Episkopat po stronie szczepień. Abp Gądecki: Kościół wspiera tych, którzy chcą się szczepić - zdjęcie
08.07.21, 10:53Fot. screenshot YouTube (episkopat)

Episkopat po stronie szczepień. Abp Gądecki: Kościół wspiera tych, którzy chcą się szczepić

93

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki opublikował specjalne oświadczenie, w którym wyraża wsparcie Kościoła dla wszystkich, którzy chcą się szczepić. Opowiedział się także za zwiększeniem świadomości wiernych w sprawie szczepień.

Poniżej pełna treść oświadczenia abpa Gądeckiego.

"OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W KWESTII SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

W kontekście licznych pytań dotyczących stanowiska Kościoła katolickiego odnośnie do kwestii szczepień przeciw Covid-19, chciałbym przypomnieć, że Kościół już wielokrotnie wypowiadał się w tej sprawie.

  1. „Kościół podkreślał najpierw, że wynalezienie szczepionek może być uznane ‒ z perspektywy medycyny prewencyjnej ‒ za szczególny owoc daru udzielonego człowiekowi przez Boga, któremu nie jest obojętny los człowieka i zagrożenia związane z chorobami, w tym także z chorobami zakaźnymi. […] Właśnie dzięki tej ojcowskiej dobroci Boga ‒ objawiającej się również w dostępnych szczepionkach – udało się wyeliminować wiele chorób zakaźnych, które wcześniej miały charakter letalny (tzn. prowadziły do śmierci), lub stawały się przyczyną niepełnosprawności i cierpienia człowieka” (Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczące szczepionek, 1).
  2. Ponadto, „życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności. Jest to odpowiedzialność, która przekracza ramy wyłącznej troski o samego siebie. Międzyludzka solidarność, motywowana ewangeliczną miłością bliźniego, przypomina – w kontekście zagrożenia pandemią i dostępnych szczepień – obowiązek troski także o drugiego człowieka, o wspólnotę ludzką. Taka postawa winna znamionować i być wnoszona przez kulturę chrześcijańską, w kręgu której żyjemy” (Stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski dotyczące szczepionek, 23).
  3. Decyzja o szczepieniu winna uwzględniać wymogi dobra wspólnego, ale szczepienie powinno być dobrowolne. Zgodnie z Notą Kongregacji Nauki Wiary z 21 grudnia 2020 r. „szczepienie nie jest, co do zasady (di norma) obowiązkiem moralnym” (Kongregacja Nauki Wiary, Nota na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid-19, 5).
  4. Szczepienia przeciw Covid-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i przez bardzo wiele osób postrzegane są jako nadzieja na możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Stąd też Kościół ‒ będąc w kontakcie z właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi ‒ wspiera edukacyjne i informacyjne inicjatywy społeczne i publiczne, których celem jest zwiększenie świadomości wiernych w kwestii szczepień. Ponadto Kościół wspiera wszystkich, którzy podejmują decyzję o zaszczepieniu się. Przykład papieża Franciszka, który nie tylko sam się zaszczepił, ale wielokrotnie apelował o szczepienie się i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek do biedniejszych krajów, jest zachętą do szczepienia się dla tych, którym jest bliskie nie tylko dobro własne, ale również dobro wspólne.
  5. Szczepienia nie powinny prowadzić do zaniedbania innych elementów ważnych dla ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń SARS-COV-2 oraz leczenia choroby COVID-19, w tym dbałości o higienę, odpowiedzialności w kontaktach międzyludzkich, dostępności do świadczeń ochrony zdrowia, w tym do skutecznej farmakoterapii, a także rozwijania badań podstawowych i klinicznych ukierunkowanych na lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 8 lipca 2021 roku"

jkg/episkopat

Komentarze (93):

Anonim2021.07.11 6:51
Pogrzeby po przyjęciu śmiercionośnej mieszanki - to też biznes.
sok z banana2021.07.9 20:24
"Abp Gądecki: Kościół wspiera tych, którzy chcą się szczepić" - a co robi kościół z tymi, którzy nie chcą się szczepić abp Gądecki?
Ciekawy2021.07.9 17:07
"dostępności do świadczeń ochrony zdrowia, w tym do skutecznej farmakoterapii, a także rozwijania badań podstawowych i klinicznych ukierunkowanych na lepszą profilaktykę, diagnostykę i leczenie". No to dlaczego abp nie poparł 3 ubiegłorocznych apeli naszych naukowców i lekarzy genetyków i wirusologów, wystosowanych do Pana Prezydenta, Premiera i MZ (https://lnzwp.org/informacje/trzeci-apel-naukowcow-i-lekarzy-do-prezydenta-i-rzadu/), albo nie stanął w obronie amantadyny, którą MZ zakazało stosować mimo otwartych apeli dr Bodnara o jej skuteczności w leczeniu covida-19. Żaden z adresatów nie odpowiedział na apele, za to z premedytacją stosował się do "własnej" Rady Medycznej. To chyba coś znaczy.
