Frasyniuk: Faszyści łączą się z oddziałami militarnymi! - zdjęcie
19.11.17, 08:30Screenshot TVP

Frasyniuk: Faszyści łączą się z oddziałami militarnymi!

Niebywały marsz przeciwników Marszu Niepodległości, który miał miejsce 11 listopada w Warszawie. SLD, Razem, Zieloni oraz organizacje Wroclawdlademokracji.pl, Ogólnopolski Strajk Kobiet, KOD Wrocław, Obywatele RP, Inicjatywa Demokratyczna przygotowały protest, którego hasła są cokolwiek absurdalne.

Protest przeciw „narastającej fali faszyzmu i rozrastającego się rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii” ma być odpowiedzią na Marsz Niepodległości. Tak właśnie działa paranoja podszyta chęcią uderzenia w rząd PiS. Organizatorzy stwierdzili:

Nie ma naszej zgody na wydarzenia, które miały miejsce 11 listopada w Warszawie i we Wrocławiu”.

Wśród demonstrantów widniały hasła „Polska bez faszyzmu”, skandowano „Faszyzm nie przejdzie”. Problem w tym, że ani rząd PiS ani absolutna większość uczestników Marszu Niepodległości nie ma z faszyzmem nic wspólnego. Faktami protestujący jednak wydają się nie przejmować. Jednym z manifestantów był Władysław Frasyniuk, którego wypowiedzi były po prostu skandaliczne.

Uznał on, że w Polsce ma miejsce proces „jednoczenia się faszystów z oddziałami militarnymi”, dodał też:

To jest śmiertelne zagrożenie dla społeczeństwa (…) My, społeczeństwo musimy pokazać, że nie ma w Polsce zgody na faszyzm i na rasizm”.

dam/PAP,Fronda.pl