami będzie stał Gates, który już je sobie podobno opatentował i który: - dopiero marzył o depopulacji ludzkości, - który okaleczył wadliwymi (może specjalnie) szczepionkami ludzi w Afryce (bodaj w Kenii), że go stamtąd pogoniono, - który wspiera aborcje i niszczy świat wprowadzaniem swojego lewackiego światopoglądu na przykład poprzez opłacane przez siebie WHO i jego zalecenia ideologiczne kompletnie nie oparte na wiedzy naukowej; - który chyba do łamania każdych zasad moralnych gotowy jest się posunąć dla zysku i władzy (począwszy od przywłaszczenia sobie cudzych odkryć i pomysłów informatycznych) to skandalem jest zmuszanie ludzi do zaufania jemu i wynajętemu przez niego środowisku. Jeżeli pan minister komuś takiemu gotowy byłby zaufać, to ja mu w sprawie szczepionek nie zaufam nawet jak potem zaleci szczepionki wymyślone i powstałe w uczciwym środowisku. A póki co to ja nawet nie wiem czy Gates - ten nasz rzekomy "wybawca" szczepionkowy - to ze swoimi kolesiami nie wyprodukował i nie pomógł rozprzestrzenić się wirusowi, by kasę zbić na szczepionkach skoro jego kolega z WHO nie pozwalał zamykać się światu przed Chinami Lek to co innego, bo człowiek chory ratuje się nawet ryzykując, ale ryzykować w zdrowiu wszczepianiem sobie czegoś z takiego złego źródła, to szaleństwo
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.13 20:10
Cześć! Nazywam się Sara, mam 25 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej http://paniedzis.pl
STANISLAW2020.05.13 19:51
"że poznanie człowieka jest ograniczone i w niektórych rzeczach musimy zdać się na ekspertów." - - Ale znachorzy powiadają, że eksperci mają jakieś ukryte tajemnice i plany, "musimy więc sprawą naszą wziąć w swoje ręce"! - Czy więc pałacowi naukowcy nie mogą cokolwiek zdradzić głodnemu wiedzy ludowi i nie utrzymnywać go dalek w c iemnocie?
zgadnij kto - WHO2020.05.13 19:40
Dziaduniu, zapomniałeś polskiego ale nigdy porządnie nie nauczyłeś się angielskiego. Shame on you! https://sjp.pwn.pl/zasady/Kropka-po-skrocie-wyrazu;629743.html
"polska piosenkarka?" 2020.05.13 19:30
Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, bo czy warto po świecie się tłuc? Pełna miska i radio "Poemat" zamiast płaczu, co zrywał się z płuc. Pełna miska i radio "Poemat" zamiast płaczu, co zrywał się z płuc. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, cztery kąty i okna ze szkła. Egzaminy i szkoła, i trema, i do marszu orkiestra nam gra. Egzaminy i szkoła, i trema, i do marszu orkiestra nam gra. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma i do szczęścia niewiele nam brak. Pojaśniało to życie jak scena, tylko w budach przechadza się ptak. Pojaśniało to życie jak scena, tylko w budach przechadza się ptak. Dawne życie poszło w dal, dziś na zimę ciepły szal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal. Dawne życie poszło w dal, dziś pierogi, dzisiaj bal, tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal.
had2020.05.13 19:27
Szumowski get down coraz gorzej, jeszcze parę takich wypowiedzi to dobije do Grodzkiego słynnego KOperciarza. precz z mafią szczepionkową USA
Ja 2020.05.13 18:55
KTO chwali Gatesa, jest dla mnie BARDZO podejrzany. Na razie negowali teorie spiskowe,ale o Gatsie i depopulacji szczepionkami, NIKT się nie zająknął. Ani, że we Włoszech, WYSZCZEPIALI pod koniec 2019 go, masowo ludzi.
?2020.05.13 18:51
Po szczepieniu na żółtaczkę wystąpiło u mnie zapalenie wszystkich stawów,a podobno wszyscy, masowo na nią się szczepią i nic im nie jest.Jednak w aptece powiedziano mi co innego, po takim szczepieniu u WIELU ludzi występuje zapalenie stawów.Więc gdzie jest prawda?
nie profesor .2020.05.13 18:46
Odstąpię panu pseudo profesorowi swoją. Mam nadzieje że pójdzie w moje ślady kilka milionów Polaków , tych którzy widzą co tu się dzieje . Skoro to takie dobre niech szczepi siebie i swoich bliskich podając ,nasze szczepionki . Bedzie zdrowy i odporny na wszystko . Nie cierpię Górniak ale w tym przypadku popieram .
Piter2020.05.13 18:39
No i do samolotu nikt nie każe wsiadać, bo chyba tu jest sedno sprawy
Glaudiusman2020.05.13 18:38
Nigdy nie zgodzimy się na przyjęcie szczepionki, zmontowanej prze ludzi gatesa. Zero wiarygodności, zero, zero. Precz.
