Francja: Figurze Matki Bożej z Lourdes urwano głowę - zdjęcie
28.11.13, 08:00fot. Flickr

Francja: Figurze Matki Bożej z Lourdes urwano głowę

13

Zdarzenie miało miejsce w parafii Plouay. Sprawa została zgłoszona do żandarmerii. Jak podają francuskie media, w  całym regionie doszło niedawno do kilku podobnych aktów. Połamano i przewrócono łącznie pięć katolickich posągów. Zniszczenie figury Maryi jest już szóstym aktem takiej profanacji. 

Pac/katholiches.info/defrancisation

Komentarze (13):

anonim2013.11.28 8:29
@ arbiter Chrześcijaństwo jest religią natywną dla cywilizacji zachodu. Niszcząc korzenie, uderzamy w człowieka, wyrywając mu kręgosłup, który go ukształtował. Także każdy Francuz, w tym niewierzący ma moralny obowiązek bronić siebie i swoich korzeni, ponieważ go wykarmiły i sprawiły, że stał się tym kim jest. Nie da się zerwać podłogi, na której się stoi, a to próbuje robić lewactwo.
anonim2013.11.28 8:59
A, myślałem, że tej oryginalnej.
anonim2013.11.28 9:13
Czy abasador Szwecji we Francji wbije się w żałobny garnitur i złoży kwiaty przed figurą. Tak pytam...
anonim2013.11.28 9:17
@arbiter: jest zasadnicza różnica pomiędzy jakąś tam tęczą a figurą Matki Boskiej. Wedłu zapewnień HGW tęcza nie reprezentuje niczego, jest tylko elementem dekoracyjnym. A figura Matki Boskiej jest dla katolików wyobrażeniem Matki Chrytusa. Zniszenie tęczy to zwykłu akt wandalizmu (cały czas posiłkując się jej formlaną deficja) a zniszcenie figury Matki Biskiej to obraza uczuć religijnych.
anonim2013.11.28 10:22
Co by było gdyby dziś Jezus przyszedł na ziemię. Gwarantuję, że nie pożyłby nawet tych trzydziestu lat...szatan jakby urwał się z łańcucha...
anonim2013.11.28 10:23
Matko Boża, przepraszam, że tak mało Cię kochałam...
anonim2013.11.28 10:49
CUD NA RODOS !!! - od października b.r. drewniana ikona Michała Archanioła płacze obfitymi łzami o zapachu mirry: http://www.youtube.com/watch?v=LVi28K77x4w Mirra - dawniej używana do balsamowania zwłok, jest symbolem i zapowiedzią śmierci - Jezus dostał ją w darze od Królów przy swym narodzeniu. Z ikony Michała Archanioła ciekną łzy płynnej mirry - dlaczego? W Apokalipsie według św. Jana, Michał Archanioł ma stoczyć ostateczną walkę ze złem i ma strącić je do piekła. Michał Archanioł płacze przed Apokalipsą i na znak nadchodzącej żałoby po milionach ludzi. Ostrzegam was od ponad trzech lat, że Ameryka zostanie zniszczona atakiem atomowym. http://www.youtube.com/watch?v=q8GbjsKSlk4 Ale wy śpicie twardym snem. Obudzicie się, jak będzie za późno. https://www.youtube.com/watch?v=zDrrg6_vzKY
anonim2013.11.28 10:51
islamiści nie muszą NIC robić ...poczekają troszkę, urosną, opanują samorządy. parlament i WPROWADZĄ TAKI SZARIAT że ci wszyscy stuknięci ateiści-aktywiści- sataniści-libertyni ANI ZIPNĄ
anonim2013.11.28 11:01
Francja to kraj misyjny - muzułmański. Przestroga dla nas wszystkich....
anonim2013.11.28 11:26
pierwsze jaskółki wiosny nie czynią ale ;D : http://www.fronda.pl/a/francja-figurze-matki-bozej-z-lourdes-urwano-glowe,32286.html?page=2&#comments-anchor
anonim2013.11.28 12:01
Za tę jedną głowę Świetej Figury powinno spaść pięćdziesiąt innych głów;po dziesięć: masońskich, lewackiwch, islamskich, żydowskich i protestanckich. "Francjo,najstarszo córo Kościoła-co się z tobą stało?" Kiedyś Francja potrafiła przykładnie ukarać śmierć legata papieskiego Piotra z Castelnau i profanację Rzymskiego Kościoła topiąc Langwedocję w morzu krwi:"Zabijajcie wszystkich-Bóg rozpozna swoich". I tak być powinno. Dieu le veut!
anonim2013.11.28 16:49
@ stop_katofobii Rzeczywiście, przy braku instytucji Świętej inkwizycji, która ratowała heretyckie dusze paląc żywcem ich ciała, ryzyko wiecznych mąk piekielnych dla wszystkich błądzących, jest zwielokrotnione. Co robić?
anonim2013.11.29 18:37
@arbiter - Tęcza na pl. Zbawiciela nie jest symbolem religijnym, ani nawet symbolem homoseksualistów. Jej autorka w żaden sposób nie stwierdziła, że ma to być instalacja odnosząca się do idei LGBT. Ot, uniwersalny symbol, który może oznaczać przymierze z Abrahamem, radość, albo homoseksualizm. Dlatego jej spalenie było zwykłym aktem wandalizmu. W przypadku figury Matki Boskiej mamy do czynienia z czymś innym - z dewastacją artefaktu mającego ścisły i nierozerwalny związek z określoną religią bądź kulturą, podobnie jak np.: posągi Buddy w Bamianie. @mikolodz - Ale tu nawet nie chodzi o obronę "chrześcijańskich korzeni". Współczesna kultura europejska, nawet w swojej skrajnie racjonalnej, ateistycznej postaci, zakłada szacunek i tolerancję dla innych religii w oparciu o zasadę wzajemności (tzn. "my szanujemy was, wy szanujecie nas") oraz szacunek dla przeszłości, zwykle przejawiający się w ochronie zabytków, także tych stworzonych przez inne cywilizacje. Dlatego też każdy cywilizowany Europejczyk powinien się przeciwstawiać niszczeniu unikalnych artefaktów kulturowych, zwłaszcza historycznych.