Duda rozmawia z Polonią w Londynie, Komorowski jedzie w Polskę "Bronkobusem" - zdjęcie
07.03.15, 11:48Andrzej Duda (fot.media)

Duda rozmawia z Polonią w Londynie, Komorowski jedzie w Polskę "Bronkobusem"

5

Jak zapowiada sztab Dudy, tematem przewodnim będzie rodzina. Warszawie z kolei odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej, po której prezydent Bronisław Komorowski wsiądzie do "Bronkobusa" i uda się na objazd Polski.

Pobyt w Londynie Andrzej Duda rozpoczyna od spotkania z dziećmi z polskiej szkoły sobotniej na północy Londynu. Potem odwiedzi polską firmę budowlaną i porozmawia z młodzieżą.

- Chcemy zestawić to, jakie warunki ma polska rodzina tutaj mieszkająca, w Polsce, a jakie ma rodzina polska mieszkająca w Londynie - mówił w "Sygnałach Dnia" rzecznik PiS, Marcin Mastalerek.

Kandydat PiS na prezydenta spotka się też z kombatantami i działaczami emigracyjnymi. Złoży kwiaty pod pomnikiem katyńskim na cmentarzu Gunnersbury na zachodzie miasta.

Dziś oficjalnie startuje kampania prezydencka Bronisława Komorowskiego. Szef sztabu Robert Tyszkiewicz, zapewnia że będzie to maraton poparcia dla urzędującej głowy państwa.

- Chcemy pokazać, że za Bronisławem Komorowskim stoi wiele środowisk społecznych, zawodowych, że ponad podziałami prezydent potrafi połączyć Polaków w poparciu dla swojej wizji przyszłości naszego kraju - powiedział. Podczas spotkania ma być zaprezentowane hasło i program na kolejną kadencję.

Po zakończeniu konwencji, prezydent wsiądzie do "Bronkobusa" i uda się na objazd Polski - powiedział Tyszkiewicz. Jednocześnie ma wyruszyć 16 autobusów z działaczami Platformy, by zabiegać o poparcie dla kandydata.

Sab/Polskie Radio, Wp.pl

Komentarze (5):

anonim2015.03.7 11:52
Bronkozaur w bronkobusie.
anonim2015.03.7 13:34
Branco billy wjezdza do miasta bronkobusem
anonim2015.03.7 13:43
Brodzislaw to nie jest kandydat na te trudne czasy on sie nie nadaje wstydze sie za komorowskiego za jego w padki na calym swiecie
anonim2015.03.7 16:50
Skretyniały Bronek nie popełnił 切腹 w Japoni?! A to szkoda! Po skakaniu po krzesłach mógła odejść z honorem ta niemota intelektualna. Cała Polska odetchnęłaby z ulgą
anonim2015.03.7 23:35
@ kszychu możesz mi wyjaśnić w czym Komoruski jest lepszy od Dudy kretynie?