Odzyskane dla Polski i Polaków z rąk środowiska krytycznego wobec polskiego patriotyzmu i katolicyzmu Centrum Sztuki Współczesnej zorganizowało pokaz plakatów Andrija Jermolenki i Wojciecha Korkucia. Kuratorem wystawy jest znienawidzony przez środowiska Gazety Wyborczej dyrektor CSW Piotr Bernatowicz.

Pokaz trwa do 29 maja 2022 na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego (wewnątrz budynku). Jest on wyrazem poparcia artystów dla walki narodu ukraińskiego z nazistowskim rosyjskim okupantem.

Ze strony CSW można się dowiedzieć, że „Andrij Jermolenko urodził się w Kijowie w 1974 roku. Ukończył Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki, z zawodu jest chemikiem. Był dyrektorem artystycznym magazynów „Chas.ua”, „Profil”, a obecnie „Tydzień Ukraiński”. Jest autorem projektów animacji dla STB i Channel 5 oraz członkiem grupy artystycznej Związek Wolnych Artystów. Brał udział w licznych wystawach grupowych i indywidualnych”.

CSW informuje też, że „Wojciech Korkuć urodził się w 1967 roku w Mińsku Mazowieckim. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego w 1993 roku. Zajmuje się projektowaniem plakatów, ilustracją prasową, identyfikacją wizualną. W 1996 roku założył KOREKSTUDIO”. Artysta za swoje doskonałe plakaty jest znienawidzony przez środowiska lewicowe i pseudo liberalne w naszym kraju.

Wstęp na pokaz jest darmowy. W czwartki i inne wystawy w CSW można zwiedzać za darmo.


Jan Bodakowski