łepiskopacie opamiętaj się2021.07.9 12:10
to nie są szcepionki ,,, tylko dawki przypominające szcepionki tak okreslił sam pfizer
łepiskopat2021.07.9 12:08
wyznawcy lucyfera
oto ....................2021.07.9 12:07
wyznawcy szatana .....................
T2021.07.9 6:38
Czyli dla Episkopatu In-Vitro jest dopuszczalne? Jeśli tak, to wierzycie w Lucyfera.
Clint2021.07.9 1:45
S u k i n s y n .
katolik2021.07.9 5:35
Tak, ostrzegamy biskupów, ze źle robią, ale nie słuchają, więc tym większa ich wina i odpowiedzialność, świadomość i umyślność mordu na Polakach
Anonim2021.07.8 21:55
Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy zaszczepieni jesteście, a ja was pocieszę. Nowa ewangelizacja w wykonaniu episkopatu.
katolik2021.07.8 21:02
Abp Gądecki nie podchodzisz ani merytorycznie ani mądrze. Taką notatką, to możesz podzielić się z SSPIS nazistami. Księżom pozostało ,, olać" twoje jawne nawoływanie do morderstwa Polaków!!
meg2021.07.8 20:57
Oczekiwałam ,że ci podobno pasterze, poradzą swym owieczkom aby tak jak mówił Jezus , poznawać po owocach , bo złe drzewo dobrego owocu nie rodzi , fig nie zbiera się z ostu.Skorumpowane , zlewaczałe , zepsute i bezbożne systemy władzy , światowe elity mające nas za robactwo , otwarcie mówiące o konieczności depopulacji , by ratować matkę -ziemię, dla , których Bóg Stwórca nie istnieje , bogiem jest matka - ziemia więc stworzenie nie Stwórca , oni to właśnie dają nam cudowne remedium , zbawczy eliksir dla ochrony przed straszliwą chorobą , która pożarła najpierw pospolitą grypę i czyha na nas w milionach odsłon.Zakłamani łajdacy , zakazujący leczenia sprawdzonymi przez lata lekami ,zamykający szpitale dla innych chorób , obojętni wobec wielotysięcznych nadmiarowych zgonów, chcą nas ratować na siłę nie przebierając w środkach socjotechnicznych byśmy tylko się wyszczepili.Dlaczego to jest tak ważne ,bo przecież nie o zdrowie tu idzie, akurat to mają w poważaniu.Wilki w owczych skórach wdarły się do owczarni i słodkimi słowami powołując się na Boga /On ich osądzi/ , nawołują owieczki do poddania się eksperymentom medycznym w tym i jagniątek nie szczędzą." Są jak groby pobielane " i " przyjdzie na nich nagła zagłada ".
Clint2021.07.9 1:50
Zanim jednak zdechną, wiele szkód wyrządzą. Płyn do dezynfekcji, zamiast wody święconej, a te matoły wcierają to gówno w łapki posłusznie...
Clint2021.07.9 1:52
...i profanują Ciało Chrystusa, biorąc w swoje niegodne łapska... Naprawdę nie zazdroszczę, nie wiedza, jaka kara ich za to czeka...
katolik2021.07.8 20:22
LUDZIE nie sa juz wazne inne tematy, nazisci SSPIS specjalnie zajmują społeczenstwo idiotyzmami-- JEST WOJNA- albo nazisci albo Naród przeżyje--- STAŃMY wszyscy masowo do modlitwy, w grupach, przy figurach, przy Kościołach!! Episkopat zdradził wiernych i swoich Księży.
sok z banana2021.07.8 20:05
jeszcze trochę, a do kościoła wstęp będą mieli tylko zaszczepieni.
Katecheta2021.07.9 1:54
Tak wlaśnie będzie, ale to juz nie będzie Boży kościół tylko synagoga szatana.
alex2021.07.8 18:16
Zalosny ten caly episkopat,tak jak sam p.Gadecki.Lepiej bylo milczec,kibice depopulacji...
katolik2021.07.8 17:35
Episkopacie zdrada do 3 razy-- potem będziesz żałował zdrady i to ty pójdziesz do Boga po kolanach i będziesz błagał wiernych o wybaczenie i będziesz błagał wiernych, aby z tobą modlili się do Boga. Ty Episkopacie, wszyscy biskupi, na czele z Przewodniczącym Episkopaty Polski i Wiceprzewodniczącym Rady Episkopatów Europy Abp Gądeckim będziecie leżeli krzyżem w Cżęstochowie.
