Egzorcysta ostrzega przed rozpowszechnieniem satanizmu - zdjęcie
08.01.20, 14:20

Egzorcysta ostrzega przed rozpowszechnieniem satanizmu

118

„Satanizm staje się coraz bardziej agresywny, a także rozpowszechniony” – ostrzega wieloletni egzorcysta archidiecezji Ancona-Osimo we Włoszech, dominikanin o. Francois Dermine. Zwraca on szczególną uwagę na szerzenie się praktyk okultystycznych wśród dzieci i młodzieży, winiąc rozpad rodziny, kryzys Kościoła katolickiego, sekularyzm, brak wzorców i coraz gorsze wykształcenie.

 

Egzorcysta dostrzega związek pomiędzy rozpowszechnieniem praktyk okultystycznych i satanistycznych wśród młodych ludzi a mentalnością agresywną, która stanowi realne zagrożenie dla naszego społeczeństwa. Zdaniem o. Francois Dermine zaangażowanie w demonizm w młodym wieku prowadzi do rozwoju mentalności satanistycznej, dla której świat demoniczny staje się czymś normalnym. Gdyby ci młodzi ludzie „otrzymali miłość w swoich rodzinach, dużo trudniej byłoby podążać za tego rodzaju ideologiami. Dużo trudniej byłoby przeniknąć do ich umysłów”.

Egzorcysta zwraca uwagę na różne źródła, które przyciągają młodych do satanizmu. Podkreśla coraz częstsze nawiązania do świata demonicznego w Internecie, rozpowszechnianie gier komputerowych, książek, a także niebezpiecznych zabaw typu „Charlie, Charlie”, które polegają na przywoływaniu demonów po to, aby zyskać władzę lub odpowiedź na nurtujące pytania.

Jako przykład „normalizacji satanizmu” o. Dermine podał „A Children’s Book of Demons” (Dziecięcą księgę demonów) wydaną w maju 2019 r. Jej autorem jest ilustrator i promotor praktyk okultystycznych Aaron Leighton. Jest to w gruncie rzeczy podręcznik uczący dzieci rysowania „sigil, czyli magicznych symboli” w celu przywoływania demonów i duchów zmarłych.

Co ciekawe, diagnozy o. Dermine’a spotkały się z krytyką takich mediów jak „Newsweek”. Przytoczył on opinię współzałożyciela Świątyni Szatana, Luciena Gravesa, który nazwał posługę egzorcysty „zacofaną” i „szkodliwą”, a samą Świątynię Szatana „bezdyskusyjnie bardziej moralną niż Kościół katolicki”.

jjf/ChurchMilitant.com, cruxnow.com

Komentarze (118):

Krzyżowiec2020.12.19 10:22
Naturalny porządek rzeczy, wzór średniowieczny i idea Cesarstwa. Oto trzy filary , Ortodoksyjnego- Rzymsko- Katolicyzmu. Tak jestem fanatykiem tej religii. Ostatecznym argumentem jest wojna. Ciekawe co powiedzą ci ,,dzielni'' obrońcy szatana , kiedy pewnej nocy obudzą się w piekle, gdzie już nie będzie orgiI grzechu , a niewyobrażalny strach , prawdziwa niewola, pośród waszej perwersyjnej miłości z szatanem , wśród ognia ,który będzie wypalać wasz oświecony umysł i ciało przez wieki wieków Amen. T.H.B!-CH.
KPT WACH2020.01.9 3:47
Wielu biskupów idzie do piekła to jest fakt np satanista Skwortz & Peltz
andrzejhahn32020.01.8 21:21
i znowu katolickie zje.........by i ich ciemnota i zacofanie ......was katoli powinno sie deportowac do nieznanej galaktyki abyscie nie zarazali innych swoim kretynizmem
Mercedes Bęc2020.01.8 21:43
Po co wchodzisz na Frondę mentalny ona ni sto, skoro tu same "z eby" i zacofanie? Jeśli lubisz zadawać sobie ból to powinieneś iść do specjalisty od chorób psychicznych. Mogłoby ci ulżyć i nie musiałbyś już czytywać Frondy
kogut2020.01.8 23:30
dla jaj :) Nie ma lepszych portali satyrycznych, może prócz wpolityce.pl
Jan I2020.01.9 2:28
Siedzisz na kanapie , jesz i pijesz i jesteś aktywistą internetowym i naprawiasz świat aby lepszy był!
andrzejhahn32020.01.8 21:18
PRZYPOMINAM ......zakon diminikanow zostal stworzony na potrzeby swietej inkwizycji i to te parchy przez setki lat przesladowali i mordowali ludzkosc........czy wy katole rzeczywiscie jestescie takimi kretynami aby sluchac tych koscielnych bydlakow
Mercedes Bęc2020.01.8 21:46
"hahn" to po niemiecku kogut. Masz koguci, ptasi móżdżek - współczuję- ale po co się z tym tak afiszujesz kozi cycu?
Jan I2020.01.9 2:25
Siedzisz na kanapie, lekko płynie życie, a drzwi zamknięte są! aktywisto internetowy!
Janka2020.01.8 19:33
A może mi ktoś wytłumaczyć, tak konkretnie dlaczego twierdzenie, że ta cała świątynia Szatana jest bezdyskusyjnie bardziej moralną niż Kościół Katolicki nie jest zgodne ze stanem faktycznym? Nie wiem jakaś statystyka, porównanie doktryn, liczby ofiar obu systemów, cokolwiek co mnie blondynce (nietlenionej) to racjonalnie wyjaśni? Przeczytałam ten tekst kilkukrotnie i nijak w nim nie znalazłam odpowiedzi na główny w sumie zarzut wobec satanizmu - chociaż już nie wiem o czym ten króciutki "artykuł" jest bo 5 akapitów ledwie, a tu raz satanizm, potem okultyzm, zaraz demonizm, gry komputerowe, Newsweek i Kościół Katolicki i niby tylko 5 akapiotów a ja w sumie nie wiem o czym. Ktoś pomoże i wyjaśni co autor miał na myśli?
Niejestemrobotem2020.01.8 22:44
Autor miał na myśli: bójcie się wszystkiego, chodźcie do kościoła, korzystajcie z egzorcyzmów (za co łaska ofc.), nie interesujcie się innymi prądami myślowymi niż katolicyzm, bo jeszcze się wam spodobają i odejdziecie od katolicyzmu na ich rzecz, a wtedy kościół straci klientów, a tych i tak coraz mniej.
Szmaja2020.01.8 19:13
Co za stek bzdur. Skąd u autora takie pomieszanie pojęć? Facet nie rozróznai satanizmu od okultyzmu (czyli dokładnej odwrotności satanizmu) i hedonizmu. Łatwiej pomylić buddyzm czy hinduizm z chrzścijaństwem chyba niż mieszać te 3 poprzednie, co autor tych wypocin czyni w każdym akapicie.
matis892020.01.8 19:30
Satanizm i okultyzm się łączą.
