,,Godność'': Przeciwko postępującej rekomunizacji - zdjęcie
06.11.19, 12:10fot. Rizorbreaker, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

,,Godność'': Przeciwko postępującej rekomunizacji

10

Ostatnie skandaliczne decyzje władz samorządowych Białegostoku i Źyrardowa, rugujące z nazw ulic żołnierzy Września a zarazem wysokich dowódców AK, zamordowanych przez komunistów za walkę o Wolną i Niepodległą Polskę, zasługują na najwyższe słowa potępienia. Podobnie, jak wyrazy poparcia dla radnych Białegostoku i Żyrardowa ze strony polityków partii opozycyjnych. Jak napisało w swym oświadczeniu Kolegium IPN – są to „działania niegodne i uwłaczające czci, którą powinniśmy otaczać polskich bohaterów...” Stowarzyszenie Godność w pełni popiera stanowisko Instytutu Pamięci Narodowej oraz środowisk patriotycznych i kombatanckich, które zdecydowanie piętnują ponowne zakłamywanie najnowszej historii.

Pragniemy zauważyć, że te haniebne zachowania nie są ani incydentalne, ani zawężone do ostatnich dni. Przypomnijmy awantury sprzed dwóch lat wokół ustawy dekomunizującej nazwy ulic. To wtedy m.in. „światłe” władze Gdańska broniły ulic Buczka i Dąbrowszczaków, a w Warszawie anulowano aż 44 nowe nazwy nadane decyzjami wojewody. O niebezpiecznej rekomunizacji życia publicznego w wolnej Polsce świadczą także i inne przykłady. Oto żarliwą obronę „esbeckich” emerytur wygłaszał na wiecu prominentny poseł PO, dzisiaj zresztą - razem z wiceprezydentem Wrocławia – chwali zachowania swoich partyjnych kolegów z Białegostoku. Pamiętamy również, wspólne z Platformą Obywatelską, manifestacje organizacji Obywatele RP, podczas których jeden z liderów przekonywał o... humanitarnym kształcie Stanu Wojennego. Takie alianse ze strony najważniejszej partii opozycyjnej, mieniącej siękiedyś posolidarnościową, są skrajnie nieodpowiedzialne.

Dobitnym dowodem rekomunizacji pod jej skrzydłami były wybory do Europarlamentu, gdzie na plecach tejże partii dostali się, jako reprezentanci naszego kraju, byli wysocy działacze PZPR. W polskim Sejmie zaś, dzięki ślepej doktrynie totalnej opozycyjności, rodzi się dziś „trójgłowa” lewica, której skład – od postkomunistów, poprzez libertynów, na młodych marksistach kończąc, może przynieść „efekt” Białegostoku i Żyrardowa, tyle że w skali makro!

Przypomnijmy tu pamiętne spotkanie z Donaldem Tuskiem na Uniwersytecie Warszawskim i wystąpienie młodego libertyna brutalnie atakującego Kościół. Narastająca od jakiegoś czasu agresja wobec tej najważniejszej dla polskiej wspólnoty instytucji, medialne nagonki, napady na świątynie przypominają wprost czasy komuny. To osobny, a jakże groźny sygnał o próbach destabilizowaniażycia społecznego w Polsce. To także dowód na brak instynktu samozachowawczego części polskiej klasy politycznej.

Stowarzyszenie Godność, zrzeszające byłych działaczy opozycji antykomunistycznej, więźniów politycznych oraz uczestników podziemnej „Solidarności”, protestuje przeciw manipulowaniu historią. Przeciw walce politycznej prowadzonej nieczystymi metodami i za każdą cenę, m.in. kosztem dobrego imienia polskich bohaterów.

Nie zgadzamy się na działalność skompromitowanych sił i ideologii, które nigdy nie służyły Polsce. Przestrzegamy przed niszczeniem wartości, które budowały naszą tożsamość, bo dzięki nim istniejemy jako naród i jako państwo. Wobec nasilających się ataków środowisk lewackich, którym sprzyja Platforma Obywatelska, apelujemy do ugrupowań patriotycznych w naszym kraju o podjęcie skuteczniejszych działań w obronie demokracji, Kościoła i kultury narodowej. Nie pozwólmy, aby w naszej Ojczyźnie uprawiały swoją szkodliwą propagandę organizacje LGBT i odradzające się siły postkomunistyczne. Zwracamy się do Zjednoczonej Prawicy, która wygrała ostatnie wybory parlamentarne, o uchwalenie takiego prawa, które wykluczy działania obrażające bohaterów narodowych i symbole religijne, a także niszczące rodzinę i deprawujące nasze dzieci. Dokończmy w tej kadencji walkę o Wolną i Niepodległą Polskę!

 

W imieniu Stowarzyszenia Godność

Stanisław Fudakowski Czesław Nowak Andrzej Osipów

Sekretarz Prezes Wiceprezes

Komentarze (10):

StanPio2019.11.7 6:05
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
enK2019.11.6 19:21
PiSowska dekomunizacja - zmienić Plac Zwycięstwa na Plac Kaczyńskiego. Autentyk z Łodzi. A co do członków PZPR-u. Ilu w PiS i czy jest to więcej niż w każdej innej formacji? Prawde proszę :)
Urszula2019.11.6 18:32
"Rząd zabierze Polakom 19,3 mld zł ich oszczędności w OFE." Złodziejska mafia robi co chce. Jak za Gomułki. Pisiory to złodzieje, kłamcy i komunistyczne wieprze.
Polak2019.11.6 15:38
Czyli, tłumacząc na polski, stowarzyszenie Godność ostro występuje przeciwko PiSowskiemu rządowi.
stan2019.11.6 14:13
Czy nikogo nie dziwi, że tak łatwo PO dogaduje się z komuchami, których podobno obalili i dzięki nim mamy niepodległą Polskę? To ta sama zaraza. W szeregach PO, aż roi się od dawnych komuchów, w dodatku PO reaktywowało skompromitowane SLD. Żaden porządny Polak nie może popierać takich kreatur. Oni się dogadali (jak mówił Czarzasty), by wspólnie z komuchami nadal golić Polaków. To są ewidentni zdrajcy. Oni nie znają pojęcia miłość Ojczyzny, godność Polaka, wierność, honor.Tylko dlaczego mają polskie paszporty i zasiadają w polskim parlamencie??? Bardzo cenię senator Lidię Staroń, która zorientowawszy się w czym uczestniczy, wystąpiła z Targowicy i jest w stanie samodzielnie zdobyć tyle głosów, by wejść do senatu. Poza tym, wiele dobrego uczyniła dla zwykłych, pokrzywdzonych Polaków.
you asshole2019.11.6 13:52
@Pisbusters Wy towariszcz to popracujecie nad polskom jazykom. Nie idzie wam pisanie "po polskiemu".
anonim2019.11.6 12:38
Radni Żyrardowa zmienili nazwę ulicy gen. Fieldorfa"Nila" na „Jedności robotniczej”. Ta nazwa wielu krytykom kojarzy się z komunizmem. Niesłusznie, ma znacznie dawniejszą tradycję związaną z niekomunistyczną Polską Partią Socjalistyczną. To tradycja ważna zwłaszcza w Żyrardowie. (...) „Jedność robotnicza” jest hasłem znacznie starszym niż PRL – i nawiązuje do tradycji polskiego ruchu robotniczego (zgoła niekomunistycznego). W końcowych latach I wojny światowej (1916-1918) pod nazwą „Jedność robotnicza” ukazywało się pismo wydawane przez kierownictwo Polskiej Partii Socjalistycznej. Jego redaktorem był współpracownik Józefa Piłsudskiego i wybitny działacz socjalistyczny Tomasz Arciszewski. https://oko.press/nie-chodzi-o-komunizm-zyrardow-ma-co-upamietniac-jednoscia-robotnicza-prawica-oburza-sie-pochopnie/
Marian2019.11.6 12:31
Dodajmy do tego ze w Gdansku ul.Partyzantow zmienili na Polnische Banditen Strasse.
Piotr Nowak2019.11.6 12:22
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Pisbusters2019.11.6 12:20
Polskę trzeba oczyścić z komunistycznego śmiecia, kłamców, złodziei i zdrajców, czerwonej i tęczowej zarazy ! Z tymi pasożytami nie można prowadzić dialogu. Oni nie mają nam nic do powiedzenia, a jeśli już to faszerują Polaków kłamstwami, manipulacjami i nienawiścią, wymyślają głupoty, szczują, a na prawdę reagują agresywnością. Tutaj nawet utylizacja nic nie pomoże. Powinniśmy zachowywać spokój, nie zapraszać ich do mediów, nie przekonywać ich, nie dyskutować z nimi. Oni nie potrafią normalnie rozumować i nie usłuchają żadnych argumentów. Najsmutniejszą rzeczą, wręcz niewiarygodną jest jednak to, że nadal ok. 30% polskojęzycznych osobników popiera tych przestępców . To smutne, ale oni mają przestawione mózgowia, inaczej – mutacja myślenia. ! Do nich nie dociera NIC ! Proszę sobie wyobrazić, że nawet ludzie wykształceni, ba profesorowie, ludzie mediów, aktorzy, celebryci, itd. zachowują się jak pacjęci w domach wariatów. To obóz zdrady narodowej, który powinien być wyeliminowany z życia publicznego.