Edukacja seksualna dzieci obowiązkowa w szkołach?! - zdjęcie
18.02.19, 15:58fot. pixabay.com

Edukacja seksualna dzieci obowiązkowa w szkołach?!

28

W Wielkiej Brytanii rodzice coraz częściej zabierają swoje dzieci ze szkół. Powodem takiego stanu rzeczy jest nauczanie na lekcjach bez ich wiedzy i zgody o relacjach w kontekście dewiacji seksualnych.

Jak podają lokalni obserwatorzy, częstym przeświadczeniem wśród rodziców jest poczucie, że szkoła wyszła daleko ponad cele wychowawcze i stała się czymś „niebezpiecznie ideologicznym”. Wielkim echem temat ten odbija się szczególnie w miejscach, gdzie żyje duża mniejszość muzułmańska, ale także wśród żydów, chrześcijan i osób nie uważających siebie za religijne.

O to czy można zagwarantować, że wiara i wartości jakie dzieci otrzymują w domu od rodziców, nie będzie zagrożona przez system edukacji, Damiana Hindsa zapytał angielski tygodnik Catholic Herald. Odpowiednik polskiego ministra edukacji w Wielkiej Brytanii podkreśla rozgraniczenie pomiędzy „wychowaniem do relacji” i „wychowaniem seksualnym”. Pierwsze z nich ma być obowiązkowe, drugie natomiast opcjonalne. „Szkoły o charakterze religijnym mogą reflektować na tych zajęciach nad swoim etosem oraz nad tym, jak nauczać tych przedmiotów” – mówi Hinds.

Sceptyczni co do takiego postawienia sprawy są niektórzy członkowie parlamentu. Nie wiadomo, czy poprzez „wychowywanie do relacji” dzieci nie będą zmuszone do oswajania się ze szkodliwymi ideologiami. „Jakie kroki są podjęte, aby przeciwdziałać «edukacji seksualnej» pod płaszczykiem innej nazwy” – pyta Julian Lewis z parlamentu brytyjskiego. Edward Leigh z Izby Gmin dziwi się natomiast, że szanując prawa rodziców do edukacji seksualnej swoich dzieci, depcze się jednocześnie te do wychowania do relacji.

Sekretarz ds. Edukacji twierdzi jednak, że w materiałach wychowawczych mają znaleźć się również te przygotowane przez katolickie środkowiska wychowawcze oraz że szkoły powinny konsultować rodziców, jeżeli chodzi o treść tych materiałów.

Źródło: VaticanNews.va

Komentarze (28):