Anonim2021.07.8 16:27
KOSCIOL to nie Gadecki - a tak nawiasem czy Arcybiskup wie ze do tych szczepionek uzywa sie czesci abortowanych dzieci? jesli tak to jaki kosciol reprezentuje arcybiskop?bo chyba nieCHrystusowy czyli katolicki!
wierni2021.07.8 16:02
Tu jest prawdziwy Kościół na czasy ostateczne. https://www.youtube.com/watch?v=jq3n90YEIvU
katolik2021.07.8 15:44
Ktoś kto jest na tyle głupi, ze chce sie zaszczepić, to nie potrzebuje wsparcia dla swojej głupoty, ale w tym momencie Episkopat udziela ostatniego namaszczenia na chorobę i śmierc.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:36
Naziole przeciw Kosciolowi,Narodowi i Panstwu Polskiemu. To smierdzace gowno z SS i ONR-u.
Jarek2021.07.8 15:29
Szanowny Arcybiskupie Gądecki Przede wszystkim nie powinien arcybiskup nazywać tych preparatów "szczepionkami" bo to jest - jak mówią niezależni lekarze - zmodyfikowany genetycznie materiał MRA a po drugie wszystkie te materiały są tworzone na bazie mordowanych dzieci nienarodzonych. Proponuje się zastanowić za nim na dobre arcybiskup podzieli Kościół. Przypominajka - Kościół nie jest ani księdza arcybiskupa ani żadnego innego duszpasterza ani papieża ani biskupa - Kościół jest KOŚCIÓŁEM CHRYSTUSA
katolicka deratyzacjka Polski2021.07.8 15:33
Bezmozgie gowno masonsko-zydowskie z Konfederacji slucha polecen Putina i zabija Polske i Polakow,to nazistowskie gowno smierdzace.
katolik2021.07.8 15:00
Opieranie się o wspólne dobro, celem realizowania planu śmierci, woła o pomstę do nieba!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:29
Zydowsko-chasydzka Konfederacja opiera sie o Talmud,i dlatego morduje katolikow za ruble i szekle.
katolik2021.07.8 14:55
Wierni, którzy są świadomi mordu chemia genetyczną zostali osaczeni. Zostaje modlitwa-- módlmy się z wielką siła, grupowo przed figurami, na placu przy Kościołach, bo Kościół przyjął stanowisko zdrajcy.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:30
Nazistowsko-putinowska Konfederacja pluje na KRZYZ,i zdradza Polske za ruble i szekle.
Clint2021.07.9 1:59
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
Przeciw kretynom2021.07.8 14:21
Kościół który napluł w twarz wiernym przez ostatni rok plandemiczny, zamknął świątynie na Wielkanoc, wyrzucił wodę święconą, zgodził się na zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych, ohydnie zachęcał do przyjmowania Eucharystii na brudne łapy, jest wykorzystywany przez sprzedajny rząd i namówiony do wypowiedzi w tej śmiesznej ustawce pro szczepiennej. Czy naprawdę są jeszcze tacy frajerzy, którzy nie widzą zhańbienia umoczonych towarzyszy z episkopatu i dadzą się złapać niby na autorytet Kościoła. Wątpię!
katolicka deratyzacja Polski.2021.07.8 15:32
Konfederacja to moralnosc zydowsko-protestancka,i dlatego sluchaja sie Talmudu RAZEM z chasydami,zeby mordowac Polakow.
Clint2021.07.9 2:00
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
katolik2021.07.8 14:20
Abp Gądecki to co robisz jest kpiną z ludzi, z wiernych, nieposzanowaniem godności człowieka, zaborem wolności i Twoim osobistym grzechem przeciwko V przykazaniu, obciążającym Cię w stosunku do każdego, kogo sprowadzasz na drogę szatana. Wierni idą do Kościoła dla Jezusa, ale takie traktowanie wyklucza dawanie składek na Kościół i wszelkie jego przedsiewzięcia. Przykro mi, ale nie można traktować wiernych, jako kogoś, kto ma płacić kładkę i traktować jak jakichś głupków nierozgarniętych, przeznaczonych na ubój. To Twój Abp osobisty brak kultury i szacunku do drugiego człowieka.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:35
Zydowska holota z Konfederacji Targowickiej podnosi szpony na Swiety Kosciol i Chrystusa Pana.
