Dziś po południu premier zabierze głos ws. konwencji stambulskiej - zdjęcie
30.07.20, 06:16Fot. screenshot - YouTube (KPRM)

Dziś po południu premier zabierze głos ws. konwencji stambulskiej

4

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że premier Mateusz Morawiecki przedstawi dziś w godzinach popołudniowych stanowisko ws. konwencji stambulskiej.

W rozmowie na antenie Jedynki Polskiego Radia polityk podkreślił, że za zasłaną słusznej walki z przemocą wobec kobiet, konwencja stambulska „próbuje wprowadzać pewną ideologię”.

W poniedziałek do resortu rodziny wniosek o podjęcie prac nad wypowiedzeniem konwencji stambulskiej złożyło ministerstwo sprawiedliwości. Uzasadniając tę decyzję, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podkreślał, że polskie prawo dysponuje bardzo skutecznymi narzędziami w walce z przemocą domową.

W jego ocenie nie ma w konwencji rozwiązań mających zapobiegać przemocy, które nie znajdowałyby się w polskim prawie, lub których polskie prawo by nie przewyższało. Tym czasem są w niej zapisy promujące ideologię, na które nie ma zgody.

kak/wPolityce.pl, fronda.pl

Komentarze (4):

AAAtomek2020.07.30 9:34
Brawo redaktor (z PiS) za tytuł :D :D :D
Albert2020.07.30 7:59
"Dziś popołudniu" - jak widać pisiorskie ścierwa nawet nie potrafią się po polsku wysłowić nie robiąc ordynarnych błędów ortograficznych.
wute2020.07.30 7:09
Przedpołudniem ,podwieczorem ,zagranicą -to nowa ortografia młodych ,rzekomo wykształconych i z wielkich miast . Wszędzie tego pełno ,uczcie się polskiego !
Z tym, że popołudniu2020.07.30 6:49
się inaczej pisze.