Gliński o Onecie: Nie wiem, czy oni są jeszcze dziennikarzami - zdjęcie
18.09.19, 11:25Screenshot Youtube

Gliński o Onecie: Nie wiem, czy oni są jeszcze dziennikarzami

8

Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński zareagował na zarzuty Onetu pod adresem Polskiej Fundacji Narodowej. „[…] Nie wiem, czy oni są jeszcze dziennikarzami” - mówił o autorach tekstu.

Onet w swoim tekście napisał o tym, że Polska Fundacja Narodowa zapłaciła ponad 20 mln zł amerykańskiej firmie pijarowej White House Writers Group za to, by ta wypromowała Polskę w USA. Na kontrakcie najbardziej skorzystać miała rodzina prof. Marka Jana Chodakiewicza. Więcej o sprawie piszemy TUTAJ.

W rozmowie na antenie radiowej „Trójki” wicepremier Gliński powiedział:

Jeżeli medium, które – już nie będę mówił, kto jest jego właścicielem – ma interes w tym, żeby podważać sensowność działań polskiego państwa w interesie polskiego państwa, to trudno mi to komentować”.

Podkreślił też, że wszystkie cywilizowane demokracje na świecie inwestują miliardy w promocję swojego kraju i pozycji międzynarodowej, co później przekłada się na sukcesy gospodarcze i polityczne. Na koniec życzył owym dziennikarzom powodzenia dodając:

[…] choć nie wiem, czy oni są jeszcze dziennikarzami, którzy w ten sposób podchodzą do rzeczywistości”.

dam/Onet,Polskie Radio

Komentarze (8):

Co on znowu chce ?2019.09.18 21:55
„ Jeżeli medium, które – już nie będę mówił, kto jest jego właścicielem…” Gliński o co ci chodzi. To że kapitał jest nie polski to już i dziennikarze są do d*py. Wpiepszasz niemiecką margarynę z Lidla; Francuskie ryby z Carrefouru i srasz portugalską pasztetową z Biedronki, a czepiasz się dziennikarzy z Onetu.
celnik 2019.09.18 21:36
Czy nieprawdą jest,że onet jest antypolskim hitlerowskim ośrodkiem ogłupiania Polaków,manipulowania nimi, propagowania kłamstw i wrogiej ideologii?
Klapaucjusz2019.09.18 15:23
Z tego co czytałem, nie krytykowano zasadności promocji Polski, ale wydanie 20 mln PLN firmę rodzinną profesora Chodakiewicza, która wkleiła do Fecebook’a zdjęcia czeskiej Pragi udającej Polskę. Czy pan profesor Glinski ma coś do powiedzenia na odparcie tych zarzutów? To są pieniądze polskich podatników, więc trzeba się z nich rozliczyć.
Foster2019.09.18 21:16
Jak pieniądze zostały wydane na zdeklarowanego zwolennika PIS i jego rodzinę to nie jest działanie propaństwowe, ale po prostu "kumoterstwo".
Torchwood2019.09.18 13:46
Napisali coś niezgodnego z prawdą? Bo poza osobistymi obelgami to nic konkretnego pan Gliński nie powiedział.
jan lesiak2019.09.18 12:08
współczesna V-ta kolumna
#SilniRazem2019.09.18 11:54
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/opowiesci-o-wydatkach-polskiej-fundacji-narodowej-w-usa-czesc-2-czyli-rodzina-na/nk1hgwe
Cogito ergo sum2019.09.18 11:38
Onet reprezentuje określoną linię partyjną i staje zbrojnym ramieniem opozycji. M.in chodzi o reklamodawców. Jako hunwejbini posługują się fakemi