Clint2021.07.9 2:01
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
krzyś2021.07.8 13:44
abp Gądecki posługuje się autorytetem KK. , jak by był jego własnością , abp Gądecki nie jest dla mnie autorytetem w tym temacie .
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:39
Kosciol Swiet ZAWSZE popieral nauke,medycyne i szczepionki,ty nazistowska SWINIO z Trzeciej Konfederacji Niemieckiej
Clint2021.07.9 2:02
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
hrabia Potocki2021.07.8 13:29
Wiecej nie ide do kosciola to nie jego kompetencje , po prostu wstyd arcybiskupie
Anonim2021.07.8 13:39
Hehheh Polska to taki kraj gdzie rząd zajmuje się ewangelizowaniem, napychając kabzy katechetom w szkołach, a episkopat zajmuje się biznesem i wtrącaniem w politykę:) Zabawnie jest.
katolik2021.07.8 13:23
Abp Gądecki - skoro dajesz rozkaz szczepień, czujesz się upoważniony moralnie i medycznie do tego, to musisz odpowiedzieć publicznie na pytanie, czy chcesz wciskać kit i też szczepić świadomych morderstwa chemią genetyczną lekarzy? Przekraczasz swoje kompetencje!!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.8 15:37
SSmani z Konfederacji morduja katolikow na polecenie Putina.
Clint2021.07.9 2:03
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
Anonim2021.07.8 13:19
Biogram wynalazcy technologii mRMA usunięto z Wikipedii bo śmiał ostrzegać przed szczepieniami dzieci ze względu na brak badań oddziaływania na nie . A NASI „EKSPERCI” ZBLATOWANI Z PRZEMYSŁEM FARMACEUTYCZNYM BEZREFLEKSYJNIE SŁUŻĄ ZA NAGANIACZY. Proszę spróbować w punkcie szczepień uzyskać ulotkę producenta o produkcie gdzie producent napisał co zostało przebadane a co nie i dla kogo i w jakich jakich przypadkach przewidziana jest „szczepionka”. Zapewniam , że nie mają i NIE ZNAJĄ TAKICH INFORMACJI ALE PAPIER DAJĄ O PODPISANIA ŻE DELIKWENT ZOSTAŁ POINFORMOWANY!
katolik2021.07.8 14:58
ci w pkt szczepień i lekarze są takimi samymi nazistami odpowiedzialnymi za choroby i śmierc w czasie, jak SSPIS i wszyscy posłowie, episkopat
mateuszjegliński2021.07.8 12:43
No tak, jak zwykle episkopat kpi z Pana i Jego Nauki. Przypominam wam szanowni hierachowie, że wasza mowa ma być tak, tak, nie,nie, bo wszystko co ponad to od złego pochodzi. Przestańcie drżeć przed tymi, którzy tylko ciało zabić mogą, a duszy nie są w stanie tknąć. Nie ponoście szkody na swoich duszach, bo świat, to nic, a dusza to wszystko i tyle.
Nie sądź, bo będziesz sądzony!2021.07.8 13:12
Módl się w ich intencji, ale NIGDY NIE OSĄDZAJ!
jared2021.07.8 12:39
Róbcie tak dalej, to ludzie was wywiozą na taczkach. Straszycie i szczujecie na wolnych ludzi, co nie chcą brać udziału w genetycznym eksperymencie, już Bochniarzowa szczuje na pracodawców, by wprowadzili segregację pracowników pod wzgl. szczepień. Ja proponuję bojkot wszystkich firm, co lansują i przymuszają do szczepień, bo to jest moralny szantaż i nakłanianie do potencjalnie niekorzystnego rozporządzania swoim zdrowiem. Każdy, kto szczuje na niezaszczepionych powinien być pozywany za dręczenie i naruszanie dóbr osobistych. Tym bardziej nagrywajcie pracodawców, co was wypytują o szczepienia i grożą zwolnienie/nieprzyjęciem za niezaszczepienie. Takowe sprawy bezwzglednie zgłaszajcie do sądów pracy. Trzeba ostatecznie ukręcić łba tej totalitarnej - bezczelnej - zakłamanej hydrze Big-Pharmy i jej sługusom, kimkolwiek są i co robią. Aha, jeśli podczas rozmów o pracę będą was pytać o szczepienia, to mówicie, ż e macie do nich poważne wątpliwości, ale będziecie stosować DDM, więc pracodawca nie ma prawa się przyczepić, a jeśli nawet, to po rozmowie poinformujcie, że idziecie do sądu pracy. W sumie to ich draństwo będzie nam na rękę, będzie można małym kosztem coś wyskubać od tych drani.
