Francja: Protesty, bicie, aresztowania. Gdzie jest KE?! - zdjęcie
06.01.19, 18:40screenshot twitter

Francja: Protesty, bicie, aresztowania. Gdzie jest KE?!

Ciąg dalszy zamieszek we Francji. Spośród osób zatrzymanych wczoraj w Paryżu w trakcie protestów „żółtych kamizelek” 35 osób trafiło do aresztu. Pojawiły się też kolejne szokujące nagrania pokazujące brutalność policji w starciach z manifestującymi przeciwko rządom Emmanuela Macrona i wysokim kosztom życia we Francji.

Według oficjalnych danych w całej Francji protestowało wczoraj aż 50 tys. osób. Doszło do starć z policją, jak informowaliśmy – manifestujący wdarli się też do siedziby rzecznika francuskiego rządu, który musiał przed nimi uciekać.

Dziś, jak informują media, na ulicach francuskich miast pojawiły się kobiety z ruchu „żółtych kamizelek” mając na celu pokazać, po wielu przykładach przemocy, również pokojową stronęruchu.

W sieci pojawiło się z kolei nagranie z wczorajszej manifestacji w Tulonie, na którym widzimy wysokiej rangi funkcjonariusza policji, który bije dwie osoby. Co istotne, został on 1 stycznia wyróżniony… jednym z najwyższych francuskich odznaczeń – Orderem Narodowym Legii Honorowej.

On sam w jednym z wywiadów przekonywał, że uderzył mężczyznę, aby wytrącić mu butelkę, ponadto znał go i wie, że jest on wielokrotnym recydywistą niemającym nic wspólnego z „żółtymi kamizelkami”.

 

A teraz wyobraźmy sobie rozmiar oburzenia, gdyby takie wydarzenia miały miejsce na polskich ulicach. We Francji staje się to jednak chlebem powszednim. Gdzie jest Komisja Europejska?!

dam/PAP,Fronda.pl