Dziś TSUE wyda wyrok ws. Polski. Zbigniew Kuźmiuk: Wszystko wskazuje na to, że nie będzie niespodzianki  - zdjęcie
19.11.19, 08:45fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0 / Fot. via Pxhere, CC 0

Dziś TSUE wyda wyrok ws. Polski. Zbigniew Kuźmiuk: Wszystko wskazuje na to, że nie będzie niespodzianki

5

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda wyrok w sprawie oceny polskich przepisów dot. Krajowej Rady Sądownictwa oraz powołania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. „Wszystko wskazuje na to, że nie będzie niespodzianki” - stwierdził europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Wcześniej, w czerwcu, rzecznik TSUE ocenił, że polskie regulacje są niezgodne z prawem. Jak stwierdził w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Kuźmiuk:

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie niespodzianki w sprawie wyroku TSUE, trybunał zwykle wypowiada się tak, jak rzecznik”.

Dalej dodał:

Wygląda na to, że wyrok TSUE będzie niekorzystny dla polskich rozwiązań prawnych”.

Podkreślił jednocześnie, że ważne jest to, jak do tego wyroku Polska podejdzie. Skomentował także:

Wygląda na to, że TSUE ingeruje w polskie prawodawstwo, przekraczając swoje kompetencje”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl 

Komentarze (5):

MirekT2019.11.19 20:36
Ani żony ani dzieci nie ma to politykuje z nudów.
exlex2019.11.19 13:31
Należy zlekceważyć wyrok TSUE, zrobiło to wiele innych krajów szczególnie upolitycznionych jeśli chodzi o wybory sędziów, nadzór, izby dyscyplinarne i kontrole sądownictwa, jak Niemcy, Holandia, Francja etc.
Cool2019.11.19 9:28
No to ja mówiem temu sędzi ... przywal im POmrocznością jasną??? a on na to ... nie chcem ale muszem! Dzięki Lechu!!! ... dostaniesz nobla i kupon totka!!! Otua! ... Otua! ...Otua!!!
Nina2019.11.19 9:20
Dlaczego polski naród tak lubi być przez obcych upodlany, najpierw po wojnie popadł w szpony Związku radzieckiego, ajak się od niego uwolnił dobrowolnie poddał się w niewolę UE, która niczym się od ZSRR nie różni tylko jest jeszcze gorsza bo oprócz czerwonych komunistów ma w soich szeragach zielonych głupców i zapijaczonych zboczeńców. Polska juz teraz będzie tej unijnej szarańczy dawac większe składki unijne niz od nich będzie otrzymywać.Po co nam ta unijna zaraza.yjdźmy z tego bagna unijnego i stwórzmy z innymi państwami jak Węgry ,Wielka Brytania swoją wizję państwa niepodległego i suwerynnego, a nie jak mamy obecnie w UE koloniajnego.
lady chapel2019.11.19 9:10
I dlatego też dziś Krzywousty expose swoje będzie wygłaszał - wyjaśni w nim m.inn., że Polska wypełni orzeczenie TSUE tak jak nakazują to przepisy EU oraz konstytucja RP (oczywiście tak, jak rozumie i interpretuje te przepisy oraz konstytucję obecna władza) :)