Darek2020.01.8 19:37
Niby jak - przecież wzajemnie się wykluczają - satanizm nie uznaje istnienia sił nadprzyrodzonych, aniołów, duchów, demonów i nie przywioazuje najmniejszej wagi do ceremonii i obrzędów, zaś okultyzm na odwrót - nie tylko uznaje ich istnienie ale przez ≥ściśle określone obrzędy próbuje kontakt z tymi mitycznymi stworzeniami nawiązać i wykorzystać ich rzekoma moc. To już bardziej chrześcijaństwo wiąże się z okultyzmem niż satanizm.
matis892020.01.8 19:55
Znowu stek bzdur. Normalnie i w sposób oczywisty. Kościół Szatana, już sama nazwa dobitnie wskazuje że jak najbardziej uznaje istnienie sił nadprzyrodzonych, aniołów, duchów, demonów oraz że obrzędy, religijność tam jest jak to w kościele. I oczywiśćie okultyzm jest w satanizmie i na odwrót. Odwrócony pentagram jest tu i tu i nie tylko. Tutaj zwolennicy satanizmu chcieliby to przyrównać chyba do humanizmu, martwego już ateizmu, czy filantropi hehe. Ale tak nie jest.
Darek2020.01.8 20:07
Proszę podaj konkretny werset w konkretnym tekście satanistytcznym który potwierdza twoją bzdurną tezę. Czekamy wszyscy z niecierpliwością.
matis892020.01.8 21:34
Już podałem. Okultyzm jest w satanizmie i to jest oczywiste.
Darek2020.01.8 21:40
Okultyzm jest ew katolicyzmie i to jest oczywiste, w satanizmie okultyzmu nie ma, nie może być i nigdy nie będzie, bo jest sprzeczny z doktryną satanistów. Dotarło?
matis892020.01.8 22:46
Satanizm i okultyzm to jak bratankowie. Sam szatan którego czci kościół szatana jest ojcem okultyzmu, magii, nie tylko jest ojcem kłamstwa. Odwrócony pentagram też jest symbolem okultystycznym. Same gwiazdeczki plastikowej, manekinowej popkultury zniewolenia stosują symbolikę okultystyczną i przyznają się do szatana. Więc te bzdury o miłościwym szatanie, ojcu nienawiści schowaj między bajki.
Yoshka2020.01.9 0:38
Katolicyzm i okultyzm to jak bratankowie. Sam Bóg którego czci Kościół jest ojcem okultyzmu, magii, nie tylko jest ojcem kłamstwa. Krzyż też jest symbolem okultystycznym. Same gwiazdeczki plastikowej, manekinowej popkultury zniewolenia stosują symbolikę okultystyczną i przyznają się do jezusa. Więc te bzdury o miłościwym Bogu, ojcu nienawiści schowaj między bajki.
matis892020.01.9 0:55
Czemu nie dodałeś jeszcze kłamstwa że popkultura jest katolicka, promuje katolicyzm kiedy jest wroga katolicyzmowi, jest satanistyczna i lewackoateistyczna. Chyba zapomniałeś tylko dodac i tego kłamstwa. hehe
Janka2020.01.9 2:04
Ale przecież popkultura jest stricte katolicka i opiera się na katolickich wyobrażeniach i mitach. CocaCola, Dracula, ikona popkultury Madonna, szczególnie teledysk Like a Prayer - to wszystko nawiązuje do symboliki i tradycji katolickiej, a nie żadnej innej. Satanstyczne motywy znajdziesz u Darskiego i Methaliki, ale to kultura alternatywna, a nie pop, coś Ci się wyraźnie pomieszało.
Szmaja2020.01.8 22:12
Twój łeb jest w imadle i to jest oczywiste.
Yoshka2020.01.8 23:26
Tak tak, satanizm i okultyzm się łączą w pary, a owocem ich zwiazku jest @matis89 .
RHQQ22020.01.8 23:29
Ponoć przeciwieństwa się przyciągają, to wyjaśnia ten niby związek satanizmu z okultyzmem.
RHQQ22020.01.8 18:36
A może mi ktoś wyjaśnić co niemoralnego jest w doktrynie Świątyni Szatana i Kościoła Szatana. Sataniści twierdzą że wszyscy bogowie i mitologicze postaci, takie jak Jahve, Szatan, Allach, Krishna, anioły itd. są wymysłem człowieka a oddawanie czci tym setkom tysięcy bogów jest w rzeczywistości oddawaniem czci ich twóecom i ich (zwykle wrogim ludzkości) poglądom. Sataniści w konsekwencji tego poglądu uznają człowieka za bóstwo indywidualne, a satanista to bóstwo dobroczynne, ofiarowujące swą miłość bliźnim, i uprawnione do wyrażania swojego gniewu (w rozsądnych granicach, w tym w granicach prawa i moralności) wobec tych którzy chcą wyrządzić krzywdę nam lub naszym bliskim, cenionym przez nas lub kochanym. Ponieważ satanista nie uznaje życia po śmierci, stara się swoje życie przeżyć jak najlepiej, jak najbardziej godnie i pomagać innym - bo inni też wedle doktrymny satanistycznej mają tylko to jedno życie. Szatan dla satanistów jest symbolem sprzeciwu wobec zbrodniczego i irrcjonalnego teizmu - lucyfer - niosący swiatło symbolizuje wiedzę, mądrość i prawo moralne, w kontraście do boskich odgórnych zakazów i nakazów nie mających oparcia w moralności i wiedzy. Najwięcej o Kościele Szatana ględzą ci, którzy nie mają o doktrynie tej grupy bladego pojecia i nigdy nie podjęli choćby próby przeczytania Biblii Szatana czy statu tego "kościoła".
matis892020.01.8 19:10
Stek bzdur i kłamstw. Już samo nadanie nazwy Szatana, Kościół Szatana, pokazuje że nie jest to dla nich postać mitologiczna, tylko jest to wprost wywyższenie tej postaci, oddanie jej hołdu i podporządkowanie się osobie szatana. Czyli osobie która jest symbolem zła, która jest ojcem kłamstwa i zła. I nic tego nie zmieni, nawet jak jakaś grupa jego czcicieli zacznie mówić że szatan jest symbolem dobra, albo że gówno ładnie pachnie. To kłamstwo i nic tego nie zmieni. Poza tym sataniści wspierają wszystkie inne bożki, religie, a walczą tylko z Jezusem i KK. Reszta to pic na wodę, stek bzdur. I od kiedy to szatan jest za miłością, tolejne jawne kłamstwo i fałszywe gadki o miłości. W religijnym kulcie szatana kłamstwo braku życia po śmierci, nie ma nic wspólnego z miłością tylko z faktem, że skoro po śmierci nie ma nic, więc nie ma żadnego sądu za nasze złe czyny, a na złych czynach można dużo skorzystać. To jest właśnie fałszywa obietnica szatana, którą kusił on nawet Jezusa. Gadki o miłości to tylko bełkot i stek bzdur od ojca kłamstwa, bo szatan nie ma nic wspólnego z miłością, on jej nienawidzi.
Szmaja2020.01.8 19:23
Tradyzcyjny agresywny i pozbawiony jakiejkolwiek merytoryki katolicki atak. O satanizmie jak udowodniłeś powyższym wpisem poj≥ęcia nie masz najmiejszego. Na każdym kroku we wszystkich pismach satanistów podkreśla się że szatan jest wytworem ludzkiej wyobraźni, a został wybrany na symbol kościoła satanistów (prócz zwyczajnych przyczyn marketingowych) jako bóstwo najmniej groźne (wszak nigdy nikogo nie skrzywdził) i symbol bliski satanistycznej ideologii - szatan czy też lucyfer w judeochrześcijańskiej kulurze, w której wychowali się twórcy tego ruchu, symbolizuje wiedzę, poznanie, wolny wybór i sprzeciw w obec opresyjnej i destrukcyjnej woli Boga. Jako symbol przedstawia z grupsza te wszystkie idee, które wiąża się z satanizmem: - wiedzę i poznanie - wolną wolę - nie uleganie fałszywym zwodniczym autorytetom - moralność i odpowiedzialność Oczywiście zaraz i mnie zminusujesz, bo o tematyce satanistycznej poj≥ęcia nie masz i w życiu nie przeczytałeś ani jednej satanistycznej książki, ani nawet nie chciało ci sie obejrzec jednego wywiadu z prawdziwym satanistą - faktycznie dowodzisz, że katolicyzm to stan umysłu - stan polegający na konsekwentym powstrzymywaniu się od jego używania. Mimo to pozdfrawiam, bowiem, że to nie twoja wina i w pewnym sensie sam jesteś ofiarą tego opresyjnego reżimu mentalnego.
