Działalność proaborcyjna będzie finansowana z budżetu UE?  - zdjęcie
12.11.19, 19:23(fot. pixabay)

Działalność proaborcyjna będzie finansowana z budżetu UE?

13

Działająca przy Parlamencie Europejskim Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia zwróciła się z apelem do państw Unii Europejskiej o finansowanie działalności organizacji proaborcyjnych. Taką tezę zawarła w opinii na temat projektu raportu przygotowywanego przez PE. Dokument dotyczy stanu praw człowieka i demokracji na świecie oraz polityki Unii Europejskiej w tym zakresie w 2018 r.

 

W opublikowanym dokumencie, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) wyraziła „zaniepokojenie” faktem, że Komisja Europejska nie przedstawiła żadnej strategii mającej zwalczać rzekomo „rosnący sprzeciw wobec praw kobiet” w skali globalnej, a w szczególnej wobec tzw. zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych. FEMM stwierdził przy tym, że tzw. zdrowie i prawa reprodukcyjne i seksualne należą do podstawowych praw człowieka. To niejasne i kontrowersyjne pojęcie obejmuje m.in. postulaty wprowadzenia legalizacji zabójstwa prenatalnego czy obowiązkowej edukacji seksualnej według wytycznych WHO. Według Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, Unia Europejska ma obowiązek podejmować działania zewnętrzne w tym zakresie w związku z Celami Zrównoważonego Rozwoju.

 

Co więcej, Komisja zasugerowała, by w treści raportu na temat stanu praw człowieka i demokracji na świecie w 2018 r. znalazło się „potępienie” wprowadzenia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa zasady tzw.„global gag rule”, zgodnie z którą z budżetu federalnego USA nie mogą być finansowane organizacje pozarządowe, które działają na rzecz promowania aborcji lub ją przeprowadzają. FEMM apeluje do Unii Europejskiej, aby rozważyła „wypełnienie finansowej luki” powstałej w wyniku decyzji administracji Trumpa, co, de facto, oznacza sfinansowanie ze środków unijnych działalności organizacji proaborcyjnych, w tym słynnego International Planned Parenthood Federation. Ponadto, FEMM wzywa do systematycznego, kompleksowego planu działania, mającego zaangażować chłopców i mężczyzn w walkę z przemocą wobec kobiet i mężczyzn, która zdaniem Komisji jest wynikiem panujących „norm i stereotypów płciowych”.

 

„Komisja FEMM po raz kolejny nie tylko opowiada się przeciwko prawu do życia, ale dąży do tego, aby z budżetu wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej finansowana była działalność organizacji proaborcyjnych. Realizacja tego postulatu byłaby kolejnym krokiem w narzuceniu państwom unijnym legalizacji uśmiercenia dziecka nienarodzonego” – komentuje Magdalena Olek, ekspert Instytutu Ordo Iuris.

 

Parlament Europejski wydaje co roku w formie rezolucji raport o stanie praw człowieka i demokracji na świecie oraz polityce Unii Europejskiej w tym zakresie. W dokumencie, zwraca uwagę na zagrożenia, jakie pojawiły się w poprzednim roku, oraz wskazuje kierunki działań, jakie powinna podjąć Unia Europejska, aby zapobiec dalszemu naruszaniu „standardów demokratycznych”. Komisja FEMM została poproszona o wydanie opinii nt. przedstawionego przez Podkomisję Praw Człowieka (DROI) projektu raportu. Kontrowersyjna opinia została przyjęta w komisji FEMM w wyniku głosowania (24 członków FEMM poparło opinię, 6 się sprzeciwiło, jeden wstrzymał od głosu).

źródło: ordoiuris.pl

Komentarze (13):