Tom Bombadil2020.05.13 18:23
Polakom trzeba odpowiedzieć na parę pytań, które krążą w internecie i które może pochodzą z teorii spiskowych, ale jednak budzą wątpliwości... Czy te szczepionki promuje (i produkuje) Bill Gates z żoną Melanią? Sam fakt, że ci "filantropi" zdewastowali zdrowie ludzi w paru krajach afrykańskich (właśnie szczepionkami) oraz że są gorliwymi promotorami aborcji, każe nam być nieufnymi. Czy w związku z tym, że Microsoft wchodzi do Polski z miliardową inwestycją, mamy stracić wobec Gatesów cały krytycyzm? Czy te szczepionki mogą zawierać w sobie jakieś "nano-chipy"? Czy jest to tylko wymysł? Prosiłbym po prostu, aby Pan Minister te różne "spiskowe pogłoski" jasno zdementował...
zgadnij kto - WHO2020.05.13 18:12
... jest pytanie, czy Pan Szumowski wsiadłby do samolotu, jeśli by wiedział, że na moment przed wylotem majstrowali przy nim terroryści którzy mają dziennie na sumieniu 150 000 mordowanych ludzi - dzień w dzień- mało tego chwalą się tym mówiąc we wszystkich mediach,że to dobrze gdy ludzi się morduje... .... - to tak a pro po analpgi ( szczepionka - odrzutowiec/ chyba najbardziej oderwanej od obecnej sytuacji)...
Pat2020.05.13 17:45
Wszystko pęknie,ale każdy przyzna ,że na świecie żyje wiele dzieci bez rączek i nóżek po różnych "szczepionkach".
Maria Blaszczyk2020.05.13 18:15
Ja nie przyznam. Skąd takie rewelacje?
lila2020.05.13 19:09
Nie wiedziała Pani - dziecko bierze szczepionkę na różyczkę - bach - nima rączki, na świnkę - bach - nima nóżki. A jak pojawi się na AIDS, to wie Pani mogą nawet niektórym dzieciom poznikać wszystkie kończyny. Ja mam też szczepionkę na gruźlicę i boję się, że jutro obudzę się bez ręki, albo bez nosa. Głupia jestem za niemowlaka dzieci zaszczepiłam na wszelkie zarazy i co jak będę winna, że już niebawem po osiemnastym roku życia ( do tej pory niechorujące dzieci) w skutek szczepień w jedną noc obudzą się zanikiem kończyn ):
anonim2020.05.13 19:58
Dobrze,że masz zdrowe zaszczepione dzieci ,niech im zdrówko służy ,nie wszystkie miały jednak tyle szczęścia ,znam takie ,może maja nogi i ręce ,ale bezwładne tak ,że nie ma z czego się śmiać ,ciesz się swoimi zdrowymi dziećmi ,ale nie żartuj sobie z tego,bo to dla wielu ludzi śmieszne nie jest.
lila2020.05.13 23:23
Ja sobie nie żartuję z ludzkiej tragedii, tylko z głupoty i braku znajomości tematu. Dla chcącego i myślącego jest wiele materiałów dotyczących poszczególnych szczepionek. Wypowiadanie się, że szczepionki powodują braki kończyn u dzieci jest, albo ironią, albo głupotą. Ja wiem, że są w niewielkim procencie powikłania, ale niestety tak już w życiu jest, że czasami zwykła pyralgina może doprowadzić do śmierci. To nie znaczy, że jest złym środkiem przeciwbólowym. Są dzieci nieszczepione a, mają autyzmem i czego to dowodzi? Dziś już wiemy, że wpływ na autyzm ma wiek rodziców, a nie szczepionki.
Ewa2020.05.14 9:50
Maria Błaszczyk odpowiada sobie jako lila - ot, taki myk, że niby sorosowskich trolli jest dużo. Spadaj, antypolska wiedźmo/wiedźminie.
Lila2020.05.14 12:46
NIie, nie mam rozdwojenia jażni i nie jestem Marią. Staeram się myśleć racjonalnie i jeśli mam problem z danym tematem do sięgam do źródeł i pogłębiam wiedzę. Nie jestem ograniczona intelektualnie, by łykać głupotę ludzi, którzy nie mają w temacie żadnej wiedzy, a kierują się bzdurnymi tezami opartymi na sensacji i teoriach spiskowych.
grimm2020.05.13 17:41
jakie można mieć zaufanie do szczepionek, skoro nawet testów nie potrafią wyprodukować bez wad. Koza i papaja przeszły test pozytywnie. Mamy do czynienia z operacją fałszywej flagi w celu ubicia interesu na globalną skalę ze szczepionek i certyfikatów, czipów.. Zyski popłyną do oligarchii masońskiej.
grimm2020.05.13 17:36
zapomniał pan, że jeszcze są skutki uboczne takich leków i szczepionek (szczepionka to nie lek). Każdy obywatel ma prawo do decyzji czy zgadza się na skutki uboczne o jakich w ulotkach mówi producent. Niech pan nie będzie taki protekcjonalny. Nie jesteśmy durniami. A pana ukrywanie nazwisk doradców jakimi się pan otacza dyskredytuje pana jako lekarza i ministra. Dodatkowo przypomnij sobie człowieku etymologię słowa minister !
Maria Blaszczyk2020.05.14 0:42
No nie. Bo epidemie to nie jest prywatna sprawa obywatela. Dlatego istnieją ograniczenia wolności w kwestiach dotyczących chorób epidemicznych. Można w związku z nimi wprowadzić stan wyjątkowy. Trzeba je raportować i tu nie ma ochrony danych wrażliwych - w teorii, jak masz kiłę na przykład, to lekarz ma obowiązek zgłosić ją wraz z Twoimi danymi. A potem będziesz monitorowany przez lata, chociaż przecież kiła się dobrze i skutecznie leczy w kilka tygodni antybiotykiem. No i najmniej dotkliwy - obowiązek szczepień. Aha, a co do transparentności - pełna zgoda.
No nie2020.05.14 10:05
osoba zaszczepiona jest zagrożeniem. Preparat wszczepiony "paruje" poprzez pory skóry i własnie takie osoby są zagrożeniem dla innych. O tym mówią statystyki. Zostało sprawdzone, że po zaszczepieniu wytworzyły się ogniska odry na terenach gdzie tej odry już dawno nie było.
anonim2020.05.13 17:33
Panie Ministrze gdyby ludzie postępowali zgodnie ze sztuką, której się oddają, byłoby to stwierdzenie słuszne i prawdziwe. W momencie, kiedy kwestie ideologiczne, bądź finansowe zaczynają przeważać, zaufanie ze słusznych względów, tracimy. Doktor Mengele był specjalistą, czyż nie?Nawozy, które powodują wzrost zachorowań na raka zatwierdzili specjaliści, podobnie GMO, których skutki są trudne do przewidzenia. Nie jest tak, że zwariował świat, specjaliści, niestety!
Bill Gates to nowy dr. Mengele! 2020.05.13 17:31
ZNISZCZĄ CI KOMPUTER !!! Nie znasz strony internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Mendy blogowe podsyłają 𝐬𝐭𝐫𝐨𝐧𝐲 𝐳𝐚𝐢𝐧𝐟𝐞𝐤𝐭𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞 𝐰𝐢𝐫𝐮𝐬𝐚𝐦𝐢. Zniszczą ci komputer moga się dostać do twoich kont bankowych, email, itp. Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ...
Michał2020.05.13 17:09
Oto nowe: Apiject z chipem RFID: https://www.apiject.com/ Et voila! Takie combo 2 w jednym Nowe rozwiązania na trudne czasy. Bydło przestraszone i gotowe do oznaczenia.
katolik2020.05.13 17:06
szczepionki przygotowane sa dawno przez masonów, będą mieć czipy i powoli będą powodować ograniczenie populacji. Czy takie cos jak Gates może narzucić każdemu z nas ,by zaszczepić nas jak szczepi się zwierzę, żeby on mógł zarobić i sterowac ludżmi? Czy ludzie sa już tak bezrozumni i iberzwlasnowolnieni,że sami poddadzą się szatanowi w postaci masonów?
Sprytny ninja2020.05.13 16:59
1. A dlaczego w UE nie ma jednolitej karty szczepień? 2. Jedne kraje szczepią w 1 dobie, inne po m-cu i mają szczepionki na inne choroby 3. Dziwne? NIE. Bo o ilości szczepień decydują łapówki - im większa tym więcej szczepień
Maria Blaszczyk2020.05.13 17:56
1. Nie wiem - ale wiem, że kraje przepisują szczepienia z innych krajów, np. moja najstarsza córka pierwsze szczepienia przyjęła w Polsce - zostały przepisane do holenderskiego systemu. Z jednym dość uciążliwym wyjątkiem - polski kalendarz szczepień ma bliżej siebie szczepienia przeciw WZW B - i jej ostatnia dawka jest niewpisywalna do tutejszego systemu. Nie da się tego zrobić, komputer nie potrafi sobie z tym poradzić, i przy każdej kontroli musiałam to wyjasniać - bo im się świeciło, że nie przyjęła kompletu szczepień. Podobnie holenderskie szczepienia moich dzieci są przepisane do polskich kart szczepień. 2.no tak. Bo sytuacja epidemiologiczna jest różna. Szczepienia w pierwszej dobie służą zmniejszeniu ryzyka transmisji z matki na dziecko - a jeśli w jakimś kraju w kwestii jakiejś choroby sytuacja epidemiologiczna jest dobra - np. WZW B czy gruźlicy - to nie ma potrzeby szczepić od razu. To chyba logiczne? 3. I dlatego zamożniejsze kraje mają wiecej szczepień? Bardziej są podatni na łapownictwo?
Jan Radziszewski2020.05.28 14:02
jak cię zaczipują to w PIEKLE Budiet /Ap 14,9-11 / ale skoroś lewaczka to i tak tam trafisz, trafiłabyś z powodu durnego lewactwa tj słuchania i realizowania instrukcji partyjnych towarzyszy z Piekła rodem A co do Holandii wkrótce Potop ją zatopi na Amen tzn nie dalej jak za 2 lata z hakiem. a wtedy co budiet z tobą mądra inaczej członkinią sekretarzem PZPR?
disco polo2020.05.13 16:58
Pani Edyta wpędziła się w toksyczne małżeństwo z narkomanem. Ale przynajmniej jej syn pozostał.
Stanisław2020.05.13 16:56
Górniak bardziej uczciwa od "ministra". Bo oboje na pewno wiedzą to samo.
Jan2020.05.13 16:47
Jeszcze niech opowie o 5G, jak ją i Alana "to" morduje codziennie.
Koroner2020.05.13 16:47
Egzaltowana mocno ta pani, ale rację ma. Również nie zamierzam przyjmować szczepionki.
pat2020.05.13 16:41
Jeśli Szumowski mówi to samo, co psychopata Gates- sponsor aborcji, entuzjasta depopulacji i "producent" szczepionki na niewiadomoco, bo wirus ma już wiele zmutowanych form, to KIM TAK NAPRAWDĘ JEST SZUMOWSKI i KOMU SŁUŻY ?
Maria Blaszczyk2020.05.13 20:35
Entuzjasta depopulacji??? Skąd Wy to bierzecie? Skoro pan Gates próbuje sprawić, by więcej dzieci dożywało dorosłosci - a ten cel osiąga się poprzez masowe szczepienia z jednej strony, ale i ograniczenie ubóstwa, do czego potrzebne jest zmniejszenie dzietności, co nie jest tym samym co "depopulacja" - to jest to pewien logiczny tok myślenia. Nie żaden "entuzjazm dla depopulacji"... Fakt istnienia zmutowanych form wirusa nie oznacza koniecznie nieskuteczności szczepienia. Taka już uroda wirusów, że mutują. A jednak szczepienia na ogół działają na całe grupy. A pan Szumowski jest lekarzem. I myśli jak lekarz. Niestety jest też PiSowcem, i to mu trochę na to myślenie szkodzi. Ale szczepienia jako narzędzie zwalczania epidemii są skuteczne, co wielokrotnie udowodniono.
pat2020.05.13 22:42
"ograniczenie ubóstwa, do czego potrzebne jest zmniejszenie dzietności" -ty lewacka suko, to się nazywa morderstwem i czy to jest sterylizacja młodych kobiet chemiczna, np. poprzez trucizny w szczepionkach, czy aborcja - jest zbrodnią.
Maria Blaszczyk2020.05.14 2:27
Wow... "Lewacka suka" to jest Twój argument? I nie, nikt nie "sterylizuje młodych kobiet przez szczepionki... To kolejny argument na poziomie "lewackiej suki" - ot, za dużo się filmików na youtubie naoglądałeś, zanim sprawdzić, czy szczepionki służą do sterylizacji. Od razu Ci odpowiem, żebyś nie musiał sie męczyć - nie.
pat2020.05.14 9:36
Jesteś lewacka potencjalna morderczyni ludzi. Popieranie mordercy nienarodzonych dzieci i zwolennika wymordowania milionów ludzi celem zmniejszenia ich populacji, uprawnia mnie do nazwania ciebie w taki sposób.
witold2020.05.14 2:11
Ograniczenie ubostwa mozna osiagnac przez sprawiedliwszy podzial bogactwa.1%ludzi w posiadaniu 90%.Niech wszystkie cwaniaczki typu Gates poswiecom 99% swoich posiadlosci,ubostwo bedzie przeszloscia.
Maria Blaszczyk2020.05.14 3:01
To tylko częsciowa prawda, choć moje lewicowe serduszko się zgadza w znacznej mierze. Ale nie do końca. Jednak sytuacja, gdy płodzi sie nieograniczoną liczbę dzieci, przez co więcej ich umiera, jest bez sensu. I należy do kwestii płodności podchodzić z minimum odpowiedzialności. A tego się nie zrobi, bez jej ograniczenia. Im więcej najedzonych, zdrowych dzieci, tym mniejsza potrzeba płodzenia kolejnych i tym więcej inwestuje się w te, które przeżyły. Dlatego my w Europie mamy śmiertelność dzieci na poziomie ok. procenta, a w Afryce przekracza ona średnio 10%... To chyba nic złego, że próbuje ratować te dzieci? A akurat pan Gates oprócz bieżącej filantropii po kilkadziesiąt miliardów USD dotychczas, w testamencie na cele dobroczynne zamierza pozostawić ok. 99,96% swojego majątku. Czyli więcej, niż postulujesz, Więc chyba nie do niego pretensje.
Ewa2020.05.14 9:41
Taaaaaaaaaa. Jak już wymorduje 99,96 % ludzi, to pozostaną sami swoi i nie będzie się musiał z nikim dzielić. Ty jesteś albo idiotka w 99,96 %, albo podły sorosowski płatny troll - innych opcji nie ma.
pat2020.05.13 16:37
Jeśli Szumowski mówi to samo, co sponsor aborcji, entuzjasta depopulacji i mason - Gates, to kim jest Szumowski ?
Tomasz2020.05.13 16:34
Lekarze to zagorzali zwolennicy szczepionek? Szczepią masowo co roku przeciwko grypie siebie i swoje rodziny?
Maria Blaszczyk2020.05.13 17:50
Moja mama jest lekarką. I tak, szczepi siebie i wszystkich wokół. Nie wiem, czy masowo - po prostu rodzinę szczepi. Mojego tatę, jeśli ma nas pod ręką to mnie i moje rodzeństwo, naszych partnerów i nasze dzieci. To daje spore kilkanaście osób. Podobnie jak inni znani mi lekarze - również szczepią siebie i najbliższych.
pat2020.05.13 18:31
Lewacy idą krok dalej - np. w Szwecji wszczepiają sobie chipy, które im otwierają drzwi domu, urzędu, a na końcu otworzą im wieko trumny. Powodzenia.
Maria Blaszczyk2020.05.13 20:13
Tak... A zwłoki zużywają na opał... Ale wiesz, lewackość w kwestii szczepień nie ma nic do rzeczy akurat. To jest kwestia nauki.
pat2020.05.13 22:37
Lewackość to kwintesencja głupoty, którą jej czciciele nazywają"nowoczesnością". łykanie wszystkiego bez refleksji i manipulowanie innymi, by robili to samo. A testowanie gówna, zwanego szczepionką na ludziach, z nauką ma tyle wspólnego, co mędrzec z lewakiem.
Maria Blaszczyk2020.05.14 0:35
Ciekawe, na czym chciałbyś testować szczepionkę przeznaczoną dla ludzi, na kartoflach? Wiesz, wyniki będą niekonkluzywne dla grupy docelowej...
pat2020.05.14 9:28
Szczepionka, wyprodukowana przez mordercę nienarodzonych dzieci i specjalistę od trucia murzyńskich kobiet tzw. szczepionkami to krok w kierunku wybicia milionów ludzi w imię depopulacji, której jest propagatorem. I nie smędź już swoich wypocin, bo jesteś taka sama ideolożka mordowania na wszelkie sposoby.