Szmaja2020.01.8 19:25
Sorry za literówki i błędy typu "z grupsza", "bowiem" zamiast "bo wiem" i takie tam, ale komp mi lekko zamula i nie sprawdziłem przed wysłaniem jak to się napisało.
matis892020.01.8 19:47
Powtarzasz się ten sam stek bzdur. Szatan jest symbolem zła, jest ojcem kłamstwa, pychy i zła. Jest upadłym aniołem, czyli demonem. Jest wrogiem ludzkości. I nic tego nie zmieni, tak jak nazywanie zła dobrem nie zamienia zła w dobro. A gówno jest symbolem smrodu i śmierdzi i tego też nie zmieni jakaś grupka która będzie kłamała że gówno pachnie i jest symbolem pięknej wonności. Nadanie nazwy szatana swojej organizacji, jest oddaniem hołdu i poddaństwa. Dlatego ani szatan, ani bożkowie ani Jezus nie są dla nich wytworami wyobraźni tylko kultu, który uznają lub z którym walczą. A walczą tylko z Jezusem, wszystkie inne bożki z szatanem na czele, czyli symbolem zła są aprobowane. I oczywiście te podpunkty wiedza, wolna wola, brak zwodniczych autorytetów, moralność odpowiedzialność to stek jawnych bzdur i kłamstw. A z symboliką szatana gwiazdeczki plastikowej, poddańczej, manekinowej popkultury już się nie kryją, a nawet się do niego przyznają. Oczywiście autorytetami to oni nie są w niczym, są anty autorytetami.
Darek2020.01.8 19:55
A na temat coś potrafisz też, czy tylko jak katarynka powtarzać zawsze te same głupoty zamierzasz jak dotąd to sukcesywnie czynisz. Co kogo obchodzi, a ws zczególności satanistęjak sobie katolik wyobraża szatana i boga, satanista wyznaje satanizm, nie aktolicyzm, więc jakie ma znaczenie co ty sobie o tym muślisz jeśli nie jesteś satanistą. Dla hinduisty sfastyka jest i pozostanie symbolem powodzenia i a dla nazisty symbolem nazizmu - to nie znaczy że nazizm to to samo co hinduizm. Tak samo szcześciem dla jednego jest się urżnąć w piatek a wniedziele wyspowiadać, a dfla drugiego spędzić czas z ukochanym i zdobyć nową wiedzę. po co uparcie mieszasz wszystyko. Chcesz coś wyklazać - przytocz konkretny fragment konkretnego tekstu danego kultu, bo twoja opinia nie jest źródłem wiedzy tylko twoją niekompetentną opinią.
Szmaja2020.01.8 20:03
Styek bzdur to Ty powtarzasz - podaj źródło satanistyczne tych swoich wypocin. ja odnoszę się do oficjalnyhch uznanych przez satanistów pism i tego co widziałem u praktykujących satanistów. Skoro tak bardzo odporny jesteś na wiedzę i za ciężko ci przeczytac jakąkolwiek książkę to jest wersja "dla opornych" w postaci prostych pytan i odpowiedzi na oficjalnej stronie koscioła: https://www.churchofsatan.com/frequently-asked-questions/
Niejestemrobotem2020.01.8 22:12
Szatan jest uniwersalnie symbolem buntu. Sprzeciwu. A więc też wolności. I dlatego kościół szatana wybrał go jako swój symbol. Jako symbol wolności. Nie zła, morderstw itd. Obiektywnie czytając biblię to często stwierdzamy, że szatan to ten pozytywny bohater literacki. A co do Satanizmu, jest on bardzo niejednorodny. Być może spotkałeś się z jakimś odłamem, czy niezależnie powstałym kultem, który czci szatana i który faktycznie promuje zło i ekstrapolujesz go na inne, ale naprawdę, główne, największe, powszechnie znane kościoły satanistyczne promują dobro, nie zło. I jeśli mówimy o nich to Twój wywód nie ma racji bytu.
matis892020.01.8 22:30
Szatan nie jest żadnym symbolem wolności tylko zniewolenia. Jest symbolem zła, nienawiści, pychy, jest ojcem kłamstwa. Owszem też symbolem złego buntu, dlatego jest upadłym aniołem, czyli demonem. Jest wrogiem miłości, posługuje się tylko nienawiścią, podstępem. I tak mówi Biblia i historia. Od samego początku jest on złym, czarnym, podstępnym bohaterem, a nie pozytywnym. Tak więc szatan nie promuje dobra i miłości, tylko zło, nienawiść we wszystkich formach i taką postać, upadłego anioła, złego demona wybrali sobie sataniści na swój kult. Proste i oczywiste.
katolik2020.01.8 22:38
Tobie się najwyraźniej miesza satanizm z katolicyzmem - zapewniam cię, jako katolik, że to zupełnie różne kulty, wręcz odwrotne.
matis892020.01.8 23:06
Oczywiście że odwrotne, dlatego Jezus jest miłością a szatan nienawiścią. Dlatego Jezus wzywa do miłości a szatan kusi do nienawiści i ją reprezentuje. Proste i oczywiste.
katolik2020.01.8 23:20
Właśnie dlatego są odwrotne - Jezus wzywa do miłości a szatan kusi do nienawiści i ją reprezentuje - w katolicyzmie. W satanizmie odwrotnie - to Szatan wzywa do miłosci i działania a jezus do nieudolnoc i bezwolnego poddaniu sie losowi i woli Boga, w ramach dawania przykłądu innym daje się zabić.
matis892020.01.8 23:51
Odrostność polega na tym że Jezus jest miłością a szatan nienawiścią. Czy u satanistów Jezus nawoływał do nienawiści i nienawiść reprezentuje ???. No nie, bo to było by kolejne jeszcze większe jawne kłamstwo satanizmu. Jedyne co pokazał Jezus to miłość, a szatan nienawiść. To jest ta odwrotność i oczywistość. Reszta to stek bzdur.
katolik2020.01.9 1:39
"Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" (Łk 14,26) Czyli uważasz że Pismo Święte jest kłamstwem? A gdzie w Biblii Szatan nawołuje do nienawici, albo kogokolwiek nienawidzi?
Yoshka2020.01.9 1:45
No toś zaorał totalnie, hehe. Ale tak z ciekawości, Ty jakoś @matis89 podprowadziłeś żeby to napisał, czy on sam z siebie taki głupi, bo nie widzę żebyś go naprowadził na tego samobója, albo Ty jesteś czarownikiem, albo @matis89 takim debilem.
