26.01.14, 20:28fot. archiwum fronda.pl

Feminizm niszczy osobę

Ordynariusz diecezji Alcalá de Henares wziął udział w prezentacji książki „Teologia feministyczna, znaczenie i ocena” (M. Hauke, La teología feminista, significado y valoración), która odbyła się na Uniwersytecie Francisco de Vitoria w Madrycie.

"Argumenty, na których opiera się feminizm, w swoich kolejnych ewolucjach doprowadziły do powstania ideologii gender, a także teorii queer i cyborg" – uzasadniał ks. bp Reig Plà. Feminizm stopniowo stawał się coraz mocniejszy na polu opinii publicznej i kultury. I stopniowo od „feminizmu równości” przechodził do „feminizmu radykalnego lub feminizmu ginocentrycznego”.

Ordynariusz diecezji Alcalá de Henares zwrócił uwagę na „teologię kobiety”. W ostatnich latach Kościół dał szereg wskazówek, zachęcając kobiety do tego, by stały się promotorkami „nowego feminizmu”, który – „bez poddawania się pokusie modelu machistowskiego – potrafiłby uznać i wyrazić prawdziwy geniusz kobiety”.

Beb/Nasz Dziennik/Radio Maryja

Komentarze

anonim2014.01.26 20:43
po tym co feministki wyprawiają nie można ich uznać za normalne kobiety tylko jakieś dziwolągi mające problemy ze samy sobą i aby nie być w tym osamotnionym chcą pozostałym zdrowym kobietom zaszkodzić. Porządne kobiety odcinają się od działań rozwrzeszczanych feministek które bez problemu własne dzieci dla wygody unicestwiają gdyż to dzikuski upośledzone i dla ich dobra powinno się im odebrać możliwość rozmnażanie.
anonim2014.01.26 21:30
Majestic W pełni popieram.
anonim2014.01.27 10:17
Feministki Lansują" teorie queer i cyborg" ,a tak się boją robotów kuchennych. Zwykłe kobiety sypiają z mężczyznami ,a nie ze sobą nawzajem.