Jan Radziszewski2020.05.28 14:11
co na to powiedzieć nauka - to diabelska "Gnosis" która do PIEKŁA wiedzie naukowców tj naukowych ateistów i tych których oni uczą
Ela2020.05.13 16:27
Pani Edyta ma rację, gratuluję jej odwagi. Człowiek musi mieć wybór, chce to się szczepi, nie to nie. Bez przymusu. A czy dlatego minister nas trzyma w domach, żebyśmy nie nabyli odporności i był pretekst do szczepień? Większość choruje bezobjawowo, zachorowania były już w styczniu ( dane Pzh o grypie i grypopodobnych zachorowaniach) wiec i tak obowiązek szczepień jest bardzo mocno naciągany, a wprowadzony byłby przestępstwem. Po przebyciu zachorowania nie ma sensu i wskazania do szczepienia,Ela chyba że ktoś ma inny w tym cel niż uodpornienie.
Promyk2020.05.13 16:21
Ile warta jest opinia eksperta od maseczek ?
ja2020.05.13 16:16
A ja się zastanawiam że ktoś kto ciągle gadał że chce zmniejszyć populację świata nagle chce mi wszczepić coś ... i mam mu wierzyć na słowo.
Zorientowany2020.05.13 16:14
Tak jak całym sercem jestem za sukcesem obecnego obozu rządzącego, tak myślę, że Pan minister Szumowski kpi z Polaków, każąc im się szczepić. Każdy wie, że szczepionki serwowane przez międzynarodowe koncerny często szkodzą zdrowiu, a na pewno rozregulowują układ odpornościowy człowieka. Przecież ze szczepionkami na grypę jest tak, że działają one tylko na kilka popularnych szczepów. Jeśli pojawia się nowa mutacja, to ludzie bardzo mocno i długo chorują. Włosi, a w szczególności włoskie domy starców szczepią się na potęgę przeciw grypie, nawet 2 x w roku. Efekt? Każdy widzi. Umierają bezbronnie.
Jan2020.05.13 16:14
Osoby które nie szczepią się, nie mają prawa prosić o podłączenie do respiratora. Koniec cyrków.
Tomasz2020.05.13 16:35
No co Ty przecież osoby, które się szczepią nie mają powodu podłączać się do respiratora.
Lefebvre2020.05.13 16:46
Debil
2020.05.13 17:28
osoby które się szczepią nie mają prawa do odszkodowań poszczepiennych a i pewnie sami będą rezygnować z hospitalizacji bo przecież po szczepieniu już im nic nie będzie groźne.w tym przypadku Jan=idiota
taro2020.05.13 18:04
baranie, wiekszosc osob,ktore wyplacily kase na tego przyglupa lekarza i respirator,przez cale swoje zycie to sie nie zaszczepila,bo nie widziala i nie widzi potrzeby.
anonim2020.05.13 19:28
Mają ,bo wielu z nich składała się na zakup respiratorów .
Bill Gates to nowy dr. Mengele!2020.05.13 16:10
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS! Dr. MENGELE w polskich kopalniach rozsiewa wirus DEBILIZMU! Pamietaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ
katolicka kretynizacja polski2020.05.13 16:07
Szumowina! nad maseczkami też się nie zastanawiałeś jak są zbudowane skoro ci wcisnęli badziew!
JS2020.05.13 16:06
Tylko czy Bill Gates - Bramy piekielne jest odpowiednim dla celów produkcji szczypionek, człowiekiem ? Był naukowcem od komputerów a stał się "naukowcem" od depopulacji, eugeniki, aborcji i to są jego główne dziedziny działania. Jakie więc zastrzyki przygotuje dla nas, kiedy rozlegają się krzyki, że planeta nie wytrzyma rozmnażania rodzaju ludzkiego ??? Mają czas do 2045r. A potem ma zostać ok. 7%. Zanim do tego dojdzie, do tych zastrzyków, mam nadzieję, że Pan Jezus objawi się nam i pokaże nam kim jesteś w Jego oczach. Pozdrawiam
usuńcie ten komentarz!2020.05.13 16:55
Jaśku Sim, jak się sprawuje FreeBSD, bo wątpię byś używał produktu Billa Gatesa OS Windows?
PiS to katolewica i masoneria jak PO2020.05.13 16:01
Wywiad do odsłuchania w jedyny niezależnym od Bandy Czworga medium Telewizja wrealu24, kmioty zazdrosne . Szumowski pod sąd razem z Gatesem; http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/lukasz-szumowski-ukrywa-swoich-ekspertow-to-osoby-prywatne-wideo https://prawy.pl/108383-petycja-z-pol-milionem-podpisow-do-trumpa-przeciw
anonim2020.05.13 21:29
Eksperci to ludzie wykształceni, kim są "eksperci" Szumowskiego? Jakie osoby prywatne? Niech się sam "wyszczepi" co to znowu za słowo ja znam zwrot zaszczepi! Mnie na pewno nie "wyszczepi" !
Jan2020.05.13 16:01
Edytka powiedziała. Ręce opadają.
Kazimierz2020.05.13 17:00
Mądrze mówi.
Jan Radziszewski 2020.05.13 16:00
Potrzebna tarcza antykryzysowa dla firm pogrzebowych. W niektórych regionach kraju branża funeralna notuje spadek ilości pogrzebów nawet o 40 proc. – Podchodzimy bardzo ostrożnie do przypadków zgonów osób ze stwierdzeniem obecności COVID-19 jako głównej przyczyny śmierci. W zdecydowanej większości przypadków zmarli mieli tzw. choroby towarzyszące. Liczba pogrzebów w niektórych częściach kraju w marcu spadła nawet o 40 proc. – mówi Wirtualnej Polsce Robert Czyżak, prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej. – Paradoksalnie spadek liczby pogrzebów, a tym samym zgonów wynika z ograniczonego działania szpitali. Jeśli odwołane są zabiegi planowe, to jest mniej przypadków śmierci na salach operacyjnych. Ze względu na mniejszy ruch drogowy jest mniej tragicznych wypadków – dodaje. Przedstawiciele branży pogrzebowej apelują, aby nie straszyć społeczeństwa tragicznymi konsekwencjami koronawirusa, ponieważ zjawisko to, ich zdaniem, nie istnieje. Jak podkreśla Wirtualna Polska, z danych Ministerstwa Cyfryzacji przesłanych do GUS wynika, że w marcu 2020 r. zmarło 36 tys. 557 osób. W tym samym miesiącu w tamtym roku zmarło jedynie 213 osób mniej. Z kolei wyniki sprzed dwóch lat to: 40 tys. Polaków. Dane o liczbie zgonów za kwiecień 2020 GUS opublikuje pod koniec maja. Źródło: https://dorzeczy.pl/kraj/138302/spada-liczba-pogrzebow-branza-funeralna-nie-wierzy-w-smiercionosny-efekt-koronawirusa.html
Tenula2020.05.13 20:30
To oczywiste,że pogrzebów nie przybywa,ponieważ mniej ludzi umiera z powodu wypadków,zakażeń innymi chorobami ,bakteriami itp Dane GUS to tylko statystyka. Nie ulega watpliwości,że Covid 19 jest bardzo grożny i gdyby nie izolacja Zakłady pogrzebowe zacierałyby ręce. A tak jeszcze ubyło funeraliów. Wew Włoszech czy Hiszpanii zakłady pogrzebowe miały co robić .Inna sprawa,że pochówki odbywały się szybko i bez ceremonii.Dzieki temu,że nas zadziałano szybko nie ma tego problemu.Na szczęście.
Jan Radziszewski 2020.05.13 21:37
nie rozumiesz problemu bo właśnie we Włoszech i innych krajach Coronowirusa rozpylano w strugach Chemistrails tzn nie w Chinach go stworzono - bo ile go mają Masoni żydzi skoro tony ton go rozpylili w powietrzu.
Jan2020.05.13 15:57
Czekam na "opinie" płaskoziemców i antyszczepionkowców.
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.13 16:03
No i katolików.
Michał Jan2020.05.13 17:57
Nie zapominaj o guślarzach, którzy twierdzą, że Boga nie ma.
taro2020.05.13 18:01
dla ciebie ziemia zawsze bedzie plaska, obojetnie w jakim kierunku sie bedziesz poruszac. Od czasu przyjscia twoich zwlok na ten swiat i pierwszym zaszczepieniu na debilizm, dalsze szczepionki w twoim przypadku sa niepozadane, a pomimo to pakujesz w siebie wszystko co wyprodukuja,co doprowadza do negatywnych reakcji twego mozgu.
Jan Radziszewski 2020.05.13 15:56
Pouczenia Pan poniedziałek, 11 maja 2020 11 V 2020 - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. Poniedziałek, 11 maja 20.54 Zapisz dziecko - Tak, górników celowo infekują coronawirusem. Rozpylili go w kopalniach. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste. - Opublikuj. Autor: CyprianPolakWiara
Ksiądz Bartold2020.05.13 19:54
Co to za bełkotliwy wpis? Nie rozumiem ...
Jan Radziszewski 2020.05.13 21:31
żydzie nie podszywaj się po X KK bo wasz koniec bliski tylko 3,5 roku a diabły cezara zabiorą was w ogniu piekielnym przed oblicze samego cezara żydów /J 19,15)
sara miriam2020.05.13 22:10
Prędzej do psychiatryka cie zabiorą Tak sądzę.
Damian2020.05.13 15:56
boi się zaszczepić, ale nie boi się kg botoksu
Michał Jan2020.05.13 17:51
Bo wypróbowane. Samolot Pana Ministra też nie był fazie oblotu.
Agnieszka Dz. 2020.05.13 15:56
Póki co, szczepionki jeszcze nie ma.Ci którzy się na tym znają, twierdzą, że od wyprodukowania jej, do podania musi minąć co najmniej dwa lata. Jest to czas testów i sprawdzania reakcji na nią. Za dwa lata, albo wszyscy się uodpornimy, albo nas koronawirus zabije. Po co rozmawiać o tym już teraz. Wiele szczepionek ratuje nam życie. Nie ma co przesadzać w żadną stronę. A różne reakcje organizmu może wywołać każdy lek, nawet aspiryna.
Jan Zbigniew2020.05.13 16:58
Na wirusy nie istnieją szczepionki, bo wirusy to nie są drobnoustroje takie jak bakterie tylko zdeformowane fragmenty łańcuchów białkowych.
Maria Blaszczyk2020.05.13 17:06
Dlatego żyjemy w świecie, gdzie zdeformowane łańcuchy białkowe wścieklizny, ospy prawdziwej i odry dziesiątkują społeczeństwa...