ŁŻESZ KURWO !!!2021.07.8 13:09
Jedynie pozostaje pytanie; czy bluźnisz dlatego, że jesteś menda Łukaszenki-Putina, czy po prostu idiotą - ignorantem! Tak czy inaczej, to TY BĘDZIESZ SĄDZONY!
Cierpliwy2021.07.8 12:16
ego Ekscelencję Arcybiskupa Carlo Marii Viganò dla „Deutsche Wirtschaftsnachrichten” Z jaką surowością zostaną osądzeni ci, którzy świadomie zabronili leczenia i przepisali rażąco błędne protokoły terapii w celu uzyskania tak wysokiej liczby zgonów, która legitymizowałyby ciągłe alarmowanie społeczeństwa i absurdalne metody powstrzymywania [liczby "zakażeń"]?Jaka kara czeka tych, którzy świadomie stworzyli warunki dla globalnego kryzysu gospodarczego i społecznego, aby zniszczyć małe i średnie przedsiębiorstwa i spowodować wzrost międzynarodowych korporacji;którzy zbojkotowali lub zakazali dostępnych lekarstw, aby faworyzować firmy farmaceutyczne; którzy przedstawili preparaty genetyczne jako szczepionki, poddając populację eksperymentowi z wciąż nieznanymi wynikami i skutkami ubocznymi, które z pewnością są poważniejsze niż objawy COVID;kto opowiadał się za apokaliptyczną narracją w siedzibach narodowych parlamentów i redakcjach mediów? A na koniec dodajmy do tego najwyższe szczeble hierarchii katolickiej, które brały udział w tej groteskowej farsie: w jaki sposób usprawiedliwią się przed Bogiem, kiedy pojawią się w Jego obecności, aby zostać osądzeni?
ŁŻESZ !!! Bluźnisz przeciw Stwórcy!2021.07.8 12:19
Jedynie pozostaje pytanie; czy bluźnisz dlatego, że jesteś menda Łukaszenki-Putina, czy po prostu idiotą - ignorantem! Tak czy inaczej, to TY BĘDZIESZ SĄDZONY!
Clint2021.07.9 2:06
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
Magda2021.07.8 12:26
Super celne komentarze Panie "Cierpliwy". W punkt. Widać po odpowiedziach, że bardzo zabolało, że z emocji wykrzykniki wystukują, bo prawdę napisałeś.
ŁŻESZ KURWO !!!2021.07.8 12:31
Jedynie pozostaje pytanie; czy bluźnisz dlatego, że jesteś menda Łukaszenki-Putina, czy po prostu idiotą - ignorantem! Tak czy inaczej, to TY BĘDZIESZ SĄDZONY!
Clint2021.07.9 2:07
Ty, debil, chyba za mało dawek wziąłeś;-) Zmien portal może na zakrzepieni.pl.
Cierpliwy2021.07.8 12:15
Jego Ekscelencję Arcybiskupa Carlo Marii Viganò dla „Deutsche Wirtschaftsnachrichten” "Wynikające z tego szkody, które wciąż mają miejsce, są ogromne i w wielu przypadkach nieodwracalne. Czuję niewyobrażalną udrękę, myśląc o niszczycielskich konsekwencjach sposobu, w jaki zarządzano  tą pandemią: niszcznie rodzin,  zaburzona równowaga psychofizyczna dzieci i młodzieży, pozbawienie prawa do socjalizacji, pozostawianie osób starszych na samotną śmierć w domach opieki , pacjenci z rakiem i poważnymi chorobami całkowicie zaniedbani, przedsiębiorcy zmuszeni do bankructwa, wierni, którym odmówiono sakramentów i możliwości uczęszczania na mszę ...  To są skutki wojny, a nie syndromu grypy sezonowej, która ma  wskaźnik przeżycia  99,7% u osób bez poważnych, przewlekłych schorzeń. I znamienne, że w tym szalonym pędzie ku otchłani ignoruje się również podstawowe zasady zdrowego życia, aby osłabić nasz układ odpornościowy: jesteśmy zamknięci w domu, trzymani z dala od światła słonecznego i oddychania świeżym powietrzem, abyśmy mogli biernie cierpieć z powodu medialnego terroryzmu telewizji.