Druh Ryszard 2019.11.13 13:13
Czytając powyższy artykuł to się sam siebie zapytuję, czy ktoś co pisze takie brednie i je będzie egzekwować - bo pewnikiem tak to będzie wyglądać - zasługuje ażeby do takiej organizacji należeć ? Unia Europejska prowadzi Europę post chrześcijańską do samobójczej śmierci, a w linii prostej islamizacji Europy. Kto twierdzi, że sprawy inaczej się mają, niechaj przeczyta książkę Przemysława Załuski : "21 milionów" bądź Stefana Kurowskiego : "Demografia Polski".
JPIII2019.11.12 20:02
I słusznie. Im mniej debili katoli tym lepiej dla świata.
ktoś tam2019.11.12 20:09
Czytałeś kiedyś Apokalipsę św. Jana? To przeczytaj dokładnie zwłaszcza te fragmenty o tym co się stanie ze światem jak już zabraknie tych co głoszą Chrystusa Zmartwychwstałego. I gdzie się znajdą po śmierci różni tacy, których prawda uwiera, zwłaszcza głoszona w Kościele Katolickim.
anonim2019.11.12 20:54
A czytałeś Harrego Pottera? Widziałeś co się stanie gdy Sam Wiesz Kto dostanie powróci?
violencja2019.11.12 21:43
A czytałeś Harrego Pottera?-cytuję Ciebie Max -nie czytałam , moje dzieci i wnuk tak . Badania wykazują , że część dzieci czytających te książki zostaje opętana . Z mojego życia;córka miała depresję i myśli samobójcze, pomogliśmy , ale dalej brnie w g]]]o, Syn -niby ok , ale...to nie jest takie proste. No i wreszcie wnuk/mieszka w Anglii/, problemy na Mszy , dziwne zachowania, przyjechał do Polski , spowiedż , Komunia, Szkaplerz , odrzucenie przedmiotów z HP , powrót do Anglii -nie wiemy co jest dalej z dzieckiem. Max, Ewangelia jest od wieków-weryfikacja 2000 lat , a książeczki o HP od chwilki , czas ich nie zweryfikował , radze nie powoływać się na niesprawdzone, poczekajmy.
Marta2019.11.13 2:37
violencja masz rację ! Tak się dzieje po Harym Poterze i jemu podobnych ! Opiszę, czego doświadczyłam ! Widziałam, co działo się z około 10-letnim dzieckiem w Kościele na Mszy ! Zdawałoby się, co takie dziecko mogło zawinić? To była Msza Uzdrowieniowa z Egzorcystą, w W-wie! Na Mszy przed Komunią Św. jak zaczęło tym dzieckiem rzucać po podłodze, powykręcało mu twarz, ręce i nogi ! Piana z ust, wrzeszczał nie swoim głosem ! Rodzice nie dali rady go utrzymać, pomagali ludzie ! Trzymało to dziecko ze 4-5 dorosłych ludzi! Wyobrażacie to sobie ??? Przyszedł ksiądz, pomodlił się nad nim i dopiero po jakimś czasie wróciło do normy ! A to dziecko potem nie wiedząc, pytało co się stało! Tak zachowują sie opętani! Dlatego trzeba uważać co dziecko czyta ! Opisuje to ze szczegółami, bo to było ze 2 kroki ode mnie ! Aż się bałam! Łatwo się śmiać, ale gorzej to było przeżywać, albo chociaż widzieć to, tak jak ja! Byłam przerażona ! Chciałabym jednego: aby taki ktoś, co mówi, że diabła nie ma, żeby tylko to zobaczył ! Już nie mówię, żeby tego doświadczył wewnątrz siebie! Oj ! Inaczej by wtedy śpiewał..... ! Ręczę. ! Uwierzcie, nie kłamę.
R.2019.11.12 19:42
Precz z UE!
anonim2019.11.12 19:32
W cywilizowanych krajach to kobieta z partnerem decydują czy dokonać aborcji czy nie! To ich sumienie i prywatna sprawa a nie kościoła czy państwa!
Michał Jan2019.11.12 19:44
To wypisz wymaluj, jak mafiozi.
ktoś tam2019.11.12 19:45
Kiedyś były takie "cywilizowane" kraje - mniej ludzi, mniejsze kraje. Nazywało się to Sodoma i Gomora a św. Jan Paweł II mówił o takim patrzeniu na życie: "cywilizacja śmierci". To zdaje się Twoja "cywilizacja". Hedonistów.
Dam2019.11.12 21:47
Obecnie więcej ludzi, niż było kiedykolwiek żyje na lepszym poziomie niż kiedykolwiek. I to nie dzięki Kościołowi, ale dzięki osiągnięciom zachodu. Jak chcesz to wróć do życia jak w średniowieczu, wtedy była wg niektórych "cywilizacja życia". A obrońca gwałciciela własnych dzieci Maciela degollado nie ma moralnego prawa do oskarżania kogokolwiek.
ktoś tam2019.11.12 19:28
W ramach praw człowieka mamy mieć w takim razie obowiązek zabijania człowieka. Ale jak wiadomo człowieka przynoszą bociany. Uwentualnie można go znaleźć w kapuście...
ktoś tam2019.11.12 19:31
Ps. Te bociany to oczywiście zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki...