Gliński: Tusk powinien wrócić i przeprosić! - zdjęcie
13.01.16, 11:30

Gliński: Tusk powinien wrócić i przeprosić!

1

Minister Kultury Piotr Gliński stwierdził, że zniszczenie funkcjonowania abonamentu zawdzięczamy byłemu premierowi, a obecnie szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi. 

Prof. Gliński przyznał dziś w radiowej „Jedynce”, iż spodziewał się, że poprzednia koalicja – której parlamentarzyści przygotowywali nową ustawę medialną – zaproponowała wcześniej jakieś konkretne rozwiązania dotyczące finansowania mediów publicznych. Jak mówił wicepremier:

„Myśmy się spodziewali, że w resorcie kultury są gotowe rozwiązania, ponieważ koalicja PO-PSL przygotowała nową ustawę medialną. Obiecali ją Polakom. Przypomnę, że projekt obywatelski poprzedni rządzący zablokowali. Politycy Platformy rozpoczęli pracę nad nową ustawą medialną, i takie właśnie mieliśmy informacje wcześniej – że w ministerstwie są przygotowane rozwiązania [dotyczące finansowania]. Na świecie znane są takie rozwiązania – albo to jest jakaś opłata z rachunkiem elektrycznym, albo to jest przy PIT, albo można opodatkować reklamę… Różne są rozwiązania, które te środki zabezpieczają”

Wicepremier przyznał jednak:

„Niestety, jak państwo wiecie, abonament został w Polsce zniszczony. Płaci mniej, niż 10% obywateli. Wiemy, że „zawdzięczamy” to poprzedniemu… poprzedniej ekipie politycznej, ja już nie chce znęcać się nad premierem Tuskiem, ale to naprawdę było nieodpowiedzialne. Ja bym na miejscu Tuska wrócił do tego tematu, przeprosił Polaków i namówił, żeby płacili ten abonament. Bo my w cywilizowany sposób musimy nieść te media publiczne”

emde/300polityka.pl

Komentarze (1):

anonim2016.01.13 17:34
Namawial do niepraworzadnosci. Caly Tusk. Nawet za jego kadencji, urzedy byly pelne rechotu z jego prawdomownosci.