Tylko prawda sie liczy.2019.02.28 6:45
W jednym ze wspanialych demokratycznych krajow { tak o sobie mowia }, zaczeto w szkolach uczyc seksualnej edukacji. W trakcie tegoz programu--12. 13 letni chlopcy zaczeli gwalcic 8,9 letnie dziewczynki w szkolnej ubikacji. Jedno jest pewne--jezeli cos wymysla lewacy, to moga doprowadzic wielu ludzi do rozpaczy.
ciekawski2019.02.19 7:19
Najlepiej zlikwidować wszelką edukację w szkołach i niech młodych uświadamia Internet i podwórko szerząc bzdury. To po pierwsze. A po drugie nadmiar wiedzy nikomu jeszcze nie zaszkodził. Im człowiek mądrzejszy tym łatwiej mu podjąć świadome decyzje. No chyba że komuś zależy by ludzie byli jak głupie barany, którymi można łatwo sterować.
Jan Radziszewski2019.02.18 22:08
Okryci tajemnicą, dziesięciu okrutnych bezlitosnych mężczyzn, tworzy "ukryte koło" (Inner Cirecle) spisku iluminatów „Moi ludzie w ciągu kilkunastu lat doprowadzili do tego , że naród ten, pod naszym dyktandem – idzie do Unii Europejskiej jak nasza zawszona hołota szła (też pod dyktando) do „łaźni” hitlerowskich .” (…) nasi niepoprawni ortodoksi – na rozkaz rabinów - szli bez oporu do obozów śmierci. (…) W ciągu jednego pokolenia moi ludzie „wyprali” mózgi temu narodowi. Już nawet wielu Polaków wierzy w to że ich ojcowie mordowali naszą hołotę. (…) - Moi ludzie zamieniają katolikom Dekalog na sodomię i eutanazję (…) - Genialność moich ludzi doprowadziła do tego, że nasi wrogowie sami się wyniszczają. Nie musimy zadawać sobie trudu, aby ich wieszać, aby ich torturować, jak to robiliśmy w Rosji i wszędzie tam, gdzie zdobyliśmy władze „pod hasłem wyzwolenia ludu.” (…) W Unii Europejskiej Polacy będą tak jak, - wynędzniała mysz w pazurach wielkiego kota.. Po ich wejściu do Unii Europejskiej będzie zależało „od naszego humoru”, jak długo pozwolimy im konać w jękach i śmiertelnym przerażeniu. Niebezpiecznych dla nas patriotów można „kupić”. (Jak Judasza) Zależy tylko za ile, co też ciągle robimy. A których nie możemy „kupić”, mamy wypróbowane sposoby, że tacy umierają na „zawał serca”, albo „w wypadkach”. W Unii Europejskiej Polacy będą tak jak, - wynędzniała mysz w pazurach wielkiego kota.. Po ich wejściu do Unii Europejskiej będzie zależało „od naszego humoru”, jak długo pozwolimy im konać w jękach i śmiertelnym przerażeniu. Niebezpiecznych dla nas patriotów można „kupić”. (Jak Judasza) Zależy tylko za ile, co też ciągle robimy. A których nie możemy „kupić”, mamy wypróbowane sposoby, że tacy umierają na „zawał serca”, albo „w wypadkach”.
Naczelny2019.02.19 0:45
Radzi nadal chory psychicznie.
anonim2019.02.18 21:38
Na całe szczęście Polacy mają w tych sprawach za tyle zdrowego rozsądku żeby to badziewie przeszło w szkołach
ZERR02019.02.18 19:51
Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! Takie jest nasze motto. Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich seksem, muzyką, przemocą, alkoholem, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń. Najważniejszy jest pieniądz. Pieniądz robi wszystko. Pieniądz to władza. Pieniądz to siła. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowana broń, i armię najemników. Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła. Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy. Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec. teraz wiecie, kto wyje za 'seksedukacją' i co zrobić aby go powstrzymać
andrzejhahn32019.02.18 17:58
a sekciarska religia katolicka wypad z wszystkich szkol
anonim2019.02.18 17:17
Tylko durne lewaki jak już abordujecie wasze zarodki,to kogo chcecie edukować ciemniaki.
Generał Jeżyk2019.02.18 19:59
Hej, abordaż, wczepiaj hak Zaraz zaród będzie nasz ! A tu gruby korek mgły Zarodka nam na zawsze skrył !
anonim2019.02.18 17:05