Cierpliwy2021.07.8 12:14
Sensacyjny wywiad abpa Viganò o twórcach i celach pandemii dla „Deutsche Wirtschaftsnachrichten”! 28 lutego 2021Dominica II Quadragesimæ "Problemem nie jest COVID sam w sobie, ale wykorzystanie tego, co się wydarzyło, aby dokonać Wielkiego Resetu, który Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło jakiś czas temu[6]i który dziś jest wdrażany punkt po punkcie, z zamiarem uczynienia społecznych zmian nieuchronnymi. Zmian, które w przeciwnym razie zostałyby odrzucone i potępione przez większość populacji. Ponieważ demokracja, której pochwały wyśpiewywano tak długo, jak długo była kontrolowana przez media, nie pozwoliłaby na ten projekt socjotechniczny pożądany przez globalistyczną elitę, konieczne było zagrożenie pandemią - prezentowane jako niszczycielskie przez mainstreamowe media. - w celu przekonania światowej populacji do poddania się blokadom i lockdownom - czyli prawdziwemu aresztowi domowemu - odwoływanie zajęć, zawieszenie lekcji, a nawet zakaz kultu religijnego;a wszystko to osiągnięto przy współudziale wszystkich w ten proceder wplątanych, w szczególności przywódców politycznych, urzędników służby zdrowia, a nawet samej hierarchii kościelnej[7].
Anonim2021.07.8 12:00
Gówniarza Gądeckiego i jego koleżków odciąć od finansowania przez podatnika i skończy się pajacowanie. Niech im płacą ich owieczki. Znaczy się barany.
Anonim2021.07.8 11:55
Wiadoma sprawa. Ich eminencje ekscelencje świątobliwości rozmaite dobrodzieje i ich tłustości wspierają umacnianie swojej władzy i nabijanie własnej kabzy. Polacy na ich działalności dużo więcej tracą niż zyskują, i tak od wieków.
jacek2021.07.8 11:55
coraz smutniej i bardziej przykro. Na czyich usługach jest abp. Gądecki.
Anonim2021.07.8 11:56
Na usługach rządowych:) PiS + Episkopat to klika żerująca na Polakach.
Przeciw kretynom2021.07.8 11:44
Nie ma możliwości, powtarzam jest to niemożliwe aby dobry i niezmienny Bóg w Trójcy Jedyny identyfikował się z preparatami bezczelnie, jawnie i w pełni świadomie tworzonymi na liniach komórkowych aborcyjnych. Nawet jeśli te linie pochodziłyby tylko od jednego ( co oczywiście jest nieprawdą) zamordowanego kiedyś tam dziecka! Najmiłosierniejszy Bóg nie może sam sobie zaprzeczyć. Każdy kto się zaszczepił, wiedząc o tym fakcie naznaczył się grzechem aborcji i żadne odsuwanie bliższe czy dalsze winy tego nie zmieni. Hańba więc spada na każdego duchownego, który podle temu zaprzecza.
Bluźnisz przeciw Stwórcy!2021.07.8 11:57
Jedynie pozostaje pytanie; czy bluźnisz dlatego, że jesteś menda Łukaszenki-Putina, czy po prostu idiotą - ignorantem! Tak czy inaczej, to TY BĘDZIESZ SĄDZONY!
Przeciw kretynom2021.07.8 12:19
Wypunktuj w którym miejscu bluźnie przeciw Bogu, mówiąc, że nigdy ale to przenigdy Nasz Pan, nie pobłogosławi preparatom skażonym aborcją?
A co jeśli po śmierci sam trafisz do piekła2021.07.8 12:36
bo okaże się, że do sunnizm jest tą właściwą religią, miłą Bogu?
psa2021.07.8 11:43
nie szczepcie się, ale jakby co leczyć się w domu, a ze szpitala nie korzystać, nie ma chęci za to płacić
Magdalena2021.07.8 12:06
A widziałeś gdzieś leczenie na covida? Moja rodzina przechorowała w domu, mama bardzo źle się czuła (tak jak to przy chorobach grypopodobnych), ale też na pewno dochodził lęk psychiczny, bo nijak lekarz nie mógł zbadać, przesłuchać płuca stetoskopem, zero leków!, to się człowiek martwił co potęguje złe samopoczucie, a na pytanie o szpital - mama usłyszała, że jak dycha to nie ma się co tam pchać! TO O JAKIM TY LECZENIU MÓWISZ?? Skoro prezentujesz takie myślenie, to niech wszyscy co szkodzą sobie zdrowiu, np. palący papierosy też płacą za siebie, jak przyjdzie im chorować na płuca. I co więcej - nie tylko za siebie jak i za innych, których zatruwają biernym paleniem. A szczepieni niech sami zapłacą za swoje niepożądane odczyny poszczepienne - tylko jedna mała uwaga - nawet, jeśli będzie to NOP, to i tak mają małe prawdopodobieństwo jego stwierdzenia, bo w modzie wśród lekarzy panuje takie stwierdzenie "to na pewno nie po szczepieniu", więc będą chorować na jakąś tam chorbę X, której pochodzenie nie jest znane, tak jak pochodzenie wielu chorób na tym świecie i nikt nie będzie dociekał, ani się zastanawiał.
