"Dziękuję, w Empiku nie kupuję". Oburzeni internauci bojkotują sklep za reklamę z Nergalem - zdjęcie
09.11.14, 19:34Nergal w spocie reklamowym Empiku (fot. YouTube)

"Dziękuję, w Empiku nie kupuję". Oburzeni internauci bojkotują sklep za reklamę z Nergalem

22

Pisaliśmy na Fronda.pl o najnowszej reklamie oferty świątecznej sieci sklepów Empik. W spotach promocyjnych możemy zobaczyć satyryczkę Marię Czubaszek, która wielokrotnie chwaliła się swoimi aborcjami oraz lidera zespołu Behemoth Adama Darskiego, słynącego z ataków na Kościół katolicki.

„Zamiarem nie było obrażanie uczuć religijnych i światopoglądowych jej odbiorców ani celowe budowanie całej komunikacji na postaciach, które wywołują kontrowersje swoimi prywatnymi poglądami” – zapewniała Magdalena Mularuk, dyrektor marketingu Empik.

Te deklaracje są jednak mało przekonujące, jeśli weźmiemy pod uwagę publiczne wypowiedzi dwojga celebrytów oraz fakt, że mamy do czynienia z reklamą oferty bożonarodzeniowej.

Oburzeni internauci zapowiadają bojkot sklepu. Na swoich profilach w portalach społecznościowych (Facebook, Twitter) przypominają skandaliczne wypowiedzi Czubaszek i Nergala oraz umieszczają grafiki, w których wyrażają dezaprobatę dla działań Empiku.

MaR/Niezalezna.pl/Telewizja Republika/Fronda.pl 

Komentarze (22):

