Dulkiewicz wystawiła 'laurkę' Tuskowi. 'Bardzo troszczy się o Polskę' - zdjęcie
05.03.19, 09:33zdj. screen Youtube/Radio Zet

Dulkiewicz wystawiła 'laurkę' Tuskowi. 'Bardzo troszczy się o Polskę'

9

Była zastępczyni tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz wygrała wybory uzupełniające. Nowa prezydent chętnie udzielała wczoraj wywiadów w mediach. Gościła m.in w TVN24 i Polsat News. 

Pytana o dobry wynik Grzegorza Brauna, Dulkiewicz stwierdziła w Polsat News, że będzie "zawsze chętnie rozmawiała z gdańszczanami i gdańszczankami". 

"Być może granie na negatywnych emocjach, na lęku, strachu – bo nie słyszałam ani jednego pozytywnego pomysłu mojego konkurenta – trafiło na podatny grunt. Będę się starała pokazywać co nas łączy, a takich spraw jest wiele: komunikacja, chodniki, edukacja. To rzeczy, która łączą i dotyczą wszystkich".- powiedziała zwyciężczyni wyborów uzupełniających w Gdańsku. 

Aleksandra Dulkiewicz wypowiadała się ciepło o szefie Rady Europejskiej, Donaldzie Tusku. Przyznała, że czeka na powrót byłego premiera RP do krajowej polityki.

"Nie tylko ja czekam na powrót Donalda Tuska. Wynika to z setek rozmów, które przeprowadziłam ostatnio. Nie jestem w tym odosobniona. Ludzie, którzy troszczą się o naszą ojczyznę, są nam bardzo potrzebni"-stwierdziła nowa prezydent Gdańska. 

W wywiadzie dla portalu Gazeta.pl Aleksandra Dulkiewicz powiedziała z kolei, że nie wie, czy Tusk wróci do polskiej polityki, jednak na pewno "będzie wspierać, kibicować, uczestniczyć, patronować każdej inicjatywie".

"Na pewno Polska jest przedmiotem jego wielkiej troski. Myślę, że z perspektywy Brukseli i przebywania z przywódcami europejskich państw widzi, jak to, co zostało wypracowane przez ostatnie 30 lat - nasza pozycja państwa nowoczesnego, ale też ideowego - obraca się w pył."- oceniła Dulkiewicz.

Jak widać, nowa prezydent Gdańska rozpocznie swoje urzędowanie od komentowania bieżącej polityki krajowej i jednoznacznego opowiedzenia się po stronie opozycji...

yenn/Gazeta.pl, Polsat News, Fronda.pl

Komentarze (9):

groshajd2019.03.8 19:39
jeżeli sie buduje" kapitał "na logo lgbt to "zyczę" powodzenia
Jaromir2019.03.5 12:23
To skandal!!!! Nowa prezydent Gdańska, powinna rozpocząć swoje urzędowanie od złożenia pokłonui ucałowania pulchnej dłoni Prezesa Wszystkich Polaków!!!
henio2019.03.5 12:30
Na pewno całuje codziennie. W końcu to przecież prezes Bolek i do tego noblista.
Lecho\\\\305\\\\2042019.03.5 10:29
Do wydawcy: dlaczego nadaliście podtytuł "opozycja totalna"? czy informacjom o PIS nadawać będzie nagłówek "pazerność totalna"?
Laura2019.03.5 11:04
Tak się nazwali sami od poczatku jak PIS objął władze.
Burek2019.03.5 9:59
Szkoda ludzi ,którzy ginęli za polski Gdańsk. Doczekaliśmy ,że miasto zamieszkują idioci i zdrajcy ,którzy zdrajców wybierają do rządzenia. Szkoda ludzi.
Lecho\\\\\\\\305\\\\\\\\2042019.03.5 10:32
Już w najbliższych wyborach Polacy odzyskają Polskę. to cię boli że tak obrażasz ludzi?
henio2019.03.5 12:28
To dlatego gmach poczty, której obrońcy byli paleni miotaczami ognia przez szwabów, ma teraz szwabski szyld? To dlatego ciągle nawiązujecie do wolnego miasta Gdańska? Folksdojcze pieprzeni i zdrajcy.
Antoni Kozłowski2019.03.5 11:15
burek, wstydzisz się polskiego nazwiska, że pod nickiem się podpisujesz? Gdańsk jest polski i wolny i taki zostanie. A ty szczekaj dalej