Magdalena2021.07.8 11:39
FRONDO! Ale czemu akurat taki tytuł wycięty z wypowiedzi, a nie inny wycinek z wypowiedzi arcybiskupa jako tytuł, np. "SZCZEPIENIE POWINNO BYĆ DOBROWOLNE ... SZCZEPIENIE NIE JEST, CO DO ZASADY OBOWIĄZKIEM MORALNYM” - to powiedział biskup. Czemu nie taki tytuł? Czyżby fronda też dostała sowitą zapłatę za promocję szczepień? Bo ostatnio coś sporo różnych odważnych ludzi dzieli się informacją, że dostali propozycję promocji szczepień dla dobra ludzkości oczywiście i z prośbą o wycenę tej usługi. Jak ktoś np. odpisze 100 000 zł - to co to dla nich jest - prawda? Zapłacą i człowiek kupiony.
ePysKoPad2021.07.8 11:36
Szczepic tych cichociemnych do skutku.Wypalic ogniem od srodka!!!
Anonim2021.07.8 11:33
"Wynalezienie szczepionek może być uznane ‒ z perspektywy medycyny prewencyjnej ‒ za szczególny owoc daru udzielonego człowiekowi przez Boga" - a do badań wykorzystywano embriony z abortowanych płodów ludzkich!!! Bóg nie ma z tym nic wspólnego. Gądecki dopuszcza, że można na bazie abortowanych płodów ludzkich robić szczepionki do ratowania innych ludzi??? Dymisja chłopie. Ale z ciebie "obrońca życia" jak z Judasza misjonarz!!!
Związki z aborcją2021.07.8 12:48
Część szczepionek wyprodukowano z linii aborcyjnej, część testowało te szczepionki na liniach aborcyjnych. Żadna z firm nie jest "czysta". Choćby jeden mały człowiek miał zginąć w celu wyprodukowania szczepionki, to nie jest godne i prawdziwemu Bogu zarządzającego tym światem na pewno to się nie podoba. Myślę, że każda osoba z prawidłowo ukształtowanym sumieniem - niezdeformowanym to zobaczy, że tak być nie może, że do produkcji szczepionek są wykorzystywane linie z zabitego małego Człowieka. Te aborcje były wykonane CELOWO do szczepionek, a komórki były pobierane "na żywca" - bo inaczej byłyby nieprzydatne. Do każdego Człowieka, który nie ma z tym problemu, zapytam: a jakby to na Ciebie wypadło? Jakbyś to Ty był tym Człowiekiem zabitym w imię wyprodukowania szczepionki. To co? Trafiłbyś do nieba jako małe dziecko i zapytałbyś się Boga, a czemu nie mogłem być na tym świecie? Przecież Ja też chciałem pokazać co potrafię na Ziemi, a tak to już nigdy nie będzie mi to dane. To Bóg odpowie: "Dałem ludziom wolną wolę i niestety tak zdecydowali oni, nie Ja. Nikt Cię nie obronił, żaden człowiek na ziemi, nawet własna matka." To co Człowieku, na pewno byłoby Ci bardzo miło? Jeśli dalej nie przemówiło to do Twojej wyobraźni to wyobraź sobie w tym momencie, że teraz dowiadujesz się, że masz być zabity do produkcji szczepionki, Twoja najbliższa rodzina, ludzie, których kochasz mówią Ci: zabijemy Cię. Wyobraź sobie, że teraz przychodzi osoba, którą najbardziej kochasz i mówi, że musi Cię zabić. Tak się czują wszystkie dzieci, które zostały zabite w łonach matek, czy jak to się teraz mówi - abortowane. Odwołałam się do wizji niektórych Świętych, którzy opisywali miejsce, gdzie trafiły dzieci z aborcji, że mimo wszystko, że Bóg ich nie potępił, przygarnął, to te dzieci były smutne. Dlatego naszym zadaniem jest ich bronić, pozwolić żyć, pomagać za życia i robić wszystko, żeby szatański plan aborcyjny realizowany na naszych oczach się nie spełnił. Odmawiajcie Różaniec - tak o to Matka Boża prosi wciąż, a my wciąż się ociągamy. Do dzieła!