anonim2014.11.9 19:58
A nie przyszło nikomu do głowy, że występując w reklamie bożonarodzeniowej zarówno Nergal jak i Czubaszek chylą czoła przed tymi świętami, zę nawet ich dopadła magia tych świąt. Być może nawet się nawrócili
anonim2014.11.9 20:00
Sklep jest własnością obcych nacji które żeruje na naszym kraju i jeszcze mają czelność margines ateistyczny umieszczać w reklamach.
anonim2014.11.9 20:11
Agnieszka_Nowak Apple bojkotować nie możemy a empik tak.Prosta sprawa. Ja na przykład zrezygnowałem z sieci playmobie bo mi się kojarzyła z niby-twarzą kupy wojewódzkiego.
anonim2014.11.9 20:13
Tomek513 Co to jest "magia świąt" ? Niedobrze się robi słysząc ten nieszczęsny zwrot wymyślony na potrzebę zlaicyzowanego konsumpcjonisty.
anonim2014.11.9 20:16
Jakiś czas temu dowiedziałem się, iż Empik jest założony przez byłych/obecnych komuchów. Więc sympatia wobec tych dwóch osób nawet mnie nie dziwi.
anonim2014.11.9 20:27
@KatoliK90 - niech nie wyjeżdża za granicę tylko w Boże Narodzenie, ale najlepiej na stałe. Ja za kimś takim nie będę płakał. To jest błazen próbujący grać na emocjach lemingów. Natomiast ta Czubaszek to naprawdę podejrzana osoba.
anonim2014.11.9 20:49
Czupaszek to zbrodniarka ile dzieci unicestwiła dla własnej wygody taka osoba nie powinna być uważana za człowieka, ona nie zachęca do świąt Bożego Narodzenie tylko do pogromu niewinnych ludzkich istot takimi przesłankami kierowali się właściciele empika.
anonim2014.11.9 20:51
odważniaka zgrywa satanistyczny padalec w POLSCE ale u sowieta gdy trafi do ciupy inaczej śpiewał
anonim2014.11.9 21:11
No i empik osiągnął swój cel. Po to się takie osoby zatrudnia do promocji, żeby przewrażliwieni zaczęli krzyczeć o bezsensownym bojkocie i w ten sposób za darmo robili reklamę.
anonim2014.11.9 21:20
Agnieszka_Nowak powtarzam już któryś raz że zanim profesor zrozumiał co robi tkwił w ateistycznej ułudzie, tak samo i ty bierzesz udział w morderstwie popierając aborcie
anonim2014.11.9 21:25
w Empiku i tak od dawna nie ma prawie żadnych dobrych książek. większość to jakaś masówka. Chestertona w największym salonie w Łodzi można było może ze dwa tytuły na krzyż znaleźć, Belloca nigdy nic nie było, w dziale "religia" jakieś smęty a la x. Boniecki, dużo za to judaizmu. z filozofii ani Gilsona, ani Maritaina, ani nic ze Szkoły Lubelskiej - przeważnie jakaś protestancka sieczka. to samo w innych naukach - przeglądając półki z socjologią trudno znaleźć coś poza lewackim, ale za to "modnym" bełkotem - prawie nic na poziomie. Widać, że tam ofertę dobierają ludzie w ogóle nie rozeznani w temacie, biorą to co popularne, na czasie, na topie. Empik to taka pop-księgarnia z czytadłami, zupełnie nie dostosowana do rynku w katolickiej Polsce.
anonim2014.11.9 22:25
"pan Tim Cook swoim życiorysem i osiągnięciami kpi i obraża wszystkich którzy twierdzą że każdy homoś powinien umierać przed trzydziestką - na AIDS i/lub na nowotwór wiadomo czego, w samotności, ubóstwie finansowym, depresji i odrzuceniu." Zwykły homoś może i tak ale zawodowi geje trzepią na swej orientacji niezłą kasę. "Tim Cook ma ich w poważaniu natomiast Czubaszek mieszka tutaj i mozna jej po katolicku zatruc życie?" No jeżeli taka ekshibicjonistka aborcyjna może truć życie na sposób ateistyczny to czemu by jej nie odpłacić pięknym za nadobne? Poza tym katolicy nie mają monopolu na bojkot czegokolwiek więc nie wiem o co Ci chodzi. "No i empik osiągnął swój cel. Po to się takie osoby zatrudnia do promocji, żeby przewrażliwieni zaczęli krzyczeć o bezsensownym bojkocie i w ten sposób za darmo robili reklamę." Że niby jak za darmo? Czubaszek i Nergal nie pobrali kasy? Oczywiście że ekshibicjonistka aborcyjna czy Nergal pasują do świąt Bożego Narodzenia jak pięść do nosa więc zupełnie nie rozumiem po co taka reklama. W ogóle nie rozumiem po co reklama bo Empik i tak jest jedynym miejscem gdzie mogę dostać jednocześnie wszystkie miesięczniki i tygodniki które mam w zwyczaju kupować. Ale ja tam się na reklamach nie znam bo ich nie oglądam. Tej reklamy też nie widziałem i w związku z tym że normalni ludzie telewizji nie oglądają prawdopodobieństwo że ją zobaczę jest nikłe. Bojkotując Empik zrobiłbym przede wszystkim krzywdę sobie. Podobnie jest z wszelkimi innymi bojkotami czy embargami i nie ważne czy to dotyczy Empiku czy Rosji i Putina. To zawsze broń obusieczna więc nie mam ochoty popełniać harakiri w nadziei że przy okazji skaleczę kogoś kogo nie lubię.
anonim2014.11.9 22:27
Już to widzę :). Już widzę tych wszystkich internetowych "protestantów" jak nie kupują w empiku. W niedzielę 26 października nie mogłem wjechać do trzech centrów handlowych ponieważ były szczelnie wypełnione katolikami. Dzisiaj w Biedronce ( w nawiedzonym powiecie wołomińskim) też ciasno, że przecisnąć się nie można. Większość to starsze panie. I co ? najpierw w kościółku wysłuchujecie jaki to grzech męczyć tych biednych sprzedawców w niedzielę i zamiast dzień święty święcić , przebywać w sklepie, a potem do centrum handlowego. Powiem wam, że ja to bym się nawet cieszył gdybyście się wszyscy stosowali do zasad waszej wiary. Byłoby przynajmniej luźnie w sklepach, przynajmniej w niedzielę. Może w ogóle by zamknięto w niedzielę ? Ale kapitaliści nie zamkną jak katolicy tłumnie odwiedzają w niedzielne popołudnia. Powiecie, że nie katolicy ? Myślę, że jednak katolicy. Ateistów i innowierców nie ma tylu żeby tak "zapchać" parkingi przed centrami handlowymi w niedzielę. Jesteście obłudni i dwulicowi, a konsekwencji nie macie za grosz. Dlatego jestem spokojny o los empiku w którym wielu "internetowych protestantów" zrobi zapewne zakupy i gdybym miał obstawiać kiedy to wskazałbym niedzielę 21 grudnia. Ależ będzie ścisk ! Katolik obok katolika będą "ryli" po sklepach jakby po 24 grudnia miałby się zacząć koniec świata. Zastanówcie się nad sobą i nad tym co tam spontanicznie bredzicie. Jaki bojkot ? Wy ?
anonim2014.11.9 22:31
I jeszcze jedno. Jeżeli uważacie, że Nergal wierzy w szatana to tak naprawdę jesteście przekonani, że jest wierzący. Ktoś kto wierzy w szatana chyba musi wierzyć również i w boga ? Czyż nie tak. Zatem Nergal jest wierzący ! Nie cieszy to was ? Ateista ma w życi i jedno i drugie tak jak i nie wierzy w postaci z władcy pierścieni i harrego pottera.
anonim2014.11.9 22:53
@Slowly - ateista nie musi wierzyć w szatana. wystarczy, że szatan wierzy w niego.
anonim2014.11.9 23:51
A jak Nergal będzie jechał pociągiem z Tłuszcza do Warszawy, to bojkotujemy Koleje Mazowieckie?
anonim2014.11.10 0:44
@Kenobi A jaka jest różnica między katolem, a moherem? Bo ja, jak z dumą mniemam, jestem jednym i drugim, ale chciałbym wiedzieć konkretnie, co ktoś ma na myśli, gdy zapluwa się którymś z tych epitetów.
anonim2014.11.10 11:08
O ile wiem Empik reklamuje katolik Cezary Pazura...
anonim2014.11.10 16:41
i o co tyle szumu to naprawdę nie mam pojęcia, idąc tym tropem to przed każdym wejściem do sklepu musiałbym się zastanawiać kto reklamuje to miejsce, a potem pewnie okazałoby się że nie mam gdzie zrobić zakupów. trochę dystansu.
anonim2014.11.10 21:29
Nergall to jedyny powód do bojkotu Empiku? A to, że Empik ma parytety dla zboczków to już nie? Mój syn chciał się załapać na wakacje do pracy w Empiku, powiedzieli mu że chętnie zatrudnią geja albo lesbijkę. Dyskryminacja normalnych!
anonim2014.11.11 12:06
Jakbym kupował w Empiku, też bym bojkotował...
anonim2014.11.13 7:48
@Majestic A czy doktryna KK nie ekskomunikuje automatycznie Chazana? Jako wielokrotnego mordercy i rozwodnika?