Darek2020.01.8 19:46
Skoro twierdzisz że bzdyry i kłamstwa to czy możesz to jakoś uzasadnić? Poprzeć konkretnym fragmentem z Biblii Szatana, pism Gilmore-a czy jakichkolwiek oficjalnych dokumentów satanistów? Moze być po angielsku, obojętne, ale cokolwiek co miałoby zaprzeczyć jakiemukolwiek twierdzeniu we wpisie RHQQ2? Może i z satanizmem się jakoś nie utozsamiam ale dzieła la veia i gilmore-a miałem okazje przeczytać, podbnie jak biblię, koran i bhagavadghitę i nijak nie mogę sie zgodzić z głoszonymi przez Ciebie twierdzeniami - jak już wspomniałem nie popartymi najmniejszym cieniem dowodu czy argumentacji.
matis892020.01.8 20:00
Agrumentacja już była, prosta, oczywista i logiczna. Tyle że zbywana. Postulaty tu już były, tyle że w oczywisty sposób fałszywe, stek bzdur który obalić może każdy od ręki.
Darek2020.01.8 20:11
No czekamy? Chyab że Ty jesteś bezręki ze od ręki nie możesz, gdzie te cytaty? Gdzie ta argumentacja? No zanudzimy się tutaj wszyscy czekając aż wreszcie użyjesz jakiegoś argumentu (argument - zdanie uzasadniające tezę, dowód; teza to nie żaden dowód - tezą jest stwierdzenie że na końcu tęczy jest garniec złota, a my czekamy na dowody - argumenty). Dajesz Matis! Czekamy wszyscy!
Szmaja2020.01.8 20:16
Buhaha!! Nie wymagaj od debila znajomosci takich pojęć jak argument czy cieżar dowodu. Proszę cię. Litości! Zupełnie niepotrzebnie się wysilasz - debil to debil, szkoda czasu - już wykazałeś wszystko niezbicie, odniosłeś się do źródeł, wyczerpałeś temat. Jak ktoś nadal nie pojął, to tylko znaczy, że jest takim debilem, że i milion cytatów i dowodów tego nie zmienią, szkoda twojego czasu.
matis892020.01.8 21:23
Ja już podałem, proste i oczywiste w odpowiedzi na wasze argumenty powołujące się na pisma satanistów, tyle że to stek bzdur. W ogóle mylicie pojęcia. Kościół to miejsce kultu religijnego, tutaj szatana. W nazwie ma szatana co jest jednoznacznym pokazaniem kogo czci, jest oddanie mu hołdu i swojego poddania. A Ty chciałbyś z tego zrobić jakiś nieznaczący kult ateistyczny. Satanizm to nie ateizm, jest to kult religijny szatana. A szatan jest jednoznacznie symbolem, osobą zła, pychy, jest ojcem kłamstwa. I tak samo nie ma tu znaczenia że jakaś grupa uzna sobie że gówno jest symbolem ładnego zapachu, bo to kłamstwo i tak nie jest nie było i nie będzie. Choć oni mogą kłamać że gówno ładnie pachnie. Tak samo humanizm czy filantropia to nie satanizm a tylko jego fałszywe narzędzia. Zresztą Kościół Szatana to tylko marna podróba masonerii, jej narzędzie. By swojego szatana nie nazywać już jakimś fałszwym tytułem architekta, ale by móc nazywać go wprost szatanem, wcześniej to ukrywali. No i tak samo masoneria jak i satanizm mają w sobie okultyzm.
Janka2020.01.8 21:39
Tak jak napisałeś odpowiedzi które podałeś to stek bzdur - brawo za samokrytykę chociaż! Niestety muszę Cię zmartwić, satanizm podonie jak buddyzm to kult całkowicie ateistyczny. Żaden satanista nie czci i nigdy nie czcił żadnego bożka, ale afirmuje symbol szatana jako przeciwieństwo symbolu postawy Jezusa - satanista mówi tak - zamiast bezmyslnie nadstawiac drugi policzek, dobrowolnie i bezmyslnie poddawac się jakiejs wyimaginowanej woili bogów, duchów, demonów wez sprawy w swoje ręce i dąż do swoich celów. Brakuje ci pieniędzy - zamiast się modlić o wygraną w totka weź się do roboty, jesteś chory - zamist modlić się o zdrowię załatw sobie dobrego lekarza. Jersteś świadkiem przemocy - zamiast modlić się pokuj na świecie zrób coś - zareaguj.
matis892020.01.8 22:20
Owszem czci szatana kościół szatana. Już sama afirmacja szatana jako boga, czy w nazwie swojego kościoła jest czcią dla niego. Oczywiśćie że satanizm jest wymierzony tylko w Jezusa, w bożki nie, bo i szatan jest przeciwnikiem Jezusa, Boga. A te fałszywe postawy szatana, ojca kłamstwa: nie nadstawiaj policzka, idz do lekarza zamiast...... to jak zwykłe kłamstwo szatana bo i Jezus tak nie mówił, o czym kłamią sataniści i ich szatan nikogo nie zachęca do uczciwej pracy.
Niejestemrobotem2020.01.8 22:40
Kościół Szatana jeśli można mówić, że czci, to nie szatana jako takiego, tylko kojarzące się z nim wartości. Czyli m.in. wolność, indywidualizm. Satanizm nie walczy z Jezusem, tylko z dyktaturą religii jaką taką, a że w USA dominują religie chrześcijańskie, to zmanipulowane artykuły stamtąd mogą robić z nich wroga tylko Jezusa. Ty piszesz cały czas o Szatanie z perspektywy katolika, a nie z perspektywy satanisty. Być może mi jest łatwiej tu być obiektywnym, jako że jestem ateistą, więc nie mam żadnych uprzedzeń do Szatana, ale spróbuj popatrzeć na Szatana nie jak na postać z Biblii, a jak na symbol, którym jest dla satanistów, jak masz czas i ochotę poczytaj o świątyni szatana i postaraj się na ten kult popatrzeć z perspektywy innej niż dotychczas, bardziej obiektywnej.
RHQQ22020.01.8 22:56
Brawo za wyważona i rozsądną wypowiedź, niestety z fanatykiem nie ma co dyskutować, on i tak będzie w kółko swoje ględził, jakiś ogranicznik ma na mózgu - to nie jego wina - ot wiara czyni czuba, sam tego nie wybrał. Jednak chciałem jedną rzecz sprostować. Z perspektywy satanisty na Jezusa należy patrzeć oczywiście jako symbol pewnych postaw i zachowań ale LaVey nawiązuje do Biblii właśnie i Biblia Szatana jest niejako odpowiedzią na Biblię i tamtejszą wizję Jezusa i Szatana - LaVey pokazuje że w tej baśni to właśnie szatan jest tym dobrym. O symbolice Jezusa pisze tak: "cóż on symbolizuje? marna nieudolność wiszącą na krzyżu". Szatan w Biblii zsyła na człowieka wiedzę, ale go do niczego nigdy nie przymusza nawet do poznania - gdy patrzymy na ten tekst jako na tekst literacki a nie religijny to każdy od razu dostrzeże to o czym pisał LaVey: Szatan to wiedza, poznanie, wolna wola, podejmowanie świadomych decyzji i ponoszenie konsekwencji swoich działań. Bóg to poddaństwo, zakaz sięgania po wiedzę (owoc poznania) zastąpienie moralności zbiorem zapisów kodeksowych, błaganie i modlitwa zamiast działania i odprawianie jakiś czarów. Temu wszystkiemu sprzeciwia się satanizm, ale właśnie posługując się symboliką w której dorastał LaVey - symbolika stricte biblijną.
