12.11.16, 11:35

Duda chce wyjątkowych obchodów 11 listopada za dwa lata

Już za dwa lata Święto Niepodległości w Polsce będzie wyjątkowe, bo będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania wolności przez nasz kraj. W związku z tym prezydent Andrzej Duda chciałby, aby za dwa lata wszyscy Polacy świętowali wspólnie. Do tej idei odniósł się rzecznik prezydenta. 

Jak mówił w radiowej Trójce Marek Magierowski z KPRP, wyjaśniając prezydencką inicjatywę dotyczącą obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości:

„Prezydent proponuje coś, co powinno zostać przyjęte, może nie z entuzjazmem, ale z pewną dozą dobrej woli ze strony opozycji. To jest rzeczywiście wyciągnięcie ręki, to jest próba zbudowania ad hoc pewnej koalicji wokół najważniejszego święta, które w najbliższych latach nas czeka. To będzie też, pamiętajmy, spory wysiłek intelektualny przygotować te obchody, wypromować Polskę w świecie, opowiedzieć o 100-leciu niepodległości naszym sąsiadom i nie tylko”

Jak dodawał Magierowski: 

„Myślę, że to jest jeden z celów, który wyznaczył sobie pan prezydent, żeby wsłuchać się i wysłuchać głosów tych polityków, działaczy, którzy być może mają inne poglądy polityczne na bieżące spory, ale jednak mogą coś ciekawego wnieść w debatę na temat tego jak dobrze przygotować się do obchodów”.

emde/300polityka.pl, Fronda.pl