Michał Jan2020.05.13 17:56
Ten pan jest niedouczony, ale nie wiem, czy zwróciłaś uwagę, że mieszkasz w Królestwie Niderlandów, dzięki czemu już nikt nie pomyli Poland - Holland. I pomyłka, że do Was przyjdą szczepionki przeznaczone na Polskę została wyeliminowana ;-)
Maria Blaszczyk2020.05.13 18:02
Ale ja zawsze - tzn. od kiedy się tu przeprowadziłam - mieszkałam w "Nederlands". Konkretnie w "Overijsel". Żoną jestem pewnego "Nederlander". To, ze po polsku mówi się "Holandia" - to kwestia przyzwyczajenia. Ma to tyle sensu, co mówienie, że się mieszka na Pomorzu, zamiast w Polsce - ot, jeden - a właściwie dwa - z tutejszych regionów, bo jest Noord Holland i Zuid Holland. W których nigdy nie mieszkałam.
Michał Jan2020.05.13 18:29
Nie tylko w Polsce mówiło się Holandia. Holandia i Polska się nie mylą, ale Poland i Holland już tak. A ci, co będą dystrybuować szczepionki nie mówią po polsku...
Maria Blaszczyk2020.05.13 20:11
Może Tobie się myliło, mnie jakoś nie. Nawet po angielsku nie używa się prawie tego "Holland", na ogół jednak mówi się "Netherlands", zobacz, tu np. notka w wiki po angielsku: https://en.wikipedia.org/wiki/Netherlands A tu, dla porównania, po polsku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Holandia A tu jeszcze niemiecki: https://de.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6nigreich_der_Niederlande Po francusku to w ogóle jest odjazd, bo oni, ja to oni, to przetłumaczyli na Pays-Bas. Więc jest to jednak raczej polski wyjątek, niż inne języki w ogóle. Więc nic się nie bój...
Michał Jan2020.05.13 20:45
Bynajmniej nie mi. Trochę to dziwne, że o tym nie słyszałaś.
Maria Blaszczyk2020.05.14 0:33
Słyszałam, ale rzadko. Jak na osobę od kilkunastu lat mówiącą głównie po angielsku i wyjątkowo często mającą do czynienia akurat z tą nazwą kraju - dziwne, nie sądzisz? Nie twierdzę, że nigdy nie używa sie tego określenia - twierdzę, że rzadziej niż "Netherlands".
Agnieszka Dz. 2020.05.13 17:07
Właśnie na wirusy się szczepimy i to całkiem skutecznie. Dzięki szczepionkom nie chorujemy na czarną ospę, wyeliminowaliśmy praktycznie polio, odrę, różyczkę. Bakterie skutecznie leczymy antybiotykami, z wirusami walczymy głównie szczepionkami.
Michał Jan2020.05.13 18:05
Co będziesz tłumaczyła on tego nie zrozumie. No vaccine is currently available to prevent infection with SARS-CoV-2. Scientists in public, private sector, and academic institutions are developing and assessing vaccine candidates.
Agnieszka Dz. 2020.05.13 18:31
Wiem, że nie ma szczepionki, może kiedyś będzie, a może nie będzie już tak niezbędna. Czas pokaże. Póki co, jednak nie lekceważmy tego wirusa, bo ja widziałam ludzi chorych, z ciężkim przebiegiem. To naprawdę nie jest grypa.
Michał Jan2020.05.13 20:46
Chyba będę musiał się zalogować...
Agnieszka Dz. 2020.05.13 21:03
? Bo?
Michał Jan vel Michal-Jan2020.05.13 22:21
Od jutra (mam nadzieję) będę występował, jako Michal-Jan (po staremu system nie chciał mnie przyjąć). Nie lubię tego zdziwienia, jak czytam coś podpisane moją ksywką i usiłuję sobie przypomnieć, kiedy to napisałem.
Olo2020.05.13 19:48
To prawda na wirusy się szczepimy, ale jeżeli ta szczepionaka ma pochodzić z firm finansowanych przez człowieka, który jawnie głosi potrzebę depopulacji, a finansowane przez niego szczepionki powodowały w afryce bezpłodność kobiet, a w indiach tysiące śmiertelnych ofiar, to takich szczepionek nie można dopuścić do użytku. Albo się ma zaufanie do ministra albo nie - osobiście mam daleko posuniętą nieufność do ministra i rządu, choć na nich głosowałem, ale jak się teraz okazało finansują w naszym imieniu przedsięwzięcia fundacji Gatesów i na to mojej zgody nie ma - proszę się zaszczpić, a ja poczekam na rezultaty ...
Maria Blaszczyk2020.05.13 20:22
Ale w jaki sposób szczepionki w Afryce powodowały bezpłodność kobiet, jeśli Afryka to kontynent z największym przyrostem ludności na świecie? I jakie tysiące ofiar w Indiach? Skąd bierzesz te bzdury?
Olo2020.05.13 22:57
https://nczas.com/2020/04/18/przymusowa-sterylizacja-pod-pretekstem-szczepien-szokujacy-plan-who-i-unicef/
Maria Blaszczyk2020.05.14 2:43
o jeżu... Znów ten fake news... I to ma być źródło? No dobrze, a wiesz skąd to się wzięło? Bo to jest znana sprawa. Pewni wyjątkowo durni kenijscy biskupi pomieszali dwa preparaty, z których jeden miał działanie przeciimplantacyjne - a nie ubezpładniające - Talwara i szczepionkę przeciw tężcowi. Pomylilo im się, bo ten preparat zawierał rzeczywiście anatoksynę tęzcową w swojej pierwszej wersji, ktróra zresztą nie weszła do produkcji. No i podawano tę szczepionkę przeciwteżcową kobietom - by zapobiegać zakażeniom tężcem u noworodków wywołując bierną odporność - bo wiesz, taki noworodek ma duże wrota zakażenia w postaci kikuta pępowiny, co w tamtejszych warunkach higienicznych stanowi poważne zagrożenie. Bo noworodki na tężec umierają. No i tak, bo komuś nie chciało sprawdzić, co się tym biskupom - skądinąd już ze 20 lat temu - pozajączkowało i wciąż się te bzdury powtarza... Ręce opadają, to było juz sto razy wyjasnione przez specjalistów. I wciąż się na ten debilizm można natknąć... https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0010782412007998
Olo2020.05.13 23:39
Polecam, też ze swojej strony - tylko to wymaga od słuchacza odrobiny logicznego myślenia - warto też czasem samemu sprawdzić niektóre informacje w innych źródłach. https://www.youtube.com/watch?v=gQR8EfjZl_Y
Maria Blaszczyk2020.05.14 2:51
A tego nie obejrzę - oglądanie tego pana, z jego chamstwem i rasizmem jest ponad moje siły. Naprawdę, są pewne granice tego, co człowiek może znieść.
Olo2020.05.14 9:38
I to jest kwestia wiarygodności źródła. Wiem co mówi Morawiecki, Miller, Budka, Kaczyński i inni lewacy, ale także wim co mówi Gadowski, Michałkiewicz, Dakowski i inni, którzy są dla Pani tabu. Wszędzie są poglądy, które podzielam i takie z którymi się nie zgadzam, ale staram się je poznać. Każdy kieruje się własną intuicją, Dlatego proszę się szczepić Gatesem, a ja poczekam na rezultaty. Tak samo jak szwajcarzy będą czekać na rezultaty działania sieci 5G w innych krajach. Miłego dnia.
adrian manowski2020.05.13 17:14
"Wiele szczepionek ratuje nam życie. Nie ma co przesadzać w żadną stronę. A różne reakcje organizmu może wywołać każdy lek, nawet aspiryna." - zgadzam sie ale aspiryny nie zazywa sie pod przymusem w otoczeniu panow policjantow ktorzy jesli ktos odmowi polkniecia to wepchna ta pastylke do gardla palka, lub wypisza na dziendobry 30k zl kary od sanepidu. Ja tez nie chce sie szczepic na szybko przygotowana substancja, ktora w kilka miesiecy zostala przygotowana. Bo covid 19 nie stanowi az tak wielkiego niebezpieczenstwa zeby wciemno sie szczepic bylejaka szczepionka. W Szwecji do tej pory placa odszkodaowania ludzia zaszczepionym na wirusa swinskiej grypy po tym jak sie okazalo, ze szczepionka przygotowana na szybko leczy skutenie nie tylko wirusa, ale rowniez wyleczyla ludzi z bycia zdrowym. A o ile dobrze pamietam, to u nas minister choroby nie dosc ze chce zmuszac ludzi do brania leku niewiadomego pochodzenia to jeszcze nie brac odpowiedzialnosci za to ze te szczepionki przygytowane na szybko moga zrujnowac komus zdrowie.
Agnieszka Dz. 2020.05.13 17:34
Ale ja nie mówiłam o przymusie, ani o szczepionkach na szybko, nie sprawdzonych. Epidemia, kwarantanna narodowa, pokazały, że nie można ufać ani rządowi, ani tym bardziej panu Szumowskiemu. Zgadzam się z Tobą w pełni, szczepionki tylko sprawdzone i tylko dobrowolne.
adrian manowski2020.05.13 18:46
wiem, ale pan minister chorob chce zeby byla obowiazkowa jak tylko sie pojawi. I to jest problem.
Michał Jan2020.05.13 17:58
A co, jak te dwa lata już minęły?
Agnieszka Dz. 2020.05.13 18:02
Nie minęły, co sądzę o tej konkretnej szczepionce napisałam Adrianowi Manowskiemu. Myślę, mam nadzieję, że sami uodpornimy się na ten wirus, ale jak będzie czas pokaże, może jednak szczepionka nas uratuje, jak przed polio, czy ospą prawdziwą.
Michał Jan2020.05.13 18:17
A jeżeli jednak minęły? Nieciekawa hipoteza? ;-)
Agnieszka Dz. 2020.05.13 18:34
Jeśli minęły, to znaczy że żyjemy w ogromnym globalnym kłamstwie. Ale jednak nie chcę tak myśleć. Można nieźle zryć sobie głowę doszukując się wszędzie spisków.
Michał Jan2020.05.13 19:05
Na stronie independenttrader.pl jest artykuł o tym, kto zarobi na koroniarzu. Wprawdzie, to wniosek z innych artykułów IndTradera, ale już od dawna twierdzę, że gdyby covida nie było, należało go wymyślić, a epidemia potrwa tak długo, jak długo będzie potrzebna.
aga2020.05.14 9:27
Bardzo dobry komentarz.Tez tak myslę.
Kuk2020.05.13 15:53
Cffany gapa , szczepionka NIE JEST LEKIEM, inne procedury
Michał Jan2020.05.13 18:15
Przy okazji wygadał się, że jest oblatywaczem prototypów.
ala2020.05.14 8:25
Pan minister powinien z urzędu zlecić badanie składu i działania szczepionki którą chce wyszczepić Polaków. Za skutki działania ubocznego też musi odpowiadać. Jeżeli państwo dopuszcza do obrotu jakiś lek, szczepionkę czy inny produkt, w dodatku wymusza na nas jego przyjmowanie, to dlaczego nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne negatywne skutki jego działania. Tak jest z wszystkimi szczepionkami w naszym kraju.