Anonim2021.07.8 11:25
Czarne pijawki wyliczyły, że bardziej od tacy opłaca się pogrzeb... 😁😁😁
"Mało dla was piekła, plemię żmijowe!"2021.07.8 11:24
Niesamowite, że minister musiał z tymi nierobami "negocjować" kilka dni by łaskawie wydalili z siebie takie "oświadczenie". W kwestii życia i śmierci milionów katolików! Ciekawe ile milionów w ramach tych "negocjacji" czarnym udało się wyrwać od podatników!
A od kiedy to Kościół2021.07.8 11:23
oficjalnie wierzy masonom i komunistom i ich szczepionkom ???
Oko2021.07.8 11:23
Ks. prałat Kneblewski namawia do nieszczepienia.
Anonim2021.07.8 11:17
Kleruchy, nie szczepcie się, szybciej pójdziecie do domu Pana....A my tu sobie poukładamy sprawy bez was. 😁😁😁
Jenny2021.07.8 11:15
Jakiś czas temu,koloratkowy opowiadał,ze COVID,to kara za LGBT,dzien później kopnął w kalendarz,teraz tak bardzo chcą się szczepić?Paradne!
Marek2021.07.8 11:14
Biskupi, zajmijcie się ewangelizowaniem wiernych a nie reklamą podejrzanej szczepionki której każda dawka ma błogosławieństwo szatana w postaci komponentów pochodzących z ciała zamordowanych w aborcji dzieci.
Anonim2021.07.8 11:12
Kościół jeszcze nie wypłacił odszkodowań za pedofilię, a tu wyjdą nowe pozwy o odszkodowania za agitowanie do szczepień po których ktoś jest kaleką lub zmarł. Brawo Gądecki!!!
gregor2021.07.8 11:10
najpierw wyszczepic caly episkopat trzykrotnie a zaczac od biskupa Polaka i Gadeckiego
katolik2021.07.8 11:14
oni juz sie zaszczepili i nakazali to Księżom
WIELKA NARODOWA NOWENNA POMPEJANSKA2021.07.8 11:08
ABP GĄDECKI--- pod twoim nosem, w twojej Archidiecezji trwa Nowenna Pompejańska wiernych, w intencji : aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Zapraszam, możesz przyjechać i odmawiać ją z wiernymi
WIELKA NARODOWA NOWENNA POMPEJANSKA2021.07.8 11:07
ABP GĄDECKI--- pod twoim nosem, w twojej Archidiecezji trwa Nowenna Pompejańska wiernych, w intencji : aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Zapraszam, możesz przyjechać i odmawiać ją z wiernymi.
Anonim2021.07.8 11:07
To jest polski ''Kościół Bergoliański" idący z ''duchem czasu"...do piekła.
Anonim2021.07.8 11:06
Niestety od kilku lat nie da się normalnie słuchać tego co mówi Episkopat. Już dawno sprzedali Pana Jezusa jak Judasz. W 2015 apelowali o przyjmowanie muzułmańskich uchodźców, tuszowali pedofilię, a teraz popierają neomaltuzjanizm...
Jacuś2021.07.8 11:06
Księże abp-ie świadomość na temat szczepień to my już mamy - to światowy eksperyment. Zaniedbanie to blokowanie uwolnienia leków na c-19 takich jak amantadyna, rymantadyna itp.
Anonim2021.07.8 11:02
Ciekawe co powie Episkopat jeżeli po jego namowach ktoś pójdzie się zaszczepić i umrze na skutek powikłań poszczepiennych (nawet gdyby to była tylko 1 osoba)? Będą mieć tych wszystkich ludzi na sumieniu.
Skrzypek na dachu2021.07.8 11:02
Brawo Pan Doktor Hubert Czerniak . Plandemia to medialna sciema zadnej grypy nie ma . Szczepionka gorsza niz zaraza bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA nanotoksyna retrowirusowa ktora niszczy odpornosc czlowieka .
WIELKA NARODOWA NOWENNA POMPEJANSKA2021.07.8 11:01
11-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
katolik2021.07.8 11:01
Przykro, ze trzeba stwierdzić, że Abp Gądecki mówisz jak nazista. SSPIS. Ludzkość jest poddawana depopulacji i jest fałszywa pandemia, a ty rżniesz głupa!! Bóg stanie po stronie prawdy!!
Poproszę o linka do tej prawdy!2021.07.8 11:25
Prawdy nie wolno ukrywać i zatrzymywać dla siebie!
katolik2021.07.8 11:29
Wróć do oświadczenia abp Gądeckiego, tam jest zawarta nieprawda o pandemii, taki patent na nieomylność Episkopatu i Abp Gądeckiego