Dyrektor CZD ostro reaguje na paragonowy cyrk Budki. 'To wykorzystywanie pacjentów w kampanii' - zdjęcie
02.10.19, 17:31zdj. screen Youtube/Superstacja

Dyrektor CZD ostro reaguje na paragonowy cyrk Budki. 'To wykorzystywanie pacjentów w kampanii'

6

"Jest nam przykro, że to, czym się zajmujemy na co dzień, czyli leczenie pacjentów, jest wykorzystywane w debacie politycznej"- w taki sposób dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka, dr n. med. Marek Migdał skomentował sprawę zaprezentowanego przez posła PO, Borysa Budkę, paragonu za lek. 

"Paragon hańby" rządu PiS polityk opozycji pokazał w studiu podczas wczorajszej debaty w TVP. Do sprawy odniósł się dyrektor CZD, dr Marek Migdał. Budka poinformował, że o zaistniałej sytuacji dowiedział się od matki chłopca, który przyjmuje lek Valcyte. To właśnie paragon zakupu leku dla tego dziecka podczas debaty w TVP przedstawił poseł PO. Jak wyjaśnił dyrektor Migdał, chłopiec od kilku lat jest pod opieką lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka. Mama pacjenta przesłała dyrekcji szpitala mejla, w którym wyraża oburzenie z powodu włączenia historii jej dziecka do kampanii wyborczej.

"Nagle okazuje się, że problem leczenia tego dziecka jest w tej chwili dyskutowany politycznie. Nikt nie patrzy na to, że uratowaliśmy życie temu dziecku, że od czterech lat skutecznie je leczymy"-podkreślił lekarz, cytując również nadesłaną do dyrekcji CZD wiadomość od matki chłopca:

"Żałuję (...), iż zostałam wciągnięta w przedwyborczą grę polityków, wiele opinii w internecie jest również krzywdzących wobec mnie, stawia mnie i moją rodzinę w złym świetle" - napisała matka chłopca w mejlu do CZD.

yenn/PAP, Fronda.pl

 

 

Komentarze (6):

katolik 2019.10.2 18:59
ALE W GRUNCIE RZECZY O CO CHODZI? LEK PODROŻAŁ , WSZYSTKO ODKĄD PiSia KASTA RZĄDZI, PODROŻAŁO!!! A PO ZA TYM NIE CHODZI O LECZENIE DZIECKA , DLA ICH KOALICJANTA LEPSZE EFEKTY PRZYNIESIE POKROPEK , POSYPEK,NAMASZCZENIE I CHOWANE! A ILE JESZCZE Z TACY I MSZY SIĘ POZBIERA...
kamila2019.10.2 19:13
TWOJA MATKA STOJAC NOCAMI POD LATERNIA TEZ PODROZALA ....ZNIZKE DAJE TYLKO CZERWONYM POMATOLOM....
Przeciw kretynom2019.10.3 7:34
Ciężko tak umierać w samotności, co ubeku?
aspiring educationalist2019.10.2 18:46
Dyrektor szpitala, w którym leczył się Morawiecki właśnie został zwolniony. Niedługo będziecie musieli waszych prominentów leczyć za granicą, żaden lekarz nie odważy się ich dotknąć.
Przeciw kretynom2019.10.3 7:32
Następny kretyn! Decyzja o zwolnieniu zapadła 24.09.2019 r. i czego to dowodzi, tępy czopku?
aspiring educationalist2019.10.3 10:09
GW prawda, ZERR0. Nie został zwolniony 24 a 30: https://www.rp.pl/Zdrowie/310029977-Dyrektor-szpitala-MSWiA---dr-Marcin-Maruszewski---stracil-stanowisko.html