Niejestemrobotem2020.01.8 23:50
Dziękuję za sprostowanie, satanizmem interesowałem się przejściowo jakiś czas temu, zaciekawiło mnie to wówczas, ale od tego czasu mogło mi się trochę pomieszać.
matis892020.01.8 23:45
Jeszcze raz. Szatan nie symbolizuje wolności i indywidualizmu, tylko zniewolenie, oszustwo, zło, nienawiść, podłość i pychę. Sama popkultura jest satanistyczna i już otwarcie też odwołuje się do szatana. Tyle że dąży ona wprost do pozbawienia ludzi indywidualności i reprezentuje właśnie stado manekinów. Satanizm nie walczy z dyktaturą religii tylko wręcz ją wspiera. Walczy tylko z Jezusem, z bożkami i innymi religiami nie. Dopiero teraz powstaje Religia Światowa masonerii i sataniści jako pionkowie masonerii ją wspierają. Mało tego sataniści za swoimi masońskimi okultystycznymi panami popierają Bergoglio w Watykanie, w przeciwieństwie do poprzedników. Ja nie piszę o szatanie z perspektywy katolika tylko z takiej jaka jest faktycznie, czyli szatan, demon jest uosobieniem zła. Tak to nawet pokazuje lewackoateistyczna popkultura w swoich filmach. Mało tego szatan, demon, lucyfer wywodzi się z Biblii i do do niej sami sataniśći, masoni się odwołują. Inaczej swojego boga nie uczcili by w swojej nazwie kościół szatana. Tylko to oczywiste uosobienie zła i nienawiści nazwali by inaczej np. jak masoni jakimś architektem byle by nie powiedzieć że też czczą szatana, a byli w tym znacznie wcześniej od swoich pionków satanistów. Jeden wielki stek bzdur. Szatan to zło i nienawiść i to właśnie czczą jego wyznawcy bo on to reprezentuje i symbolizuje.
Niejestemrobotem2020.01.9 0:03
Ależ nie. Zrozum że nikt nie czci nienawiści. Skoro Twoim zdaniem wyznawcy szatana są okłamywani, bo są pewni, że czczą dobro, to czemu tak? Czemu ten kościół propaguje coś, co Twoim zdaniem powinien zwalczać? Czemu wspiera działania i etykę, które są obiektywnie dobre? Bo jeśli ten kościół czci Szatana jako złego, to powinien namawiać do krzywdzenia innych, a tego nie robi. Żaden z głównych kościołów satanistycznych nie namawia do zła. Te kościoły to twory mniej lub bardziej filozoficzno/etyczno/religijne. A nie krwiożercze kulty, gdzie się składa w ofierze dziewice i czarne koty. Popkultura pokazuje szatana tak jak chcą go widzieć katolicy, chrześcijanie, bo chrześcijan jest więcej niż satanistów, a popkultura dostosowuje się do tego co chce odbiorca. Może to kościół katolicki jest ten zły, a sataniści go przejrzeli i dlatego są mu niechętni, pomyślałeś o tym? Pomyślałeś, co propagował stary testament? Co obecnie propaguje kościół? I jak czytasz biblię nie widzisz, że to bóg wiele razy był ten zły, a skoro szatan sprzeciwiał się złemu to...
matis892020.01.9 0:50
Kościół Szatana czci szatana, na jego cześć nadał se nazwę, co jest poddaniem się mu. Czyli symbolowi zła i nienawiści. Kto propaguje dobro nie czci symbolu i reprezentanta zła tylko wybiera sobie symbol dobra. Zatem kto czci zło szatana zwyczajnie kłamie mówiąc o dobru i miłości, bo szatan ich w sobie nie ma i jest ich wrogiem. Szatan jest ojcem kłamstwa, inteligentnym demonem który swoich wyznawców ma za głupców. Dlatego tylko głupi może myśleć że szatan ojciec kłamstwa zdobędzie sobie ludzi pokazując im swoje prawdziwe oblicze, czyli zło i nienawiść w sposób jawny. On działa od początku podstępem od kiedy zwiódł Ewę która pózniej żałowała że dała się oszukać. Zło zawsze ubiera się w dobre szaty by ukryć swoją szkaradność. Dlatego czciele szatana, zła muszą kłamać o dobru, miłości. I oczywiście że satanizm namawia do zła, wspiera je. Aborcyjne mordowanie dzieci w miliardowym holokauscie, pornobiznes też wspierany przez satanistów, produkcja laboratoryjna ludzi invitro, sodomia, rozpusta... Sam antychryst na początku będzie udawał dobrotliwego a pózniej pokaże swoją nienawiść do ludzi. Aby zwieść jak najwięcej. A popkultura jest satanistyczna, jest wroga katolicyzmowi i to ona pokazuje szatana, demona jako zło. Bo to jest fakt ogólny, nie tylko katolicki. Sami sataniści więc wiedzą że kłamią o dobroci, miłości szatana, bo czczą symbol zła, zło i nienawiść. A Biblia mówi jasno sam szatan zostanie strącony w ogień siarki piekielnej, a jego wyznawcy co go wybrali pójdą tam za nim na wieczność. Każdy wybiera i nie jest tak że tutaj można robić zło i po śmierci nie będzie z tego sądu jak kłamie szatan i jego wyznawcy.
RHQQ22020.01.9 1:57
No widzisz @Niejestemrobotem - tak jak mówiłem @matis89 to przypadek beznadziejny, bez farmakologii nieuleczalny, logiką, dowodem, rzetelną argumentacją nic nie wskórasz u fanatyka - on jest ślepy i głuchy - tacy się wysadzają w zamachach terrorystycznych.
Niejestemrobotem2020.01.9 0:11
Popkultura sprzedaje to co ludzie chcą kupować, a że chrześcijan jest więcej to pokazuje szatana wg, chrześcijan. Zrozum, że kościół szatana nie propaguje zła, to system filozoficzno-etyczno-religijny powiedzmy, a szatan bardziej tu jest jako symbol sprzeciwu wobec tego co się dzieje, a nie symbol zła. Kościół nienawiści musiałby propagować nienawiść, a kościół szatana propaguje prace na sobą i stawanie się coraz lepszym. To już bardziej kościół katolicki promuje zło, może szataniści go przejrzeli i dlatego przeszli na jasną stronę mocy? Bo jak przeczytasz świętą księgę chrześcijan, to zwłaszcza stary testament, no nie propaguje czegoś, co obecnie byśmy nazwali dobrem.
matis892020.01.8 21:28
Satanizm to wprost kult zła, kłamstwa i nienawiści bo właśnie to reprezentuje i symbolizuje szatan. Jest on wprost wrogiem miłości i ludzi. I tak samo nie ma znaczenia że jakaś grupa powie że dla niej teraz gówno jest symbolem wonności, a inna że Hitler był dobry, co ma też miejsce u lewactwa. Wszędzie to stek bzdur i kłamstw.
Janka2020.01.8 22:11
To Twoje wyobrażenie satanizmu a nie satanizm. Tak samo jak katolickim wyobrażeniem judaizmu przez wieki było robienie macy z dzieci katolików. Nie masz pojęcia ani o doktrynie Kościoła Szatana, ani o satanizmie i satanisty na oczy nie widziałeś - fakt w Polsce jest to bardzo mało popularny nurt, katolicyzm, zabory i komuna zrobiły swoje i ludzie w naszym biednym kraju nie przywykli do samodzielnego myślenia, moralności i uczciwości.
matis892020.01.8 22:36
Ależ nie, to fakty. Jeżeli czci się uosobienie zła, nienawiści, podłości, podstępu, ojca kłamstwa szatana to po co kłamać że robi się to dla dobra i z miłości hehe :) To jak robienie z siebie głupiego i jeszcze te postulaty zmyślone.
Janka2020.01.8 23:15
Ale satanisci czczą symbolicznie Szatana nie Boga, a w Biblii nigdy szatan nikogo nie okłamał, nikogo nie nienawidził i nie używał podstępu. Bóg za to sam mówi kogo nienawidzi, kogo ukarze, namawia do podstępu Mojrzesza a potem podstępnie przez 40 lat zwodzi Izraelitów, Bóg jest ojcem kłamstwa i namawia w Starym Testamencie Izraelitów do kradzieży. Tak to wygląda jeśli się czyta biblię obiektywnie, bez uprzedzeń i załozeń. To o czym piszesz to już doktryna religijna - ale religii katolickiej, nie satanistycznej, dlatego nijak się ma do satanizmu. Jakby katolik czcił szatana to byś miał rację, ale satanista czczący szatana czci po pierwsze nie realny byt a wartości i widzi w tym symbolu zupełnie inne wartości niż te wpisane w doktrynę kultu katolickiego.Jesteś tak zdeprawowany przez katolicyzm że zupełnie nie potrafisz pojąć, że istnieją na swiecie różne poglądy i systemy wartości i nie wszyscy na świecie wierzą w to samo co Ty.
Niejestemrobotem2020.01.8 23:26
Ależ Sataniści nie czczą uosobienia nienawiści i zła. Bo to człowiek nadaje symbolom znaczenie. Krzyż to wg. starożytnych Rzymian, symbol kompletnych degeneratów, bo tacy byli skazywani na śmierć przez ukrzyżowanie. A dla katolików: symbol dobra i poświęcenia. To ludzie nadają znaczenie, zarówno krzyżowi jak i Szatanowi, i każdy widzi tam to co mu jego rozum bądź religia mówi. I jeśli czci, to to co sam rozumie pod tym znaczeniem. A nie to co ktoś inny tam widzi.
matis892020.01.9 0:23
Owszem, czczą zło i nienawiść. To reprezentuje szatan, demon i to jest fakt ogólny, a nie tylko katolicki. Nawet uznawany przez lewackoateistyczną i satanistyczną popkulturę. Dlatego podałem przykład gówna. Owszem może znalesć się grupka która uzna go za symbol ładnego zapachu, ale każdy wie że jest odwrotnie. Dlatego zwyczajnie muszą kłamać kiedy mówią że gówno ładnie pachnie. Stąd szatan jest też ojcem kłamstwa.
Yoshka2020.01.9 2:19
Nie, nie prawda, kłamiesz. A przykłąd gówna podałeś nie bez powodu - był on po prostu najbliższy zawartości twojej czaszki.
olo2020.01.8 21:41
takie bajeczki pisz dla głupków podobnym tobie, satanisci i moralność, dawno się ta knie uśmiałem
RHQQ22020.01.8 22:35
To tylko dowodzi jaką sieczkę wam z mózgu zrobiono. Założę się że nie spotkałeś w życiu ani jednego satanisty, nie przeczytałeś choćby jednego satanistycznego tekstu, nie przeczytałeś ani jednego artykułu naukowego na temat doktryny kościoła szatana. Dlatego zamiast bazować na wiedzy, doświadczeniu i mądrości, co wymaga odrobiny wysiłku wolisz ulegać durnym stereotypom i żyć w kłamstwie.
Niejestemrobotem2020.01.8 23:38
Nie zdziwiłbym się jakby się okazało, że poznał. Tylko o tym nie wie, bo większość ludzi nie mówi o swoim poglądzie religijnym każdemu kogo zobaczą. I możliwe, że jego najbardziej pomocny kolega z pracy, czy sąsiad jest satanistą. A on jest przekonany, że to katolik. Albo, co bardziej prawdopodobne ateistą. Bo naprawdę, o ile sataniści to w pl. chyba raczej rzadkość, o tyle ateistów jest już sporo, a na frondzie w komentarzach jak się czyta to ma się wrażenie, że dla nich ateista=satanista=zło i margines i wszelkie najbardziej negatywne stereotypy na ten temat.
RHQQ22020.01.8 23:51
W sumie możesz mieć rację, choć statystycznie znacznie łatwiej spotkać zwykłego ateistę niż satanistę, szczególnie w Polsce. J kiedys zaliczyłem wpadkę bo założyłem błędnie iż w grupie inżynierów i matematyków to są wyłącznie ateiści i w sali było jakieś 20 osób i jakiś żart o Jezusie rzuciłem - zupełnie bezmyślnie. Potem się okazało że jeden jednak nie był ateistą ale właśnie katolikiem - w życiu bym się nie spodziewał - człowiek moralny, dobry, udzielający się, a przy tym posiadający własne zdanie i nawet typ buntownika. Na szczeście koledzy mi uświadomili że to katolik, bo się nawet nie odezwał, a okazało się że on się nawet przy śniadaniu w kuchni modli przed posiłkiem. Przeprosiłem go natychmiast jak się dowiedziałem, tym bardziej niezręcznie że byłem wówczas jego przełozonym. Od tej chwili jestem bardziej ostrożny odnośnie żartowania w towarzystwie innym niż bardzo wąski krąg przyjaciół. Faktycznie można się bardzo zdziwić i komuś wyrządzić niepotrzebną przykrosć.
Niejestemrobotem2020.01.9 0:18
Ja byłem pewny, że moja dalsza znajoma, popierająca czarny protest jest daleka od bycia wierzącą. Także przeżyłem zaskoczenie podobne do Twojego.
matis892020.01.8 17:25
Aborcyjne zabijanie dzieci to tylko jedna z wielu lewackoateistycznych praktyk kultu szatana, tak jak w starożytności poganie składali dzieci w ofierze demonom.
Janka2020.01.8 20:23
Tak tak, konieta która nie chce mieć dziecka to nie dla tego dokonuje aborcji że nie chce mieć dziecka, ani nie dlatego że nie chce umrzeć dla dziecka tylko bardzo chce w ten sposób oddać cześc jakiemuś szatanowi. A u was na oddziale macie internet od dawna, czy to partyzantka jakaś?
Szmaja2020.01.8 21:07
Poganie w starożytności? Ofiary z dzieci? Żydzi robią pewnie z dzieci macę, haha. Termin "poganie" pojawił się dopiero za czasów Konstantyna i zapewniam Cię, że o starożytności to on mógł tylko sobie poczytać, bo już od 3 stuleci trwała nowożytność. Skąd się tacy ignoranci biorą - ja rozumiem że Fronda to portal satyryczny idący pod prąd faktom i rzeczywistości, ale żeby w komentarzach też się trzymać tej linii. Litości!
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2020.01.8 16:18
Przecież ten debil nawet nie wie, czym jest satanizm. Nazwisko La Vey pewnie nic mu nie mówi.
anonim2020.01.8 18:07
Debil to twoje drugie imię ,a on dobrze wie czym jest satanizm .
Darek2020.01.8 18:40
Frondziarze w 99% myślą że sataniści wierzą w diabła i czczą jakieś demony :) Katolicyzm jak widać to takie połączenie ignorancji, niewiedzy, agresji i głupoty, nic wiecej.
Szmaja2020.01.8 19:06
Katolik, ze swoim zniewolonym od dzieciństwa umysłem ma takie pojęcie o satanizmie co komunista o eemokracji i wolnym rynku. Choć może przypadkiem oberaziłem komunistów, więc jeśli jakis nistkomunista poczuł się urażony to przepraszam za tak brutalne porównanie go do katolika, ale i tak uważam że lepiej dla świata by było żeby się nie urodził niż żył jako komunista. Gorsi od komunistów są tylko katolicy.
Darek2020.01.8 15:54
Ale Świątynię Szatana faktycznie jest bardziej moralną niż Kościół katolicki, tylko to jak porównywać Polpota z Hitlerem, bo mało która organizacja może być mniej moralna od Kościoła.
anonim2020.01.8 18:11
Zapewne ty wywodzisz się z tej ,,zacnej ''świątymi ,bo taki moralny jesteś .
Darek2020.01.8 19:02
A możesz tak po krórce wyjaśnić z czym się konkretnie nie zgadzasz i na jakiej podstawie? W wyiku działalności Kościoła Katolickiego zginęły setki milionów ludzi, nikt jeszcze nie zgijnął w wyniku działalności Kościoła Szatana. Katolicy i inne kulty przymusowo chszczą nieświadome dzieci i narzucają im poglądy religijne na podstawie przynależności geograficznej. Kościół Szatana surowo zabrania inicjacji, chsztów i jakiegokolwiek uczestnictwa osób mnieletnich w praktykach religijnych czy obrzędach satanistycznych. Zaleca się edukację i zaznajomienie dziecka z głównymi systemami wierzeń i pozostawienie wyboru wyznania po osiągnieciu pełnoletności. Satanizm wyklucza działnie niemoralne nawet jeśli byłoby one zgodne z rzekomą wolą Boga, bogów, czy po prostu byłoby tradycją - także takie praktyki jak palenie kukły Żyda, potępianie i obrażanie kogoś z powodu jego wyznania, koloru skóry, orientacji czy stanu posiadania jest sprzeczne z doktryną satanistów. Wyjaśnij mi proszę na czym polegać ma rzekoma wyższość moralna totalitarnego katolicyzmu nad epikurejskim satanizmem, bo nijak nie potrafię Twojej (używając metafory) "logiki" pojąć.
Paweł2020.01.8 20:51
Tu trzeba napisać że Hitler, Stalin (oni obydwoje mieli coś wspólnego z kultem demonów) nikogo nie zabili. Natomiast Księża katoliccy swoimi karabinami maszynowymi (czyli różańcami) skosili od razu miliony.
Darek2020.01.8 21:00
no w sumie niektórzy księża osobiście zabijali, jak w Rwandzie, ale większość katolickich zbrodniarzy działała podobnie jak Hitler - zza biórka, niedotykając karabinu a jedynie mordując długopisem czy piórem. W sumie zwykle to skutkuje większą liczbą ofiar - pióro papieża Grzegorza IX zabiło 200 000 000 ludzi, długopis ksiedza Tiso to tylko parenaście tysięcy ofiar, ojciec Athanase Seromba juz własnoręcznie zamordował 2,5 tysiąca swoich wiernych, a zakonnice benedyktynki siostra Gertruda i siostra Maria Kisito też czynnie uczestniczyły w zamordowaniu 7 000 ludzi, i pióra ani długopisu nie użyły, chyba że komuś wbiły w oko. Także nie jest istotne narzędzie, ale skutek. A ile osób zginęło z rąk działaczy czy kapłanów Kościoła Szatana, bo nie słyszałem o ani jednym takim przypadku?
Michał Pasierb 2020.01.8 15:53
"Egzorcysta ostrzega przed rozpowszechnieniem satanizmu"....a nie przed szatanem i satanizmem?? Czyli byle nie rozpowszechniać...Kto wymyśla takie idiotyczne tytuły?
acotomadorzeczy2020.01.8 15:51
Zauważcie, że w Biblii nie ma ani jednej wzmianki opisującej zabicie przez Szatana choć jednej osoby.
do Stacha2020.01.8 16:37
bo szatanowi chodzi o duszę człowieka. Co mu po ciele jak mu dusza ucieka?
matis892020.01.8 17:17
Polecam się douczyć a raczej nie robić z siebie głupiego. Szatan jest osobą duchową, nie ma możliwośći zabicia człowieka własnymi rękami. Robi to rękami ludzi których zwiódł i którzy mu służą. Najpierw zwiódł Ewę i na świat sprowadził zło, choroby, wojny i grzech. Bo w raju tego nie było i być nie mogło. Pózniej zwiódł Kaina i tak do dzisiaj.
Samanta2020.01.8 17:19
Stachu, weź na luz. Poszukaj sobie stronek odpowiadających twoim zboczonym zainteresowaniom, przestań tu włazić i jątrzyć. A jeżeli chodzi o ścisłość, to owszem zabił - słabo znasz Biblię. Wszedł w stado świń, które rzuciły się do morza, nie wspominając o samobójczej śmierci Judasza, którego omamił. Najgorsza jest jednak śmierć duchowa, do której się przyczynia, ale kwestie duchowe to dla ciebie abstrakcja.
matis892020.01.8 17:30
Jak powiedział religijny lewakoateista Hołownia, świnie są bogami lewakoateistów i one będą ich sądzić za wieprzowinę którą zjedli.
anonim2020.01.8 18:19
Zauważ Stachu,że ty nie masz pojęcia o Biblii i o Bogu .
Szmaja2020.01.8 19:09
Na podstawie jego wypowiedzi wnioskować można że chyba jakieś pojęcie ma - w Biblii morduje tylko albo Bóg, albo jego wyznawcy - nigdy Szatan.
Albert2020.01.8 15:39
"Świątynię Szatana „bezdyskusyjnie bardziej moralną niż Kościół katolicki”." Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
anonim2020.01.8 18:17
Ja mam wątpliwości ,bo nie jesteś dla mnie autorytetem moralnym ,a raczej trollem ,a trolle to nie autorytety wręcz przeciwnie wzbudzają odrazę .
Szmaja2020.01.8 21:16
Musisz być strasznie wyzuty z moralności skoro każdorazowa ocena moralna danej postawy czy czynu wymaga u Ciebie odwołania się do jakiegoś autorytetu, który Ci powie co jest moralne, a co nie, co jest dobre, a co złe. Ja nie muszę nikogo pytać i sam wiem że szczucie, mordowanie, gwałcenie nie należą do czynów moralnych i jakoś żadne autorytety mi do tego nie są potrzebne. Może faktycznie dla was, ludzi pozbawionych jakiejkolwiek poczucia etyki i moralności religia jest niezbędna, bo bez niej bylibyście jeszcze gorszymi ludźmi niż z nią. Szczerze to zakładałem zawsze że właśnie protezowanie moralności religijnym systemem nakazów i zakazów powoduje, że moralność jako organ nieużywany zanika, ale może część z was faktycznie się rodzi całkowicie wolna od wszelkiej moralności i to nie wina religii. Ciekawy przypadek, może dla niektórych religia jest rodzajem kagańca dla wściekłego psa - nadal ujada, może łapami rozszarpać, opluć, ale przynajmniej nie pogryzie.
Albert2020.01.9 10:24
Jesteś katolikiem, więc dla ciebie jedyna wiedza i sposób myślenia pochodzi z twojego śmiesznego kościółka i widzimisię proboszcza. Nie jesteś więc partnerem do jakiejkolwiek rozmowy.
Niejestemrobotem2020.01.8 22:28
Według moralności członka tej organizacji na pewno, w końcu z jakiegoś powodu się do niej przyłączył. Z punktu widzenia najpowszechniej przyjmowanych, uniwersalnych zasad moralnych wydaje mi się że też to sataniści są Ci bardziej moralni, mimo że przyłączać się do nich nie mam zamiaru. Według moralności katolickiej na pewno to co proponuje Świątynia Szatana nie jest moralne. Wszystko zależy od perspektywy.
łahciM2020.01.8 15:02
Gdzie można dostać Biblię Szatana? Temat mnie zainteresował.
