Francja solidarna z Polską. Macron: Jesteśmy gotowi do udzielenia wsparcia na granicy polsko-białoruskiej  - zdjęcie
24.11.21, 19:08Fot. screenshot - YouTube (The Guardian)

Francja solidarna z Polską. Macron: Jesteśmy gotowi do udzielenia wsparcia na granicy polsko-białoruskiej

14

Po dzisiejszym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem Pałac Elizejski opublikował oświadczenie, w którym zapewnia o solidarności z Polską. Wskazano, że Francja jest gotowa do udzielenia Polsce wsparcia.

Premier Mateusz Morawiecki od niedzieli odwiedza europejskie stolice, aby omówić z przywódcami państw Europy kryzys wywołany na wschodniej granicy UE przez reżim Aleksandra Łukaszenki. Dziś rano rozmawiał z prezydentem Franci Emmanuelem Macronem. Oświadczenie po spotkaniu opublikował Pałac Elizejski.

- „Prezydent Francji Emmanuel Macron potwierdził solidarność z Polską i Estonią po spotkaniach w Paryżu z premierami Mateuszem Morawieckim i Kają Kallas. Przypomniał o gotowości Francji do udzielenia wsparcia na granicy polsko-białoruskiej, a także o pilnej potrzebie dopuszczenia do granicy Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców”

- czytamy w komunikacie.

- „Europa nie może być zakładnikiem manipulacji. Będziemy nadal wywierać presję na Alaksandra Łukaszenkę, aby położył kres tym niedopuszczalnym praktykom. Musimy również zapewnić, aby osoby zagrożone jego polityką i strategią mogły korzystać ze wsparcia humanitarnego dzięki współpracy z krajami ich pochodzenia w celu organizowania ich powrotów”

- zapewnił francuski prezydent.

kak/PAP, rp.pl, DoRzeczy.pl

Komentarze (14):

jezabel2021.11.25 10:54
Pomoc Francji zapewne będzie taka jak we wrześniu 1939 r.
olo2021.11.24 23:17
Wystarczy postawić na granicy pisowca obok pisowca i mamy mur z pustaków za friko !!!
olo2021.11.25 2:47
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
tyyyy zaba2021.11.24 21:43
... POPOkorna zaba ... dwie matki ssie ... noooo przychlast ...
Anonim2021.11.24 20:27
poy.ba.ło ich z tymi durnymi azylami ,znalazło sobie czerwone soroszowe bydło sposób na zmieszanie krwi w europie
gumowa kaczka2021.11.24 20:23
już kiedyś nam pomagali z Anglikami
francuscy hipokryci2021.11.24 20:16
Skąd taka "życzliwość" Francuzów, skoro jeszcze kilka lat temu ważali nas za członków Unii II kategorii? Odpowiedź jest banalna, nie robią tego bezinteresownie. Polska rozważa budowę elektrowni atomowych. Jakiś czas temu zaproponowali Polsce budowę swoich reaktorów. To biznes liczony w miliardach dolarów, jeden taki reaktor to 5-7mld $. Mając świadomość, że mogą na tubylcach znad Wisły zarobić nawet kilkanaście miliardów dolarów (dwie elektrownie), będą zabiegali o naszą przychylność, tak jak podlizują się każdemu, z kim mogą zarobić, patrz francuskie kontrakty i budowy w różnych zakątkach świata.
za to pedały z pisu2021.11.24 23:53
liżą du,pę księdzu za friko
A czy do "wyrażenia zaniepokojenia"2021.11.24 20:04
też są gotowi?
Artur2021.11.24 19:33
Coś mi się wydaje że niedługo przewodniczący KE będzie miał nazwisko Morawiecki. On jest niezwykle skuteczny, porażająco konkretny i bardzo pracowity. On ma dar zjednywania sobie ludzi, tych przyjaźnie nastawionych ale i wrogów. To wg mnie dar od Pana Boga dla naszej Ojczyzny. Ale on ma ogromny potencjał aby służyć nie tylko Polsce.
Anonim2021.11.24 19:40
Przydałby ci się reset boś się zawiesił kataryniarzu
Artur2021.11.24 19:30
Coś mi się wydaje, że niedługo przewodniczący KE będzie miał na nazwisko Morawiecki. On jest niezwykle skuteczny, porażająco konkretny i bardzo pracowity. Ma dar zjednywania sobie ludzi. To dar od Pana Boga na naszej Ojczyzny ale nie tylko.
Artur2021.11.24 19:27
Coś mi się wydaje, że za pewien czas przewodniczący Komisji Europejskiej będzie miał na nazwisko Morawiecki. Ten człowiek jest niezwykle skuteczny, porażająco konkretny i bardzo dobrze zdaje egzamin w trudnych sytuacjach chociaż nie tylko. On ma dar zjednywania ludzi. To dar od Pana Boga.
Detonator2021.11.24 19:19
Ty masoński psie!