Gliński: Niektórzy politycy mieli lata na reformę sądów! - zdjęcie
13.09.17, 21:10Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Gliński: Niektórzy politycy mieli lata na reformę sądów!

„Pewnie niektóre proste rozwiązania są możliwe do wprowadzenia. Ale chciałoby się powiedzieć, że niektórzy politycy mieli bardzo wiele lat na to, żeby zreformować system sądownictwa. Myślę, że większość parlamentarna z panem prezydentem sobie poradzi” - mówił dziś na antenie TVP Info wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, gdy zapytano go o propozycje zmian ws. reformy sądownictwa, zgłaszane przez różne strony sceny politycznej.

Rozmowa na antenie TVP Info dotyczyła przede wszystkim reformy sądów oraz dzisiejszych konsultacji przedstawicieli klubów sejmowych z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wicepremier Gliński zauważył, że są one normalnym procesem podczas dochodzenia do takiego wyniku, który będzie satysfakcjonował wszystkie strony. Podkreślił też, że reforma jest konieczna, a Polacy od lat negatywnie oceniają wymiar sprawiedliwości.

Rozmawiano także o Polskiej Fundacji Narodowej, którą atakuje opozycja za kampanię informacyjną dot, reformy sądownictwa. Wicepremier podkreślił, że fundacja ma prawo do takiej kampanii:

W celach tej fundacji jest przede wszystkim wpisana obrona polskiego wizerunku, także za granicą. A ta kampania dotyczy bardzo istotnego problemu społecznego, który jest zakłamywany. W Polsce i za granicą przedstawiany w złym świetle”.

Dodał również:

Mamy prawo informować i debatować na temat tego, że w Polsce jest problem z systemem sądownictwa”.

dam/TVP.Info,Fronda.pl