Chory Portier2020.01.8 15:44
W piekle będziesz miał lekturę gratis.
ja2020.01.8 17:54
Można pobrać internetu- Anton Szandor LaVey,,biblia szatana,,. Z okultyzmem ma niewiele wspólnego ale moim zdaniem ciekawa
Darek2020.01.8 19:59
No nie może mieć z okultyzmem nic wspólnego bo satanizm to przeciwieństwo okultyzmu przecież. satanisci nie wierzą w bogów, demony ani świat inny niz materialny a okultysci nie tylko wierzą w demony to jeszcze w ich wpływ na swiat materialny, mozliwosc kontaktu z nimi i kontrolowania demonow i moc rytuałów oraz zaklęć. To już katolicymowi blizej do okultyzmu.
ja2020.01.8 20:40
Miałem na myśli to że nie ma tam np nic o powiedzmy przywoływaniu z piekieł jakiegoś cholerstwa. Ale twoja opinia jest nawet ciekawa.
Darek2020.01.8 22:41
Ale to nie moja opinia tylko Anton Szandora LaVey-a :) Pozdrawiam
łahciM2020.01.9 9:21
dziękuję
obserwator2020.01.8 14:41
Moim zdaniem to prawda, widać to na każdym kroku, np. "marszałek"Senatu, POKO, Lewica, przystawki polityczne, Konfederacja, moderniści w Watykanie i Kościele, a także rozwydrzone LGBTQ, zgoda na eutanazje, aborcje, praktyki satanistyczne, narkotyki, seks bez hamulców, zdrady małżeńskie, zbrodnie, korupcja, donoszenie na państwo, targowica etc. szatan i demony szaleją i coraz więcej osób wpada w ich szpony, często nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Dlatego Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelie!.
Topek2020.01.8 14:32
Co wy z tymi egzorcystami nie zachowujcie się jak ciemnota, tylko się ośmieszacie w oczach cywilizowanych ludzi
Alicja2020.01.8 14:40
Czy tych "cywilizowanych ludzi", którzy budują cywilizację śmierci?
Darek2020.01.8 15:56
Cywilizacją śmierci jest katolicyzm.
anonim2020.01.8 18:01
I bardzo się mylisz człowieku ,bo akurat katolicyzm to życie w pełni ,wy dążycie do śmierci.
Darek2020.01.8 21:28
Katolicyzm ma w logo umierającego, cierpiącego człowieka i narzędzie kaźni w postaci krzyża. Katolicki kult religijny opiera się na zjadaniu ludzkiego mięsa oraz piciu ludzkiej krwi, jest to czczenie i praktykowanie kanibalizmu. Święta i obrzędy katolickie związane są nierozerwalnie z kultem śmierci i modlitwą do zmarłych ludzi. Katolickie zakazy ograniczają możliwość cieszenia się życiem (nie każdego i nie zawsze oczywiście) - seks katolika to jakiś przykry makabryczny obowiązek, którego jedynym celem jest spłodzenie potomstwa, a czerpanie przyjemności ze swojej seksualności to dla katolika powód do wstydu i grzech. Jedzenie mięsa w piątek - też strasznie katolickiego Boga gniewa, a jak masz ochot akutrat na "stejka" to musisz się pohamować, bo już sama myśl grzeszy, ale tylko w piątek i w czasie postu. Jak już katolik z poczuciem winy spowodowanym odczuwaniem przyjemności z życia zamiast samoumartwienia umrze i okaże się że Bóg biblijny na prawdę istnieje, to ma przechlapane nawet po śmierci, bo Dekalogu akurat katolikowi nie wolno przestrzegać bo mu religia zabrania i przez całe życie czcił wizerunki zamiast się ich wystrzegać, modlił się do zmarłych, a soboty nie czcił jak mu Bóg w Biblii nakazał. To ma być życie w pełni? Chyba w pełni hipokryzji i cierpienia.
Szmaja2020.01.8 22:23
Dodać należy, że według katolików największym błogosławieństwem jakie Bóg potrafił zesłać ludzkości to zesłanie na śmierć własnego syna, a największym osiągnięciem boskiego Jezusa to dać się zabić. Chociaż w sumie co to za wyczyn, dla kogoś kto uważa się za nieśmiertelnego i w sumie co to za poświecenie dla kogoś kto byłby faktycznie nieśmiertelnym bogiem? Ale jak zauważyłeś cały katolicyzm to kult śmierci i zwłok, okraszony cierpieniem, mordowaniem i znęcaniem się nad innymi. Pozdrawiam!
hm2020.01.9 10:03
serdeczne współczucie dla tych "mądrych" co to napisali a dlaczego to się później dowiesz
Yoshka2020.01.9 15:36
A merytorycznie nie potrafisz się odnieść, czyli tradycja katolicka zobowiązuje.
Terezjusz2020.01.8 14:42
Cywilizację tworzył od wieków Kościół katolicki, więc nie wiadomo, o co Szacownemu Rozmówcy tak naprawdę chodzi.
K.K.2020.01.8 14:52
Już wyjaśniam. Szacownemu Rozmówcy chodzi o cywilizowaną aborcję, cywilizowane dewiacje seksualne, cywilizowaną rozwiązłość seksualną, cywilizowaną pornografię itd. Krótko mówiąc chodzi o cywilizowane odrzucenie Boga i Jego przykazań.
Pawe\\\\305\\\\2022020.01.8 15:07
cywilizacja=poziom rozwoju społeczeństwa. Wyrazy współczucia tym co na własne życzenie cofają się. Ukraść bezbronnemu, wykorzystać słabego, poniżać kobiety, to też kiedyś była tzw. cywilizacja .. A jeżeli role się odwrócą ..
Topek2020.01.8 15:46
To prawda że cywilizacje na naszych ziemiach wprowadzili krzyżacy
B. Be.2020.01.8 17:45
Ot, prymitywny produkt obecnego nauczania historii... Lepiej cicho siedź, bo słuchać hadko...
anonim2020.01.8 18:22
Wróć do historii z podstawówki nieuku ,bo chyba na wagarach się było ,ale ćpało coś pod ławką jak o tym temat był.
Szmaja2020.01.8 22:15
Nie cywilizację tylko katolicyzm - mylenie katolicyzmu z cywilizacją to tak jak pomylić demokracje z komunizmem. Katolicyzm to antycywilizacja. Krzyżacy podobnie jak inni przedstawiciele Kościoła niszczyli cywilizacje i mordowali ich przedstawicieli, niosąc tylko cierpienie, śmierć, zarazę i pożogę.
Alicja2020.01.8 18:13
Z całą pewnością wiadomo, że istnieje Bóg Wszechmogący i istnieje Szatan i piekło. Jeśli ktoś nie wierzy to proponuję, żeby się zastanowił, czy ma pewność, ze Piekła nie ma. A jeśli nie ma pewności niech chociażby ze strachu zamilknie. Według przysłowia: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. A w Piekle nikomu nie będzie do śmiechu - i to przez całą wieczność. Życzę wszystkim wiary w Pana Boga i zbawienia.
JANOSIK2020.01.8 19:00
Nic dodac nic ujac,pozdro.
Szmaja2020.01.8 22:19
Z całą pewnością wiadomo, że nie istnieje Bóg Wszechmogący i że nie istnieje Szatan i piekło. Jeśli ktoś w nich wierzy to proponuję, żeby się zastanowił, czy ma pewność, ze Zeusa i Ateny nie ma. A jeśli nie ma pewności niech chociażby ze strachu zamilknie. Według przysłowia: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. A w Hadesie nikomu nie będzie do śmiechu - i to przez całą wieczność. Życzę wszystkim wiary w Zeusa oraz Athona i zbawienia w Pachamamie.