Lewackie truchła zawyły,wy swoje dzieci edukujcie jak chcecie. Wasza wiedza jest tak marna a kobiety tępe,że musicie pigułę dzień po trzymać w apteczce. Co wam z tego że antykoncepcję stosujecie jak co raz to wpadka[BO PREZERWATYWY ŁYKACIE].
Piotr Nowak2019.02.18 18:54
uuooo Myśliciel jakiś wybitny :D
anonim2019.02.19 7:28
Nowak,ty łykasz?
Arkadiusz2019.02.18 17:00
chcialbym sie dowiedziec co znaczy "coraz czesciej". Z gory dziekuje
Pracownik2019.02.18 16:55
Fronda tym nowym systemem komentarzy sama ukręciła na siebie bicz xD ale dobrze, przynajmniej to nie (nie)zależna.pl gdzie nie przejdzie żaden komentarz który nie liże d*py Kaczyńskiemu i PiSowi.
M.2019.02.18 16:34
I dobrze. Im wiecej edukacji seksualnej w szkolach, tym mniej niechcianych ciaz i zakazen chorobami wenerycznymi. No i przede wszystkim mniej fanatykow kato-frondo-prawicy. Wiadome jest bowiem, ze to srodowisko prezentuje nizszy poziom inteligencji (patrz Terlikowski lub Bodakowski), jest mniej przystosowane do realiow XXI wieku i w zwiazku z tym czesciej zalicza wpadki ... Rodza sie niechciane dzieci, sa edukowane przez przyglupawych rodzicow no i kolo sie zamyka...
bicz na prawactwo2019.02.18 16:39
Im właśnie na tym zależy - produkcji podporządkowanych matołów, którzy niewiele będą wiedzieć, będą naiwni, posłuszni prawackiej ideologii, ale wierni i przekonani o swojej wyższości. Wiedza jest wrogiem prawactwa.
ZERR02019.02.18 19:15
Jak dotąd to narodziło się przygłupich M-ów i podobnych pokraków. Bez powszechnej eutanazji się nie obejdzie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 16:20
Bardzo dobra wiadomość. Niedługo to samo w Polsce :)
ZERR02019.02.18 19:43
Co się tak podniecasz na myśl o seksedukowaniu cudzych dzieci? Swoim (tym co to je macie z 'partnerem') możecie nawet poobrywać członki. I zapomnij, że ta syfilizada będzie tolerowana w Polsce.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 20:20
"Seksedukacja" dzieci polega przede wszystkim w uświadamianiu ich przed zagrożeniami pedofilnymi, nauce tego czym jest zły dotyk. Oraz przedstawianiu podstawowej wiedzy nt. rozwoju seksualnego człowieka. Każdy osobnik, który upatruje w tym "zagrożenie" sam de facto stanowi zagrożenie dla dzieci, ponnieważ widocznie zależy mu na tym, aby dzieci nie były niczego świadome. Wówczas są łatwym celem, stąd nie dziwi, że z perspektywy zboków najlepiej jak dzieci będą wiedziały NIC
anonim2019.02.18 21:35
Zły dotyk jest wtedy, jak heteryk pogłaszcze dziecko po główce lub płaczace przytuli. Dobry dotyk jest wtedy, kiedy gey pogłaszcze dziecko po częściach ciała nazywane potocznie intymnymi
Stachu2019.02.18 16:13
> Jak podają lokalni obserwatorzy Czyli "dane z d**y" ? Edukacja seksualna nie była potrzebna sto czy dwieście lat temu. Teraz jest konieczna, tak samo jak jest konieczne edukowanie dzieci w szkole na temat bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.
ZERR02019.02.18 17:03
A niby dla kogo 'jest konieczna'? Sam widzisz, że bez penalizacji pedofilii się nie obejdzie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.02.18 17:08
Choćby dla ciebie, co byś głupot nie opowiadał. Co prawda jesteś już stary koń, ale to nie znaczy, że młode pokolenia mają być równie zidiociałe co ty.
Stachu2019.02.18 18:43
A nie zauważyłeś staruszku, że pedofilia już jest przestępstwem? Nawet - od niedawna - w Watykanie?
ZERR02019.02.18 19:13
A to zależy jaka pedofilia. Molestowanie pod pozorem 'lekcji' nie tylko nie jest ścigane, jest zalecane. jak ustalili naukowcy - u dzieci seksedukowanych dochodzi do zablokowania zdolności poznawczych. To hodowla posłusznych niewolników, głupich i potulnych.
Maria Błaszczyk2019.03.8 12:47
A jacyż to naukowcy ustalili??? Może link jakiś?
Good Cossutius2019.02.19 10:51
Śmieszne. To sto czy dwieście lat temu nie było seksu?