Fidesz dołączy do EKR? Prof. Krasnodębski: Nie widzimy przeszkód  - zdjęcie
06.03.21, 11:59Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Fidesz dołączy do EKR? Prof. Krasnodębski: Nie widzimy przeszkód

2

Jaka będzie kolejna decyzja węgierskiego Fideszu po opuszczeniu EPL? Europoseł Zdzisław Krasnodębski wskazuje, że naturalnym wyborem byłoby wstąpienie do EKR. Podkreśla, że ze strony grupy nie powinno być żadnych przeciwwskazań.

W środę premier Węgier Viktor Orban poinformował, że w reakcji na zmianę regulaminu EPL, partia Fidesz opuszcza grupę.

- „Nie pozwolimy, by nasi eurodeputowani byli uciszani lub ograniczani w możliwości reprezentowania naszych wyborców. Walka z pandemią i ratowanie życia pozostaje naszym priorytetem numer jeden. Dlatego po przyjęciu nowych zasad w grupie EPL Fidesz zdecydował się ją opuścić”

- napisał węgierski polityk do przewodniczącego grupy EPL w PE Manfreda Webera.

Czy teraz Fidesz dołączy do Europejskich Konserwatystów i Reformatorów? Europoseł Zdzisław Krasnodębski podkreśla, że byłby to naturalny wybór.

- „EKR jest naturalnym wyborem dla Fideszu jeśli chodzi o przystąpienie do nowej frakcji po opuszczeniu Europejskiej Partii Ludowej. W wielu głosowaniach w Parlamencie Europejskim mieliśmy podobne zdanie. Nie wiem, czy w EKR byłyby jakiekolwiek delegacje, które miałby zastrzeżenia wobec ewentualnego przystąpienia Węgrów”

- mówi europoseł PiS.

Zaznacza, że taka decyzja węgierskiego ugrupowania wzmocniłaby konserwatywną frakcję w PE.

kak/PAP

Komentarze (2):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.6 12:34
Orbán węgierski pajacu! przyłącz się do Partii "Jedna Rosja" tow. Putina. Tam wasze miejsce. Może Wladimir Wladimirowicz mianuje Cię gubernatorem Kamczatki. Terytoria większe od Węgier.
katolicka deratyzacja Polski2021.03.6 12:46
Putin jest komunistyczna kesbijka.